Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Ок, мерси. Но явно е някакво претоварване. Самите те бяха писали някъде, че услугата за Коди е отделна (предполагам спрямо тази за MAG), т.е. явно върви по отделни "канали" (сървъри?!), които явно се претоварват, и не винаги и не всеки уикенд. А може и немалко хора да ползват софтуерния метод/Коди. Това е удобно когато пътуваш и да можеш да гледаш и на телефона си, вместо да мъкнеш MAG устройство с всичките съпътстващи неудобства.

Само предполагам. Е, не е толкова често това буфериране, но определено стана по-честичко да се случва.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вчера/снощи и днес, не се е случвало. Случва се предимно на ХД каналите на бтв, предполагам са най-гледани. Случва се чат пат и на NG HD. Не гледам много канали като цяло. Не знам дали е възможно и да е от доставчика, или от връзката между него и стрйиминг сървъра, където и да е той.

За съжаление съм пробвал VLC и беше много недодялана работата с него във връзка с доближаването на усещането до истинска телевизия с wifi дистанционно и т.н. С Коди wifi дистанционното например се погажда най-добре и се получава най-удобно. И по други поводи съм тествал различни плеъри, и пак си спомням че тогава ползвах Коди за нещо си, пред такива като VLC. Не изключвам Коди да е причината в случая за буферирането, но мисля, че е малко вероятно, защото се случва предмино във вечерни часове на някои канали (предимно на btv ХД каналите), а често и през деня се гледа.

Link to comment
Share on other sites

Ако ми остане малко време тези дни, ще пробвам как се държи с Коди. Преди година бях пуснал Коди на андроид бокс, но и тогава не съм забелязвал прекъсване.  

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Телевизията на настолния/лаптопа я ползвам предимно като фон. Чат-пат се заглеждам по нещо, като ми се стори интересно. Имам два MAG-254 за основната телевизия.

Под Windows до скоро ползвах основно Kodi 16 заради EPG-то. От известно време под Windows ползвам Ace Player (VLC базиран) или mpv в зависимост на коя машина съм. Ползвам ги заради timeshift-a. От гледна точка на видеовъзпроизвеждането нямам забележки за VLC/mpv спрямо Kodi. Дори от mpv-то с допълнителни настройки съм по-доволен от Kodi като картина. Под Debian mpv-то не подкарва timeshift-а, но и не съм си играл много там.

Покрай празниците от около 20-ти декември до момента само Ace player-а ползвам за по 2-4 часа на ден, предимно вечер след 20:00. bTV Action HD/FOX-овете HD не са имали проблем.

Link to comment
Share on other sites

В момента NatGeo HD буферира до степен негледаемост. Преид малко почна. Включвам NatGeo SD (нормалната версия) и няма никакво буфериране. На моменти така като почне, може 5-10 минути да мизерства и направо не става за гледане през 1 сек буферира и изпускаш всичко, което гледаш. След 10-15 мин. може да се оправи и до след няколко дни да няма проблем. И се случва предимно вечер уикенда, като днес, а през целия ден не засече нито веднъж, поне докато го гледах. 99.9% съм сигурен, че не е при мен причината. Както и да е.

Link to comment
Share on other sites

Такива проблеми вечерно време ми се случваха по едно време с мтел. Пакет интернет и телевизия. Пестят скорост и вечерно време с много маймуни на клона не ставаше вече. В такива моменти тествай скоростта. Както цялостна скорост, така и дали е постоянна или с падове. Щом на SD няма проблем, сигурно имаш поне 7 mbps, но може да има често подове под 15 mbps за да накъсва HD. Аз след често мрънкане на мтел май пуснаха повече нет за района и вече съм ок и вечерно време. Сега вече съм с нет от А1 и ТВ от tivi

Link to comment
Share on other sites

Дали пък от тиви не четат тази тема :Р....

Когато телевизията прекъсва.

явно е съвсем скорошна статия :) .

Споменатите тестове там, поне които мога да направя аз, засега показват голям запас от скорост, пингове и джитери изглеждат наред, но ако се появи проблема, трябва тогава да се види.

Link to comment
Share on other sites

Свърза ли се със съпорта ? Тествал ли си връзката, когато се прояви проблема ? В момента НатГео ХД върви съвсем нормално.

Link to comment
Share on other sites

"Поддръжката" съвсем ясно си е написала, че при тях не може да има проблеми, общо взето винаги проблемът е в клиента, неговия интернет, връзката между неговия доставчик и техния, и т.н.

В момента НатГео ХД и тук върви Ок, но проблемът се появява спорадично за 5-10-15 мин., а човекът е писал ранния следобед.

