Jump to content
BulForum.com

Търся един филм, но не знам как се казва


Recommended Posts

Имаше един руски филм, сравнително стар - от началото на 90-те години, който разказваше за Болшевишката революция, за червените и белите. Адмирал Колчак беше тръгнал да прекосява Сибир с влака, за да разследва смъртта на царската фамилия, но враговете плениха влака. Как се казва този филм? Не хванах началото и изпуснах заглавието.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имаше един руски филм, сравнително стар - от началото на 90-те години, който разказваше за Болшевишката революция, за червените и белите. Адмирал Колчак беше тръгнал да прекосява Сибир с влака, за да разследва смъртта на царската фамилия, но враговете плениха влака. Как се казва този филм? Не хванах началото и изпуснах заглавието.

 

Гибель империи?

Link to comment
Share on other sites

Гримьор, Трити, ми май не са те. Може да бъркам и годината, но май не беше сериал, а игрален филм.... :dry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Гледах една реклама по Нова Тв с Джоко Росич, в която рекламират някъв нов филм Отплата. В рекламата имаша известна класическа музика, която е фон в известен Холивудски филм. Някой може ли да се сети кой е филма.

 

http://www.youtube.com/watch?v=1-fh1YOOaDo

ей тва е клипа и музиката в него

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Сарабанде на Бах. Може да преслушаш също и Лято от Четирите сезона на Вивалди, както и Ададжио за орган и цигулка на Албиони. :)

 

Edit: не догледах добре, мислех, че търсиш песента :P

Edited by Sothbiss
Link to comment
Share on other sites

Гримьор, Трити, ми май не са те. Може да бъркам и годината, но май не беше сериал, а игрален филм.... :dry:

 

Адмирал?

 

http://www.youtube.com/watch?v=CjKHYENLThw

 

 

Макар, че според мен бъркаш годината....

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Той е. Благодаря ти много. Значи наистина съм ви подвела с годината...

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви попитам за едно шоу което даваха в зората на Евроком. Ставаше въпрос за Пепеляшка и се изпълняваше от английския национален театър (или поне такива спомени имам). Въпросното шоу беше невероятно смешно и свежо. Ако някой успее да ми го намери, ще му бъда много благодарен. Ако не се лъжа шоуто го даваха по канала на Евроком и беше с бг аудио.

Link to comment
Share on other sites

От много време се опитвам да си спомня името на един български филм от 80-те, от който бегло си спомням следната сцена:

На открито сред природата две (?) млади жени срещат няколко младежи с бусче Фолксваген. След малко се качват в бусчето, единият младеж помага на дамите при което казва репликата "Леко китарата!", в смисъл да си пазят главите от удар в рамката на вратата.

Някой има ли спомен?

Link to comment
Share on other sites

Charmock, тази постановка и аз я търся. Беше на Кралския Сатиричен театър. Там имаше страхотни лафове. :laughing:

Нали там беше дето принцът имаше колосален пакет и бащата на Пепеляшка му казваше?:

"- Принце, внимавай да не трепнеш с гълъба, че дъщерите ми ще се превърнат в двойка разярени ротвайлери!"

Също феята-орисница беше някаква мръсница, а бащата на Пепеляшка - пияница, дето качваше колата по стълбовете...а сестрите на Пепеляшка се казваха с някакви имена от венерически заболявания?

За тази постановка ли говорим?

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Triti, за абсолютно същата става въпрос. Имаше безумно яки лафове.

Там беше култовия момент, който в последствие се превърна и във виц. Става въпрос дето един разправяше, че ще си купи тампони, щото като гледал рекламите, жените като ползвали тампони можели да яздят кон, да плуват да скачат с бънджи и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Charmock, :laughing:

А оня помниш ли го? Дето двете от сестрите си говореха и едната казва на другата:

- Вчера бях на разпродажба и си купих четка за тоалетната.

- Така ли?! - казва сестра й - аз още го карам на тоалетна хартия.

