Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А що се отнася до интелекта ми, като се изкачиш до стойността на моето IQ, тогава ще говориш. И един приятелски съвет - не се опитвай да използваш сложни думички, не ти отива.

 

Абе на теб IQ-то ти най-вероятни е едноцифрено, така че не ми се прави на всевишен. Ти колко пъти си чел правилника на FIA, че знаеш кой какво има право. Шумахер може да е велик пилот, да има 7 титли и прочие, само че не е велик пилот. Велики пилоти са Сена, Прост, Лауда, Ринд и т.н. , но не и Шумахер. Това, че му се е запалила колата в бокса и е продължил нищо не значи. Не му се е запалила главата и да е останал обезобразен за цял живот като Лауда, някви пламачета от остатъчно гориво в маркуча, които бяха на 1 метър от него. Освен това беше в бокса където има линейки, пожарогасители и други, а Лауда се запали на пистата!!!! Ей тва е велик пилот, той и тези които са спрели да го спасяват!!!!! А не тука да ми хвалиш някъкъв си Шумахер. Знаеш ли че всички специалисти и треньори казват, че когато Френцен и Шумахер са тренирали заедно картинг, Френцен е бил много по-талантлив!!!!!!! А ти ми казваш, че Шумахер е велик пилот, при положение че по-добър от него е бил човек с 5-6 победи в кариерата си!!!!!????

Link to comment
Share on other sites

mobo, личи си че хал хабер си нямаш от формула 1. Що поне не спреш да се заяждаш с хората, дето по погрешка те възприемат доста по насериозно

 

добре че ти си имаш и хал и хабер, за да ме просветляваш.

тази дискусия наистина я водя несериозно - получавам си заплатата за друго и имам малко свободно време, иначе щях да губя време и сили да ви намирам цитати от "специалисти", но като гледам и никой друг не го е направил.

а на теб просто се опитах да ти посоча какво не си разбрал от дългите ми приказки. малко и писна да се обяснявам кат петокласничка за всяка своя дума и да я смилам на ситни хапки за всеки недоразбрал.

както и да е.

пийс!

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

@ Leper_Messiah

 

Чак сега разбирам какво не ти е наред. Че ти си 88-ми набор. Сигурно още зарибяваш съученичките, като ги дърпаш за косите. Милият.

Да те светна, едноцифрени IQ май няма. Евентуално ако си направиш теста, твойто може да е първото едноцифрено в историята, но ме съмнява. Също ме съмнява, че изобщо знаеш какво означава Всевишен, щото въобще не използваш уместно думата. Или поне я напиши с главна буква, както се полага. Затова ти дадох съвет, не се забърквай в тия сложни думички. За другите "пламачета" и пр. въобще няма да ти правя забележка, може още да не сте минали тоя материал в училище.

Не знам как реши, че точно ти си Богоизбраният, който трябва да определи кой е велик пилот и кой не е. Изброените пилоти надали си ги виждал в състезание изобщо. А ако гледаш само фактите и постиженията им, то мисля, че Шумахер е подобрил всичките им постижения многократно.

Благодаря ти, че издигна темата за Френцен. Значи щом някакви си хора са казали, че Френцен е бил по-талантлив, значи край, до края на живота си Френцен ще е по-добър. Че Ф1 да не е само талант? Ф1 е преди всичко бачкане и практика. Вярно, Френцен може да е бил по-талантлив, но е разчитал само на таланта си и не се е развивал през времето. Затова и го издуха.

 

Още един съвет ще ти дам. Като не разбираш от нещо, просто недей да ръсиш бисери. Разбирам те, че си фен на някой си отбор, но ще цитирам xiT - хал хабер си нямаш от Ф1. Така че, стой си кротко в ъгъла, внимавай с неизвинените отсъствия и последно - не яж жълт сняг.

Edited by November
Link to comment
Share on other sites

получавам си заплатата за друго и имам малко свободно време....

добре, че са такива като мене да ти дават заплата за нещо друго :P

що извърташ темата и почваш да ми се правиш на велик работник????

