Jump to content
BulForum.com

Снукър (и сякъв друг вид билярд)


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Още при прогнозата за финал О'Съливан - Хендри си мислих да кажа, че Джон Хигинс е най-добре играещият в турнира и може да бие дори и Хендри, а на финала нищо не се знае. Вчера след като Хигинс пак направи много добър мач и излезе на финала, пак си мислих да мина през темата и да кажа, че титлата е негова и че ще размаже О'Съливан, който не играе добре на турнира, но не много добре по неговите стандарти е достатъчно за финал явно... Ето че съм бил прав. Само дето не го написах. Тя тая тема бая поумира и аз все я забравям някъде. Но ето че боят се получи. Джон Хигинс наистина явно е в страхотна форма. Да му е чесито GP...не се съмнявам, че ще го вземе...все пак води с 8:2.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

не знам колко от вас са гледали мастърса по снукър миналата седмица, но беше доста интересен.... хендри отпадна рано от макманъс, а рони о'съливан отново не успя да спечели турнира..... финалът хигинс-о'съливан беше много оспорван и завърши 10-9 за хигинс

Link to comment
Share on other sites

не знам колко от вас са гледали мастърса по снукър миналата седмица, но беше доста интересен.... хендри отпадна рано от макманъс, а рони о'съливан отново не успя да спечели турнира..... финалът хигинс-о'съливан беше много оспорван и завърши 10-9 за хигинс

О ДА :) Супер много му се изкефих на тоя мач :) Мисля че на О'Съливан му дойде добре тази загуба... беше се ентусиязирал прекалено много... щял да спечели всички турнири, да пусне верига билярд-клубове на свое име, да "намери наследника си"... Аз от началото бях за Дейвис, нооо...

Link to comment
Share on other sites

Да, и аз съм особено доволен от развитието на турнира. Дори бях заложил около месец по-рано, че Джони Хигинс ще го спечели. Просто в момента е в най-добра форма. А О'Съливан вече не искам изобщо да го гледам. Невероятен е, обаче агитката му е просташка и ужасно дразни, а и той самият е леко арогантен. И не разбирам, какво толкова е направил, че да го броят за номер 1. В ранглистата вече е за Стивън Хендри, който пък е най-успешният снуукър играч изобщо и при положение, че той все още участва, да броиш друг за най-големия...не е редно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

хей хора .. имам въпрос. някой може ли да ми каже магазин от който мога да си купя щека за снукър (освен онзи на руски защото там няма особено богат избор :) )

Link to comment
Share on other sites

За щеката не знам. Някой гледа ли финала за купата на Малта завчера? Такъв оспорван мач НЯМА! Започна с 5:2 за Дохърти, после Хигинс се стегна и направи 6 поредни фрейма (до 5:8), след което загуби 3 поредни, заедно с мача... Просто не мога да повярвам, идеше ми да го... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

мачът беше интересен, но за съжаление нямах възможност да го гледам целия

доколкото знам след 1-вия фрейм някой бумейкърски къщи са спряли залаганията за Дохърти

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Тия дни гледах welsh open championship 2006 по евроспорт и доста се зарибих по снукъра :) А btw знам , че не е за тука (ще пиша и в рекуестите) за линк за хубав билярд/снукър , че от локала неще да ги сваля , а от аренаБГ не работи...

Link to comment
Share on other sites

Сега провеждащия се турнир като че ли не е толкова интересен, колкото предишните този сезон... току що гледах Хоукинс-Уатана... ми не, че очаквах нещо кой знае кво, ама те почти 4 часа блъскаха топките по масата и някак си нямаше тръпка в мача. Накрая Хоукинс би, защото опитвайки се да постави снукар без да иска вкара топката, коята му трябваше, а след това Уатана вкара бялата.

Link to comment
Share on other sites

Сега провеждащия се турнир като че ли не е толкова интересен, колкото предишните този сезон... току що гледах Хоукинс-Уатана... ми не, че очаквах нещо кой знае кво, ама те почти 4 часа блъскаха топките по масата и някак си нямаше тръпка в мача. Накрая Хоукинс би, защото опитвайки се да постави снукар без да иска вкара топката, коята му трябваше, а след това Уатана вкара бялата.

На мен и този двубой ми беше интересен, защото имаше огромно тактическо надиграване, за което е нужно много мислене! Въобще снукърът е много по интересна игра от билярда.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Хора малко се отклонявам от темата, но искам да попитам някой има ли на клипчета брейка от 155 на Джейми Коуп ( демонстративен мач ) и 148 на Джейми Бърнет (квалификация) ... ако някой ги има или ако въобще съществуват моля пишете едно ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Хора малко се отклонявам от темата, но искам да попитам някой има ли на клипчета брейка от 155 на Джейми Коуп ( демонстративен мач ) и 148 на Джейми Бърнет (квалификация) ... ако някой ги има или ако въобще съществуват моля пишете едно ЛС.

:blink: Това не го разбирам... как ще стане брейк над 147?!?!

Link to comment
Share on other sites

:blink: Това не го разбирам... как ще стане брейк над 147?!?!

 

Става със фалове от противника.Доколкото аз знам рекорда от брейк е 151 точки :)

Link to comment
Share on other sites

Има си специален чалъм, когато единия направи фал и се обяви фрий бол и тогава номинираш цветна като червена и така всъщност от 15 червените стават 16 и така макс-а става 155 :).

Link to comment
Share on other sites

Знам и аз за free ball ситуацията, но си мислех, че цветната, която вкарваш първо, се брои за своята стойност, а не за стойността на червена. В такъв случай максимумът става 163 с две черни, но май не е баш така. Я някой да го обясни...

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз така си го мислех, но имам някакви смътни спомени (май Peter Ebdon беше), че при free ball беше вкарана една кафява като free и после комбиниращият цвят беше пропуснат и му отсъдиха 4 точки, но явно спомените са много смътни...

Link to comment
Share on other sites

Аха... обаче да направиш фал и на противникът ти да му дадат фрийбол като още няма вкарани топки... :blink: Интересен мач ще да е бил. Впрочем току-що гледах Стивънс ( :wub: ) с/у Дохърти ( :angry1 ) - 4:4 първата сесия. Лично аз много си мечтая да видя Матю като взел турнира :)

 

П.С. Хайде сега един друг въпрос: като се редят топките за разбиване при 8бол има ли значение как ще бъдат подредени, или само е задължително черната да е по средата?

Link to comment
Share on other sites

Има естествено, трябва да са голяма,малка,голяма, малка :D

 

Осен на втория ред от долу на горе там на едно от крайните положения се слагат два малки или две големи една до друга в зависимост от това как си наредил най-долния ред :) :)

Link to comment
Share on other sites

Вчера Райън Дей поузори доста О'Съливан, но накрая класита си каза думата. Дей водеше с 9:7, но загуби три последователни фрейма заради груби грешки и така стана 9:10. След това за Рони беше лесно.

Най-куризоният удар, който направи Дей беше по една топка, която му беше точно на джоба(мисля беше розовата). Та той така удари, че бияча прескочи топката и падна в джоба. :ohmy: Такова нещо не бях виждал никога. :blink: И той самият не можеше да повярва какво е направил.

 

Иначе днес почнаха четвъртфиналите. До момента:

Ebdon - Murphy : 5-0

Williams - OґSullivan : 4-3

Fu - Doherty : 5-3

Dott - Robertson : 5-3

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...