Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Като начало си ъпдейтни софта на телевизора, ако не е направено и свържи телевизора с кабел, а не по Wi-Fi. Услугата на ТиВи е гарантирана само за MAG боксове, но като цяло на WebOS си работи нормално.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Софта е последната версия. Остава само да му сложа кабел директно и ще дам резултат. Доста оскъдно е откъм настройки това приложение.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление и кабелната връзка нямаше файда. Проверих дали няма някакви други пречки по мрежата, нищо съмнително. Пак бавно зареждане на каналите.  

Link to comment
Share on other sites


Направих няколко теста на връзката и се оказа, че има проблем с доставчика (Булсатком). Пинга към tivi.bg от моя нет е между 30-50ms (понякога стига и 100ms) , а от амазонски сървър и още няколко други  местни доставчици е 8/11ms.  Ако има някой друг на булсат ще се радвам за обратна връзка :)

Другия път ще си взема m3u листа, че да съм по-гъвкав с тестовете.

Edited by emskia
Link to comment
Share on other sites

От известно време забелязвам, че каналите от ХБО пакета не са означени с ХД. СД и ХД варианта вървят с около 6 мегабита, нямат никаква разлика в качеството на картината.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте,виждам ,че тук има доста ползватели на tivi.bg.Аз също обмислям да си пусна един абонамент към тях най-вече заради функцията timeshift.Друг оператор в райпна където живея не предлага телевизия с подобни функции.Та днес се свързах с тях доста от нещата ми ги обясниха препоръчаха ми и устройства,но колебанието ми е в това,каква е разликата между следните две устройства:

 

МАГ 322 - за 135лв.

ТН 100 -  за 80лв.

 

Според тях картината и при функциите и при двете устройства са абсолютно еднакви,но все пак би трябвало да има някаква разлика все пак едното е двойно по скъпо.

Ще може ли да ми помогнете с избора?

 

Също така се колебая дали да не използвам stbemu.За целта на един от телевизорите съм инсталирал и настроил приложението според инструкциите от сайта им.Сега се надявам да ми пуснат тестови период,който според сайта им предлагат,ако не ми пуснат в крайна сметка ще платя пакет за 10лв за да мога да тествам един месец как вървят каналите и какво е качеството.Според вас и вашия опит с това приложение как е качеството на картината по-лошо ли е от това ако ползвам някой от боксовете им?

 

Благодаря ви предварително за съдействието.

 

Link to comment
Share on other sites

Впечатления за ТН100 можеш да прочетеш в темата на един от специализираните форуми dtv-bg

Особено се откроява едно мнение:

 

Quote

Най-добрият вариант е да хванеш приемника с 2 ръце, да го вдигнеш над главата си и да го засилиш в земята. Пиеш една студена вода и си взимаш читав приемник.

 

Link to comment
Share on other sites

Качеството на картината със stbemu е точно толкова добро, колкото е добър (или не) телевизорът ти, защото се използва собственият плеър.

Ако МАГ-ът се настрои на 1080p, изображението "бие" по качество собствената "обработка" на доста модели телевизори.

 

Със stbemu можеш да гледаш и 4к канали, ако разбира се телевизорът е такъв... и е хубаво декодерът му да поддържа HEVC L5.1, че с 5.0 съм виждал само един 4к канал.

Преди време така имах проблем с едно LG, на което вървеше само въпросният канал, а на останалите излизаше само звук.

Като записах и анализирах стриймовете, се оказа, че са кодирани с профил L5.1, а LG-то се оправяше само с L5.0

 

Link to comment
Share on other sites

Вземи си MAG и не се занимавай с глупости.

В момента ми се намира един свободен 322 с Wi-Fi, ако имаш интерес - пиши.

 

По темата с TH-100 - като хардуер няма нищо общо с MAG, на теория неговият е по-добър от на MAG, но на практика не е баш така.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Не знам как е с тарифата на 10 лв., но на 20 лв. можеш да имаш до 4 приемника на един IP-адрес, така че нищо не пречи да си ползваш и сет-топ-бокс, и stbemu.

Link to comment
Share on other sites

Даммм накрая може евтиното да излезе скъпо,ако взимам устройства ще бъдат МАГ,щом и вие ги препоръчвате,че доставчика винаги препоръчва скъпото ,все пак си търси по-голяма печалба.

 

Аз плана от 10лв. ще го пусна само за да тествам услугата,дали е стабилна ,ще насича ли често,ще става ли с моя интернет и т.н.Иначе аз така или иначе ще купувам поне един декодер защото единия телевизор не е смарт.Така поне ще мога да видя разликата и ще преценя все пак дали да купя още едно устройство или да остана през stbemu.Дали има смисъл да купувам платената(Pro) версия на stbemu или да си остана на безплатната?

