Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Един познат преди време си беше сложил навсякъде сензори. Още някакви други неща имаше смарт, включително лампите. Мисля, че беше ползвал на Шиаоми серията. 

Така сте почнали, някакви наблюдения над смарт крушки ? Сега като си смених телефона и разпознава кога съм вкъщи, вместо да сваткам лампите може да ми ги святка то :D Това е май идеята на смарт нещата ? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може да има случай когато не искаш да ти се пускат лампите като се прибираш? На пример по светло. Защо да работят. По-добре някоя интеграция с разните алекси, гугъл асистанти и гласови команди - Алекса пусни ми лампата :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Ами делегирай малко задължения и работа на други. Ето например намери си хора за сайта, вместо ти да се мъчиш и ще си освободиш едно време за други неща. То времето в деня е 24 часа, каквото и да правиш


То да намеря ама нещо не се намират, хем чакам уж да се обадят... Копченатискаческа му работа! 
Освен това вече трудно може да ме видиш 8-10 часа да седя на стол и да млатя... Трябва нещо буквално да ми вземе акъла, а вече и хардуеърът ми е слаб. 
Сега може да ме видиш вече да гледам 8 часа сериал, лееекинко полегнал така на мекото диванче. И като заспя после връщам. 

Link to comment
Share on other sites

Нямах предвид да си освободиш времето конкретно за игри, а просто да си освободиш време за наистина неща, които трябва да се свършат точно от теб.

Link to comment
Share on other sites

 

54 minutes ago, kotora said:

Положението е ти си знаеш брат :lol:


Аз че си знам си знам, но искам консултация с човек с опит, който едно да ми каже къде точно гугълските гунгани ползват вратичка да ме крадат и второ - евентуално да ми помогне срещу заплащане, разбира се. Иначе няма по-лесно от това да затворя кранчето Аз си правя реклама и във ФБ, която парадоксално или не е доста по-ефективна до момента

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Аз че си знам си знам, но искам консултация с човек с опит....

Гугъл достатъчно често си сменят глупостите, та мине-немине и трбява наново да научаваш камара неща. Изключително много мразя да работя с техните и с на facebook системите и API-тата им. Т'ва общо взето трябва да си маркетингова агенця и само с това да се занимаваш, че да си в час с тия неща. И не, за твоя казус, не ти трябва копченатискач, а локуморазтегляч, тоест маркетингов специалист.

Link to comment
Share on other sites

Пеше, няма локуми за разтягане бре, не праа телемаркетинг... Иначе си абсолютно прав - откак смениха и фб (ся мета а.к.а мегатъпанари от либерастки тип), и гугъл след ъпгрейда а.к.а направо замяната на рекламната система със сегашното говно адуърдс.... Всичките са за клане

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:

Сега може да ме видиш вече да гледам 8 часа сериал, лееекинко полегнал така на мекото диванче. И като заспя после връщам. 

Аматьор! :P :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе Видене, реално сега е Google Ads, а преди беше Adwords :) Ta сто процента постоянно правят промени и както казах си трябва да пипне някой, който се занимава с това :) 

Link to comment
Share on other sites

Всяко следващо ГОВНО, изсрано от вашта порода е все по-мазно и миризливо. Сега пък ме изнудват да кача копие на личната си карта!!! Мога ли майка им дееба!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Айде без такива определения :) Щото от човек до човек има разлика голяма. Ама важното е да се храни наред нале ? 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, RaptoR said:

Всяко следващо ГОВНО, изсрано от вашта порода...


Всъщност тия говна ги изсират повЕрвали си шефчета като тебе. Копченатискачите правим к'вото кажат тия, дето плащат.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antares said:


Всъщност тия говна ги изсират повЕрвали си шефчета като тебе. Копченатискачите правим к'вото кажат тия, дето плащат.


