Jump to content
BulForum.com

Среща след чат


Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Colin много правилно ви го показа, щото в повечето случаи е така, освен тва аз по принцип предпочитам разговор лице в лице, а не по телефон, чат, icq, skype и тем подобни...

Глупости. Чата изкривява нещата и точно възможността да се отпуснеш бързо и да разкриеш истинската си същност е по-скоро проблем отколкото предимство. Нищо не е като живата среща в реални условия. Chat sucks. :dry:

Абсолютно вярно ;)

Link to comment
Share on other sites

:D Kupon si e...ugovariam se s madama ot neta...gadjeto super! Kato ot spisanie! Pogovorixme, pixme kafe i madamata po edno vreme vika...do tuk mi daljish 20-tak za kompaniata ako iskash neshto po seriozno shte ti struva m/u 50 i 100 leva :woot

 

P.S. Vnimavaite s madamite ot Elmaz!!!

Link to comment
Share on other sites

И ти кво,да не се излъга да и дадеш 20 кинта?Хахах,яко да попаднеш на курва;),метни я в колата,закарай я извън града,зарежи я там,да се прибира пеша ако иска,пък нека си търси парите :devil

Link to comment
Share on other sites

:grin: Добре се посмях ;) Много ми е интересно да чуя продължението на историята.. по скоро.. може би трябва да се опиташ да я убедиш да ти направи discount тъй като не си знаел що за чудо ще се окаже :)
Link to comment
Share on other sites

Да намериш "любов" в чата обаче... Това го има само по филмите...

 

Има го и наистина. Лично познавам 2 такива много успешни двойки.

 

Пък и не сме ли в 21 век? Компютърът е само едно друго средство за общуване в тоя случай - по-рано са били пощенски гълъби, после писма, телефони - сега е интернет, съответно чат.

 

Колкото до това кой на какъв се прави - аз колкото "артисти" и "артистки" на живо съм срещала без никакъв интернет и чат - ти да си жив! В чата можеш да се правиш, докато си зад екрана. Излезеш ли на светло, навънка - дотам! Е, някои обичат до играят ролички, ама то и в живота е така.

 

И аз мисля, че някои се чувстват не толкова нервни и стеснителни в чата, т.е. той им помага да се отпуснат и да бъдат себе си.

Link to comment
Share on other sites

Пък и не сме ли в 21 век? Компютърът е само едно друго средство за общуване в тоя случай - по-рано са били пощенски гълъби, после писма, телефони - сега е интернет, съответно чат.

Това че е модерно не значи че е хубаво..

Link to comment
Share on other sites

А лошо ли е? Според мен е хубаво, защото така не се притесняваш от контакта очи в очи и можеш да бъдеш себе си без да се пртесняваш от външен вид и други подобни фактори. Можеш да осъществиш контакти, които да са ти от ползва и които да е невъзможно да осъществиш по друг начин.

Link to comment
Share on other sites

Runner, винаги има "разслояване" на личността. Всеки е различен за различните хора - така се обособяват "Аз за себе си", "Аз за другите", "Аз пред другите"... В "чата" не е много по-различно.

Link to comment
Share on other sites

А лошо ли е? Според мен е хубаво, защото така не се притесняваш от контакта очи в очи и можеш да бъдеш себе си без да се пртесняваш от външен вид и други подобни фактори. Можеш да осъществиш контакти, които да са ти от ползва и които да е невъзможно да осъществиш по друг начин.

Ако поддържаш отношенията само в чата.. да, но човек който се притеснява от нормалния начин за контактуване между хора.. ще бъде притеснен дори и след часове прекарани в чата.. щом дойде време за срещата на живо. Страховете могат да бъдат превъзмогнати единствено като се изправим пред тях. Този начин на общуване само.. отлага тази среща ;) Даже и става по-лошо тъй като човек расте.. а не развива езика на тялото си.

 

Ето ви и примерче (наскоро прочетох един пост който ми направи силно впечатление, припомнете ми авторката ;))

Ставаше въпрос за това че въпросната съфорумка не обича да й говорят за чувства. Чувствата се обясняват.. по погледа.. по жестовете.. по действията., а не с думите.

Бих добавил че думите могат само да навредят.

 

(Words are very unnessesary they can only do harm)

Link to comment
Share on other sites

Да, права си, но когато си артист, ти си артист и извън чата. Можеш да се правиш на това, което искаш винаги, когато пожелаеш. Но ако искаш да бъдеш себе си, но се притесняваш от нещо, било то, както казах, външния ти вид или нещо друго, чата ти помага. Успокоява те това, че събеседника ти не те вижда и може да вникне само в душатата ти, а ти си искала точно това, да те опознаят "от вътре", а не да си правят заключения само от черупката ти. "По дрехите посрещат, по ума изпращат"...

