Jump to content
BulForum.com

Сериала "LOST"


stu

Recommended Posts

Виж, че те не обясниха един тон работи. Дали нарочно, дали щото не успяха няма значение. Просто оставиха всеки сам да си нареди неговия пъзел.

Уникална работа !

 

А да си зададеш въпроси е най-важното в случая. Отговорите всеки ще си ги намери.

То работата не е всеки да си измисля ами да покажат как стоят наистина нещата

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

И за Дарма не обесниха 1000 неща ,защо продължават пратките ,кой ги праща и т.н. В крайна сметка след като хипотетично е потънал острова и всички заживели щастливо след това мъртви или живи ,как така не беше потънал и всички измряха на него ?

Link to comment
Share on other sites

 

И за Дарма не обесниха 1000 неща ,защо продължават пратките ,кой ги праща и т.н. В крайна сметка след като хипотетично е потънал острова и всички заживели щастливо след това мъртви или живи ,как така не беше потънал и всички измряха на него ?

 

 

 

е да ама острова не е потънал.А и не се знае кой кога е умрял . Ето ти цитатче

"-Но защо всички те, са тук сега ?

-Е, тук няма "сега".."

и това

"-Всички ние умираме понякога, хлапе.Някои от тях преди теб,

а някои...дълго след теб."

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Или по скоро място на което да се срещнат ,щото всички са мъртви. Обаче . Има мъртъвци дето не ги видях из тъплата. Ако предположим че са се събрали мъртви само от пасажерите на Океаник 815 то тогава Ана Лусия къде беше ? Що "тя не беше готова" още за тяхната среща ми си живееше в Алтернативната реалност като полицай ?Даниел Фарадей умря опитвайки се да взриви бомба на РЕАЛНИЯ остров ? Той къде е ?А всъщност острова реален ли е ? Или и той е някво чистилище ? Има доста въпроси ,според мен се омотаха и за да не им лъсне издънката сериозно замазаха положението с двусмислен край без отговори ...

Link to comment
Share on other sites

Издънка мисля че е точната дума за този сериал. Гледах го от самото му начало ,защото беше интересен и интригуващ. След началото на трети сезон го гледах ,защото се надявах че нещо ще се разкрие от голямата мистерия на острова ,а и толкова време преди това го следях че продължих да си дърпам епизодите заради спорта. Накрая тотално омазаха нещата и се нагледахме на какви ли не глупости, то не бяха пътувания във времето, какви ли не бомби и електромагнитизъм, местене на острова и какво ли още не. Имаше епизоди в които се отделяша внимание на какви ли не глупости ,които по нататък дори не споменаха: Църквата на Г-н Еко, с какво толкова беше специално малкото негърче(дори името му не помня),братът на Клеър, май беше Буум , невъзможността да се роди бебе на острова и някакви ваксини , зарази и психози, отвличанията и убийствата на пътници на Океаник 815 от "Другите" без грам смисъл ...

В целия филм не разбрах каква беше ролята на Чарлс Уидмор и защо само се връщаше на острова. Към края имах чувството че законите на острова са като нашата конституция - винаги има вратичка през която да минеш , а героите са като депутати ,които казват само това което им е от полза, всеки разговор е пълен с недомлъвки и никога не се казваше цялата истина.

Link to comment
Share on other sites

Или по скоро място на което да се срещнат ,щото всички са мъртви. Обаче . Има мъртъвци дето не ги видях из тъплата. Ако предположим че са се събрали мъртви само от пасажерите на Океаник 815 то тогава Ана Лусия къде беше ? Що "тя не беше готова" още за тяхната среща ми си живееше в Алтернативната реалност като полицай ?Даниел Фарадей умря опитвайки се да взриви бомба на РЕАЛНИЯ остров ? Той къде е ?А всъщност острова реален ли е ? Или и той е някво чистилище ? Има доста въпроси ,според мен се омотаха и за да не им лъсне издънката сериозно замазаха положението с двусмислен край без отговори ...

Ясно беше обяснено, че всичко случило се на Острова е реално, а в алтернативната реалност (чистилището) всички са мъртви. Тъй като времето, прекарано на Острова заедно, се явявало най-важната част от живота на всички тях, то отново само всички заедно трябва да се намерят и след смъртта си, за да могат да продължат напред. Ана Лусия и Фарадей не знаеха, че са мъртви. Като цяло финалът си беше ОК като за край на сезон, ама като за цялостен завършек на сериала беше епик фейл. Почти на нищо от предишните сезони не отговориха, само някаква си сълзлива сапунка, с уникално претрупана смърт на юбер-злодея. Колкото до Острова - Остовът е ТАПА, и толкоз :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мда и на всичко отгоре се намират и хора дето обеснява как плакали на финала и какъв шедьовър бил. Само дето не им пише отстрани "любим сериал - дързост и красота".

Много ми харесваше този филм ,гледах го веднага щом излезнеше нова серия ,почти всички съм ги гледал по два пъти. Но такова разочарование накрая не смятам че беше нужно. По едно време Рикардо когато каза "Джейкъб ми каза какво е острова" си мислих че наистина ще разкрият най-важното нещо в целия филм. НО уви...

 

Това е добро :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Виж, че те не обясниха един тон работи. Дали нарочно, дали щото не успяха няма значение. Просто оставиха всеки сам да си нареди неговия пъзел.

Уникална работа !