Айде търси - обори ме. Интернета е бъкан с информация, достъпна еднакво за теб и за мен. Ама то който се изказва неподготвен.... Ааааа забравих, че ти работиш и нямаш време за глупости, като нас :)

Link to comment
Share on other sites

Шумахер може да е велик пилот, да има 7 титли и прочие, само че не е велик пилот.

е ти ме разби за 1в път виждам човек да си противоречи само в рамките на 1 изречение!не сериозно тва ме разби! а иначе кво Лауда е велик пилот щото се запалил шшш ми начи кво ся ако Култард се запали или му се запали колата и кво става ли велик пилот а ? :lol: :lol: :D :D :P :P

Link to comment
Share on other sites

Ами да. Лауда ако не се беше запалил - никой нямаше да го знае :rolleyes:

Ники ме зариби по ферари навремето. Имаше един лаф - караш като Ники Лауда. Има го във вариациите: като Фитипалди и.... май не се сещам други :) (като изключим сегашното - като Шумахер)

Link to comment
Share on other sites

Твърде са ми големи първите 2 цифри от ЕГН-то, за да го помня Лауда, но "караш като Фитипалди" съм го чувал.

 

Leper_Messiah иначе с това изречение наистина демонстрира потенциал... аз мислех да не го повдигам на въпрос, но в комбинация с коментара на дон_антон наистина вече става много смешно :woot

Link to comment
Share on other sites

За информация на на хората който изкарват Шумахер 'екстремист' на пистата. По отношение на това че 'бутнал Вилньов, Хил и нам кои си още. Знаете ли кого е копирал? Съвсем случайно попаднах на филм Ален Прост.vs.Аертон Сена. Знаете ли кои кого е ударил с 240км/ч? Сена удря Прост в предпоследното състезание с 240км/ч за да не спечели точки Прост и така става шампион. За разлика от предния сезон когато Прост побутва само Сена в завой /както Шумахер бутна Вилньов/ и така става шампион.

Link to comment
Share on other sites

аре наистина да сменим темат за Ш. доказахме че е велик стига толкова :) аре ся кажете какво очаквате от борбата за 3тото място ?

защото мисля че трудно Баричело ще загуби 2рото при положение че вече Шуми е спечелил титлата и може да му помога когато се налага!?та какво очаквате?

Link to comment
Share on other sites

Аз лично мисля, че Бътън ще устиска, щото остават само 4 състезания, а той води 19 точки. Стига му да се качи на подиума в още едно състезание и вече няма кой да го настигне. Алонсо и Трули карат много непостоянно.

Link to comment
Share on other sites

Ако им продължават проблемите с колите и гумите, доста непредсказуемо ще стане 3-тото място. Жалко за Зонта на последния старт, супер си караше пича.

Link to comment
Share on other sites

и аз мисля че Бътън ще си остане 3ти пък и ме кефи като пилот такаче аз лично се надявам той да е 3ти в енералното класиране ! хех значи в 1вите трима няма да има мерцедес или бмв или рено какво стана тук :)

Link to comment
Share on other sites

е и дойде МОНЦА какво очаквате от домакинската писта на ферари? някой ще сподели ли с нас предположението си за това как ще се наредят пилотите на призовите места?според мен са както обикновенно:

Шуми

Баричело

Бътън :/ ма като се змаисля май Шуми може да не е номер1 а ако има възможност да подари победата на Баричело! иначе също и Райконен може да се намеси в спора напоследък не показва лоши стартове а и Алонсо може да покайе на какво е способен аве като гледам бая желаещи има да видим какво ще стане !

Edited by don_anton
Link to comment
Share on other sites

1. Казва се Монца

2. Казва се Барикело

3. На трето ще е Монтоя :P

хехе знам че е монца за къв ме мислите :) моца еххеехех яко звучи не сериозно знам иначе монтоя не знам може и да влезе в 3ката а ти каде слагаш Шуми ?

