Jump to content
BulForum.com

Световно първенство 2018


RaptoR

Recommended Posts

Мдам. Тики-така срещу автобуса. Честно казано никой от двата отбора не заслужаваше да продължи. Но просто трябваше да се излъчи четвъртфиналист...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Значи не знам как са статистиките от всички световни досега, но няма да се учудя ако руснаците са първия отбор в историята, който продължава в елиминациите след един единствен удар към вратата през целия мач и то от дузпа. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вчера се прибрах от Испания,усетих какво значи футболна религия...Има ли мач по улиците няма никой,по заведенията всички налични телевизори монтирани на всеки ъгъл,таксиджиите на стоянките гледат мача на таблети или телефони абе страшно...На плажа бяха опнали едно платно и с проектор в цял ръст :-) Нямам идея колко са им потънали гемиите днес...

Link to comment
Share on other sites

Лъки, не политизирай въпроса - руснаците играха ужасен анти-футбол, докато испанците се опитваха да убият публиката от скука с 2193856747 паса. Та не е въпроса САЩ/Русия, ами футбол, или в случая - антифутбол...

Link to comment
Share on other sites

Първата вметка за това какъв е бил мачът, не беше моя и беше абсолютно целенасочена. Да и аз да си кажа моето, си го написах. Ако знаеш как трудно понасям, че ги няма Хамерика, просто... Едно такова тегаво ми върви питието, мезето трудно преглъщам...

Link to comment
Share on other sites

Жалко, че я няма Хамерика... Мдам...

Опитваш някава форма на странна оригиналност, но трябва да ти кажа, че не се получава. Фактите са си факти, особено пък сухата статистика. Такъв антифутбол не си спомням да съм гледал някога, като и двата отбора се надпреварваха сериозно в дисциплината. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не можах да разбера защо всички решиха да бият дузпите по тревата, с изключение единствено на първата вкарана дузпа за датчаните.

Link to comment
Share on other sites

Пробвал ли си да биеш дузпа във въздуха?

Пробвал съм ама що пък аз точно трябва да съм пробвал, да не съм играч на световното? Все пак на всички тия им плащат милиони и би трябвало да могат да вдигнат някак си топката на височина под 2.44 метра при изпълнение на дузпа. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Добре, ще ти дам пример, по-близък до твоята сфера.

Имаме системен администратор, грижещ се за онлайн разплащателна платформа. Защо всеки път, когато трябва да прави някакви промени по базата - първо прави бекъп, спира системата, което отнема много време. За тия пари, които получава - би трябвало да може директно да копа по production :lol:

Дузпата е нещо много интересно. Бил съм дузпа в турнирен мач, при това - нискоразряден турнир. И пак напрежението е огромно. За да можеш да изпълниш идеална дузпа в горния ъгъл - трябват титаниеви нерви. Щото леееееекинко неразчетено да биеш - излита над гредата, в гредата и т.н. Дори топ играч като Модрич предпочете на дузпите да играе на сигурно и да бие в средата, разчитайки, че вратаря ще избере ъгъл. Та за туй повечето играчи предпочитат да играят на сигурно по земята, да разчитат, че ще излъжат вратаря и така ще влезне. 

Link to comment
Share on other sites

Лош човек ли съм, че се усмихнах, като видях как Рамос плаче?

 

Не знам, но според теб аз какъв съм, при положение, че искам да видя как 10-на анадолски резаци му правят gangbang, след което искам да бъде набит на кол и оставен да го плюят мухите?

 

Урааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ура определено, но руснаците имат много още да учат. Ужасяващо количество грешки.

 

Днес ми е един много щастлив ден. Много водка ще изпия тази вечер.

 

Викаш кат всяка вечер  :bgrin:

 

Значи не знам как са статистиките от всички световни досега, но няма да се учудя ако руснаците са първия отбор в историята, който продължава в елиминациите след един единствен удар към вратата през целия мач и то от дузпа. :lol:

 

Ей ма си проклетник значи... Понеже са руснаците, нали? Нищо че въпреки грешките устояха на големите с претенциите, титлите и прочее... Верно, къде беше Америка в тоя ред на мисли? 

 

Откровено казано относно този мач, не вярвах изобщо, че руския отбор с тези млади и явно неопитни играчи ще издържи в редовното време, камо ли пък продълженията, камо ли пък такова хладнокръвие при дузпите. Наистина тия момчета сътвориха невъзможното, въпреки огромното количество грешки. А испанците бяха пълна трагедия срещу отбор, който едва ли някой е смятал, че ще ги бие. Сега ушатият циганин Йеро да развее уши и да отлита. Ако може и урода Рамос да не го виждам никога, ехеее...  

 

==============================================

 

Дания и Хърватия направиха страхотен мач, а аз съм заспал точно на дузпите...  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Бил съм дузпа в турнирен мач, при това - нискоразряден турнир. И пак напрежението е огромно.