 

Ако поддържаш отношенията само в чата.. да, но човек който се притеснява от нормалния начин за контактуване между хора.. ще бъде притеснен дори и след часове прекарани в чата.. щом дойде време за срещата на живо. Страховете могат да бъдат превъзмогнати единствено като се изправим пред тях. Този начин на общуване само.. отлага тази среща  Даже и става по-лошо тъй като човек расте.. а не развива езика на тялото си.

Да и ти си прав до известна степен, но чата ти помага да опознаеш човека с когото разговаряш. Това ти дава така необходимия тласък и ти помага за по-нататъшните ви срещи. Ти вече познаваш човека, знаеш как мисли, знаеш какво харесва, намерили сте общ език.

Link to comment
Share on other sites

Не е ли по-голямо предизвикателство да разчупиш черупката на някой човек за да стигнеш до същността му?

Едит: ... което всъщност е нормалния процес (а не обратния.. нали първо да опознаеш човека отвътре както е в чата)

Link to comment
Share on other sites

Да, права си, но когато си артист, ти си артист и извън чата. Можеш да се правиш на това, което искаш винаги, когато пожелаеш. Но ако искаш да бъдеш себе си, но се притесняваш от нещо, било то, както казах, външния ти вид или нещо друго, чата ти помага. Успокоява те това, че събеседника ти не те вижда и може да вникне само в душатата ти, а ти си искала точно това, да те опознаят "от вътре", а не да си правят заключения само от черупката ти. "По дрехите посрещат, по ума изпращат"...

 

Аз не познавам някой, който да е бил себе си в "чата" - там всеки е голяма работа, задръжки няма...изобщо това е най-лошия начин по който хората, които им е трудно да общуват могат да разрешат проблема си. Така само го задълбочават. Както каза колегата по-нагоре проблемите се решават като се изправиш срещу тях. На мен като олд скуул чатър са ми пределно ясни тия работи ;) Примери безброй

 

Това ти дава така необходимия тласък и ти помага за по-нататъшните ви срещи. Ти вече познаваш човека, знаеш как мисли, знаеш какво харесва, намерили сте общ език.

 

А сега си представи двамата души, които вече са намерили общ език, срещнали са се.

Стоят на два срещуположни компютъра в залата и си чатят...

Link to comment
Share on other sites

Както и безброй примери за хора, които се събират чрез чата, та дори и някои се женят след това...

 

Нека не говорим по принцип, а за хората, които имат акъл и са себе си, а не такива, които искат да са някой друг. Тогава и в чата извън него все тая...

 

А сега си представи двамата души, които вече са намерили общ език, срещнали са се.

Стоят на два срещуположни компютъра в залата и си чатят...

Даваш абсурдни примери...

Link to comment
Share on other sites

Напротив, на това съм бил свидетел ;)

Има такива примери, аз също съм имал приятелка, която си намерих от чата - не беше с нищо по-зле от останалите връзки, които съм имал. Но на живо си е друго, тръпката да привлечеш вниманието на девойката, след това да го задържиш и така натататък. В чата такива екстри няма

Link to comment
Share on other sites

Даваш абсурдни примери...

Не просто абсурдни, а направо паталогични случаи ;)

 

Въпреки че доста се смях на експеримента който е правил Scorpion докато е бил админ в зала със малките чатърки :devil

Link to comment
Share on other sites

Напротив, на това съм бил свидетел ;)

Има такива примери, аз също съм имал приятелка, която си намерих от чата - не беше с нищо по-зле от останалите връзки, които съм имал. Но на живо си е друго, тръпката да привлечеш вниманието на девойката, след това да го задържиш и така натататък. В чата такива екстри няма

Абсолютно си прав, за тръпката. Но не всички са такива и могат да съберат нужния кураж, за да заговорят някое момиче. Много по-лесно е да скролнеш списъка и да цъкнеш върху някое име, след което да кажеш "хай, а/с/л, плс". :)

Има си хора и хора, аз се радвам, че има такива неща като чата, макар че в началото не го одобрявах. Така шанса на тези, които се притесняват се увеличава.

 

Етид: weasel, включваш се не на място.

Link to comment
Share on other sites

Runner, винаги има "разслояване" на личността. Всеки е различен за различните хора - така се обособяват "Аз за себе си", "Аз за другите", "Аз пред другите"... В "чата" не е много по-различно.

Дори има много повече маски - "аз пред нашите", "аз пред колегите" или "аз като (съ)ученик", "аз с гаджето" и много други... докато осъзнаеш, че е твоето аз е важно за тебе и не е страшно да бъдеш такъв, какъвто си наистина на всичките тези места. Пак ще имаш роли, но ще играеш себе си.

 

Ако поддържаш отношенията само в чата.. да, но човек който се притеснява от нормалния начин за контактуване между хора.. ще бъде притеснен дори и след часове прекарани в чата.. щом дойде време за срещата на живо. Страховете могат да бъдат превъзмогнати единствено като се изправим пред тях. Този начин на общуване само.. отлага тази среща ;) Даже и става по-лошо тъй като човек расте.. а не развива езика на тялото си.

