Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Шифта и записите как са тоя perfect player? И говориш за това, предполагам?

 

Сега го инсталирах и насича прекрасно. Рендингът е чуден и той, всичко на черти. Какви настройки му правиш, че да работи нормално. EPG категорично отказва да зареди... И това на какъв монитор/телевизор го гледаш?

 

Произволно тествах с VLC - там върви гладко, докато този Perfect player се скъсва да насича и лагва.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Твоят е друг, за Уиндоус предполагам...

Ползвам този: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niklabs.pp&hl=en_US

Всичко работи наистина много бързо, както е демонстрирано на краткото клипче... EPG-то се показва коректно, шифта и записите не съм проверявал до сега при наличие на 3 MAG-а, но мога да пробвам...Иначе TV-бокса съм го свързал паралелно към 24'' монитор и 39'' телевизор главно за експерименти, а и да се възползвам от възможността от четвърто устройство към тарифния план...

Link to comment
Share on other sites

И при мен Perfect Player е абсолютна трагедия с тази услуга под Windows. Сече, кофти картина и т.н.

VLC пробвах, също калпазански се работи с него и нищо общо с удобството на Коди (който дори не е особено удобен).

Пробвах с Kodi 18 beta, същата работа, не работи.

Сложих Коди 16.1 най-накрая и така ще карам. Поне с клавиши се управлява удобно, пишеш номера на канала и след 2 сек превключва, както и със стрелки и т.н.

 

P.S. Между другото като пробвах VLC, тръгна картина, но след 2-3 канала като смених, започна на всички да показва системна картина с warning, че услугата е само за едно домакинство?! Какво беше това..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Качеството е отлично и на монитора и на телевизора. Свалих от някъде Pro - версията, но не виждам разлика от безплатната, може би е без реклами.


И при мен Perfect Player е абсолютна трагедия с тази услуга под Windows. Сече, кофти картина и т.н.

VLC пробвах, също калпазански се работи с него и нищо общо с удобството на Коди (който дори не е особено удобен).

Пробвах с Kodi 18 beta, същата работа, не работи.

Сложих Коди 16.1 най-накрая и така ще карам. Поне с клавиши се управлява удобно, пишеш номера на канала и след 2 сек превключва, както и със стрелки и т.н.

 

P.S. Между другото като пробвах VLC, тръгна картина, но след 2-3 канала като смених, започна на всички да показва системна картина с warning, че услугата е само за едно домакинство?! Какво беше това..

 

Това с домакинствата и при мен го пишеше като ръчках едновременно Коди и Перфект плеъра. След няколко минути се оправя, не трябва често да се сменят програмите за гледане...

Edited by achod
Link to comment
Share on other sites

И при мен Perfect Player е абсолютна трагедия с тази услуга под Windows. Сече, кофти картина и т.н.

VLC пробвах, също калпазански се работи с него и нищо общо с удобството на Коди (който дори не е особено удобен).

Пробвах с Kodi 18 beta, същата работа, не работи.

Сложих Коди 16.1 най-накрая и така ще карам. Поне с клавиши се управлява удобно, пишеш номера на канала и след 2 сек превключва, както и със стрелки и т.н.

 

P.S. Между другото като пробвах VLC, тръгна картина, но след 2-3 канала като смених, започна на всички да показва системна картина с warning, че услугата е само за едно домакинство?! Какво беше това..

 

Засича две устройства, но е странно да гърми грешка, ако са зад едно IP. Да не пускаш едното през телефон /мобилен нет/, а другото през домашния? Има си защита, която сработва.

Link to comment
Share on other sites

Засича две устройства, но е странно да гърми грешка, ако са зад едно IP. Да не пускаш едното през телефон /мобилен нет/, а другото през домашния? Има си защита, която сработва.

Точно така - всички устройства зад едно IP, макар, че двете различни програми + VLC бяха инсталирани едновременно на един и същ тв бокс... 

Link to comment
Share on other sites

Пробите правех на различни виртуални машини в локалната ми мрежа, външното IP естествено е едно. И аз се учудих какво гледат след като всичко е зад едно публично ИП. Това стана някъде след проба с 3 или 4 програми на 2 различни виртуалки (след като вече бях пускал на основната машина). В никой момент не бях пуснал едновременно 2 програми, ползващи услугата.

 

Т.е. ако реша няма да мога на телефон в друга мрежа да гледам?! Защитата не е ли да не се гледа едновременно на повече от 1 място...., всъщност каква е защитата..

