Jump to content
BulForum.com

Сериала "LOST"


stu

Recommended Posts

Не остана. :))

 

- промо на новия сезон.

 

По торентите излезна и 06х00.

 

Браво, най-после. Не знам колко сериала пробвах да гледам, май Лост ще си остане единствения, който си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

LOST - MEGA CREEPY AS USUAL!

 

Ако не осерат нещо много зверски в този финален сезон, този сериал за мен ще е най-сериозният, правен в последните 10-15 години...

Link to comment
Share on other sites

Аз най се притеснявам да не претупат нещата накрая в 1 серия да се опитват да разбулят всички мистерий. Ще е най голямата глупост и разочарование. Чакаш 5 години за 1 час бързодействие. Не съм чак толкова очарован от първите две серий освен че се чудя и мая как така се развиват 2 паралелни свята И дали ще се съберат в едно по някое време. Или може би единия е 2007 а другия 2004 след голямото бум. Пушека е ясно кой е вече - пича с черните дрехи който е един вид пазителя на острова ,а Джекъб е добрия който се опитва да избави света от лошото. Ричард е както те го нарекоха "наблюдател" затова и не остарява за да е винаги в час с нещата :) Въпроса е всички те пред кой отговарят ? И дали Саид сега е Джейкъб ? В крайна сметка накрая на филма според мен всички ще са живи и здрави на борда на самолета и всеки ще си носи съдбата си както е трябвало да бъде от самото начало. Няма да има умрели под железата или простреляни в битка или убити от мистериозен смоук :rolleyes:

 

Това са само мои предположения ще погледаме и ще видим :)

Link to comment
Share on other sites

Малко глупава ми се стори 3-тата серия ,в един момент докато Саид ако умре и всички щяли да бъдат в голяма беда ,той оживя и после дай да го тровим... И тоя локум с Кейт беше върха на тъпотията. Нямат много време да се размотават сценаристите мисля :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ами нали Саид не премина "теста", явно съжевяването не му се е получило както трябва. Тези неща предполагам ще се изяснят по-нататък. А колкото до часта с Кейт, тва си е запазена марка за Лост, от първия сезон наред с острова се дава и флашфорлард и т.н., този сезон ще е алтернативната реалност.

Link to comment
Share on other sites

Уникална серия е последната (4 -та). Браво ! Има обаче и една много лоша новина: ПОСЛЕДЕН сезон. Уви. :sad2:

 

Имат тук там пропуски, но на фона на свръх многопластовия сюжет са N1 създателите на сериала.

 

П.П. И да си кажа, все пак, че ако не дадат някакво обяснение защо т.нар. пазители на Джейкъб, които донесоха Лок до пещерата, и които хора явно знаят много за Лошия. Та, ако не дадат обяснения защо го подпукаха с някакви огнестрелни оръжийца, ще продължи да изглежда смешно и много недомислено ?!?

Link to comment
Share on other sites

Хора имам проблем. Сега съм на 3ти сезон 23та серия и никъде не мога да намеря правилни субтитри. В субс.саб и суб.унакс там субтитрите са съвсем различни и изобщо не се отнасят за тази серия. Може ли някой да ми намери правилните субтитри.

В тази серия в резюме за това какво се е случило до момента Саид казва "Независимо какво стане искам да продължите към радио кулата." после някакъв подчинен на Бен казва "Заловихме трима. Останали са за да взривят палатките." и т.н.

 

Edit: Оправих се!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Не знам за другите, но аз вече гледам само картинките, защото връзката съвсем я изгубих. :lol:

Link to comment
Share on other sites

f3arl3ss написа:

 

 

Това е коментар от Замунда, който е доста находчив и интересен.

Това докато го четох погледнах 50 пъти на коя дата е постната. Тоя пич или пътува във времето или е ебати и гадателя. Всичко, което го е написал до този момент е точно правилно до най-малката подробност. Дори някои неща за които не се бях замислял придобиват логика вече наистина. Иначе последния сезон е страхотен досега. Разбраха се неща които ги чакаме вече наистина супер много време. Особенно сега в последния епизод. Показаха се неща, които ги ги точат 5 сезона. Зарибявката е нечовешка. Чакаме със затаен дъх новия епизод...

Link to comment
Share on other sites

Много елементарно с някъв си кораб изкъртиха 30-50 метрова статуя ,която се разби на парчета които изчезнаха завинаги и остана единствено едно ходило от нея. От удара пък лодчицата отхвърча и пада нейде си по средата на джунглата.

 

За да се случи нещо такова дори и хипотетично трябва цунами да е довлякло кораба на острова или точно по това време урагана Ел Ниньо да е бушувал в морето и да е запратил "Черната скала" право в главата на "Дявола" който пази острова :)

 

После Джейкъб е докарал и бай мангал с 5-6 арапи да разчистат остатъците от статуята щото бетона му пречи на лехичката опред до плажа.

 

Мисля че по същия начин ни разказаха нещата които чакаме цели 5 сезона да разберем и разбулиха глемите мистерий около човека който никога не остарява...

 

Претупват нещата и от толкова много въпроси които повдигнаха почват да се омотват и няма да обеснят всичко. В една от серийте от 5-ти сезон на един аукцион Уидмор искаше да купи няква картина или квото беше там. Точно там разказваха изторията на кораба и казаха че бил отплувал през 1845г и от тогава бил в неизвестност. Действието с Рикардо се развиваше през 1867 и смятам че това е доста голяма разминавка с дати и години.

Link to comment
Share on other sites

Не кораба, а вълната която го повдига толкова високо (на нивото на главата на статуята), чупи статуята. Самата сцена не беше хубава и за това общо взето нищо не се видя.

