Jump to content
BulForum.com

DC++ проблеми


break

Recommended Posts

Защо когато искам да изтегля нещо, понякога ми дава надпис на даунлода No slots available? :cry За кого се отнася това? За този, от когото дърпам, или за мен?

 

И отделно, мога ли да си увелича слотовете? Това какво дава?

 

Благодаря за помощта предварително. :music

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Ами дал съм информация за слотовете още в първия пост, за да няма такива въпроси, ама кой да чете.

Link to comment
Share on other sites

Ами дал съм информация за слотовете още в първия пост, за да няма такива въпроси, ама кой да чете.

 

Има кой да чете, ама няма кой да разбира :cry

 

И пак като глупака на форума да попитам:

 

Писал си: " На File->Settings->Sharing най-долу в дясно Upload Slots трябва да ви е 1 ако сте на Д или Д+. А над него трябва да е 0. От там нататък всеки си решава."

 

При мене е точно така, не че знам какво е Д или Д+... Ти казваш - долу ТРЯБВА да е 1 а над него - 0. Какво мога да решавам аз оттам нататък?

 

И щом Upload Slots ми е 1, значи от мен може да дърпа 1 човек ли, т.е. аз да upload-вам към 1? :confused

 

Щом има Upload Slots, къде са Download Slots и въобще има ли ги?

 

Вие разбирачите си ги знаете тези работи и без половин дума, ама на прохождащите всичко им е ясно като в мъгла, та трябва да им се обяснява с крушки и с черешки... :unsure:

 

Мерси все пак ;)

Link to comment
Share on other sites

А изречението преди него осмисли ли го?

Колкото свободни слотове имате толкова човека могат да теглят от вас едновременно.....

Ако не можете да сваляте от някой човек значи в момента той няма свободни слотове.

Това се отнася и за хората от които дърпаш или те дърпат от теб.
И пак като глупака на форума да попитам:

При мене е точно така, не че знам какво е Д или Д+... Ти казваш - долу ТРЯБВА да е 1 а над него - 0. Какво мога да решавам аз оттам нататък?

Д и Д+ е съкращение от Достъпна и Достъпна+ тарифа. Ако си на по-голяма тарифа или на гигабит, ти решаваш колко слота да си отвориш, но при Д и Д+ е по-добре да си на 1 слот, защото така или иначе ъплоуда е малък, но не е задължително.
И щом Upload Slots ми е 1, значи от мен може да дърпа 1 човек ли, т.е. аз да upload-вам към 1? :confused 
Да :)
Щом има Upload Slots, къде са Download Slots и въобще има ли ги?
Не съм чул да има такова нещо.
Вие разбирачите си ги знаете тези работи и без половин дума, ама на прохождащите всичко им е ясно като в мъгла, та трябва да им се обяснява с крушки и с черешки...  :unsure:
Не съм казал че съм голям разбирач, дори напротив, ако си ми чела внимателно поста. Много хора са в момента "прохождащи" понеже до сега всеки беше свикнал по лесния начин, на готово. :)
Мерси все пак  ;)
Моля, пак заповядай. ;) B)
Link to comment
Share on other sites

Избираш си някой от листа и десен бутон/Get file list Като му изтеглиш файл листа на който пише какво е шернал си избираш нещо и теглиш. Или отиваш на search (първата лупа), пишеш какво търсиш и натискаш enter. И като го намериш, десен бутон/ download.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам примерно ако свалям някакъв филм и юзера от който свалям излезе има ли някакъв начин да продължа да свялям от друг юзер файла от същото място а не отначало ?

Link to comment
Share on other sites

С десен бутон в даунлоад кю'то на дадения филм цъкнеш сърчалтернайтс веднага ще излезнат всичи юзъри с тоя фил независимо ако не е написан по същия начин ,ако има един и същ ще излене

Link to comment
Share on other sites

Настройките за това от колко юзера можете да даунлоудвате са в: "File->Settings->Download" в графа "Limits"

Настройките за това към колко юзера можете да ъплоудвате са в: "File->Settings->Sharing". Под бутона "Add folder"

Link to comment
Share on other sites

az ne moga da nameria poslednata versia s taq deto sam kato klikna na File nqma quick connect i ne moga da se svurja sus nikav hub ot kade na nameria nova versia

Link to comment
Share on other sites

А погледна ли първия пост. То верно, че многото четене изморява очите, ама поне му хвърли един поглед. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами те са два линка. Аз лично изтеглих програмата от първия. Там са абсолютно всички версии. Ти от кой линк я изтегли? Пробвай да я изтеглиш от първия, ако не си теглил от там. Търси версия 0.674 ехе файла. Ако искаш и зип файла си изтегли.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вечерта пуснах да се сваля филм от чуждестранен хъб и малко преди да легна се бяха свалили около 160МБ. На сутринта станах и видях, че файлът е почнал да се сваля от начало. Погледнах темп файла и видях, че е с големина 163МБ. Интересното е,че щом е почнало отначало, логично е темп файла да се изтрие и на негово място да дойде новия. Или пък ако се е бъгнало нещо да се наслагва върху стария (164, 165, 166 и т.н.). Проблема е, че не се наслагва, а и не се образува нов темп файл. Старият си стои, а междодругото филма днес на няколко пъти пак се нулира и започна да се сваля отначало. Идеи?