Цената не е лоша, но според мен тази телевизия все още не е съвсем стабилна като "нормалните", където все пак имаш по-гарантиран трафик поне за телевизията от доставчика, а тук тя е изцяло на "общо основание" в плана ти за интернет, и е подвластна на всички кахъри, които може да има нормалния ти интернет, който ISP може да ти ограничава когато както си иска към каквито реши дестинации, и по-малко можеш да си сигурен че ще имаш винаги достатъчно стабилен и надежден капацитет за подобна телевизия, колкото и да ми харесва повече от другата, чиято мобилност е доста по-зле.

Все пак, като цяло бива, прекъсванията не са много чести все пак, предимно уикендите и предимно вечер. Затова прецених и преди, че е някакво претоварване според мен, ама къде точно, не знам. Техните тестове винаги ги минавам със стабилна права линия и над 700 мбит и т.н.

Относно цената пак, от доставчика на интернет ако се вземе, може (и най-често е така) да излезе в пакета доста под 10 лв телевизията. На майка ми й предлагаха под 2 лв телевизията от мтел преди година, защото има нет от тях. Тези tivi стават когато човек иска временно и/или да е по-независим и мобилен във възможността да гледа.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Брей, и как го реши това?! Ти изобщо имаш ли идея кой е зад TiVi.bg, какво е направил и т.н. или просто си пишеш? Качество с Kodi няма и няма и да има. Който гледа с MAG и има проблем им пише, търсят къде е и го решават. Другото е негарантирано. И не е добре, ама никак, да се изказваш неподготвен. И не ми отговаряй, просто го имай предвид. Напоследък пишеш за неща, които не са ти съвсем ясни, упорито отказваш да приемеш нещата, които ти се обясняват и някак не е сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Когато имам отзиви за проблеми и от хора с MAG (не е само baibradar, човек може да реши, че посещавам и се информирам само от този форум, което не е вярно), е съвсем нормално един нормален човек, гледащ по софтуерния начин, да се разколебае ако и да е мислел да минава на MAG (примерно). Не виждам кое е неподготвеното, след като се обосновах защо пиша това, което пиша, и че естествено нищо, което казвам няма как да е 100% сигурно, а са само мои изводи.

Човек ще реши, че работиш за въпросните, които са зад tivi, и не за пръв път демонстрираш силно в подкрепа на подобни съмнения (не само в мен). Аз лично съм доста учуден защо реагираш по подобен начин на нормални  мои мнения в тази тема, след като нещата си бяха съвсем наред и в един момент даже бях решил, че имаме близки мнения по доста въпроси. Съвсем открито пиша и всеки вижда на каква база пиша това, което пиша.

Хич не ме интересува кой е зад tivi, така го каза все едно е някаква мутра и не трябва да пиша повече по темата....., интересува ме това, което виждам, и това споделям. Кой каквито иска изводи да си прави.

За милионен път повтарям, че проблеми се появяват предимно уикендите вечер. През останалото време в 99% от това останало време проблеми няма.

 

Edit: А да, не знам (всъщност знам) кой стои зад tivi, но впечатленията ми от сайта им са лоши. И преди съм го писал, тромав и бавен, всеки клик следва 5-6 сек. докато се зареди следващата страница. Системата в сайта за управление на акаунта е смешна и бедна (и бавна ако не съм казал още), и до ден днешен (4-5 месеца по-късно) статуса на поръчката ми е "Обработка", вдясно и ляво има едновременно линкове към акаунт опциите и на английски, и на български. Та, който и да стои, елементарно не можа да си направи сайта да работи нормално, и поне малко по-пъргаво. Да чакам за всеки клик по 6 секунди е дразнещо най-меко казано, не се иска кой знае какъв мрежов капацитет да осигуриш на сайта. Това е час от цялата услуга, и отново - доволен съм, с изключение на въпросните моменти от време когато доста ХД канали буферират. Ако е от интернета Ок, не съм казал 100% че е от tivi. Всичко така откровено, и  пак някои да се засягат, за мен е неразбираемо.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Когато е имало някакъв проблем (мисля, че и в тази тема съм писал), веднага се свързвам с тях и реагират адекватно с 1-2 изключения. При ползващите Коди и т.н. това не е решение, но все пак е указано, че за безпроблемно ползване е необходим Маг. Част от боксовете съм ги купувал от тях, другите от Лъки. Дори вече не си спомням, кога последно съм имал проблем. По празниците (когато очаквано е най-голямото натоварване) всичко работеше нормално.

Пробвал ли си дали има проблеми през Гаров?

