Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Въпреки че не съм фен на ферари , ще се радвам да се почви в Ф1.

То това е направо уникат. В Мото ГП от Хонда се премести в Ямаха и доказа че е най нобрия даже и с по слабата машина. То никой незнае какво ще стане с бъдещето на Ф1 но мисля че Роси ще е новия голям шампион. Пък и не се знае 2007 може да го сложат една година тестер и от 2008 ако още има Ф1 да се качи в Ферари

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moмчета защо подяволите си правите някакви такива илюзии?? :confused :confused Малко ли талантливи пилоти има във Формулата или пък млади които искат да влезнат в нея та набутвате роси в Формула 1!!Да си гледа там моторите защото там е добър и да не се занимава с Формула 1!!Както Шумахер играе футбол ама не е Пеле примерно така и Роси неможе да смени спорта и да стане шампион!!Така че не се надявайте на някакви илюзорни неща :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Moмчета защо подяволите си правите някакви такива илюзии?? :confused  :confused Малко ли талантливи пилоти има във Формулата или пък млади които искат да влезнат в нея та набутвате роси в Формула 1!!Да си гледа там моторите защото там е добър и да не се занимава с Формула 1!!Както Шумахер играе футбол ама не е Пеле примерно така и Роси неможе да смени спорта и да стане шампион!!Така че не се надявайте на някакви илюзорни неща :)

Прав си, нищо не е 100% сигурно, но просто обсъждаме. :)

Link to comment
Share on other sites

Бившият световен шампион във Формула 1 Мика Хакинен ще се завърне на пистата, твърди германският таблоид “Билд”. Според изданието финландецът е пред договор с отбора на БМВ, който догодина ще участва със собствена кола в надпреварата. В сделката по закупуването на Заубер влиза и пилотът Жак Вилньов, но от БМВ гледат на ветерана по-скоро като на товар. “Ако искаме да започнем на чисто, трябва да вземем и нови пилоти”, заявиха от БМВ за изданието. Спортният шеф на германския тим Марио Тайсен има намерение да прекрати договора на Вилньов и да му плати 3,5 милиона евро неустойка, след което да може спокойно да подпише с Мика Хакинен, твърди “Билд”.

 

Отборите от Формула 1, които смятат да създадат алтернативен световен шампионат от 2008 година, имат планове за много нововъведения в организацията на състезанията, съобщават италианските медии. Най-любопитното от тях е няколко от стартовете за Гран при да бъдат проведени през нощта на осветление. “Това е един от начините да увеличим броя на зрителите, които гледат на живо, а и по телевизията, състезанията”, обясни Рон Денис. Тази идея може да бъде предложена и на настоящите шефове на световния шампионат. До момента договорите си с ФИА и ФОМ на Бърни Екълстън преподписаха само отборите на Ред Бул, Ферари и Джордан. Останалите отказват и заплашват да създадат алтернативен шампионат. Рон Денис пък беше избран за “говорител” на групата от отбори-дисиденти. Именно той разкри част от идеите и плановете на несъгласните с политиката на Екълстън тимове.

“Искаме в следващите пет години да увеличим интереса на хората към Формула 1 с един път и половина в сравнение с настоящия по целия свят, обясни Денис. – Освен това искам да видя повече отбори – участници в състезанията и значително по-различна рекламна кампания на Формула 1. Затова не изключваме възможността да променим часа на старта на състезанията и да го изтеглим за по-късно вечерта. Нощни състезания за Гран при са отлична идея”.

 

 

1 Радвам се за Мика. :punk Само той можеше да се противопостави на Шуми. Само незнам Лепер сега и БМВ ли ще викаш? :huh:

2 Ами супер за стартовете през ноща ще ги гледам, ако ще и 2 03 да са. :punk

Link to comment
Share on other sites

1 Радвам се за Мика.  :punk  Само той можеше да се противопостави на Шуми. Само незнам Лепер сега и БМВ ли ще викаш? :huh:

2 Ами супер за стартовете през ноща ще ги гледам, ако ще и 2 03 да са. :punk

 

Нивярвам Мика да се върне във Формулата изобщо!!Вестник Билд е нещо като българския вестник Щок които само си мислят разни неща и в последсвие ама изобщо не се оказват верни!!За завръщане във Формулата се говори от много години ама като гледам не е станало и неярвам да стане по една причина:

