Jump to content
BulForum.com

Да се посмеете малко...


Recommended Posts

Та спорът за расизма ме подсети за старичък виц, вярно, но пък много любим 1f603.png:D

Пътуват различни по цвят и етнически произход американци в самолет. Сред тях баща и син с черен цвят на кожата. По едно време стюардесата обявява:

- Уважаеми пътници, самолетът има повреда и за да не падне, трябва да започнем да изхвърляме част от пътниците. За да няма протести, почваме по азбучен ред. Any African Americans?

Малкото негърче поглежда към баща си, но той се присвива на седалката и си трае.

Стюардесата преминава на буква B:

- Black Americans?

Малкото негърче отново поглежда към баща си, но той се присвива още по-ниско на седалката и си трае.

Стюардесата преминава на буква С:

- Coloured Americans?

Бащата с черна кожа отново си трае, та малкото не издържа и пита:

- Тате, какво става, защо не се обаждаме?

- Мълчи си, сине, днес сме Niggers...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

24 безсмъртни ученически бисерa по литература:

 

Вапцаров убил баща си с мотика.

 

Лирическият герой ОПЯВА своя роден край, понеже заминава за чужбина.

 

Без родина човек живее само по повърхността на света.

 

Героят е качен на коня на Крум.

 

Той вижда шосе, след туй трева и започва да задава много въпроси.

 

Изкуството има приятно свойство да се нагажда на всеки поотделно. 

 

В началото героите се срещат случайно, като участват в пътнотранспортно произшествие, а в следващия момент се целуват, сякаш са двойка.

 

В дървото край шосето ръмят славеи.

 

Първо от холера се разболява лирическият герой на Дебелянов, а после и своя автор.

 

Балканът вече не е баща на лирическия герой, а негова майка.

 

Затова лирическият герой открива надежда в планината, която няма как да му помогне физически, но поне психически… Героят на Ботев осъзнавал, че Балканът е най-доброто място за оставяне на трупа му. Там зверове и природни масиви ще бдят над костите му вечно.

 

Стихотворението е написано в рима, което нерядко се наблюдава при поетите.

 

Ейбрахам Линкълн е роден в дървена колиба, която построил собственоръчно.

 

Настъпилите действия по това време от гледна точка на корупцията са крайно некоординирани.

 

Корабът е спрян и при спирането пада убит революционерът Христо Ботев. Той не пристигнал в България, но чрез това пътуване Великите сили разбират за жестокостите в България.

 

Славяните ловили риба и други горски животни.

 

Смъртта на цар Симеон сложила край на живота му.

 

Със задните си части Крум запушил Върбишкия проход, а с предните си части лично дебнел в засада Никифор.

 

Гогол страдал от тройнственост, която се състояла в това, че с единия крак той стоял в миналото, с другия приветствувал бъдещето, а между краката му била страшната действителност.

 

На Онегин му тежало отвътре и отишъл при Татяна да се облекчи.

 

Лелята на лирическия герой, която била още старата майка на Ангелинка, стърчала в средата на стаята с двата си зеленясали зъби като пещера.

 

Tой казал на Серафим да влезе да не го духа вятъра, но Серафим казал да го духа.

 

Кучето си тръгна, въртейки с благодарност опашка. Няма много хора, които могат да го направят! 

Link to comment
Share on other sites

А ся представете си някой да беше през това време решил... да мине през Върбишкия проход.

Link to comment
Share on other sites

2 djoistika s4upih deiba. cilata igra struva 100 dolata, edin djoistik struva 50...ai siktir. Predi 2 godini igraeh i online i biah nadobrial, no sega ot dajd na viatar i po4nah mnogo da padam. Verno, 4e igraia i s po-slabi otbori naro4no ama...zavar6va6tia udar go okepazih i skoro 6te miatam djoistik pak :D

Link to comment
Share on other sites

 

 
Атанас Далчев - Книгите:
 
Далчев е много нещастен. От четене е нямал време да има любима, да се ожени, да създаде семейство и деца. Не е късно да се вземе в ръце и да оправи живота си, не да се оплаква.
 
В модерните времена, в които живеем, аз не познавам хора, които четат книги, но бих се зарадвал да се срещна с такъв, който чете.
 
Чудя се кой си купува днес книги в тази криза. Хората си дават основно парите за хероин - както млади, така и стари.
 
Книгата е нещо много хубаво, носи знания за света, за нещата, които ни заобикалят, но стихотворението ни показва, че от много четене човек може да се пристрасти, да наруши душевното си спокойствие и да влезе в психиатрия. Затова аз избирам да живея.
 
Вместо да лежа с книга и да чета и така да минават дните и нощите ми, предпочитам да се събудя в леглото с любимата, да извършим някакви действия от реалния живот и да съм спокоен, че животът ми не е минал напразно.
 
Далчев не трябва да се оплаква така, а да види как да излезе от депресията - с писане и четене явно не става.
 
Който попадне в затвора, трябва да го затворят в килия, пълна с книги, та да чете и да разбере какво е нещастието.
 
Книгите са прозорец към света, но не са врата.
Link to comment
Share on other sites

...........

 

Така си е - явно с писане и четене не става нищо. :laughing: Тия за Далчев съм ги чел всичките, но иначе са много силни...особено ми харесва онова за "...да извършим някакви действия от реалния живот и да съм спокоен, че животът ми не е минал напразно", щото то и *бането е до време както знаем. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Няма как - нали е бил запечен...пардон, запушен. :popcorn:

А ако се беше опитал да мине със засилка?

Link to comment
Share on other sites

 

 

А ако се беше опитал да мине със засилка?

 

Е, тогава е друго, но пак не е сигурно и вероятността за успех е някъде към 80% процента в зависимост от това дали носи чадър и не вали, но пък ако вали, шансовете за успех падат до 50:50, щото с отворен чадър и засилката не помага.

Link to comment
Share on other sites

Няма отвори за въздух!  :laughing:

Той диша виртуален въздух :D

 

 

Две блондинки (от Русе) си говорят:

- Моя пък ми купи СЕАТ ИБИСА

- Ти са иби. Моя ми купи Мерцедес.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...