Jump to content
BulForum.com

Световно първенство 2018


RaptoR

Recommended Posts

Много ми е познато. И аз исках да напиша на един приятел "имам много работа", пък написах "хайде да пием бира". То... "х"-то и "и"-то не са далеч, стават грешки...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Кръстник, наистина ли даде сравнение между колективен спорт и индивидуален спорт?. 

Да, защото говорим за психика. Твоето недоумение се споделя от повечето в бранша и точно там им е голямата грешка. Всъщност това, което написа потвърждава на 100% думите ми. Проблемите с психиката са едни и същи, без значение дали си сам или има още няколко чукундура с теб на терена. Единствено разликата е в степента на психическо напрежение и това, че повечето от вас смятат, че на световен футболен форум това напрежение трябва да е върховно е само потвърждение на простичкия факт колко всъщност е необходим индивидуалния психически тренинг. Самият факт, че във футбола като колективен спорт НЕ СЕ обръща такова внимание на психиката е показателно за това какъв съществен проблем се изпуска в случая. Според мен всичко идва от това, че психическата "тренировка" трябва да е задължение на всеки един играч поотделно.

 

Тез японци няма да устискат като гледам... 

Много са корави, но на моменти доста се пропукаха под белгийския напор, за щастие късмета все още е с тях. Между другото много трудно се играе срещу отбор като японския, но белгийците поне опитват различни тактики за намиране на успеха.

 

Edit: Хахахахаха, японците избухнаха. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Белгийците са в ступор от началото на второто полувреме, особено защитата им. Не знам какво е ставало в почивката в съблекалните. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Страшен гол!

 

Едит1: Белгийците се върнаха в играта. :)

 

Едит 2: Уникални грешки в защитата и на двата отбора.

Link to comment
Share on other sites

Ебаси чудото :O Жалко за Японците, много щях да се радвам, ако бяха продължили, определено показаха сърцата и много добре организирана игра. 

Link to comment
Share on other sites

Предчувствах я тая обращалка, ам кот такоа :)

 

Аз сложих 2 лв на майтап за обращалка. Коефицентът беше 19 за победа на Белгия :)

Link to comment
Share on other sites

Как Япония си оставиха съблекалните след като отпаднаха от световното първенство.

Винаги съм харесвал тяхната необятна култура и възпитание!

 

36534387_1740948519306866_92394822530236

Link to comment
Share on other sites

Да, защото говорим за психика. Твоето недоумение се споделя от повечето в бранша и точно там им е голямата грешка. Всъщност това, което написа потвърждава на 100% думите ми. Проблемите с психиката са едни и същи, без значение дали си сам или има още няколко чукундура с теб на терена. Единствено разликата е в степента на психическо напрежение и това, че повечето от вас смятат, че на световен футболен форум това напрежение трябва да е върховно е само потвърждение на простичкия факт колко всъщност е необходим индивидуалния психически тренинг. Самият факт, че във футбола като колективен спорт НЕ СЕ обръща такова внимание на психиката е показателно за това какъв съществен проблем се изпуска в случая. Според мен всичко идва от това, че психическата "тренировка" трябва да е задължение на всеки един играч поотделно.

 

 

А ти защо смяташ, че тенесистите специално работят върху това нещо?

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, да върна старата тема. Мислиш ли, че ако имаше възможност със сухи тренировки да се закали психиката - нямаше да са минали през такива курсове всичките многомилионни футболисти? За футболист, на който дават няколко стотин хиляди на седмица, дали би било проблем да се инвестира в нещо такова? Ако, разбира се, беше възможно?

Щото както и други хора споменаха - тенИсистите ( ;) ) имат по няколко мача директни елиминации седмично (равняващо се на психическото натоварване от дузпите) в продължение на почти цялата година, а за футболистите това е рядкост. Тенисистите са свикнали да поемат цялата отговорност - на тях това им е ежедневие. За футболистите - рядкост. Желязната психика се калява най-добре в огъня. 

И малко offtopic - крал Ерик
 

Link to comment
Share on other sites

Какви са тия уроди бе!!! И защо само жълт картон?!?!? И какъв е тоя черния Ходор дето се опитва да яхне английския негър??? 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...