Ами точно там е цялата работа. Ти и аз сме аматьори, а тия уж трябва да са професионалисти и този номер с гигантското напрежение не минава. Ако се поддаваш на това гигантско напрежение, значи не си дорасъл да играеш на такива турнири. Там е работата, че дори най-платените звезди като Лигльото не схващат тази елементарна истина и не работят върху психиката. А някои като него трябва да работят върху това по 10 часа на ден, защото Лигльото определено се вижда, че има compulsive disorder. В индивидуалните спортове това нещо се знае отдавна - пример с подобен compulsive disorder е Радаел Надал, ама пича е работил яко върху психиката и това води до съответните резултати, щото много рядко ще го видиш да прави "дузпа по тревата" в еквивалента за тениса.

Link to comment
Share on other sites

Роналдо най-важните дузпи ги вкарва. 

В тениса на година се разиграват по 4 титли от ГШ плюс горе-долу всяка седмица има финал на турнир от АТП 500.  Във футбола най-важните мачове за елиминации в ШЛ са веднъж годишно, а ЕП и СП са през 4 години. В този ред на мисли- много по-лесно и бързо можеш да привикнеш на решаващи и важни точки и разигравания в тениса, от колкото във футбола. Отделно в тениса, ако се провалиш проваляш себе си, а във футболът още 22-ма човека от отбора. Тази мисъл е малко по-спичаща. 

 

П.П. Интересно ми стана по какъв начин се работи, така че винаги при всички тези решаващи моменти да не ти дреме хич и да си пуснал пердето? 

Link to comment
Share on other sites

В тениса е друго, там чуваш как мухите летят, във футбола ти реват хиляди фенове и псуват роднините ти, има случаи, където виждаш голи задници и веещи ланги зад вратаря за да те разконцентрират...та общо взето няма думи за сравнение...

Link to comment
Share on other sites

Според мен го има момента, че повечето футболисти не бият дузпи. В клубните първенства всеки отбор си има 1 или 2-ма играча, които ги изпълняват, защото се борят за голмайстори. От там идва тази несигурност, заради която има толкова много пропуски :)

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, наистина ли даде сравнение между колективен спорт и индивидуален спорт?! Имам високо мнение за теб, не ме разочаровай с такова невежество! 

Топ тенисистите не са хора. Това си мисля, че е неоспорим факт. Не знам от какво трябва да са ти топките, тялото и психиката да играеш цяла година непрекъснато безкрайно изтощителни (физически и психически) мачове и след това - самолета за следващия турнир. Футболистите играят по един-два до максимум три деветдесетминутни мача седмично. При тенисиста никога не знаеш колко дълъг ще е мача. Не е необичайно да имаш няколко три, четири часови маратона в рамките на една седмица. При тенисиста отговорността е индивидуална. При футболистите - колективна. При тенисиста няма тежестта на клуба - да имаш хиляди фенове, които да се самоопределят с дадения тенисист и да очакват от теб да спечелиш. Не и до фанатичната степен на футболните фенове. При футболистите го има. Тениса е благороден спорт и играеш в подобна на театър арена. Във футбола играеш пред няколко десетки хиляди пияни и истерично крещящи индивида. При разиграването в тениса публиката (освен ако не е балканска) пази тишина. При футбола феновете правят всичко по силите си да въздействат на противниковите играчи. Играх преди време на един турнир в Сърбия и да ти кажа - не е лесно да играеш, докато ти викат и те псуват местните. 
И за дузпите - да сравняваш тенисист, който играе такива мачове непрекъснато, с футболист, който да има един-два мача годишно, стигащи до дузпи е странно. В тениса имаш десетки елиминационни турнира. Във футбола - два-три за страна, един-два континентални (играеш само на единия) и на четири години - международни. И както и Stasio писа - от футболистите в един отбор - един-двама имат опита да са щатни изпълнители на дузпи. А психиката, да си перде и да биеш дузпа паненка на финал (както направи Зидан преди години) се калява именно в такива мачове.

А за т.нар. "Лигльо" - не е едно и също да си в отбор, в който имаш още 5-6-10 играча на твоето ниво и класа, с които може да поделиш отговорността и които също отнемат от вниманието на противниковата защита, съвсем друго е да си единствен в целия отбор и целия отбор, щаб, фенове да очакваш да ги носиш на гърба си. Точно за това се сгромолясаха така и Португалия и Аржентина. 

Link to comment
Share on other sites

...При тенесиста ..... При тенесиста..... При тенесиста .... с дадения тенесист...

 

3 пъти е за щастие, 4 пъти - за много щастие. :D

Link to comment
Share on other sites

да, видях го, домързя ме да го редактирам :lol:

Айде, да спиш спокойно... Бах, всички знаем, че ти никога не спиш :)

Link to comment
Share on other sites

Мързел. :P

 

П.П. Ти мани, ами снощи питах един за едни тонколони и написах "шпертплат"...ама ако трябваше, можех да се оправдая фино, че 'р' и 'т' са едно до друго и просто съм засегнал без да искам излишното. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...