Link to comment
Share on other sites

Kak razbra che e Barikelo?

Az misleh che se pishe Barrichello- ama karai ti si expert v sveta na Formula1.:wacko:

Offtopic- Ne pisha na Kirilica zashtoto nqmam.

 

Ами уважавам мнението на Барикело. Той каза, че е от италиански произход и фамилията му се произнася Барикело, но не му пука и да му викат Баричело. Все пак има други езици по света освен английск.... упс американския :P

Остава и на Михаел да му се вика Майкъл и съвсем я.... :sick

-----

Мишето - ме не знам как ;) На едно от другите две места в двойката

Link to comment
Share on other sites

Mi az 6te zaloja toq pat na Schumaher ni6to 4e ne mi haresva!!Posle mislq 4e sled nego 6te se naredqt Maklaranite i posle moje bi 6te se namesqt Reno i Williams!!A za Buton mislq 4e ni6to nqma da napravi!! :punk

Link to comment
Share on other sites

е и дойде МОНЦА какво очаквате от домакинската писта на ферари? някой ще сподели ли с нас предположението си за това как ще се наредят пилотите на призовите места?според мен са както обикновенно:

Шуми

Баричело

Бътън :/ ма като се змаисля май Шуми може да не е номер1 а ако има възможност да подари победата на Баричело! иначе също и Райконен може да се намеси в спора напоследък не показва лоши стартове а и Алонсо може да покайе на какво е способен аве като гледам бая желаещи има да видим какво ще стане !

Доста точно!

Ама тоя Шумахер съвсем започна да ме дразни - вече стартира лошо,върти се из пистата и от 15-ти става втори, това на нищо не прилича!Сигурно защото на Райконен за първи път не му издържа двигателя, иначе класирането щеше да е ...ехеее,къде ,къде по-различно!

Link to comment
Share on other sites

Мдааа, хайде да сложим 'пръст в раната'. С какво точно 'помогна' ФИА на Шумахер в този старт? Кой каза че не изпреварвал? Май на всички е ясно кой е победителя в този старт нали? Просто погледнете времената на обиколка! С по 2 секунди и отгоре по-бърз от всички !!! Алонсо има още да учи момчето. Ама ще се научи рано или късно.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз лично много се кефя когато Шуми побеждава, дано да продължи и за напред да ни радва.Ето и малко статистика тука за шампионите във Ф1:

Всички шампиони в историята на Формула 1

 

пилоти:

1950 - Джузепе Фарина (Италия, Алфа Ромео)

1951 - Хуан Мануел Фанджо (Аржентина, Алфа Ромео)

1952 - Алберто Аскари (Италия, Ферари)

1953 - Алберто Аскари (Италия, Ферари)

1954 - Хуан Мануел Фанджо (Аржентина, Мазерати)

1955 - Хуан Мануел Фанджо (Аржентина, Ланча-Ферари)

1956 - Хуан Мануел Фанджо (Аржентина, Мерцедес-Бенц)

1957 - Хуан Мануел Фанджо (Аржентина, Мазерати-Мерцедес)

1958 - Майк Хоторн (Великобритания, Ферари)

1959 - Джек Брабъм (Австралия, Купър-Клаймъкс)

1960 - Джек Брабъм (Австралия, Купър-Клаймъкс)

1961 - Фил Хил (САЩ, Ферари)

1962 - Греъм Хил (Великобритания, БРМ)

1963 - Джим Кларк (Великобритания, Лотус-Клаймъкс)

1964 - Джон Стърджис (Великобритания, Ферари)

1965 - Джим Кларк (Великобритания, Лотус-Клаймъкс)

1966 - Джек Брабъм (Австралия, Брабъм-Репко)

1967 - Дени Хълм (Нова Зеландия, Брабъм-Репко)

1968 - Греъм Хил (Великобритания, Лотус-Форд)

1969 - Джеки Стюарт (Великобритания, Матра-Форд)

1970 - Йохен Ринт (Австрия, Лотус-Форд)