Link to comment
Share on other sites

Ако услугата е само за едно устройство - мисля. че може да се гледа зад различни IP-та. Активират услугата по МАС адрес на устройството и сигурно това се има  предвид, не съм пробвал в разлини мрежи...

Edited by achod
Link to comment
Share on other sites

Но в случая няма връзка с физически МАК адрес, а те ми изпратиха служебен генериран от тях МАК адрес, който няма нищо общо с никой физически МАК на машините ми (понеже се ползва софтуер за гледане, а тоя софтуер не "гледа" физическите МАК адреси където е инсталиран и явно няма протокол, по който да праща такава информация че да се заключва по физически МАК). Просто се въвежда в полетата в програмите, които се ползват, като вид парола. Мен затова ме смути, предполагам засичат някак честа смяна на програмите за кратък период, с които се гледа, но как точно става не знам. Всичко това при положение, че преди да правя проба някъде с някоя програма, спирам всички останали Кодита модита и ги ексит-вам.

Ще пробвам и на друго място с друг интернет дали ще тръгне.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Това, за което говорите е защита от рестрийм, която при него работи отлично. На MAG може да си сменяш каналите през секунда и проблем няма да има. Вие искате на един бокс, да работят две приложения едновременно, което се отчита като опит за рейстрийм и ви рита, което е нормално.

Link to comment
Share on other sites

Ако се опитваше едновременно на два плеъра дори зад един и същ публичен ИП адрес, бих разбрал. Но там е работата, че като правя поредния експеримент, преди това спирам всички останали програми на всички машини, където съм настроил услугата.

То според мен именно (и само) това трябва да е водещото в защитата - просто да не се гледа едновременно, иначе каква е ползата ако не мога да мръдна някъде, било хотел или другаде, и да гледам и там. За 10 лв просто бих пуснал произволна телевизия от оператор, примерно който доставя интернета, и в комбинация даже ще падне под 10 лв таксата, и безплатен MAG ще ми дадат, и удобства и т.н.

Също бих разбрал ако в рамките на секунди или минути се засече гледане (последователно) от две публични ИП-та, които географски да са на много далеч... но дори тогава...

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Можеш да мръднеш където искаш, това са временни лийзове, които ако са от едно устройство е ок, но ти преди това си пуснал от няколко различни и при опит да пуснеш канал от N-то устройство, системата те рита. Услугата е направена отлично, това, че гледаш с разни аппове, които я правят на г*з е друга тема. Услугата е предназначена почти изцяло за MAG и тея истории с m3u са за едно устройство. Настрой си я само на едно устройство и си сменяй каналите колкото искаш, няма да изскочи грешка. Ти в момента не искаш да си юзър, който гледа телевизия, а искаш да тестваш от колко на брой устройства можеш да я подкараш и се учудваш, че има защита, която работи :grin:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ами не, леко изопачаваш нещата :) .

Аз СЪМ юзър, и просто пробвах с различни програми, с коя ще е най-удобно. Ако тъпата им услуга работеше с Kodi 17 (както хиляди други по света, версия 17 е на "пазара" вече 3 години!), нямаше и 1/10 от загубеното време да ми беше загубено. Ако "тъпата" им услуга не работеше със софтуер а само с хардуерно устройство, нямаше и за миг да си помисля да им дам и тези пари, които вероятно ще им дам още няколко месеца покрай заработването с Коди16.

Мисля сега нещата са по-ясни.

Така че само в техен плюс е че предлагат M3U за работа И с софтуерни плеъри.

Аз с честотата на смяна на каналите проблеми не съм видял. Видях единствено като опитах с поредния плеър, но и това не е проблем, само споменах. На другите плеъри, където вече е инсталирано, продължи да си работи.

Ако е с някакъв lease за софтуерен плеър, пак е Ок, аз пробите ги приключих и вероятно никога няма да видя пак онези екрани.

В този смисъл, как базират lease-то на база конкретен плеър/Коди? Самия плеър изпраща данни по протокола и за версията си ли?