 

За черната скала 1845 отплава от Англия - the Black Rock set sail from Portsmouth, England on March 22, 1845, purportedly on a trading mission to the Kingdom of Siam (now known as Thailand). The ship was later lost at sea.

Link to comment
Share on other sites

абе много ги извъртяха нещата в този серал от къде почнаха до къде стигнаха, но с интерес ще изгледам и последният сезон

мисля че в началото имаше къде къде повече фенове

Link to comment
Share on other sites

Представете си тази статуя в мащаб 1:1:

 

5x16_statue_2.jpg

 

И сега си представете ква трябва да е вълната и кораба за да я разбият на парчета....

Link to comment
Share on other sites

Сериала е N1 ! Поне аз от всички които съм гледал или опитвал да гледам, мога само за Lost да кажа, че всяка серия ми доставя удоволствие.

 

Жалко, че е последен сезон.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Меко казано разочарован. Някъде четох, че сериала си е пълни измама и тва е най-точната дума, толкова много въпроси останаха неотговорени. Явно сценаристите са си драскали квото им падне с единстваната идея да им се държи рейтинга. Жалко наистина, защото можеше да се получи нещо велико, но с този последен сезон осраха добрата работа от предишните.

Link to comment
Share on other sites

Представете си тази статуя в мащаб 1:1:

 

5x16_statue_2.jpg

 

И сега си представете ква трябва да е вълната и кораба за да я разбият на парчета....

 

Примерно нещо такова:

 

_38456521_freakwave300.jpg

 

Иначе рекорда е:

 

"The biggest wave on record occurred in Lituya Bay on the southern coast of Alaska in 1958.When the debris hit the water, a massive 1,720-foot wave was created and washed over the headland."

 

1720'= 524.256 m

 

Не знам, но според мен до някъде така с тези неразгадани неща е по-добре, защото ставят много въпросителни, който ще се помнят и ще те човъркат и след като свърши филма.

Link to comment
Share on other sites

  И аз очаквах повече разкрития накрая. Kакто и нещо малко по-смислено за тази алтернативна реалност. Като например, че

с бомбата наистина са успели да разрушат острова или нещо такова

Финалът, не че беше лош, просто беше странен. И отчасти неочакван. Макар че през цялото време си мислех, че

всички ще умрат

се надявах нещо по-готино да са измъдрили. Както и да е, всичко свърши.

 

А, да, също мисля, че пропуснах една част, а именно:

нали самолетът беше целия опасан с бомби от Уидмор. Какво стана с тях? Нали уж самолетът като тръгне и трябва да се взриви? Да не би затова всички, които уж се спасиха, се оказа накрая, че са умряли? От друга страна Джак видя как самолетът минава отгоре. Но пък след големия надпис LOST дадоха и останки от предполагаема самолетна катастрофа? mindfuck?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Тези в самолета се спасиха, Хърли стана новия Джейкъб и остана да пази светлината с помощта на Бен. Нали бащата на джак му каза че всички са вече мъртви и някои са умряли преди него, други МНОГО СЛЕД него, така че както каза Хърли на Бен - ти беше супер помощник в пазенето на острова. Демек са си живяли дълго и щасливо заедно :> и са пазели острова от 'лошите'. Тоест 'другата реалност' е след като са умряли и преди да 'продължат напред'. За съжаление не разбрах основното, а именно какво е острова.

 

 

 

 

 

 

Свърши любимия ми сериал :cry :cry :cry изпитвам смесени чувства след финала, но благодаря на авторите му за всичките години през които ме облъчваха с невероятното удоволствие - ЛОСТ.

Link to comment
Share on other sites

:) Нямам думи !

 

Не знам кой как и защо го е измислил, но мога единствено да му благодаря. Финалът си беше очакван да е нещо подобно, но това е друга тема.

 

Много ми хареса едно нещо:

 

"Всички умираме понякога!"

 

---

 

Сигурно все някога ще се появи нещо подобно, но не е сигурно. При масираната, меко казано посредствена, сериална атака.

Link to comment
Share on other sites

 

Значи през целия сезон като даваха че катастрофата не се е състояла и как живеят след като са кацнали от самолета - е било другата реалност т.е след като са умрели. И какъв е щял да бъде живота им ако ако всичко беше преминало както трябва. И не мога да си обясня какъв е този син дето джак има или просто е щял да има ако наистина беше успял да кацне от самолета. И накрая дето уж се събираха всички-еми не бяха всички какво е станало с другите които не бяха там например Ричард. И онази(забравих и името) дето казваше на Дезмънд да не се бърка и питаше дали ще и остави сина - значи тези които не се намерят просто си остават в другата реалност. И моя идеален край щеше да бъде ако след като са се намерили да се върнат пак на острова и той да бъде нещо като Рай

 

 

Бая поизмислен край даже според мен е взето малко от Титаник-можеха да се постараят повечко. И не обясниха аджеба какъв беше този остров и откъде се е появил и защо трябваше да гледам сериала 6 години след като накрая няма да могат да ми дадат отговор на този въпрос.

Link to comment
Share on other sites

 

Значи през целия сезон като даваха че катастрофата не се е състояла и как живеят след като са кацнали от самолета - е било другата реалност т.е след като са умрели. И не мога да си обясня какъв е този син дето джак има или просто е щял да има ако наистина беше успял да кацне от самолета.

 

 

Бая поизмислен край, а можеше да се постараят повечко. И не обясниха аджеба какъв беше този остров и откъде се е появил и защо трябваше да гледам сериала 6 години след като накрая не могат да ми дадат отговор на този въпрос.

 

Виж, че те не обясниха един тон работи. Дали нарочно, дали щото не успяха няма значение. Просто оставиха всеки сам да си нареди неговия пъзел.

Уникална работа !

 

А да си зададеш въпроси е най-важното в случая. Отговорите всеки ще си ги намери.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...