 

Та тази постановка я търся и аз, при това отдавна. Мисля, че я бяха пускали около 97-а по Ефир 2. Дай да обединим някак усилията си и да се разтърсим? Ти какво помниш?

 

Edit: Когато търся нещо и не мога да го намеря, не знам вие какво правите, но аз имам един краен вариант - liquid, който в мислите си наричам "Гуру на всички загубени мои щения". Та той ако не върне положителен резултат в търсенето, значи това дето търся никой не може да го открие. Та ужасно много благодаря на liquid ( c020.gif)и благодарение на него свалям постановката на торент.

Търсената постановка се казва "Пепеляшка за възрастни" (на български), също по-известна като "Jim Davidson's Sinderella".

Не можахме да я намерим за момента с български дублаж, но liquid я намери със субтитри (не ги препоръчвам). Мястото е тук: Цък :laughing:

Charmock, ако ти намериш постановката с дублаж, свирни, а? :)

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Triti, благодаря ти за линковете, много се смях пак. За съжаление никъде не го намирам с БГ аудио, ако все пак някога успея, ще ти ги споделя веднага.

Link to comment
Share on other sites

Търся следният филм : разказва се за една май бивша полицайка, която се отказва заради стар случай.Тъкмо когато се стабилизира започват наново убийства.Тя се вманиачава да разследва наново.И се сещам само,че убиецът се оказваше един неин познат в инвалидна количка, който всъщност не е инвалид.Това е което се сещам.Дано не е малко и някой успее да помогне

Link to comment
Share on other sites

Гледах една реклама по Нова Тв с Джоко Росич, в която рекламират някъв нов филм Отплата. В рекламата имаша известна класическа музика, която е фон в известен Холивудски филм. Някой може ли да се сети кой е филма.

 

http://www.youtube.com/watch?v=1-fh1YOOaDo

ей тва е клипа и музиката в него

 

Sarabande е основна тема в този филм - Barry Lyndon.

Link to comment
Share on other sites

:punk BlackAdder! Браво, на тази музика и аз се скъсах да мисля откъде е. Сега вече, като

, смятам, че е по-вероятно да я е чул от някой официален трейлър. Примерно на "Гордост и предразсъдъци" (2005), "Портокал с часовников механизъм", ТВ сериите на "Терминатор", "Gears of War"... или дори от играта Томб Райдер.

Благодаря ти, че ми спести мъките! :)

Мжд. ти "онзи" BlackAdder ли си?! (с намигащия Аткинсън) :)

Link to comment
Share on other sites

Някой да има идея откъде да си дръпна "Вечност и ден" на Тео Ангелополус? Благодаря предварително, не знам как, но съм го изтрил, а в замунда вече няма сийд.

 

Благодаря ТАЗ.

Edited by downsoft
Link to comment
Share on other sites

Някой да има идея откъде да си дръпна "Вечност и ден" на Тео Ангелополус? Благодаря предварително, не знам как, но съм го изтрил, а в замунда вече няма сийд.

 

isohunt-ски линк. Може да ти е слаб сийда.

 

pirate bay - тук поне ще имаш сийд

 

и последното е от - torrentreactor

 

Успехи

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, цяла сутрин търся този филм но не мога да се сетя как се казва....

 

Действието се развива на ИБИЗА, група тийнейджъри ( мисля че бяха от англия - лиидс) отиват на ибиза, качват се на яхта и излизат в морето да празнуват

 

взимат екстазита, и по едно време почват да се трепат, много е добър филма има , секс сцени , убийства и т.н

 

надявам се някой да го е гледал и да ми помогне

 

мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, търся филм от началото на 80-те-Пътят Джаксън/Алпийска експедиция изкачва непокорена стена, кръщават я "Джаксън" на името на загинала в експедицията жена/Благодаря предварително за помощта:)))

Link to comment
Share on other sites

Видях една реклама по National Geographic ,за един филм който ще го дават довечера....но няма да съм си вкъщи.Филма се казва древните досиета х.

Дали някой може да ми го намери ,от някъде ?

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to Търся един филм, но не знам как се казва
  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...