 

Мика се отказа точно когато беше още не върха и всички помнеха хубавите му победи и сега още си спомнят за добрите му години във Формулата!!Появи ли се отново той със сигурност ще е в по-лоша форма и едва ли ще направи добро впечатление на хората заова няма смисъл да се връша!!Много по-добре ще му е да си го спомнят такъв :)

 

Точно за това на много пъти казвах че и Шумахер трябваше да се откаже след като стана за 7-ми път Шампион!!Тогава всички щяха да го помнят като непобедимия и разни други неща докато сега няма да е така защото го побеждават редовно ;)

 

За стартовете през неоща немисля че ще се осъществят!!Как мислите ще изглежда една кола от формулата с фарове някви дето ще трябва да се махат за да може хем да не тежат защото ще има състезания и през деня хем да не развалят и аеродинамиката!!Това са разни спекулации според мен но не и раелно нещо :punk

Link to comment
Share on other sites

Бившият световен шампион във Формула 1 Мика Хакинен ще се завърне на пистата, твърди германският таблоид “Билд”. Според изданието финландецът е пред договор с отбора на БМВ, който догодина ще участва със собствена кола в надпреварата. В сделката по закупуването на Заубер влиза и пилотът Жак Вилньов, но от БМВ гледат на ветерана по-скоро като на товар. “Ако искаме да започнем на чисто, трябва да вземем и нови пилоти”, заявиха от БМВ за изданието. Спортният шеф на германския тим Марио Тайсен има намерение да прекрати договора на Вилньов и да му плати 3,5 милиона евро неустойка, след което да може спокойно да подпише с Мика Хакинен, твърди “Билд”.

 

 

 

QUOTE

Отборите от Формула 1, които смятат да създадат алтернативен световен шампионат от 2008 година, имат планове за много нововъведения в организацията на състезанията, съобщават италианските медии. Най-любопитното от тях е няколко от стартовете за Гран при да бъдат проведени през нощта на осветление. “Това е един от начините да увеличим броя на зрителите, които гледат на живо, а и по телевизията, състезанията”, обясни Рон Денис. Тази идея може да бъде предложена и на настоящите шефове на световния шампионат. До момента договорите си с ФИА и ФОМ на Бърни Екълстън преподписаха само отборите на Ред Бул, Ферари и Джордан. Останалите отказват и заплашват да създадат алтернативен шампионат. Рон Денис пък беше избран за “говорител” на групата от отбори-дисиденти. Именно той разкри част от идеите и плановете на несъгласните с политиката на Екълстън тимове.

“Искаме в следващите пет години да увеличим интереса на хората към Формула 1 с един път и половина в сравнение с настоящия по целия свят, обясни Денис. – Освен това искам да видя повече отбори – участници в състезанията и значително по-различна рекламна кампания на Формула 1. Затова не изключваме възможността да променим часа на старта на състезанията и да го изтеглим за по-късно вечерта. Нощни състезания за Гран при са отлична идея”.

 

Първото малко не го разбурам а второто за алтернативния шампионат е пълна простотия Като го създадъ колко и кой марки ще участват или ще има промоциа Без такса за новопостъпили тимове :angry1

 

Джозо Шуми не се отказа щото ще има и 8-ма титла ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ти викаш да тества Ми то хубаво ама В МОТО ГП кой ще кара и ще тества

 

П.С Аз повече харевам и винаги повече съм харесвал Макс Биаджи като състезател на 2 гуми И моля не казвайте че за нищо не ставал

 

Майк Дуан RULZ

 

1 Радвам се за Мика. punk.gif Само той можеше да се противопостави на Шуми. Само незнам Лепер сега и БМВ ли ще викаш?

 

Ще си викам за МИка. Не е задължително да харесвам отбора, в който кара. Малко известен факт е, че преди да си "харесам" МИка аз бях за Деймън Хил, дори в годините на заточение в Ероуз и Джордан. Чак когато се отказа прехвърлих цялата си почит към Мика, а сега вече Кими

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Най-любопитното от тях е няколко от стартовете за Гран при да бъдат проведени през нощта на осветление.

