Jump to content
BulForum.com

DC++ проблеми


break

Recommended Posts

Понеже има доста хора които не познават още много добре тази програма, нека да споделим малко опит тук. Излишно е да казвам да не се използват обидни думи и заяждания.

Понеже доста хора вече питат едно и също, давам малко инфо:

 

1. Сваляте си програмата от: http://prdownloads.sourceforge.net/dcplusplus (.zip или .exe файла). За момента най-новата версия е 0.691.

2. Ако сте си дръпнали .ехе файла, тогава си я инсталирате като всяка друга програма. Ако сте си дръпнали .zip файла, тогава просто го разархивирвате в Program files (или където Ви е по-удобно).

3. Като отидете на File/Settings/Personal information попълвате полетата. На Description може да напишете какво сте шернали.

4. На File/Settings/Connection Settings отбелязвате какви ще сте: Passive или Active. Ако искате да сте Passive, маркирате Firewall (passive, last report) и друго нищо не правите. Но няма да можете да теглите от останалите хора, които са Pasive и в търсачката ще ви се показват само по 5 резултата от всеки nick. Ако искате да сте Active трябва да си напишете реалното IP в полето "External / WAN IP" и маркирайте един от трите бутона най-горе, който най-добре отговаря на вашите условия:

-Ако не сте зад рутер и нямате firewall или е изключен, тогава маркирайте Direct connection.

-Маркирайте Firewall with UPnP, ако сте зад firewall, koйто поддържа стандарта UPnP за автоматична настройка на програмата (DC++ автоматично ще отвори портовете от които има нужда и ще придобие вашия external IP адрес). Този режим не може да се използва при OS преди XP.

-Маркирайте Firewall with manual port forwarding, ако сте зад firewall (router) и искате да напишете TCP и UDP портовете ръчно. Ще трябва да напишете и external IP адреса на вашия рутер, за да можете да сваляте нормално.

*Най-добрият вариант е да сте на active connection, но ако имате проблеми със сърча и връзки с юзъри и не можете да си fordwar-нете порта на routera/firewalla тогава минете на passive.

5. Под полето в което се вписва IP адресът, ако искате може да поставите отметка на "Don't allow hub/UPnP to override". Това е, за да се ползва винаги IP адреса вписан в полето и да не се позволява на всеки UPnP или свързан хъб да го променят.

6. От менюто File->Settings->Sharing натискате Add Folder и избирате какво да шернете. За еврокома мисля че няма ограничение все още, ама поне 1 ГБ е достатъчен ако има. ОК.

7. Давате File->Quick Connect и там пишете адрес dc.evrocom.net:1111 и ако всичко е наред, би трябвало да сте вътре.

8. За по добра организация и ваше удобство, за да не пишете всеки път адреса на хъба, добавете го във фаворити (4-тата иконка от ляво на дясно - жълтата звездичка) и натискате New. Там пишете името на хъба, адреса му, както и ника си. Ако хъба иска парола, пишете и паролата си. Ако не напишете ник влизате по Default както сте го дали в Settings.

 

Кирилизация

1. Сваляте българският файл с превод от тук.

2. От прозореца за "Настройки" на програмата, отивате на "Appearance" и в прозорчето най-долу указвате пътя до българският файл.

3. Затворете програмата и я стартирайте отново за да има ефект промяната на езика. Този път интерфейсът ще е на български.

 

 

Ако неможете да влезнете, възможните причини за това са:

1. Объркали сте нещо от по горните настройки, не сте въвели правилно адреса или самият хъб в момента не работи.

2. Не сте настроили правилно своят firewall, отпушете порта, който сте добавили към своето ip.

3. Нямате реално ip. Ако нямате реално ip, няма да можете да сваляте или по точно няма да може да се сваля от вас.

4. Не сте шернали, или не сте шернали достатъчно файлове. В дата.бг има изискване за минимум 2 гигабайта.

5. Въвели сте твърде голям брой слотове за вашата връзка. Колкото свободни слотове имате толкова човека могат да теглят от вас едновременно. На File->Settings->Sharing най-долу в дясно Upload Slots трябва да ви е 1 ако сте на Д или Д+ тарифа към ЕК. А над него трябва да е 0. Ако сте на друга тарифа, с по-бърз ъплоуд, всеки сам си решава колко слота може да отпусне.

 

Ако не можете да сваляте от някой човек значи в момента той няма свободни слотове.

 

А защо Вие сте в синьо а другите в зелено или с тухлички:

http://www.dslreports.com/faq/dc/5.1%20Features

Ако някой още не е разбрал: зелено са хората които са Active, а червените с тухлички са Pasive (това са непознатите за вас). А стават сини когато им видите File List-а или теглите нещо от някой или той от Вас (т.е. стават познати). Вие сте си винаги в синьо понеже файл листа си го знаете.

