Jump to content
BulForum.com

War Thunder


kotora

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Изиграй и следващите 1200 и тогава пак сподели ;)

 

П.п. Кеф ми правят като влязат заедно трима или четирима от един и същи клан. Веднага си проличават, дори и да не им четеш никовете. А на края статистиката е красноречива.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ми то се подразбира, все пак са от един клан. Ние клан ша прайм ли, пишките ли ша си бараме..

Link to comment
Share on other sites

Нямам против да направим, ама кога и как ще се тренира? Щот, нали... Ама не съм те засичал от бая месеци, а аз всеки ден правя по някоя и друга битка. Освен това, отряд от двама не става за нищо друго, освен за охрана на някой бомбардировач ;)

Инак тройка или четворка с оттренирани тактики и държаща се във бойна формация (немска примерно) прави чудеса.

Вчера се случи трима височинници да се залепим за един наш Ермолаев. Бутнахме четирима мераклии за тлъсто бомбърско и играта свърши преди мид гейма.

Link to comment
Share on other sites

Струва ми се, че меките английски китки ще ми бъдат най-трудно развитата нация. Страхотни като летателни качества файтъри (бахти, тия имат самолети, дето въртят за 10 секунди) и смехотворни бомбъри... И всичкото това с възможно най-скапано разположеното въоръжение, което на всичкото отгоре, май е събирано от боклука. Абе мамка ви мекишарска! Толкова ли не можахте да направите един файтър с разположени по носа и във вала на пропелера оръжия !? Отделно пък що ъпгрейд върви, та скапаните им пльокала да спрат да засичат и прегряват на втората секунда.

Начи..., хуу, че по онова време Хитлер вече яко е друсал и не е взимал акъл от никого, инак скапаните бобита много бързо щяха да научат Дойчланд юбер алес, в оригинал и с тиролски акцент при това.... Тия дрисни как ще ги изтрая до пето ниво, направо не знам.....

Link to comment
Share on other sites

Като фъркалки са СТРАХОТНИ! Или поне огромното мнозинство от машинките им. Като въоръжение обаче са пълен смях ( с много редки изключения).

В догфайт нямат равни като маневреност.

Link to comment
Share on other sites

Ммда, така е. Но това не пречи да ме дразнят като фъркалки. Изтребителите са им маневрени - не напразно "Спитфайър"-а става легенда. Ама бомбърите .....

Link to comment
Share on other sites

Всички 37мм бутат танкове, стига да са заредени със съответните муниции ;) По-големите калибри по дефолт са си бронебойни и бронебойно-запалителни снаряди.

Link to comment
Share on other sites

Хех... Сравняваш една цев с две!?! И с яковете става, ама с повечко пуцане... Освен това и боеприпасите им са по-малко, та се иска и точен мерник. ;)

Link to comment
Share on other sites

Пробвах ги на реални битки - там си има значение и ъгъла на атака, както са си го написали хората.

Link to comment
Share on other sites

brdebb7ejuk.jpg\

 

20мм ШВАК срещу крилото на Bf 109

 

mdyy159pdea.jpg

 

Позицията на носовия стрелец на He-111.

 

И научих нещо ново - Ju 87G се е водил противотанков, а не противобомбардировъчен самолет.

 

g7c5u3qpf4u.jpg

Link to comment
Share on other sites

87-мицата си е чист щурмовик бре, Танасе!

 Както и впрочем всичките леки дайв бомбъри ;)  Руснаците късно са се усетили и така и не са донатамънили основния си щурмовик Ил-2.


П.п. Аз сега съм в голяма чуденка.... Дали да си взема Викерс-а и да мажа танкове на корем или да продължавам с ястребчетата....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Щурмовите самолети са предназначени да поразяват живата сила и наземната техника на противника (на по-късен етап за тях се използва терминът - изтребители). Поради тази причина са въоръжени както с едрокалибрени оръжия, така и с до средни бомби (които могат да пускат прецизно само докато пикират, понеже в кокпита няма място за мерач). Или пък с комбинация от ракети или леки бомби. В общи линии, всичкото с големи пушки и способност да пуска бомби в пикиращ полет, може да мине за щурмовак. А всичката техника, която е предназначена за гонка из въздуха и поразяване на въздушни цели се нарича - прехващач. Естествено имало е и още един вид самолети (тогава относително слабо развит), многоцелеви и са се ползвали предимно от флота.

В днешно време ролята на типичния щурмовак се пада на хеликотперите и системите Спектър, както и на еквивалентните на Спектър-а.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бахти... Англичаните явно са сила само във второ и трето ниво самолети. В четвърто имат само 1 (един) читав файтър и... За първи път в историята, Дами и Господа - свестен бомардировач (тежък имам предвид, дет бута база с един нальот).

Правя само един джет, колкото за ачийвмънта (хич няма да се бия с него) и минавам на американците. Щот ония първо и второ ниво може и да са трагедия, ама нататък (предвид развитието на войната) започват да вадят наистина читави машини. Е... не колкото немските и руските, ама пак по-ги бива от английските в късния етап.

Link to comment
Share on other sites

Бахти... Как се трепят SРАА управлявани от играчи, бе!?! Тва да му влизат по два щурмовика и един нейвъл файтър/бомбър едновремено и от различни посоки и оня да ги прави и тримата на конфети.... Тва с каква скорост си върти кулата, не е истина направо.

Ще взема да се прегнуся и да вдигна малко танкове, та поне да видя тия изчадия с какви боеприпаси са, че да разпарят самолет с едно-две попадения....

 

П.п. Говоря за машинка, която съдейки по скорострелноста и, няма начин да е с нещо над 20мм.

 

П.п.2 Ей ся ще видя дали случайно не става въпрос за четири ствола.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...