Jump to content
BulForum.com

Електронни книги


Recommended Posts

Имам чувството, че тая тема не е за ел. четците, а някаква анти-Kindle, sour grape style...

 

Не ме разбирай по грешно. Не казвам, че Киндъл е лоша книга, даже напротив, все пак те са едни от лидерите в тая сфера. Идеята ми е, че е тъпо прекаленото фаворитизиране и че освен Киндъл нищо друго не съществува на света.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Абсолютно!

Просто като ти видях цитата... за по-малко пари си взимам Kindle с калъф от USA.

Даже не искам да подхващам темата за гаранциите! Защото аз си легнах върху първия Kindle и му размазах екрана. Обадих се на Amazon, и хората любезноми обясниха, че след като е станало случайно, с удоволствие ще ми го заменят с чисто нов!  :notify:

Link to comment
Share on other sites

Хм защо ти е да го конвертираш от тхт в epub ? Или от doc в pdf ? Не че те ли това Prestigio txt ? Аз само такива книги си слагам и нямам никакви проблеми.

Edit:Тъч-а на мен пък изобщо до сега не ми е правил проблеми :)

Защото в .txt е същата работа...бледо и тънко.

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз се опитвам от карай време да им докажа,че има само една марка електрони четци ама те не ми вярват!Няма лошо нека пробват! :grin:

Link to comment
Share on other sites

А да който каза,че на киндъла имаш само проценти е в грешка.Днес забелязах,че ги има страниците.

И ако споделиш как да ги изкарам тзи страници ще черпя!

Link to comment
Share on other sites

Вижте ся', аз карам мерцедес и щом го карам трябва да твърдя, че са мерцедес и всички останали, и по тази логика, трябва да обяснявам на всички как мерцедес са най-великите и всичко останало е боклук.Еми гледайте си работата...Не съм такъв кон с капаци...Сигурно има и по-добри четци, но понеже никой не си прави труда да чете и си пляска ей така, колкото да напише нещо, нека се върне малко по-назад из темата, и констатира, че в поставената задача имахме едно много важно условие, а именно бюджета.Ако можех да отделя повече пари, вероятно щях да съм с друга книга, но и от тази съм доволен.Намерих начин всичко да ми е наред и да ми е комфортно четенето..Ама к'во ли се обяснявам...Кой ли ще вникне...

 

Кръстник, я сподели ако обичаш впечатления от пейпъруайта....

Link to comment
Share on other sites

И ако споделиш как да ги изкарам тзи страници ще черпя!

Нямам никаква идея.Долу вляво пише едно Loc това ти е страницата.

Link to comment
Share on other sites

Нямам никаква идея.Долу вляво пише едно Loc това ти е страницата.

Това не са страници бе которе, не виждаш ли с колко скача числото, като се преместиш на следващата страница. Това е Location, който отброява основно изреченията, защото независимо как се променят страниците (в зависимост от размера на шрифта, броят на страниците може да варира в широки граници), изреченията не се променят, затова като отбележиш примерно Loc 213, то някой друг, който е форматирал книгата по различен начин ще може лесно да отиде на същото място. Затова и номер на страница в електронните книги няма никакъв смисъл.

 

Иначе съм много доволен от Paperwhite-а. Доста са подобрили качеството на екрана, както и touch функциите - много удобно се работи, чувствителността е отлична, както и подразбираните жестове от софтуера. Доста ме впечатли и Glow Light просветката на екрана. Оказва се, че тя пасва идеално и в осветени помещения, като с регулирането може да се постигне идеален ефект на мека осветеност, при която четенето е много по-добро, отколкото ако се разчита на светлината от лампите в стаята. Направили са просветката така, че самите диоди изобщо не се забелязват и осветяването е хомогенно (трябва доста да се вгледаш в долния ръб за да забележиш едни едва видими конуси от самите диоди). Също така много добре се чете и в абсолютна тъмнина.

