Jump to content
BulForum.com

DC++ проблеми


break

Recommended Posts

отиди на

http://www.slyck.com/

и виж кои са всичките

filesharing р2р мрежи.Виж по колко човека има към всяка и ми кажи с какво дц+ превъзхожда да кажем гнутела или фаст трак?Технологията прилича на няква модната версия на напстър с чат канали/сървъри.Идеята за слотовете наистина е добра,но не е нищо ново.Говоря ти за изключително редки файлове,където мулето определено превъзхожда дц+.За тях ползвам мулето,за мр3-ки ползвам аполон.kceasy е като аполон и е open source,от което следва че няма закачени вируси/троянски прасета към инсталатора.Включва се към повече от една р2р мрежи,което дава повече резултати/скорост...мисля обаче дц++ е по-добър за чалга и бг музика,понеже използва локален сървър.Ако локалната ти е по-добра сигурно дава и добра скорост...но свързването и закачането на сорсове е доста нестабилно и видимо занемарено като технология при дц+,търсенето на файлове е доста бавно,а винаги ти се налага да правиш настройки и имаш трудности да се свързваш към евроком сървъра,което допълнително усложнява нещата.Ако пък не си вече към евроком,дори и това не можеш да направиш.

Кажи ми сега,не предпочиташ ли нещо което те свързва към много повече сорсове,прави го по-бързо,има по подновена и стабилна система на свързване и намиране и се включва едновременно към 3 или 4 мрежи с по над 3 милиона човека?

 

откъде всички чухте за тва дц++ и защо нито един човек в българия никога не е чувал за друга р2р мрежа,освен тая?!???

 

защо не направим един муле сървър,вместо дц?Мулето има по добра система,а с локалните ще се тегли със зверски скорости,ще се разпределя по добре скороста и ще може да тегли едновременно от бг и от други сървъре(не само един,което дава повече сорсове)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

говориш врели-некипели..и аз казвах така за DC++ преди да и свикна ама карай..щом си доволен от това ползвай си го. само не ме наричай бунак щот май не ти е много пипето..

 

В ДЦ не можеш да теглиш от БГ и чужди сървари едновременно ?! хо-хо-хо...

Link to comment
Share on other sites

да ама докато го настроиш ти пораства брада,а ако не си към евроком-а,оправяй се...

 

а за тва че много хора са невежи по темата за р2р мрежите съм сигурен.

Ти не си Бунак,но едва ли ще пробваш нещо друго освен тва дц +,което си е тъжно.

Link to comment
Share on other sites

Доволен съм от ДЦ. В него има неща, които никъде няма. Сигурно е и обратното - другаде има неща, които ги няма в ДЦ. Настройката не му отнема повече от 2 мин. с изклучение на изчакването да hash-не файловете, които си споделил. Не мога да разбера какъв е проблема дето го визираш с това да не си на ЕК или не я обясни, защото наистина не виждам смисъл.

Link to comment
Share on other sites

като не си на евроком на интернет провайдъра ти дава:

[14:16:50] <VALKNUT> Connected

[14:16:50] <VALKNUT> Error: 'Connection refused'

[14:16:50] <VALKNUT> Disconnected

[14:17:51] <VALKNUT> Connected

[14:17:51] <VALKNUT> Error: 'Connection refused'

[14:17:51] <VALKNUT> Disconnected

 

поне при мен е така.Не знам други дц сървъри дето да са локални и да си струва.

 

това което имах предвид най-вече е че никой не е чувал за никоя друга мрежа,освен дц-то и тва ме вбесява.Всички които познавам знаят само за тва дц.

Link to comment
Share on other sites

При инсталацията какво пише:

Gnutela: The public Gnutela network

Ares: Good for music and other small files.

