Jump to content
BulForum.com

Снукър (и сякъв друг вид билярд)


Recommended Posts

Гледах полу-финала на Дот и финала. Чесно казано не бях очарован от показаното. Имаше много дебнене и малко красиви удари. Почти всички съмнителни топки бяха сейфти. Все пак очакванията за финал на световно първенство бяха по-големи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply
Гледах полу-финала на Дот и финала. Чесно казано не бях очарован от показаното. Имаше много дебнене и малко красиви удари. Почти всички съмнителни топки бяха сейфти. Все пак очакванията за финал на световно първенство бяха по-големи.

 

Абе Дот - шампион и тва е важното :). От 2004-та викам за тв момче, разгеле и на него да му се случи нещо хубаво :P :D :) .

Link to comment
Share on other sites

хубав мач се получи и по добрия уж ;) победи.

аз исках да спечели ебдън щот ми е по симпатичен но кво да се прави

и двамата направиха някои сериозни пропуски от лесни позиции но явно напрежението е било голямо все пак финал на световно първенство

Link to comment
Share on other sites

Ебдън малко късно се пробуди. Все пак успя да понавакса и направи мачът интересн. Обаче Дот като цяло имаше доста късмет. В няколко фрейма от по-ранните сесии след елементарни пропуски неволно скриваше бялата топка и не позваляваше на Ебдън да атакува. :D Все пак успехът му е заслужен, с оглед на цялостното представяне. Да не забравяме 8-те поредни спечелени фрейма срещу Рони :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Tribute to Paul Hunter

Пол Хънтър е английски професионален играч на снукър. Хънтър е смятан за един от най-големите снукър таланти изобщо.

 

Пол Хънтър учи в Лийдс и още през детските си години, поощряван от семейството и приятелите си, той прекарва много от времето си около масата за снукър. Още на 12-годишна възраст той е отличаващ се млад талант в този спорт. Под ръководството на опитните професионалисти Джими Мичи и бившия свитовен шампион Джо Джонсън младежът от Лийдс прави своя дебют сред професионалистите в снукъра през юли 1995 г.

 

Хънтър става един от най-младите състезатели в снукъра, успявали да достигнат до първите 4-ма на турнир от световната ранкинг система, когато през 1996 г. достига до полуфинала на Откритото първенство на Уелс на 17-годишна възраст. Пол става победител в същото състезание 2 години по-късно, през 1998 г., когато на финала побеждава Джон Хигинс.

 

През 2001 г. Хънтър побеждава многократния световен шампион Стивън Хендри на полуфинала на Мастърса и на финала побеждава Фергю О'Браян с 10 на 9 фрейма след изоставане от 7 на 3. Със същия краен резултат на финалите Хънтър печели и Мастърсите през 2002 и 2004 г. като на тези две състезания наваксва пасив от съответно 5 на 0 и 7 на 2 фрейма.

 

През 2002 г. Хънтър постига две победи в състезания за световната ранглиста като печели Откритото първенство на Обединеното кралство, както и за втори път Откритото първенство на Уелс. През същата година му откриват рак на тестикула, от който се смята, че той е успешно излекуван. Хънтър продължава да се придвижва напред в ранглистата като през 2003 г. за пръв път достига 8-мо място, а през 2004 прави най-доброто постижение за кариерата си като е класиран на 4-то място.

 

През 2003 г. Хънтър записва и най-доброто си представяне на Световното първенство по снукър като достига до полуфинал, където е победен от Кен Дохърти с резултат от 17 на 16 след като преди това Пол повежда с 15 на 9 фрейма. През своята кариера Хънтър има официално записани 114 сенчъри брейка (серии от 100 или повече точки).

 

На 6 април 2005 г. му откриват рак на дебелото черво, но той продължава да играе и след това. До февруари 2006 г. се подлага на химиотерапия. На 26 декември, 2005 г. жената на Пол - Линдзи му ражда дъщеря, което е и първото дете на това семейство. Момичето се казва Иви Роуз.

 

Пол Хънтър умира на 9 октомври 2006 г. в 20:20 часа, само 5 дни преди 28-ия си рожден ден. Това предизвика огромна тъга в света на снукъра и британския спорт и у всичките му приятели, роднини и фенове.

 

признавам си бях потресен от новината, по-скоро бях потресен от това как един човек е жив и здрав, играе, побеждава и на следващия ден научаваш за смъртта му. Искрено се надявах да надделее в битката с рака, но за съжаление Хънтър изгуби тази игра.

 

 

 

 

 

 

Source

Link to comment
Share on other sites

КВО!?!?!?! Как ве... Че той беше почти здрав. Поне така разправяха. Еееее... да му *** майката. МНого добър беше. Много ме е яд. Наистина достоен играч...

Сбогом Пол... :cry

Link to comment
Share on other sites

Много го харесвах този играч.Просто обаче бях потресен миналата година когато чух че е опериран от рак на дебелото черво.Явно още от 2002 е има разсейки и ........Много жалко за момчето :cry :cry :cry :cry

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Билярд клуб "Joss", но има специални правила :) :)

не бих казал,че в джос-а е наи-хубаво ;)...може за снукър да ,ама ако иска да играе 9ball,лично аз хода секи ден да играя в билярд клуб наин-балл :),тренирам много усърдно и за моите години бих казал че играя г/д добре...ако някои е навит или иска да играем да ми пише един ПМ да се уговорими.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

КОлкото и да е случен, Ронито играе ли винаги е страхотно да го гледаш... Верно че днес играта е... леко казано лоша ама...

BTW мислихси че Хендри и О'Съливан ша са на финал ама тоя Динг... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дам, чакам да минат 45 минути сега да дадат останалата част от мача :)

 

нищо, че е скучен

Еее мач с Рони О Съливан никога не е скучен, ся ще видиш към края как ще се разиграе.Тоя човек е супер айляк...според мен повече се стреми да прави шоу, отколкото да бележи точки.

Обаче ако спечели той сега тоя мач, бас ловя, че на финала ще скъса задника на Динг. :devil :sayjin

Link to comment
Share on other sites

То какво да се играе, при положение, че няма съперник аз не виждам стимъл за игра. Далеч по-интересно ще е утре когато имам чувството, че Дин ще надделее заради може би по-голямото си постоянство или по-точно заради непостоянството на Рони.

Link to comment
Share on other sites

Ронито мамата си трака направо :D Горкия Ding даже и не му се наложи да стане от стола :D

Link to comment
Share on other sites

Хммм първите два фрейма протекоха точно ама точно като вчерашния мач...имам чувството, че Рони нарочно бъркаше за да напрай жълтура някой друг фрейм, обаче после показа класа.Тоя човек има огромно чувство за хумор, дори на моменти толкова огромно, че го намирам за странен.

Link to comment
Share on other sites

хах тоя се отказа от двубоя :wacko: а ронито скоро не съм го виждал да играе така от доста време :bgrin:

Хахахахха O`Sullivan:"One more, Ding, one more..." тея китайците са много странни хора....може ли по време на целия турнир да демонстрира непоклатимост и воля, а сега накрая точно да се държи като хлапак... ; )

Ся бас ловя, че ако китаеца се навие да продължи двубоя, Рони ще му пусне за ташак 1-я фрейм аванта. ; )

Link to comment
Share on other sites

Ся бас ловя, че ако китаеца се навие да продължи двубоя, Рони ще му пусне за ташак 1-я фрейм аванта. ; )

:) Да ама не ,но му пусна 2 фала :)

10 на 3 за Рони и the end .Браво ,хареса ми как игра .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...