Link to comment
Share on other sites

Истини много, зависи кой в какъв етап се е включил да е абонат и т.н.т...

 

Едно е вярно - много важно е да се създава чувство на сигурност и надеждност. При проблеми и колебания това да се "обира" от доставчика, а не директно да създава главоболия на потребителя и за най-дребните неща. В случая тук има какво да се желае.

 

В този ред на мисли не може да се отрече също, че за план премиум има и премиум нетръгващи канали - редица спортни и филмови канали не тръгват, ако тръгнат - забиват.

Имат и позитивни неща - таймшифтът е на ниво, бързо се реагира почти винаги при проблеми, услугата е удобна и бърза, има достатъчно избор за гледане. Ако се оправят прекъсващите и нетръгващите канали, както и да няма пикселизиране, накъсване ще е голяма крачка - не може да не знаят за този проблем и всякакви неща от типа на "вижте си доставчика на интернет, губите пакети" и т.н.т. са по-скоро измъквания. Бърз преглед на страницата им във Фейсбук го показва :)

Това + добавяне на 10-15 нови, готини канала, видеоклуб с не само 3-4 филма, които също не тръгват, вече би променило доста нещата.

 

Относно Коди - от много отдавна се знае и е говорено, и писано (при тях също), че не гарантират качество и винаги надеждност. По-горе написаното се отнася обаче за MAG приемници.

 

Обобщено: нищо ново, което да не се знае и от двете страни, въпросът е в желанието и плановете през новата година.

 

Link to comment
Share on other sites

При някой с Kodi листата на Tivi.bg зарежда ли му много бавно? Например с максималния пакет канали при отваряне на Kodi при мен има зареждане на каналите близо 3,5 минути. При превключване на не работещ канал Kodi директно си забива за поне 5-30 секунди. И в действителност има много не работещи канали. Явно не преглеждат често кое работи и кое не.

Edited by television
Link to comment
Share on other sites

Така, и аз виждам много на брой нетръгващи канали, но понеже никога и не бих ги гледал, не съм "протестирал". За другото, явно имам някакъв резон щом се оказва, че още хора имат някакви проблеми И с MAG.

 

Най-големите два плюса на услугата за мен са преносимоста и независимостта от интернет доставчика, както и възможността да плащаш когато искаш когато ще гледаш, т.е. без някакви дългосрочни обвързващи договори.

 

television, при мен като стартирам Коди (под WIndows Server), всеки път го чакам по половин минута да зареди там каналите плъгина за IPTV. През това време наблюдавам че LED-a на харддиска не спира да свети, не знам какво толкова чете, все се каня да проверя. Пробвах да му подам да зарежда 5-10 канала само, все тая, явно не зависи от броя канали.

При включване на неработещ канал да, Коди позабива за 5-20-тина секунди, но ако натисна за друг канал, обикновено до 10-тина секунди се освестява.

 

Вчера им писах на съпорта по повод буфериранията и други неща. Отговориха ми. Остана бих казал удовлетворен от отговора.

Само ще спомена, че стана ясно, че са наясно и знаят, че все повече хора гледат и ще гледат през приложения. Не съм го казал аз, те го казват ;) . И работят по въпроса. Е това е напредничаво, бих казал, защото и аз смятам, че да разчиташ на хардуерни устройства (за едно единично нещо или функция) в 21 век ще става все по-голяма отживелица. , когато хората все повече минават на смарт устройства и т.н.

Дори ако погледнем един смарт телевизор с андроид, дори и там ще искаме да ползваме Коди по-интегрирано с подобна услуга, щом като Коди във вградения андроид е по-качествен от външно Коди, следователно проблемът с не-МАГ устройствата ще трябва да отпада :) .

А да, и нямало разделение на Коди и МАГ-потребители, всички гледат едни и същи стрйимове и няма някаква "дискриминация" в това отношение.

 

Edit: Този уикенд докато се случваше проблема (разбира се), вече проведох основните тестове, спеедтест до техния сървър, пингове мингове... всичко изглеждаше точно, ~800мбит up/down, пинговете са постоянни и без загуби... Но ми направи впечатление, че докато спеедтеста вървеше, телевизията направо спря (не я спрях през това време). През друго време като правя спеедтестове и ТВ-то върви, телевизията грам не й се повлиява и няма проблем. В момента докато върви ХД канал, спеедтест към техния сървър или кой да е друг, 800 мбит, и телевизията НЕ прекъсва изобщо. Е, какви изводи да си направя :) ...

