Jump to content
BulForum.com

Електронни разплащания и трансфер на пари


plameni

Recommended Posts

  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не само към ebay, но явно това е логиката да са там, защото се задават настройки по подразбиране.
Другата причина, за която се сещам, е че наистина искат да ги скрият, гадовете  :pirate


Линкът е постван няколко пъти.

Защо не го пиннеш в началото на темата на Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Добавих го в първия пост, макар че 99% от хората обикновено четат само последните постове в темите, тъй като те са по-актуални. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Да потвърдя, че с Transferwise карта може да се плаща директно в китайски юани (¥, CHY).
Изкълчих си мозъка докато се регистрирам и платя в taobao (на китайски)... обаче стана.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Добра новина от Paysera:
 

Обновени условия за преводи за физически лица
С радост Ви информираме, че считано от 20.12.2018 г., физическите лица клиенти на Paysera, вече могат да извършват стандартни и незабавни преводи (SEPA Instant) в EUR към държави от ЕИЗ без ограничения в броя и напълно безплатно.

В случай, че банката на получателя, посочена в платежното нареждане, е член на SEPA Instant, преводът ще бъде автоматично изпълнен като незабавен в рамките на 10 секунди напълно безплатно.


Към 14 декември, от България само iCard е вписан в регистъра на SEPA Instant.

Link to comment
Share on other sites

Директен линк.

 

Profile -> My Money -> My preapproved payments или Manage Automatic Payments-> See Available Funding Sources или Set Available Funding Sources -> Conversion Options (for card you'd like to change this option)

 

Това май вече не е активно и винаги трябва да се задава ръчно конвертиране. settings - payments има само "Your preferred way to pay" което би трябвало да е от къде автоматично да дърпа парите. Примерно дали от paypal акаунта ти или от банкова сметка, дебитна карта.

Link to comment
Share on other sites

Поне в момента е лесно да се избере. В един момент беше невъзможно да избереш плащане с карта през Пейпал ако имаш баланс в акаунта.

Link to comment
Share on other sites

Това май вече не е активно и винаги трябва да се задава ръчно конвертиране.

Директният линк работи. При мен се отваря това:

 

Paypal-conversion-01.png

 

Като кликнеш на Conversion Options се вижда това:

 

Paypal-conversion-02.png

 

Избираш, след това Submit и това е.

От месеци не съм го пипал и няма промяна. 

 

Link to comment
Share on other sites

@plameni отново благодарско. Намерих го и по пътя назад видях от къде се влиза. Забили са го на ма*ка им в ... само и само да скубят от курса купува/продава.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Няма такива смешници като българските банки. Искам да направя един SEPA(евро) трансфер до друга сметка в Европа. От Уникредит ми искат минимум 10 евро такса + 9 евро за някаква комуникационна такса... 19 евро за SEPA трансфер. В нормалната част на Европа, SEPA трансферите са или безплатни или някаква символична сума от порядъка на 1 евро, че и по - малко.

Някаква идея как мога да направя трансфер на разумна цена? transferwise дават добра цена, но искат да ме таксуват левове. На мен сметките ми са в евро и се получава: евро -> лева -> евро което е абсурдно. Не предлагат трансфер в същата валута. За да си захране примерно акаунта в paysera, сметките им са в Румъния и пак трябва да направя sepa трансфер...

Link to comment
Share on other sites

И имай предвид, че Унито са най-евтини. Аз по-миналата година исках да правя сепа превод... Е, направих го но ме друснаха към 70 кинта. Пък уж евтино, с нови европейски условия и т.н. Тъпанари....

Link to comment
Share on other sites

 transferwise дават добра цена, но искат да ме таксуват левове. На мен сметките ми са в евро и се получава: евро -> лева -> евро което е абсурдно. Не предлагат трансфер в същата валута. За да си захране примерно акаунта в paysera, сметките им са в Румъния и пак трябва да направя sepa трансфер...

 

Ако имаш еврова сметка с карта към нея, можеш да захраниш евровата сметка в transferwise директно от картата. Таксата е малко по-висока, но може да е значително по-ниска от таксата за превода.

Абсурдното на пръв поглед "евро -> лева -> евро" на transferwise, в крайна сметка, пак може да се окаже по-евтино...

Link to comment
Share on other sites

Успях да се справя с трансфера на парите. Използвах едновременно transferwise и paysera. Захраних си сметката в Transferwise от една от дебитните ми карти. Да уточня, че имам доста карти, но с изключение на една кредитна, всичките са ми в евро. Заплатата ми е в евро и е по - изгодно и картите и те да са в същата валута. Да се върна на обяснението. Захраних си сметката в TransferWise, чрез една от картите. Искаха 60 евро цента за услугата. След това наредих трансфер по iban(sepa) от TransferWise към сметката ми в Paysera. За този трансфер ме таксуваха 80 евроцента. Парите се получиха за няколко секунди... Всичко това през телефона го направих. Наредих трансфера и просто след 2-3 секунди получих notification от paysera за получен превод. В първият момент си помислих, че е от transferwise за извършен такъв... Всичко ми костваше 1.40 евро и парите след това пристигнаха в крайната си дестинация за няколко минути от започване на цялата процедура. Ако трябваше да го направя през банката(Уникредит), щеше да ми коства 19 евро и поне 1 ден. Накрая разгледах TransferWise и видях, че вече може директно да наредя превода да се извърши от картата. Таксата е пак 1.4 евро. Преди няколко месеца не успях да направя превод в съща валута. Доволен съм понеже си намерих начин хем евтино, хем бързо да си свърша всичко.

 

edit:

Причината да мина и през paysera е, че има изискване крайната дестинация да получи парите от сметка която е на мое име. Като бонус мога да добавя, че имаха и те сметка в paysera... Ако нямаха, вероятно щях да трябва да платя още един sepa трансфер, но този път от сметката в paysera.

