Jump to content
BulForum.com

Да се посмеете малко...


Recommended Posts

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Плагиат. Това го пуснах преди 3-4 дни

 

Sorry, пропуснал съм го, макар, че тази тема редовно я преглеждам. Просто я видях в нета и не я бях виждал преди другаде, та реших да я споделя. Тъкмо сега някой, който като мен я е пропуснал предния път, сега ще я види. B)

Link to comment
Share on other sites

Има едно нещо в България, което никога няма да разбера. Не е паметникът пред НДК, нито вагон-ресторантът в Западен парк, нито е квартал Люлин.

Това са типичните български продавачки.

Същества, по-непоклатими от паметник, по-неприветливи от вагон-ресторант и по-мащабни от всички микрорайони на Люлин. Тези пазителки на салама, македонската наденица и “марковите” гащи са навсякъде. С тях започва денят ти, с тях приключва.

Целият ти живот протича в компанията на български продавачки.

Страх ме е от тях. Гледат лошо, сприхави са и според мен правят магии. Влизам в магазина и казвам: “Триста грама филе”, а тя троснато ми вика: “Ми аз как да отрежа точно триста, ще трябва на око!”

Един вид – най-добре да взема целия бут, че да не я вкарвам в сметки.

Естествено, реже към половин кило. Много ли ми било?

Ми… малко, смотолевям свенливо, щото все пак не изхранвам лъвове.

Започват се пуфтене, шумкане на пликчета, миене на нож, викане на колежка. Целият магазин разбира, че вътре е влязла Капризна Клиентка. Студена пот се стича по врата ми, проклинам и филе, и продавачка.

380 грама. “ТАКА добре ли е?”, пита отново, хвърляйки ми поглед тип “виетнамска мас против хрема”.

Чудесно е, казвам, грабвам пликчето и напускам змиярника, преди да са ме ухапали, а после дълго правя упражнения за дишане.

Типичната българска продавачка няма за цел да продаде нещо. Тя има за цел да продаде нищо.

Дори това да е нейният личен магазин или този на баща й или чичо й, типичната продавачка има мисия – да те откаже да стъпваш в него.

Тя е на пост независимо дали продава прахосмукачки, кашкавал или билети за кино. Целта е клиентът да бъде максимално отвратен, да се откаже и от прахосмукачките, и от кашкавала, и от киното и да емигрира в Зимбабве.

Тя ще мълчи, ще сумти, ще те кара да се чувстваш гузно и виновно, все едно кандидатстваш за ипотечен кредит или си залагаш хладилника. Ти си престъпник, който безочливо си купува обувки. Или сирене? Бутилка олио, кисело мляко и прах за пране…. Портокали, за бога!

Освен това ще иска да опакова всичко в пликчета. МНОГО пликчета. Розови, жълти, малки и големи. А когато й кажеш: Не, благодаря, искам всичко в едно (или пък, не дай си Боже, си носиш свое), ще те погледне с недоумение и с онова полусъжалително излъчване “да не дава Господ”.

Друго, по което можете да разпознаете типичната българска продавачка, е ужасът й от дебитни карти. Дебитната карта е нещо като силно отровна жаба, която са показвали по Animal Planet, и тя знае, че трябва да я избягва на всяка цена.

За продавачката работата с карти е интервенция, сравнима с тези, извършвани от мозъчните хирурзи. Операцията отново налага викане на колежка, на втора колежка, а понякога и на купища колежки. Организира се разглеждане на устройството, натискане на копчета с опознавателна цел, пуфтене, гърчене на пръсти и паника, докато на клиента не му писне и не отскочи до отсрещния банкомат, за да спести и собствените си, и нейните мъки.

Типичната българска продавачка също така никога няма дребни. За нея клиентът е длъжен да се разхожда като куче касичка и в джоба му винаги да има девет и петдесет и три.

Сто лева на цяло?!? Ха-ха, моля ви се… Току-що отварям!

И ако след всичко това все пак успееш да се сдобиеш с нещата, за които си влязъл, отклонил си предложените тринайсет найлонови пликчета, не си бил ухапан и дори са ти развалили банкнотата от умопомрачителните 20 лева – радвай се. И не страдай, че звънкото ти “довиждане” не среща отговор.

Защото последното нещо, което типичната българска продавачка иска, е да се видите отново.

 

Ани ПАВЛОВА

 

Взето от тук

Link to comment
Share on other sites

Генко казва на жена си:

- Секси сладуранке, хайде в спалнята!

Тя, закачливо:

- Много си палав днес!

Генко:

- Не, сериозно ти говоря. Мачът почва след малко, омитай се.