Чек'са, шефовете ви на вас все си мисля не са ветеринари или геолози, нали така? В смисъл всичките до един имат понятие с какво се занимавате там. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Не е баш така. Ся ще ти дам прост пример, че да го разбереш :D Един колега е по проект, прави автоматизирано тестване, този който му се води мениджър си няма хал хабер от автоматизирано тестване, но казва: Еми това ще стане един как си, нямам представа дали е възможно, но си мисля, че съм прав :lol:  

 

17 minutes ago, RaptoR said:

Е па мноо ясно!!! Наред под ножа! Ти па кво ми се засягаш такъв кат мома? Да би да имаш празник днес? :rofl:

Удари ма право в имоциЙти 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Аз пък просто да ти го кажа - не съм видял например специалист по цветни метали да работи в ИТ фирма - обикновено са примерно в КЦМ. Също така не съм забелязал ИТ специалист да основе зъболекарска клиника. 
Сега при вас ако назначават куцо и сакато на ръководни постове в тясно специализирана сфера - not my problem. Напротив - поредно доказателство кво представлява сектора :rofl:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Чек'са, шефовете ви на вас все си мисля не са ветеринари или геолози, нали така? В смисъл всичките до един имат понятие с какво се занимавате там. 


Генералните решения в тия фирми се взимат на базата на маркетингови данни, проучвания на пазари и т.н. И решенията обикновено ги взимат маркетингови специалисти. И много рядко технически грамотните хора имат достатъчно сила или власт за да оказват влияние на тия решения. Та в 90% от случаите идва гусин меринджей и казва "знам, че каза, че това ще ти отнеме три месеца за да го направиш като хората, ама обещах на инвеститорите да е готово другата седмица". И после, разбира се, най-лесно е да се обвини копченатискача, който го е написал. Или QA-а, че не го е изтествал. А тия, които са взели решенията се бият в гърдите колко бързо е готов продукта.

А, да, и още нещо - колкото по-голяма е компанията - толкова по-голяма е ентропията. И толкова по-голямо разминаване между това, което е възможно и това, което е обещано. За туй най-бъгавите игри напоследък ги изкарват най-големите компании...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, RaptoR said:

Аз пък просто да ти го кажа - не съм видял например специалист по цветни метали да работи в ИТ фирма - обикновено са примерно в КЦМ.

Химиците от КЦМ влизат ли в тази графа? Имам един познат дето се прести от там и вече е Лийд копченатискат. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Antares said:


А, да, и още нещо - колкото по-голяма е компанията - толкова по-голяма е ентропията. И толкова по-голямо разминаване между това, което е възможно и това, което е обещано. За туй най-бъгавите игри напоследък ги изкарват най-големите компании...


То да е игра - майната му. Ама за сериозни работи говорим... 
Ей го на сега - откъде накъде скапаняците ще ми искат личната карта??? Що за наглост?!?! И са ми спряли кампанията и не я ли дам няма да я пуснат вероятно. Ще разгледам по-подробно какви са тия простотии, но ясна е работата - гОвна и лАйна както обикновено! Същото е ис фб - с всеки ъпдейт ПОТРЕСАВАЩИ говна и все по-зле и по-зле! И там да не разправям колко лесно беше да рекламира човек и какъв кошмар е в момента. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kotora said:

Добре, че не си виждал банков софтуер, да видиш там за какъв кеф става въпрос хахах 


 О, не - хич не работя всеки ден с него... Същата работа!!! Всеки ъдпейт е равен на сговнясване! Тъкмо свикнем с една система и някой кретен реши да се прави на иноватор. Там какви идиотщини има! При сърча, при въвеждане на данни, при шаблоните... И все ми викат попълни писмо какво не е наред. Викам им алоооу - аз да не съм ви безплатен консултант! Като Миро алфа тестърът на Куулбокс :rofl:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:


Всъщност тия говна ги изсират повЕрвали си шефчета като тебе. Копченатискачите правим к'вото кажат тия, дето плащат.

 

Викаш, това че повечето програмисти в днешно време са като роботи и не могат да вържат една логическа мисъл докато пишат кода, не оказва влияние? Голяма част от джуниърите дори не са особено наясно с компютърните технологии. Един колега преди години ме беше питал какво е Scheduled task в Windows, защото трябваше да ми организира лейаута на една таблица, в която да се показват Scheduled tasks от Windows инсталация. Scheduled task, с който работи и нормален потребител, не някаква дълбока материя.

А най-честият отговор на рекуест е "Това не може да се направи" и "При мен тоя проблем не се случва".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...