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз мислех да пробвам с SSIPTV на смарт LG телевизор, но след сегашните поредни проблеми нещо вече губя мотивация да продължа да плащам и ще мина просто на аналогова ТВ както си карахме допреди.

Често се появява надпис "НЕПОЗВОЛЕНО ПОЛЗВАНЕ" и пояснение, че всички устройства трябвало да бъдат в едно домакинство, съответно продължително време не можеш да гледаш телевизия. По принцип като се появи, до няколко минути се оправя, в момента не ще вече около половин час. Абонамента ми е до 12-то число и никога не съм ползвал услугата извън Коди-то на което е инсталирана.

С всичко друго някак се свиква като проблемацийки около Коди, но това вече прелива чашата.

Link to comment
Share on other sites

Quote

В момента имаме технически проблем, изразяващ се в появата на надпис "Непозволено използване". Работим по отстраняването му във възможно най-кратки срокове. Извиняваме се за причиненото неудобство.

 

Link to comment
Share on other sites

Да, и на мен ми отговориха същото след запитване. Това като гледам май е във фейсбук писано, аз не ползвам фейсбук, а в сайта им няма информация, но аз не го и отварям защото е изключително муден, по 6-7 сек. се отваря всяка страница, което е абсурдно.

Този проблем явно се появява почти всеки месец по  1-2 пъти, дано го оправят завинаги.

Edit: 3 часа по-късно проблемът още е налице. За около половин час по едно време се беше пооправило, но при следваща смяна на канала се видя, че не е. За мен това преля чашата със сигурност.

Edit2: 5 часа по-късно същата работа, няма телевизия. Еми тва е края за мен.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Обмислям включване в следващите седмици, чел съм темата, но пак да питам, за да съм сигурен за няколко неща.

Относно интернета - мисля да се ползва с оптичен интернет от А1 - имат план домашен нет 50. Може ли да се каже дали това ще е достатъчно или трябва да се вземе план 75 или 100 пак на оптика? Освен за IPTV нетът ще се ползва за браузване на компютър, за друго не. Съответно има ли значение дали е от А1 или от друга фирма интернетът, въпросът е да не би А1 да режат нарочно свързаността към ТиВи.бг и да ги прецакват?

Имам и въпрос за приемниците - гледах МАГ 351 или МАГ 349 - малко по-скъпи са, интересува ме дали ако се ползва с тях ще има някаква разлика и дали си заслужава да се дадат повече пари за премиум приемник - в сайта им не намирам да се говори за тези модели? Или с МАГ 254 ще е почти същото? Представям си приемникът да е свързан с кабел за интернета, а не безжично ако това има значение.

Link to comment
Share on other sites

Питах тиви и нямаха покритие в моя квартал и си останах на А1, в момента съм на нет 50, а за това, а за което ще се ползва и половината на това стига. Поне при мен реалната скорост, която получавам е 45-47 mbps.

Аз съм с 322 на кабел, по-голяма резолюция от 1080 според мен е без безпредметно. Дори да се ползва на 4К ТВ, няма 4К телевизия. А 1080 телевизия към 4К ТВ ако ще се прави upsample, бас държа, че самия телевизор ще се справи по-добре от МАГ-а

 

Малко странично:

Трябва само да се има предвид, че е добре да се настрои мрежата да дава приоритет за интернет на МАГ-а и каквото остане да е за компютъра. Иначе примерно ако се пусне да се сваля един филм, вероятно цялата скорост ще се заеме от компютъра и докато не свърши телевизията няма да става за гледане. Но това трябва да се съобрази независимо кой е доставчик на услугите.

Edited by Vegetto
Link to comment
Share on other sites

Отзад напред.

Ако интернетът е достатъчно бърз, няма проблеми дори с пуснати торенти. Аз даже с Коди ползвах, на Кулбокс, и съм пускал торенти до 90МБ/с и не е прекъсвала телевизията. Тя когато се случваше да буферира уикендите, си ставаше и без торенти.

А както и те самите са писали, скоростта на интернета почти няма значение (е, стига да е поне 15 мбита), колкото другите качества на нета, jitter, лаг и т.н.

 

sheep, трябва да пробваш на конкретния адрес дали нета е Ок за целта (не е само скоростта). И колкото и да е, с Kodi може да е някакъв показател, поне е лесно за проба да пуснеш един месец и да видиш, няма договор.

А доколкото четох за новите МАГове, не са ли с нормален Андроид вече? Ако е така, според мен заложи на по-сигурното, МАГ 254 или там които са не най-скъпите от "старите", да ти е мирна главата. Май още не са се оптимизирали за новите МАГове. Поне така ми бяха писали на едно запитване преди 2-3 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...