 

Четеш ли въобще Джозо? :huh:

 

8 титла ще има, ако не сега - догодина. (Има и рима) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Четеш ли въобще Джозо?  :huh:

 

8 титла ще има, ако не сега - догодина. (Има и рима)  :lol:

 

Да много добре чета.Само ми е много интересно това осветление във въздуха ли ще лети????Ако монтират стълбове те ще са в зоната за сигурност и съсдават реална опасност при изпускане на завой пилота да се одари в тях или нещо подобно!!Примерно стълбовте ще могат да се монтират и на други места по-далече от пистата ама тогава няма да осветяват добре!!За това мисля че е много по лесно да се сложат фарове на колити ама това едва ли ще стане!Това за ношните състезания е нещо не домислено на някав болен мозък! :punk

 

Ами то и в началото на сезона бяхте надъхани че и тая година ще земете титлата така че за 8-ма силно се съмнявам ;)

Link to comment
Share on other sites

Прав си и аз така мисля Роси нека си стои при моторите и там да си печели титлите а за ферари да се готви Бътън-пилота който ме кефи след Шуми

 

 

ЕЕЕЕЕЕЕ от понеделник не съм тука и ше се избиете. И аз смятам че Бътън е най-добрия заместник на Баричело. А тва за алтернативния шампионат е пълна глупост. А за нощните Гран при... еми... Ф1 в 7.30 сутринта в сряда не щеш ли :huh: .

Link to comment
Share on other sites

Искам да вметна няколко думи за този прослувут алтернативен шампионат Ми тва ще бъде най-голямата простотия правена някога Не им било оттървало на някви тъпанари начело с Рон Денис и компания от политиката на Бърни Какво по точно не им харесва и на мен не ми харесва постоянната промяна в правилника и забраната на разни работи ама тва е Те ся кво искат фанаха Господ за шлифера като не се явиха на 1 състезание за което няма да бъдат наказани и даи ПЕНКЕ през къра да си я караме ще искаме това и онова а пък ако не стане ще се чупим от Ф1 ми то така не става Аз не мога да разбера малко ли кинти имат че и за още се натискат пичовете или искат да опитат да направят като Ферари много последователни титли нещо което във Ф1 не са направили Чесно да ви кажа ако Ф1 се развали като шампионат ще изгубят всички и фенове и тимове и тези които искат да се отцепят

Link to comment
Share on other sites

Искам да вметна няколко думи за този прослувут алтернативен шампионат Ми тва ще бъде най-голямата простотия правена някога Не им било оттървало на някви тъпанари начело с Рон Денис и компания от политиката на Бърни Какво по точно не им харесва и на мен не ми харесва постоянната промяна в правилника и забраната на разни работи ама тва е Те ся кво искат фанаха Господ за шлифера като не се явиха на 1 състезание за което няма да бъдат наказани и даи ПЕНКЕ през къра да си я караме ще искаме това и онова а пък ако не стане ще се чупим от Ф1 ми то така не става Аз не мога да разбера малко ли кинти имат че и за още се натискат пичовете или искат да опитат да направят като Ферари много последователни титли нещо което във Ф1 не са направили Чесно да ви кажа ако Ф1 се развали като шампионат ще изгубят всички и фенове и тимове и тези които искат да се отцепят

 

Гарантирам ти че тоя шампионат ще бъде популярен колкото Формула 3 че и по-малко. Според мен ще стане нещо като КАРТ сериите. Само тъпи дебели американци ще се интересуват. Истинските фенове на Ф1 ще продължат да си я гледат ДОРИ да останат само Минарди, Джордан и Ферари. Наистина е много тъпо да развалиш една 55 годишна традиция само щото не ти е вървяло 1-2 състезания или пък цял сезон. Ферари кат са нямали титла от 1979 до 2000 да са казали: Амии ние и другите слабаци ще праим нов шампионат. Ся просто МКЛ, Рено и други там искат сами да си правят правилата и да мажат повече пари от тва.