Link to comment
Share on other sites

Ако не те дразнят рекламите, които ще се появяват от време на време - стой си на безплатната.

Ако те дразнят - потърси apk на pro-версията (намира се лесно), но имай предвид, че противно на всяка логика, платената версия е по-бъгава.

Link to comment
Share on other sites

И това кара почти всеки да си купи MAG и да спре да се занимава с глупости. Малко са тези /имам, но не ползвам приложения/, които са с stbemu, smartstb, siptv, ssiptv и т.н., точно поради факта, че все нещо не им е наред - бъгове, рестарти, чудеса и прочее. От друга страна си купуваш MAG, имаш перфектно качество на картината, което никой друг бокс не може да осигури и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Stbemu е отлична добавка за тестове или за ползване вместо МАГ-а (с неговите данни), когато си на почивка напр.

Върви на телефон, таблет или лаптоп (с емулатор).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Отново имам нужда от вашата помощ.Дадоха ми един Маг 322 уж с опция ,ако го харесам да го закупя,но имам проблем.Платих си абонамент от 10лв. за проба и тестове.

Успях да подкарам стриймовете,обаче на Mag 322 имам проблем с някой от каналите,нямам нито картина нито звук на бнт,бтв,нова,диемите и фоксовете 7/8TV,на останалите канали нямам проблем ,вървят си всичко много добре гладко,картината е супер.Проблем има също и със всички HD канали,на тях имам само звук,но не и картина.Не е от стриймовете,защото на другия телевизор където използвам stbemu всичко си върви перфектно и няма проблем с никой канал.Интернета е стабилен и с него няма проблем.

Според мен нещо не е наред с mag-а.Според вас какво може да бъде?Дали е някоя настройка или има проблем със самото устройство?
Не е и от HDMI кабела,защото го смених и него.

Дали е възможно да има дефект в устройството при положение ,че възпроизвежда другата половината канали нормално?

Уж се ъпдейтва до последната версия на софтуера още със пускането.Така,че съм и с последната версия.

Не би следвало да съм сгрешил настройките след,като другите канали работят добре.

Link to comment
Share on other sites

Дай да видим с коя версия си, кой е доставчикът и кои канали точно не работят. 322 в някои хардуерни ревизии е капризен, а има и китайски ментета. Можеш ли да го снимаш отдолу? Нали двата са на един абонамент?

Едит: Ако си на ТиВи, трябва да си не с последна версия на Infomir, а с версия, която завършва на r4, която от ТиВи си зареждат или си заради ти през портала.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Доставчика ми е точно тиви.бг и двата са на един абонамент.Каналите ,които не искат да заредят изобщо са:БНТ1234;БТВ-комеди,екшъш,синема;НоваТВ;Кино нова;Диема;Диема фемили;Фокс лаиф,краим и чанел;7/8ТВ.Това което забелязвам е че това са първите 15 канала в листата.Версията с която съм завършва на r2,но когато дам да провери за обновление ми дава отново да инсталирам същата версия,както се вижда и на снимката.Може би ще трябва да го обновя аз ръчно до r4 ,но не знам как.

 

 

82982499_228252184842914_695960778431266816_n.jpg

83213407_197285038091290_3334589892532371456_n.jpg

Edited by vaniosl
Link to comment
Share on other sites

Боксът ти е оригинален. Гледам, че няма LAN кабел - не ми казвай, че го мъчиш по Ви-Фи...

Другото го пиша на лично, да не разводнявам темата.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

От близо месец си пуснах отново телевизия от тези.

Както и преди, гледам с Коди, инсталирано още оттогава.

Засега изглежда нещата са подобрени, нямало е буфериране и други проблеми! Картина и всичко пак ми изглежда перфектно. Това е в тон с тяхното намерение още отпреди поне година когато четох и оглеждах нещата, че рязко се увеличават хората, гледащи "софтуерно", и това е тенденция, и намерението им да подобрят положението за гледащите по този начин.

Гледам на "сървър" - 24/7 машина, свързана с телевизора, и определено е удобство чат пат ако искам да свърша или видя нещо друго, прозореца с телевизията да отиде в бекграунд, да слушам новините, и да мога да правя нещо друго на тази машина и телевизора в даден момент. И понеже ПОТВ я няма, мога да я пускам в браузър от туич (отделен въпрос е че много често там замръзва картината, как не си оправиха нещата).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Коди няма таймшифт. 

 

Последните 4 години тествах какви ли не варианти за спорта, но извода е, че по-добър бокс от Маг за въпросната услуга няма. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...