Link to comment
Share on other sites

Lara_Soft.jpg

Това беше добро!

Днес цял следобед съм цвилил (като се сетя) из сервиза като малоумен...

Link to comment
Share on other sites

Търсейки вдъхновени, как точно да се гавря с колегите си, попаднах на това. Има някои култови:

През 1998 г. в априлския брой на списание New Mexicans for Science and Reason е включена статия, според която сенатът на щата Алабама е гласувал за промяна на стойността на математическата константа пи от 3,14159 на "библейската му стойност" от 3.Скоро статията се появява и в интернет, след което обикаля света, препращана по електронна поща. Щатският сенат на Алабама осъзнава какво се е случило, когато започва да получава хиляди възмутени писма и имейли. Статията, написана от физика Марк Бослоу, е нещо повече от първоаприлска шега.Тя е пародия на опитите на законодателите от Алабама (един от най-консервативните щати в т.нар. библейски пояс, в който животът е доминиран от евангелисткото протестантство) да забранят преподаването в училищата на Дарвиновата теория за еволюцията.
През 1977 г. британският вестник "Гардиан" публикува специално приложение, посветено на Сан Сериф, малка островна република в Индийския океан. Статиите описват географията и културата на екзотичната нация.Двата най-големи острова се наричат Ъпър Кейс и Лоуър Кейс, столицата е Бодони, а държавата се управлява от генерал Пика. Други големи градове са Ариал, Емс и Порт Кларендън, най-голямото пристанище в Лоуър Кейс е разположено в Хелветик Бей, анай-прочутият плаж е Кокобанана Бийч.Телефоните на "Гардиан" прегрели, тъй като хиляди читатели потърсили повече информация за това идилично кътче в тропиците. Явно никой от тях не съобразил, че почти всички имена на хора, градове, местности и прочие в Сан Сериф са заимствани от типографията.
На 1 април 1976 г. британският астроном Патрик Мур заявява по Би Би Си Радио 2, че в 9,47 ч ще станат свидетели на изключително рядко астрономическо явление - планетата Плутон ще мине зад Юпитер и ще породи гравитационна аномалия, вследствие на която земното притегляне ще отслабне.Мур уведомил слушателите, че ако точно в този момент подскочат във въздуха, ще изпитат неподозирана лекота. В 9,48 стотици хора вече звънели в радиото, за да съобщят, че те са изпитали необикновеното усещане. Една жена дори заявила, че тя и нейните приятелки се издигнали над фотьойлите си и левитирали във въздуха.
Британският вестник "Дейли Мейл" отбелязва първия ден на април през 1982 г. със статия, озаглавена "Повредата не е във вашия телевизор, а във вашия сутиен" (Do not adjust your set - it could be your bra!).В нея се обяснява как местен производител пуснал на пазара 10 000 сутиена с необичаен дефект. Банелите им били изработени от специална медна тел, предназначена за противопожарните аларми. Когато въпросната медна тел влезе в реакция с найлона и телесната топлина, тя създава статично електричество, което на свой ред смущава телевизионните и радиовълните.В статията се казва още: "Смущенията в телевизионните предавания, от които през последните седмици се оплакват зрители от всички краища на Великобритания, са причинени не от необичайни атмосферни условия, а от 10-те хиляди сутиена".Вестникът призовава жените да се подложат на прост тест, за да установят дали техният сутиен е от въпросната партида: "След като носите сутиена поне половин час, свалете го и го размахайте над телевизора".Статията е илюстрирана със снимка на модел, която размахва сутиена си над телевизора. След като прочел статията, главният инженер на "Бритиш Телеком" светкавично наредил на колежките си да проверят какъв тип сутиен носят.
Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Интересното е, че това кифленство, което демонстрира въпросната Доби бива доста сериозно осмивано от адски много народ. Което, за мен лично, говори добре :]

Link to comment
Share on other sites

Доста експлоатираната тема, отностно мога ли жените, аджеба, да паркират паралелно ?

http://www.break.com/index/worst-parallel-parking-ever1.html

 

Но поне пичовете които снимат, в крайна сметка се оказват джентълмени...

--------------------------------------------------

Още един джентълмен!

Woman Can't Even Back Into Space

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

На фона на Вивалди, боливийци какъв "спорт" и техническа мисъл ведно, упражняват. :rolleyes:

 

http://www.youtube.com/watch?v=zgCBmDmmZXI

 

И още малко класическа музика.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dmoDLyiQYKw

 

А последно - цитат от надпис на жилищен блок:

"Уважаеми съседи, моля не изхвърляйте боклуците си през балконите! Децата ги намират и надуват!"f070.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...