Link to comment
Share on other sites

Услугата далеч не е тъпа, но както и да е... ;)  Отделно не изопачавам нищо, а ти обяснявам, че има защита и тя сработва, така да се каже :)

Мисля, че на сайта беше обяснен принципът на работа на боксовете и съответно софтуерните плеъри. Имаше някакво инфо кое как да се конфигурира и там беше обяснено и как работи точно. Има емулатор за MAG, за който се твърди, че работи отлично на телевизори, но не съм го пробвал лично, защото нямам телевизор с Android. Скоро ще купя и ще го пробвам. Генерира си сам MAC адрес подобен на MAG, тоест 00:1А:79... и се разпознава като MAG от портала, като предоставя всичките му функции, но това казвам, че е за телевизор, а не за телефон/таблет. Вероятно има и за тях де, но не съм задълбавал и инфото е за начинът на работа на емулатора на телевизор.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Еми тъпа е щом не работи на никакво Коди след античното 16 :) . Самите те казват, че е "различна" услуга от тази за MAG. Е, аз говорех за тази за софтуерното гледане.

За изопачаването имах предвид, че ти ми вмени едва ли не че съм почнал да тествам лимитите кога ще откаже чрез броя програми, с които съм почнал да тествам, вместо просто да гледам като обикновен потребител. Тествах защото просто не работи с current версиите на Коди. Останалите плеъри не стават просто. Изобщо не съм мислел да я ползвам на много устройства или да се минава тънко някъде. Най-малкото защото ще е временно поради различни причини.

Затова и нямам намерение да губя още време в разучаване и подкарване на разни STB емулатори и т.н.

 

Аз коментирах тази защита, и вече дискусията стана принципна, как защитават, на времеви интервали (lease) между пусканията ли и как "хващат" че я пускаш от различен плеър в следващия момент.

 

P.S. Сори, нервирах се покрай тия драми с Коди тия дни, ако съм малко по-остър. Ясно е че не им пука за тия със софтуерните плеъри за да фикснат нещата, но в крайна сметка.. и те си плащат, и това е вид trial преди евентуално човек да реши да даде трицифрените суми за хардуерно устройство. Макар да осъзнавам, че с хардуерно ще е по-добре, след тия преживелици и незаинтересоваността им за софтуерните платци (и не само), надали бих минал на етап да продължа с тяхната услуга, с отделно устройство.

Аз не губя нищо, те губят. Аз загубих само нервите. Нито един плеър освен Коди, не работи читаво под Виндовс с тяхната услуга, и това е само античния v16.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Да, нали писах преди. Тръгна за малко и показа онова с домакинството.

Докато вървеше, ми се видя крайно неудобно за работа, дървено (в стила на VLC, никога не съм харесвал този плеър), и насичаше леко. Затова казах че няма "читав". Коди се оказа най-читав, колкото и той да не е идеален и да има доста кусури по интерфейса, да не говорим за 16-ката.

Link to comment
Share on other sites

Този експеримент за мен завърши неуспешно, зарязвам.

С Коди 16 уж е добре уж всичко, с едно огромно изключение - не помни къстъм подредбата на каналите, която си настройвам. Помни до следващия рестарт, или предполагам докато презареди плейлистата. Като това се случи, каналите са номерирани и сортирани съвсем рандом.

Вероятно е особеност като зареди наново плейлистата от URL-то, я смята за "нова" листа и не респектва моя подредба изобщо. Това е deal-breaker тотален за мен.

Ако някой има идея как в Коди 16 да задам твърда подредба на каналите, предполагам по име на канала.., да свирка.

 

EDIT: Проблема с подредбата на каналите го реших по твърд начин - чрез proxy-ране на плейлистата през мой сървър. На Коди задавам като URL до плейлиста URL към мой уеб сървър с PHP скрипт, който реално сваля плейлистата от tivi, обработва я като размества каналите както искам, и изплюва резултата на Коди. Работи :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

И понеже съпорта им е под всякаква критика, не получих отговор от тях...

Някой има ли линк към техни Политики нещо, където да е упоменато къде на колко места, от колко public IP адреси може да се гледа телевизията им (не едновременно!) "по закон"?

Не искам да рискувам да пробвам от друга локация, че ако нещо блокират, не искам да хабя нерви и да чакам с дни отговор от тях.

Добра услуга, но освен 1 път по мейла и веднъж се свързах по телефона, после отговор от тях, йок. Явно човек е оставен на произвола след като веднъж са му пуснали услугата.

 

И що няма AMC....

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Порчетох тук за отличното качество на този доставчик и от няколко дни съм му абонат с бокс закупен от тях Качеството на картината обаче далеч не е толкова добро колкото го описвате. Има ли как от бокса да се види с каква резолюция и битрейт са каналите? В ФБ клиентите им се оплакват че са намалили резолюцията на каналите на 1728#1080 и битрейта е почти на половина спрямо това което е било преди.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...