Не ти говорим за САМО в чата. Говорим ти за започване в чата и после на живо. Вярно е, че стеснителния ще се притеснява и след чата да се види с другия, но ако се изправи срещу страховете си, както и ти казваш, може вече да има един плюс - харесали са се в чата - и дори и да не си допаднат физически, могат да останат приятели.

Така че пак е индивидуално.

Аз не познавам някой, който да е бил себе си в "чата" - там всеки е голяма работа, задръжки няма...изобщо това е най-лошия начин по който хората, които им е трудно да общуват могат да разрешат проблема си. Така само го задълбочават. Както каза колегата по-нагоре проблемите се решават като се изправиш срещу тях. На мен като олд скуул чатър са ми пределно ясни тия работи ;) Примери безброй

А сега си представи двамата души, които вече са намерили общ език, срещнали са се.

Стоят на два срещуположни компютъра в залата и си чатят...

Аз пък познавам една цяла група хора (не са българи, макар че има - аз съм едната), които си чатят и си пишат във форум и т.н. и си се срещат и са си нормални хора. На едни вчера им се роди момиченце :) Сигурно не са го направили всеки пред своя компютър хехехе :P Някои се събират завинаги, едни се ожениха буквално за 4 дни, защото на жената й откриха сериозен здравословен проблем, а пичът имаше по-яка здравна застраховка (тя се оправи); някои се разделят, но пак - обратно в интернет.

 

Пак поддържам мнението, че интернетът е само средството за общуване. Като всяко средство, ако го превърнем в единствено - какво да говорим..., но хайде да не смятаме, че ползващите интернет за запознанства са само безнадежни комплексари и задръстеняци и чатът влошава нещата. Вероятно има и такива, дано се оправят с възрастта, но има и други, много други.

Link to comment
Share on other sites

Дори има много повече маски - "аз пред нашите", "аз пред колегите" или "аз като (съ)ученик", "аз с гаджето" и много други... докато осъзнаеш, че е твоето аз е важно за тебе и не е страшно да бъдеш такъв, какъвто си наистина на всичките тези места. Пак ще имаш роли, но ще играеш себе си.

Не ти говорим за САМО в чата. Говорим ти за започване в чата и после на живо. Вярно е, че стеснителния ще се притеснява и след чата да се види с другия, но ако се изправи срещу страховете си, както и ти казваш, може вече да има един плюс - харесали са се в чата - и дори и да не си допаднат физически, могат да останат приятели.

Така че пак е индивидуално.

 

Аз пък познавам една цяла група хора (не са българи, макар че има - аз съм едната), които си чатят и си пишат във форум и т.н. и си се срещат и са си нормални хора. На едни вчера им се роди момиченце :) Сигурно не са го направили всеки пред своя компютър хехехе  :P Някои се събират завинаги, едни се ожениха буквално за 4 дни, защото на жената й откриха сериозен здравословен проблем, а пичът имаше по-яка здравна застраховка (тя се оправи); някои се разделят, но пак - обратно в интернет.

 

Пак поддържам мнението, че интернетът е само средството за общуване. Като всяко средство, ако го превърнем в единствено - какво да говорим..., но хайде да не смятаме, че ползващите интернет за запознанства са само безнадежни комплексари и задръстеняци и чатът влошава нещата. Вероятно има и такива, дано се оправят с възрастта,  но има и други, много други.

 

 

Много си права и абсолютно съм съгласен с теб!!Чата е само едно средство и нещата след това трябва да си продължат на живо иначе всичко става оляма боза!!Поне така става при мен запознавам се с даден човек след това отиваме някъде приказваме си(не е задължително да станем гаджета) и сме си приятели!!какво ми е лошото на това :)

Link to comment
Share on other sites

Пак поддържам мнението, че интернетът е само средството за общуване. Като всяко средство, ако го превърнем в единствено - какво да говорим..., но хайде да не смятаме, че ползващите интернет за запознанства са само безнадежни комплексари и задръстеняци и чатът влошава нещата. Вероятно има и такива, дано се оправят с възрастта,  но има и други, много други.

 

Ей това е приказката. Аз лично не ползвам чатове и не сами и интересни и не са за мен (пръстите не могат да изпишат толкова бързо напиращата мисъл, а устата някак го прави...вие си ме знаете де), но това не значи, че е порочно и гадно принципно. Точно това е - интернет е едно прекасно средство за общуване. И то дава невероятни възможности. И е тъпо, че когато се появи нещо ново, винаги има, кой да се нахвърли срещу него...просто ей така - защото си обича старото. Едно време и радиото развращаваше младежта, после тия развратени деца казваха на децата си, че телевизията е порочна и сега опорочените от телевизията ни родители ни обясняват за компютрите... Знаете за ония стар надпис в не помня коя пещера беше - "Новото поколение е боклук" или нещо от сорта. И това преди хиляди години. Айде бъдете по-снизходителни към новите неща и може и да се възползвате от тях. Не бива да се прекалява и да се вманиачава човек, но интернет може да се ползва много успешно, ако знаеш, какво искаш...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...