Удивително е как при същия 6'' размер на екрана, самото устройство е доста по-компактно от 3-та генерация с хардуерната клавиатура и далеч по-удобно за държане в ръце при няколко различни пози (няма никаква опасност неволно да натиснеш бутон, който да смени страницата, както това често се случва при третата генерация с хардуерна клавиатура). Това са общо-взето първите впечатления, според мен всяка стотинка в това устройство си заслужава. Ето и малко снимки за пояснение на казаното.

 

 

20130328222654s.jpg

 

20130328222945.jpg20130328222956.jpg

 

 

ПП. Забравих да допълня и чудесната безплатна опция за библиотека в облака. Всички документи, които бях качил на стария Киндъл, автоматично бяха достъпни и за новия, защото библиотеката се пази в облака.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно!

Просто като ти видях цитата... за по-малко пари си взимам Kindle с калъф от USA.

Даже не искам да подхващам темата за гаранциите! Защото аз си легнах върху първия Kindle и му размазах екрана. Обадих се на Amazon, и хората любезноми обясниха, че след като е станало случайно, с удоволствие ще ми го заменят с чисто нов!  :notify:

интересно, а на сестра ми й трябваха 80-100 имейла с 3 нива на съпорт докато си признаят че имат проблем със замръзването в долния десен ъгъл на екрана на нейната серия. в крайна сметка все пак го смениха, но с голямо нежелание и видимо недоволство.

 

 

Т.

ПП.

Забравих да допълня и чудесната безплатна опция за библиотека в облака.

Всички документи, които бях качил на стария Киндъл, автоматично бяха

достъпни и за новия, защото библиотеката се пази в облака.

говориш за същите хора, дето ги хванаха, че трият книги от устройствата на потребителите, защото в техните регистри нямало данни да са ги платили, нали? чудесни са облачните услуги. прекрасни.

Link to comment
Share on other sites

говориш за същите хора, дето ги хванаха, че трият книги от устройствата на потребителите, защото в техните регистри нямало данни да са ги платили, нали? чудесни са облачните услуги. прекрасни.

Mobo, надявам се не смяташ, че съм чак такъв дъмпер та да нямам локално копие на библиотеката си (която в 80% е с книги с външен произход), до което Амазон посмъртно няма как да се докопат. Иначе на мен до този момент не са ми трили нищо и едва ли ще го направят - този случай беше някаква издънка преди доста време. Нищо не ми пречи и да ги отсвиря де, ако решат да се правят на интересни отново.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Извинете ме ако това не е правилното място да си задам въпроса!

От скоро имам sony prs-300 и се опитвам да разбера дали има някакъв начин да му се сложи речник (английско-българси ).

Разбира се, опитах да намеря информаия чрез гугъл, но не успях да намеря такава.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От днес съм горд собственик на втори четец. Kobo touch. Уникална е като дизайн, работа и усещане. След два-три дена като я разджувкам подобаващо, ще напиша актуално ревю. (Ако има интерес, разбира се).

 

kobo_touch_1l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Вече поръчвам втори калъф с LED лампа за Sony PRS-T2 от online магазина на sony.co.uk

Цената е с около 40лв. по-ниска отколкото в магазините на Sony в България!

Link to comment
Share on other sites

Наистина изглежда супер машинка. В момента при нас може да се поръчва само онлайн и се очаква първите доставки да пристигнат след около седмица. Иска ми се първо да го видя в магазина какво представлява, най-вече осветлението и ако ми хареса директно му режа главата. :)

Link to comment
Share on other sites

Това става когато ти рефрешва e-ink дисплея.Имаше някаква опция дали да е на всяка страница.Сега го цъкнах да е през няколко прелиствания.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос към притежателите на Киндъл:

При мен, при прелистване на страница, за част от секундата дисплеят става черен с бели букви, след което се нормализира.

При вас така ли е?

Това е при всички E Ink дисплеи, не само при Киндъл. Една от особеностите на този дисплей, опресняването.

Link to comment
Share on other sites

Ами при всеки производител е различно, при Кобото е на всеки 6 страници, но там имаш опция да си настроиш кога искаш да ти опреснява.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...