 

Леле колко е добра само. Търся песни на Ивана пък тя ми изкарва около 50 песни от които 10 са само нейни песни, а останалите са на Ивана Бркич и Ивана Спагна и други подобни. С кое е по-хубаво за мп3-ки не разбрах. За Глория същата работа, но с малко повече резултати. Тук изкара малко и на Глория естефан и глория гейнър. А за Nero 7 да не говорим. Имаха го само 2 човека.

 

Но не се заблуждавай. ДС++ е много по-добро от тази програма. Търсенето е много по-бързо и дава много повече резултати, до като тази програма търсачката й е бавна има повече юзъри в един канал, но пък изважда по-малко резултати. А и така като гледам, дори не е нужно да споделям нещо за да я ползвам. Явно така правят повече от 2 млн.-та хора които ползват програмата. ;)

При мен свързването с хъба на евроком доста отдавна не ми е правило проблем, да не си объркал настройките нещо. Но и да прави, за това има различни хъбове като dc.data.bg, dc.bol.bg, икона за публични хъбове, които не са никак малко... Предимства много.

 

А да. И настройки на програмата незнам от кога не съм правил. С нея е лесно да се работи, както се увериха и повеечето. А свикнеш ли й, няма отърване от нея и живота ти става песен. :)

 

ЕДИТ: Оооо, ти не си към ЕК, нито към ггбит. Еми, какво очакваш тогава. :)

Link to comment
Share on other sites

нормално е локалниа хъб да не е достъпен за хора, които не са на ЕК или ГГБИТ не мислиш ли? Както и самите сайтове не са достъпни. Чували са за други мрежи - казаа, муле,дц,торент..горе-долу всичко, което може да ти порябва го има в тези. няма други ЛОКАЛНИ дц сървари но има много много други които са бъкани с какво ли не. И скоростта ти на теглене зависи и от твоята тарифа (колко можеш да вдигнеш) и от това колко може да ти пусне другия и колко хора са се накачорили на него сега. Както е при муле както е и навсякъде... Има хъбове, които са специализирани примерно за софт. за графичен дизайн с големина колкото всички ХДД на целия ни warez..така че това, че няма резултати при търсенето си е твоя вина. Най вероятно си търсил туториали за 3D Max-a в хъб за dance music... Всеки хъб(или почти) е специализиран в дадено нешо- за музика, за филми,за софт и т.н...

 

ЕДИТ: Единственият недостатък на ДЦ е че при принуден рестарт или изключване на компютъра много често се прецаква queue листата и тогава става малко неприятно

Link to comment
Share on other sites

невъзможно е да ви Убедя в мнението си,но пуснах специална тема за всички познати мрежи.Дц++ *признавам* не е лоша,но е малко трудна за новакът отначало,хъбовете не са толкова пълни с редки *чужди* файлове (дори един известен чуждестранен хъб ми дава само 10 резултата за музикална група като smashing pumpkins)...

Както scarred сам каза има си положителни и отрицателни страни.За това човек използва различните мрежи за различни файлове.Сега за какво би ми притрябвало да търся ИВАНА или Гергана или друга чалга на мене.Аз харесвам алтърнатив музика,която никога няма да е има в дц++а както и да го гледаме...но естествено ще я намеря в каза или гнутела без проблем (макар и с малко сорсове)...

По темата може да се спори но е напълно излишно.

Това че не съм към евроком(а към 4К-то/ейнджълсофт) и имам страхотен локален за по-ниска цена и си гледам филмите онлайн за 25 лева,като външния ми за сваляне малко надскача 30кб.с не е много лошо,макар и да съм бил преди към евроком и да ми е харесвало да чакам 2 дена да ми се свали филма за същите пар(но стига вече,че някой мод ще ми се кара,хаха)макар и Дц++ да не е лош,просто не става за такива като мен.Просто нещата които търся са невъзможни за намиране там,освен това очевидно нямам възможност да се свържа с някой локален дц++ да си тегля чалга и неща дето вече ги има във вареза и датата,лол...

Link to comment
Share on other sites

дообре,искам да се извиня.

