Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Мидекс, а имаш ли наблюдение за H9R

https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_735360.html?wid=21

 

Има добра окомплектова, но е със Sunplus чипсет, и .mov формат - преди години имах един ТСМ фотоапарат с такъв чипсет и проблемни кодеци, но вероятно са изчистени нещата вече.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да имам и наблюдения върху него - сега обаче нямам време да пиша, понеже излезе една спешна работа, само ще спомена, че на тестовете чипсетът на Sunplus беше още малко по-слаб от този на Allwinner V3...всъщност не знам за кой точно чипсет на Sunplus ставаше дума...после ще погледна, че сега трябва да бачкам...само имай предвид, че не всичко, което е обявено в спецификациите е същото в реалността - някои не могат да държат кадри при висока резолюция, други правят 4к с интерполация, трети са със сензор, който изобщо не е 4к, макар и чипсетът да поддържа 4к и куп други несъответствия...

Link to comment
Share on other sites

Ти пък за какво се набутваш с тази камера като те знам за какви неща недоволстваше от твоя регистратор, който си беше съвсем наред, а тази си има доста реални минуси, но просто е евтина...аз тия минуси мога да ги преживея, но за теб не съм сигурен... :P

Link to comment
Share on other sites

Да се похваля и аз, най-накрая си взех видеорегистратор. Мислех да си поръчвам от Китай, но намерих за 45 лева страхотен видеорегистратор. Колебаех се между два, но докато измисля кой да си взе, другият се изчерпа. Доволен съм от избора си. Мислех, че нощем няма нищо да се вижда, а е точно обратното.

Нека позная - milkoivanov ще те попита от къде си го взел и ще му отговориш, че е от базар беге?

Link to comment
Share on other sites

Не позна - линкът вече беше даден в оригиналния пост, но благодарение на мен отиде в небитието. :lol:

 

П.П. Обаче малко сгреших като само затворих оная тема, за която беше пуснал рапортите...току що установих, че си имаме още един (No.3) нововорегистриран бот с човешки облик, който напуска веднага първите си 4 поста в 4 различни теми, като в едната без да го пита някой нещо, веднага даде линк (който отново забърсах). ;) Сега излизам по една работа, но когато се прибера, ще видя дали не е напускал и други постове и вече ще имам едно наум, че Пешо понякога все пак познава. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам що не ги банвате директно... Също така, дори и заключена темата, - ботовете на търсачките я индексират и реално продължава да им върши работа...

Link to comment
Share on other sites

Формално няма резон за директен бан още отначало, защото го правят леко и фино, уж че помагат на някого (с различни IP-та са), но след няколко натрупани червени точки ще има и една перманентно черна...а и вече нищо не индексира, понеже и там съм го забърсал.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък за какво се набутваш с тази камера като те знам за какви неща недоволстваше от твоя регистратор, който си беше съвсем наред, а тази си има доста реални минуси, но просто е евтина...аз тия минуси мога да ги преживея, но за теб не съм сигурен... :P

Как съвсем наред бе човек? Как може да е наред нещо, което снима, когато си иска и спира когато му е кеф?

Link to comment
Share on other sites

Абе к'ви късметлии сте вие не знам - едно нещо ще вземете и то няма да работи. :P ...а това за спирането на DVR-а ти съм го пропуснал...ама ти ако си мислиш, че пак няма да случиш на някоя дефектна F60 - много се лъжеш. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Как съвсем наред бе човек? Как може да е наред нещо, което снима, когато си иска и спира когато му е кеф?

 

Е колко време обяснявах аз, че то си има собствен характер и с времето ще се напаснете. Аз с моя си се разбирам прекрасно.  :laughing1:  

Link to comment
Share on other sites

Е колко време обяснявах аз, че то си има собствен характер и с времето ще се напаснете. Аз с моя си се разбирам прекрасно.  :laughing1:  

Как да си напаснем, като не снима бе, мисир. Колкото пъти го пусна, толкова пъти запецва в напълно рандъм момент. Какви ли не памети му слагах, какви ли не настройки пробвах - все тая.

Link to comment
Share on other sites

Е ти значи си ударил греда другаде... Какво ще рече запецва - блокира ли или отказва да снима? 

Блокира тотално и трябва да го рестартираш. Изобщо не върши никаква работа. Предполагам е от прегряването, защото в домашни условия не го прави този номер, но сложа ли го на прозореца в колата почти на всяко излизане запецва, особено лятото.

Link to comment
Share on other sites

Блокира тотално и трябва да го рестартираш. Изобщо не върши никаква работа. Предполагам е от прегряването, защото в домашни условия не го прави този номер, но сложа ли го на прозореца в колата почти на всяко излизане запецва, особено лятото.

направи видео с новото как хвърляш старото на боклука
Link to comment
Share on other sites

Viofo A119S v2 използва Novatek, а не Ambarella, което ме кара да съм малко резервиран, поне от това, което съм чел. Но пък може новите Novatek да са ок вече.

Новатек си е същия (моят е със същия чипсет), но на оня сензорът му е по-добър .