Ами това е. Приятен download. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

И аз имам един проблем. Като дам да търся нещо и нищо не намира. А като отида в един приятел и търся същото нещо го намира. Да не би а е от настройките?Бях с версия 4.07, но сега сложих 3.06

Link to comment
Share on other sites

И аз имам един проблем. Като дам да търся нещо и нищо не намира. А като отида в един приятел и търся същото нещо го намира. Да не би а е от настройките?Бях с версия 4.07, но сега сложих 3.06

 

От файъруола е.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам един проблем. Като дам да търся нещо и нищо не намира. А като отида в един приятел и търся същото нещо го намира. Да не би а е от настройките?Бях с версия 4.07, но сега сложих 3.06

един приятел имаше същия проблем.Значи ако делиш нет с някой при настройките ти (Connection Settings) не трябва да е Active a Passive

Link to comment
Share on other sites

Най-добре го изключи щом имаш. Обаче не ми се вярва. Вчера и на мен ми се случи, а нямам firewall. Като бях Active не искаше да търси, а като се направих Pasive, веднага проработи. А отпреди си действаше винаги. Може би е някакъв бъг. :confused

George_131 и какъв е отговора. :)

Link to comment
Share on other sites

Най-добре го изключи щом имаш. Обаче не ми се вярва. Вчера и на мен ми се случи, а нямам firewall. Като бях Active не искаше да търси, а като се направих Pasive, веднага проработи. А отпреди си действаше винаги. Може би е някакъв бъг. :confused

George_131 и какъв е отговора. :)

 

Firewall-a просто отблокирах цялата програма

Link to comment
Share on other sites

Gufef, Johnson, Kokala да не са оградени с някаква стена и да са само за Евроком? Не мога да се закача до тях

За всеки, който ще почне да раздава съвети как да се конфигурирам: активен съм и нямам проблеми с тегленето от всички останали, както и те от мен.

Link to comment
Share on other sites

Gufef, Johnson, Kokala да не са оградени с някаква стена и да са само за Евроком? Не мога да се закача до тях

За всеки, който ще почне да раздава съвети как да се конфигурирам: активен съм и нямам проблеми с тегленето от всички останали, както и те от мен.

И аз съм така, но от кокала като теглих последно, ми даваше да дърпам само като съм пасивен.

може ли друг линк заdownload щото тоя горе не го отваря

Sorry, вече го оправих. :)
Link to comment
Share on other sites

@tankis ако си си сложил автоматично да влизаш като се пусне програмате е възможно да ти излиза един

прозорец (Yes, No) и програмата да иска да изпраща БЪГ репорт при натискане на (Yes)...

Ако е това проблема, ето как се разрешава.

 

1. отивате в папката в която сте си инсталирали програмата например "C:\Program Files\DC++" и търсите файл с име "Favorites.xml"

2. отваряте файла с текстов редактор и търсите следния пасаж "Server="dc.evrocom.net:1111"

3. след намирането му започвате да търсите назад в същия ред "Connect="1""

4. сега единственото което остава е да промените единицата на нула ето така: "Connect="0""

5. запазвате файла и стартирате програмата.

6. След стартирането и отивате на Favorities(жълтата икона) и кликате с десен бутон на "evrocom" и избирате "Connect".

 

ЗАБЕЛЕЖКА: стъпка (6.) ще можете да изпълните ако предварително сте си добавили във фейвъритс

хъб с име "evrocom", адрес "dc.evrocom.net:1111" и описание "evrocom".

 

(за да не правите стъпки 1.,2.,3.,4. и 5. всеки път, когато стартирате DC++ оставете немаркирано името на сървъра)

Link to comment
Share on other sites

Защо като влезна след малко ме изкарва???

 

5. От менюто File->Settings->Sharing натискате Add Folder и избирате какво да шернете. За еврокома , ама поне 1 ГБ е достатъчен ако има. ОК.

Link to comment
Share on other sites

Идея как да си изтрия Queue лист-а или части от него? Трия дори и xml-a и пак се появява :).

Link to comment
Share on other sites

Идея как да си изтрия Queue лист-а или части от него? Трия дори и xml-a и пак се появява :).

 

Десен бутон върху въпросното и от там remove user from queue бла блаа

Link to comment
Share on other sites

Ако юзъра го няма, няма да има и прогрес, съответно няма къде да дам десен бутон...

Link to comment
Share on other sites

Ами тогава просто трябва да почакаш да се появи :) . Или да отидеш в C:\Program Files\DC++\Incomplete и да изтриеш файла, който не си успял да свалиш. Но незнам дали това ще помогне.

Link to comment
Share on other sites

Не помага, защото отново се възтановява ако случайно се появи юзъра.

Link to comment
Share on other sites

Аве пичове кат цъкна примерно Close Connection или Remove user командите се изпълняват след 3-4 повторно задаване и то след 1-2 минути :angry1 Тва ме вбесява :angry1 :angry1 :angry1 само при мен ли е така и мога ли да го оправя по някъв начин ?

Link to comment
Share on other sites

abe kato si go napravix mi tegle6e s po 2mb sega edvam edvam darpam s 200kb zakvo e tva ?!
Това е сигурно, защото ако теглиш от Гигабит-ец, сигурно си е направил повече от един слотове и съответно повече хора дърпат от него. И така се намаля доста скоростта. Най-добре е преди да сваляш от някой да се уговориш с човека, да си направи настройките само за един слот.
Аве пичове кат цъкна примерно Close Connection или Remove user командите се изпълняват след 3-4 повторно задаване и то след 1-2 минути :angry1 Тва ме вбесява :angry1  :angry1  :angry1 само при мен ли е така и мога ли да го оправя по някъв начин ?
Напълно нормално. И при мен е така понякога е не го прави, чак след 1-2 минути, ама поне 10-20 сек. трябва да изчакам. Явно е нещо от програмата. Важното е че изпълнява. :)
Link to comment
Share on other sites

Аве пичове кат цъкна примерно Close Connection или Remove user командите се изпълняват след 3-4 повторно задаване и то след 1-2 минути :angry1 Тва ме вбесява :angry1  :angry1  :angry1 само при мен ли е така и мога ли да го оправя по някъв начин ?

Ами както писах преди в темата, добре е да спазваш дадена последователност, особено при тотално спиране на даунлоад - първо в Download Queue работиш, после долу.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...