1971 - Джеки Стюарт (Великобритания, Тирел-Форд)

1972 - Емерсон Фитипалди (Бразилия, Лотус-Форд)

1973 - Джеки Стюарт (Великобритания, Тирел-Форд)

1974 - Емерсон Фитипалди (Бразилия, Макларън-Форд)

1975 - Ники Лауда (Австрия, Ферари)

1976 - Джеймс Хънт (Великобритания, Макларън-Форд)

1977 - Ники Лауда (Австрия, Ферари)

1978 - Марио Андрети (САЩ, Лотус-Форд)

1979 - Джоди Шектър (Южна Африка, Ферари)

1980 - Алън Джоунс (Австралия, Уилямс-Форд)

1981 - Нелсън Пикет (Бразилия, Брабъм-Форд)

1982 - Кеке Росберг (Финландия, Уилямс-Форд)

1983 - Нелсън Пикет (Бразилия, Брабъм-БМВ)

1984 - Ники Лауда (Австрия, Макларън-ТАГ)

1985 - Ален Прост (Франция, Макларън-ТАГ)

1986 - Ален Прост (Франция, Макларън-ТАГ)

1987 - Нелсън Пикет (Бразилия, Уилямс-Хонда)

1988 - Айртон Сена (Бразилия, Макларън-Хонда)

1989 - Ален Прост (Франция, Макларън-Хонда)

1990 - Айртон Сена (Бразилия, Макларън-Хонда)

1991 - Айртон Сена (Бразилия, Макларън-Хонда)

1992 - Найджъл Менсъл (Великобритания, Уилямс-Рено)

1993 - Ален Прост (Франция, Уилямс-Рено)

1994 - Михаел Шумахер (Германия, Бенетон-Форд)

1995 - Михаел Шумахер (Германия, Бенетон-Рено)

1996 - Деймън Хил (Великобритания, Уилямс-Рено)

1997 - Жак Вилньов (Канада, Уилямс-Рено)

1998 - Мика Хакинен (Финландия, Макларън-Мерцедес)

1999 - Мика Хакинен (Финландия, Макларън-Мерцедес)

2000 - Михаел Шумахер (Германия, Ферари)

2001 - Михаел Шумахер (Германия, Ферари)

2002 - Михаел Шумахер (Германия, Ферари)

2003 - Михаел Шумахер (Германия, Ферари)

2004 - Михаел Шумахер (Германия, Ферари)

 

конструктори:

 

1958 - Вануол

1959 - Купър-Клаймъкс

1960 - Купър-Клаймъкс

1961 - Ферари

1962 - БРМ

1963 - Купър-Клаймъкс

1964 - Ферари

1965 - Лотус-Клаймъкс

1966 - Брабъм-Репко

1967 - Брабъм-Репко

1968 - Лотус-Форд

1969 - Матра-Форд

1970 - Лотус-Форд

1971 - Тирел-Форд

1972 - Лотус-Форд

1973 - Лотус-Форд

1974 - Макларън-Форд

1975 - Ферари

1976 - Ферари

1977 - Ферари

1978 - Лотус-Форд

1979 - Ферари

1980 - Уилямс-Форд

1981 - Уилямс-Форд

1982 - Ферари

1983 - Ферари

1984 - Макларън-Порше

1985 - Макларън-ТАГ

1986 - Уилямс-Хонда

1987 - Уилямс-Хонда

1988 - Макларън-Хонда

1989 - Макларън-Хонда

1990 - Макларън-Хонда

1991 - Макларън-Хонда

1992 - Уилямс-Рено

1993 - Уилямс-Рено

1994 - Уилямс-Рено

1995 - Бенетон-Рено

1996 - Уилямс-Рено

1997 - Уилямс-Рено

1998 - Макларън-Мерцедес

1999 - Ферари

2000 - Ферари

2001 - Ферари

2002 - Ферари

2003 - Ферари

2004 - Ферари

 

П.П Също съм само за Ферари!

Edited by James_Bond007
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...