 

Малко съм се позаблудил с оня пост - моят не само е с по-кофти сензор, но и е с петица в номера, а тоя е с шестица и с него Новатек май са догонили Амбарелата по качество и резолюции дори и да не са окомплектовани с кой знае какъв сензор.

Ето това на клипа е с чипсет 96663 на Новатек + 4689 сензор на Омнивижън - нощно, защото през деня всички го могат, но на тъмно най-добре се виждат разликите и слабостите. Представям си ако му бяха сложили някой по-читав сензор (примерно от по-високия клас на Сони) как щеше да се вижда, но и това дето са постигнали е много добро!

 

https://www.youtube.com/watch?v=JpWLOoUZ-p0

 

А на долния клип за сравнение е нощно от двойно по-скъп регистратор с чипсет на Амбарела:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2Iqko73k8Ls

Link to comment
Share on other sites

Тази от втория клип при мен не се намира, но в магазина има Papago GoSafe 760, което е комплект с две камери - предна и задна. Пламене, я кажи стрували си този модел?

Link to comment
Share on other sites

Ако се сещам за същия модел...май гледах някакъв клип с него - един пич обясняваше разни неща, от които запомних, че и двете камери могат да работят във FullHD, но задната пак си беше по-кофти от предната (така е практически при всички двукамерни, които съм гледал). Все пак обаче май беше доста по-добра от една друга, на която гледах клипа снощи и таба с него още не ми е затворен - задната си беше абсолютно символична, колкото да се каже, че моделът е с 2 камери (както може да се види на клипа), но тя и толкова си струва де - $49.99, колкото за една еднокамерна. :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=hbTGfYWACcA

 

Но що се отнася до еднокамерните модели, наблюденията ми са, че в последните 2 години пуснаха доста качествени и евтини модели, понеже усъвършенстваха хардуера (и отчасти софтуера) - проблемът е да се ориентираш сред всичките десетки модели, които изобилстват на пазара. ;)

Link to comment
Share on other sites

Сега се прибирам и мислех, че вече е изчерпана, а то още имало цели 25 бройки...

Аз тая камера я бях предложил на Гадо още лятото, за да снима из морето, ама и той нещо дълго се чудеше, а тогава май беше на флаш сейл $19.99...

Нищо не си ми предлагал, Бай Този! Само рече, че ще видиш и потърсиш  ;)

Ако още е актуална офертата, викай една и казвай къде да ти нося парите.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Нищо не си ми предлагал, Бай Този! Само рече, че ще видиш и потърсиш  ;)

 

Моля? С твое разрешение (пък и да не даваш все тая :bgrin: ) ще поместя някой и друг пост от личната ни кореспонденция:

 

 

Засега туй ми се види най-добре разположено в златната среда - хем е евтино, хем записва в MP4 формат и 30fps, че даже може и да го потопиш в басейн ако някоя пияна кака си е забравила банския преди да влезе в басейна. :evil  Сега...батерийката му е малко слабичка и изкарва на видео най-много час, но за $30 толкова...а за тия пари даже и Wi-Fi са му сложили! Само се опасявам, че това е някаква промоционална цена, която няма да изкара дълго...

Има и по-евтини, но записват в MJPG @ 15fps и т.н....

П.П. Сега погледнах - откак сме почнали с въпросите и отговорите таман 1 седмица сме докарали. [ :wtf:

П.П.2 Ако искаш да се поразгледам и за други камери, макар че когато започвахме изгледах почти всичко...или пък ако смяташ, че вече много закъсняваме с поръчката и ще изпуснеш това лято, да стопираме? [ :confused]

Мисля, че докато дойде камерката и лятото ще е отекло.

И на мен нещо такова ми минава през главата...карай, до другата година сигурно ще пуснат на пазара 8к камери и ще си вземеш такава. :popcorn:

Майната им...

Аз си купих дрон и без това... А като се науча добре да го контролирам, тогава ще мисля и за сериозна машина и камера.

Link to comment
Share on other sites

Мдаа... Моя грешка. Ама така е като този форум вече ми е в емнайста глуха...

От тук на сетне на лична!

Link to comment
Share on other sites

И все още има, току-що си поръчах и аз една. :lol:

И най-големият майтап е, че днес я получих точно една седмица след поръчката, шипната от ... Торонто. :lol:

 

ПП. Засега ми прави доста добро впечатление самата изработка. Изглежда доста стабилна като за китайче.

Link to comment
Share on other sites

И най-големият майтап е, че днес я получих точно една седмица след поръчката, шипната от ... Торонто. :lol:

 

ПП. Засега ми прави доста добро впечатление самата изработка. Изглежда доста стабилна като за китайче.

 

А ти пусна ли го изобщо да видиш дали работи или само го гледаш на красота? :lol:

 

Всъщност 'Furibee' се явява търговска марка на GB и понеже F60 го правят доста производители, явно са си намерили някой от тях да им го събира за възможно най-ниска цена и поради тази причина често му правят flash sale. Тогавашната промоция се изчерпа бързо, но след 2 дена отново го намалиха и в момента все още има 2 останали бройки, които предполагам след малко няма да ги има, но пък и предполагам, че след някой друг ден пак ще го пуснат на тази цена.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...