Link to comment
Share on other sites

НСБОП са навсякъде. Правят ти саботаж. :) А от един и същи човек ли се сваля всеки път?

Link to comment
Share on other sites

Едва ли някой ще ми отговори, ама аз да си питам-как става номера с фейк шера? Смисъл как мога да направя нещо такова? Съответно кво точно се случва когато някой почне да дърпа. За обща култура питам :D

Link to comment
Share on other sites

За да направите *fake share не се иска много ум..

Точно там е проблема! НЯМА смисъл да се прави, (докато сме на Евроком :D )

А сега към въпроса...

Например хъб-овете не толерират шерването на системни файлове.. ex: "c:\windows" или "C:\Program Files"...

нека не се задълбочаваме... за да не ви.. :banned:

Link to comment
Share on other sites

Дано пак не ме наплюете, че не чета достатъчно предишната информация ;) , но не можах да стигна до отговор сама.

 

Когато използвам Search, долу вдясно ми дава цифра за брой файлове "filtered". Какво значи това? Дали са тези, които вече съм видяла, дали са тези, които съм изтрила при предишни Search, защото не ме интересуват или какво? Ако е нещо в резултат на моите действия, има ли начин да виждам всички файлове без това филтриране?

 

Благодаря предварително. :)

Link to comment
Share on other sites

Performance increase in search 2: Words frequently searched for are filtered out earlier in the search, so that only directories that contain a specific word are searched. This is based on the observation that a lot of the contain either their suffix (mp3 or avi for example), or some other frequently searched words. By only searching directories that for sure contain one of these words, we eliminate a lot of useless searching. In this first implementation, the list of words is static, but later on I'll add dynamic adaption, so that it's really only the most frequently words that make it to the list (thanks to Vladimir Marko for idea and research, to find out more see his post on http://dcplusplus.sf.net/forum in Protocol Alley (perfincrease 1 is based on the same kind of thinking))

Link to comment
Share on other sites

А някой може ли дами каже къде мога да видя колко още ми остава да свалям. Защото в момента свалям разни файлове обаче давам да се сваля директно цялата папка. А като дам да се сваля направо папката, в Download Queue не ми отчита че имам нещо за сваляне, а само ако съм натиснал да се сваля точно определен файл. Не мога да намеря никъде за папките някакъв репорт. :blink: :confused

 

EDIT: Вижте какво намерих наскоро. Кирилизация за ДС++. :)

Сваляте българският файл с превод от тук. (За да свалите правилно xml файла - десен бутон и избирате "Save Target As...") и ако не ви е ясно как става инсталирането, прочетете първия пост. ;)

Link to comment
Share on other sites

От няколко дни насам един малоумник от хъба на дата бг се опитва да свали МАМЕ от мен. Нищо лошо до тук. Проблема обаче е, че МАМЕ-то е 4ГБ а пича сваля с 6-7кб/с. Какво да направя за да му попреча да сваля точно това или изобщо да му забраня да сваля от мен? Дадох Close Connection, но след 1-2 минути типеца продължава да сваля. Пробвах и с Remove From Queue(което незнам за кво е), но пак не стана.

Link to comment
Share on other sites

Ами за какво ти е да го махаш. Просто си изключваш програмата и така да си чака за по-нататък. :D Мисля че не става, по простата причина че няма списък на файловете чакащи за ъплоуд, за да ги премахнеш. Прати му лично съобщение да си го дръпне от някой друг.

Link to comment
Share on other sites

От няколко дни насам един малоумник от хъба на дата бг се опитва да свали МАМЕ от мен. Нищо лошо до тук. Проблема обаче е, че МАМЕ-то е 4ГБ а пича сваля с 6-7кб/с. Какво да направя за да му попреча да сваля точно това или изобщо да му забраня да сваля от мен? Дадох Close Connection, но след 1-2 минути типеца продължава да сваля. Пробвах и с Remove From Queue(което незнам за кво е), но пак не стана.

това пък какво ти пречи. негов проблем

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...