Link to comment
Share on other sites

...

Причината да мина и през paysera е, че има изискване крайната дестинация да получи парите от сметка която е на мое име.

...

 

Излишно упражнение.

Евровата ти сметка в Transferwise (ако си я активирал) е с реални банкови атрибути (индивидуален IBAN от немска банка) и е на твое име.

Link to comment
Share on other sites

Излишно упражнение.

Евровата ти сметка в Transferwise (ако си я активирал) е с реални банкови атрибути (индивидуален IBAN от немска банка) и е на твое име.

Ще го проверя. Така или иначе трябваше да направя трансфер до някъде. А получателя така или иначе имаше сметка в paysera.
Link to comment
Share on other sites

Българските банки ползват sepa и събират такси като за swift. Мисля че Прокредит имаха сепа за 5 лв.

 

Turn off this option! Pixel 3 с помощта на Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Няма такива смешници като българските банки. Искам да направя един SEPA(евро) трансфер до друга сметка в Европа. От Уникредит ми искат минимум 10 евро такса + 9 евро за някаква комуникационна такса... 19 евро за SEPA трансфер. В нормалната част на Европа, SEPA трансферите са или безплатни или някаква символична сума от порядъка на 1 евро, че и по - малко.

Някаква идея как мога да направя трансфер на разумна цена? transferwise дават добра цена, но искат да ме таксуват левове. На мен сметките ми са в евро и се получава: евро -> лева -> евро което е абсурдно. Не предлагат трансфер в същата валута. За да си захране примерно акаунта в paysera, сметките им са в Румъния и пак трябва да направя sepa трансфер...

 

С радост Ви информираме, че считано от 20.12.2018 г., физическите лица клиенти на Paysera, вече могат да извършват стандартни и незабавни преводи (SEPA Instant) в EUR към държави от ЕИЗ без ограничения в броя и напълно безплатно.

Link to comment
Share on other sites

С радост Ви информираме, че считано от 20.12.2018 г., физическите лица клиенти на Paysera, вече могат да извършват стандартни и незабавни преводи (SEPA Instant) в EUR към държави от ЕИЗ без ограничения в броя и напълно безплатно.

Това е така, но нали трябва някак си парите ти да стигнат до paysera. Най - евтиният начин се оказа за 1.4 евро чрез TransferWise.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Може би малко тъп въпрос, но не съм икономист и от доста време научавам нови неща по отношение на разплащанията само ако ми потрябва нещо или се наложи.

 

Какъв е смисъла точно на указването на "вальор" при кредитен превод? Самото понятие в нета навсякъде пише с 1-2 изречения какво е, там за задължаването на сметката, но примерно при превод към бюджетна сметка автоматично попълнено е "днешна дата", но мога да попълня и друга, какво ще стане ако попълня вдругиденшна? Транзакцията ще започне да се осъществява от вдругиден ли, и дотогава парите ще са в сметката? При "днешна" дата, виждам как парите почти моментално намаляват с наредената сума в е-банкирането.

И дали има значение ако превеждам в 11 вечерта и укажа днешна дата.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/9/2019 at 5:02 PM, netrootbg said:

Няма такива смешници като българските банки. Искам да направя един SEPA(евро) трансфер до друга сметка в Европа. От Уникредит ми искат минимум 10 евро такса + 9 евро за някаква комуникационна такса... 19 евро за SEPA трансфер. В нормалната част на Европа, SEPA трансферите са или безплатни или някаква символична сума от порядъка на 1 евро, че и по - малко.

Някаква идея как мога да направя трансфер на разумна цена? transferwise дават добра цена, но искат да ме таксуват левове. На мен сметките ми са в евро и се получава: евро -> лева -> евро което е абсурдно. Не предлагат трансфер в същата валута. За да си захране примерно акаунта в paysera, сметките им са в Румъния и пак трябва да направя sepa трансфер...

Късно ти отговарям и сигурно вече си научил, но Revolut е страхотен за подобни операции и то абсолютно безплатно. Тази седмица спасих един колега от българските кожодери. За незапознатите ще обясня как става магията...

Revolut е нещо като дигитален портфейл, с който оперирате изцяло от мобилно устройство. След стандартна регистрация получавате:

1. Безплатна UK сметка и IBAN, чрез който може да вкарвате пари във всички валути и после да си превалутирате за секунди при много добри условия във какви ли не валути. Почивни дни и празници е малко по-неизгоден курса. Сметките могат да се захранват и чрез всякакъв тип междуранодни карти като минава за покупка.

2. Плащате по банков път абсолютно безплатно до всички видове сметки.

3. Безплатна виртуална карта, с която можеш да пращаш онлайн навсякъде.

4. А ако се регнете през този линк например (не е рекламен, макар да звучи така) https://www.vivainvest.eu/revolut-free-card/ получавате и безплатна дебитна карта и безплатна доставка, която иначе е към 6 евро. Ограничението на този тип карти е 200 евро теглене от банкомат. Директните плащания с карта са с много по-високи лимити, които трудно се запълват.

 

 

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е по-интересно друго,ако получава човек трансфери в сметката на Револют (която по същество си е английска)примерно ,от Нап имат ли данни какво се случва?

Link to comment
Share on other sites

Не мисля... Ако не превеждаш оттам към български банки. Но зависи какво ще искаш да правиш. Ако почнат да те разследват и оттам ще ти лъсне дупето. Може и да ти я блокират при съмнения за пране до изясняване.

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 3:02 PM, Vetim said:

...

4. А ако се регнете през този линк например (не е рекламен, макар да звучи така)...

 

?

Revolut-01.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...