 

А да си зададеш въпроси е най-важното в случая. Отговорите всеки ще си ги намери.

 

Започвам да си мисля, че си фанатизиран. Защитаваш сляпо всяко нещо, за което някога си казал добра дума.

 

 

Аз също мога да наредя сценарии и да го претрупам с неизвестни, които да оставя неотговорени накрая. И не, няма да са дълбоко покрити, а изобщо няма и аз да знам отговорът им! Това май ще да е най-страхотният сценарий на целият свят. Освен да се залавям...

 

 

Link to comment
Share on other sites

На голяма част от въпросите в това клипче има отговор, а някои са просто незначителни.

 

Хората толкова са се фанатизирали в тоя филм, че ще започнат да броят палмите в джунглата и да питат "защо в тоя кадър има 21 палми? И защо са точно толкова, колкото и в кадъра с еди кой си.."

 

По начина, по който го направиха, могат да отговорят на голяма част от въпросите, които се задават от зрителите.

 

Както можеха да отговорят на всичките въпроси до един във втори сезон още, когато направиха епизода в който Хюго си мислеше, че всичко това е измислица и никой не е реален, а той е още в лудницата.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ами те го направиха. Нали това съм написал.

припомни ни, щото нашата памет е къса ... карай по ред и гледай да не пропуснеш някой.

наистина този финален епизод е едно голямо претупване. жалко.

Link to comment
Share on other sites

Какво да припомня по-точно?

 

Ти май и ти самия трудно си следиш мисълта :)

На кои въпроси от клипчето по-точно са отговорили?

 

 

Иначе аз също се подразних от претупания край и това, че не се разбра от къде аджеба се е бръкнал острова и каква е ролята на Уидмор.

Също така к'ва аджеба беше идеята за Ричард?Видях, че стана смъртен ама защо беше безсмъртен преди?

 

Link to comment
Share on other sites

Какво да припомня по-точно?

ами примерно защо г-н еко беше убит от чудовището-пушек и то не при първата им "среща", а при втората :)

Link to comment
Share on other sites

Е то да е само тва, такива "дребни" неща са множество, бас хващам че ако почна да гледам сериала отново през епизод ще има неизястнени въпроси. Общо взето само за Дарма и станциите стана по-ясно кво, що.

Link to comment
Share on other sites

Аз искам ИЗЧЕРПАТЕЛЕН отговор само на един въпрос- какво точно е острова. Сами не ми казвайте, че от финала става ясно че не е важно, защото за мене е важно.

Link to comment
Share on other sites

Аз искам ИЗЧЕРПАТЕЛЕН отговор само на един въпрос- какво точно е острова. Сами не ми казвайте, че от финала става ясно че не е важно, защото за мене е важно.

 

THE PURGATORY

 

------------------------------

 

Иначе и аз не съм изцяло доволен от края - след всички тия суканици трябваше ясно и подробно да обяснят всичко

Link to comment
Share on other sites

Не ,според почти всички фенове,дори и някой от артистите които играят (

) острова е съвсем истински.
Link to comment
Share on other sites

Аз искам ИЗЧЕРПАТЕЛЕН отговор само на един въпрос- какво точно е острова. Сами не ми казвайте, че от финала става ясно че не е важно, защото за мене е важно.

Островът бе сравнен с тапа на бутилка, както тапата задържа течността вътре, така и Островът възпира злото. Не е особено изчерпателно, ама то май и повече не казаха :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ти май и ти самия трудно си следиш мисълта :)

На кои въпроси от клипчето по-точно са отговорили?

 

 

Иначе аз също се подразних от претупания край и това, че не се разбра от къде аджеба се е бръкнал острова и каква е ролята на Уидмор.

Също така к'ва аджеба беше идеята за Ричард?Видях, че стана смъртен ама защо беше безсмъртен преди?

 

 

Следя си мисълта, но нещо използваната дума не ми беше понятна.

 

 

Идеята на Ричард е да е съветник и представител на Джейкъб на острова. Затова беше безсмъртен. Защото се е доказал като доверен човек и е по-рентабилно да направиш доверения безсмъртен, отколкото да си търсиш нов представител на всеки 30-40 години.

 

И не съм казал, че отговарят на ВСИЧКИ въпроси, а на голяма част.

 

 

 

На голяма част от въпросите в това клипче има отговор, а някои са просто незначителни.

 

По начина, по който го направиха, могат да отговорят на голяма част от въпросите, които се задават от зрителите.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Следя си мисълта, но нещо използваната дума не ми беше понятна.

 

 

Идеята на Ричард е да е съветник и представител на Джейкъб на острова. Затова беше безсмъртен. Защото се е доказал като доверен човек и е по-рентабилно да направиш доверения безсмъртен, отколкото да си търсиш нов представител на всеки 30-40 години.

 

И не съм казал, че отговарят на ВСИЧКИ въпроси, а на голяма част.

 

А защо е безсмъртен и с какво е толкова сцециален Джейкъб?!? Незнам за вас ,но на мен ми беше интересен филма именно заради тези странни и паранормални неща. Никога не съм гледал този сериал заради блудкавата история между Джак ,Кейт и Сойер , любовта между китайците или краката на Лок. Просто накрая искаш обяснение кой и за какво е направил острова такъв,ако озобщо е съществувал във филма и откъде са се взели тези простотии на него , но за жалост това няка как да стане.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...