Сега си намерих едни страхотни hub-ове и видях че наистина програмката си я бива.Използвам Valknut.Само ме дразни че трябва да шервам 1gb.

 

Ей ,що не постнете списък със хъбове,така че някой будала да не се подведе като мене и да каже че дц-то е тъпо?

ето един линк,дано ви е полозен(на мен ми беше)

 

http://www.hublist.org/?p=search&country=BG

 

ае,със здраве и без лоши чувства.От цялата работа изкарах нещо полезно(дано ви е от полза и пак се извинявам.)Явно аз се оказах балък и половина,хаха... :)

 

p2p+newsgroups+ftp=dc++

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли имам проблем с хъба на евроком от вчера вечерта не мога да се кънектна и от нас и от работа :blink: *** Connecting to dc.evrocom.net:1111...

*** Connection refused by target machine

EDIT: Съжелявам, не видях темата за dc.evrocom.net:1111, от скоро съм потребител на дс++ :)

Link to comment
Share on other sites

av-3496.jpg

Offtopic>>Хаха,баси аватара. :punk :D

 

Е тва че иам аватар не ми оправя проблема със сърча

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Е тва че иам аватар не ми оправя проблема със сърча

 

:D

 

най-лесно е от File >> Settings >> Connection Settings -- > Active / Passive Mode - просто обърни на другата :)

Друг вариант е да адд-неш във файъруола си да не се занимава на порт 23 TCP / UDP

Link to comment
Share on other sites

най-лесно е от File >> Settings >> Connection Settings -- > Active / Passive Mode - просто обърни на другата :)

Друг вариант е да адд-неш във файъруола си да не се занимава на порт 23 TCP / UDP

 

Да бе, един приятел ми каза, че така става и си го оправих 10х :D

Link to comment
Share on other sites

От известно време насам имам проблем с DC-то. Хъба на Евроком го отварям - няма проблеми. Обаче нито един друг хъб не ще да се отвори. Така е от 3 дни насам. Имам 2 хъблисти: "http://www.hublist.org/PublicHubList.xml.bz2" и "http://dc.selwerd.nl/hublist.xml.bz2". Възможно ли е и двете да не работят? Ако е така, дайте нещо работещо :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

A някой незнае ли някакъв начин за игнориране на потребител, за да не тегли от него?

В дс.дата.бг една шматка с ника Gabriela e решила, че иска да ми изтегли целия архив от над 20 ГБ. Не се и обажда като й писах. Само мога да спирам връзката от време на време, но пак си се включва. Кажете някакъв начин.

Link to comment
Share on other sites

A някой незнае ли някакъв начин за игнориране на потребител, за да не тегли от него?

В дс.дата.бг една шматка с ника Gabriela e решила, че иска да ми изтегли целия архив от над 20 ГБ. Не се и обажда като й писах. Само мога да спирам връзката от време на време, но пак си се включва. Кажете някакъв начин.

Единствения вариант за който се сещам е просто да преместиш дадения архив в папка с друго име. Е пак може да те намери, ама два три пъти като смениш местонахождението на архива и може да се откаже :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Или просто (ако ДЦ не поддържа тази фунцкия, че не помня сега) да bann-еш IPто. Или с ДЦ или с друга програма. Не се сещам и за подобни програми де, но потърси и ще намериш.

Link to comment
Share on other sites

A някой незнае ли някакъв начин за игнориране на потребител, за да не тегли от него?

В дс.дата.бг една шматка с ника Gabriela e решила, че иска да ми изтегли целия архив от над 20 ГБ. Не се и обажда като й писах. Само мога да спирам връзката от време на време, но пак си се включва. Кажете някакъв начин.

 

Спомянм си че давах игрно като натисна с второто копче на мишката и имаше една функиця...

Link to comment
Share on other sites

А някой случайно да знае, като влезне/излезне който и да било да ми излиза съобщение в чата, сигурно ще е някакъв скрипт, защото гледам го няма в опциите на ДЦ++.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...