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

Искам да вметна няколко думи за този прослувут алтернативен шампионат Ми тва ще бъде най-голямата простотия правена някога Не им било оттървало на някви тъпанари начело с Рон Денис и компания от политиката на Бърни Какво по точно не им харесва и на мен не ми харесва постоянната промяна в правилника и забраната на разни работи ама тва е Те ся кво искат фанаха Господ за шлифера като не се явиха на 1 състезание за което няма да бъдат наказани и даи ПЕНКЕ през къра да си я караме ще искаме това и онова а пък ако не стане ще се чупим от Ф1 ми то така не става Аз не мога да разбера малко ли кинти имат че и за още се натискат пичовете или искат да опитат да направят като Ферари много последователни титли нещо което във Ф1 не са направили Чесно да ви кажа ако Ф1 се развали като шампионат ще изгубят всички и фенове и тимове и тези които искат да се отцепят

Би трябвало да знаеш колко струват всичките нови правила на отборите. В един момент всички производители на двигатели се замислят струва ли си да хвърлят толкова пари и само да им пада рейтинга поради неиздражливоста на двигателите, породени от правилника.

 

На теб какво ти пречи факта, че отборите искат да напуснат Ф1? Нали само трите "велики" отбора могат да направят интересни състезанията? И дедко Бърни трябва да се замисли по въпроса, защото адски много ще му падне рейтинга, от там и парите.

Link to comment
Share on other sites

И сега нещо което не знам дали е по темата Много често ми е задаван въпрос защо съм от ферари и тук във форума и в маалата Ето го и най-простият отговор:гледайте филма за Енцо Ферари и компанията му Аз съм го гледал няколко пъти Това е отговора защо толкова много държа на тази марка ВЪВ и ИЗВЪН Ф1

Link to comment
Share on other sites

Хайде момченца. Стана чсно че Алонсо иска във Ферари и Ферари иска Алонсо през 2007 независимо дали Шумахер остава или не. ЧЕСТИТО!

Link to comment
Share on other sites

Хайде момченца. Стана чсно че Алонсо иска във Ферари и Ферари иска Алонсо през 2007 независимо дали Шумахер остава или не. ЧЕСТИТО!

 

Къде го прочете това нещо?? :confused Дай някакъв източник да видя за какво става въпрос :) Е тва ако стана ще се пъкна от смях ама пак не ми се вярва но да видим :)

Link to comment
Share on other sites

Къде го прочете това нещо?? :confused Дай някакъв източник да видя за какво става въпрос :) Е тва ако стана ще се пъкна от смях ама пак не ми се вярва но да видим :)

 

Купи си вестник 24 часа или вчерашния брой на Труд. Там го има.

Link to comment
Share on other sites

Ето какво точно открих по въпроса!Това нещо го пише по един и същ начин в много от вестниците!Ще поживем обаче и ще видим :) Много ми е интересно да видя ся как ДОН_ЧЕФО ще коментира това ,но сега като е на море няма да може :)

 

 

Лидерът в световния шампионат на Формула 1 Фернандо Алонсо, заяви че ще обмисли евентуално преминаване в екипа на Ферари след изтичане на договора му с Рено. 24–годиният испанец призна, че винаги е искал да се състезава с най-добрата кола, независимо от нейния цвят–син или червен. 

Попитан дали Ферари влиза в неговите сметки, Алонсо каза пред Autosprint: “Днес бих отговорил с да, защото през последните пет години те произвеждаха най–конкурентноспособната кола.“

„Всичко обаче е въпрос на време. В момента всеки пилот във Формула 1 би желал да се състезава от екипа на Рено или Макларън, защото са на върха. Ще анализирам всички оферти, когато му дойде времето", допълни още Алонсо. 

Той каза още, че не одобрява политиката на номер 1 и номер 2 пилоти в тима на Ферари и заяви, че във всеки тим трябва да има разнопоставеност. 

"Би трябвало да има конкуренция между пилотите, с което да се повишава тяхната мотивация. Не мога да очаквам подаръци от моя съотборник", заяви Алонсо.

Link to comment
Share on other sites

Както знаем, дядо Флавио освен виден Плейбой е и агент на Нандо. Затова не се съмнявам, че ще му даде някой "правилен" съвет, насочващ го да остане в неговия отбор. Освен ако не си заминат Жан, Рос и МИхаел в пакет и тогава и Флавио и Нандо да идат във Ферари. Ще стане вече редовна линия Бенетон (сега Рено) към Ферари! :D Голяма пародия :lol:

Link to comment
Share on other sites

Както знаем, дядо Флавио освен виден Плейбой е и агент на Нандо. Затова не се съмнявам, че ще му даде някой "правилен" съвет, насочващ го да остане в неговия отбор. Освен ако не си заминат Жан, Рос и МИхаел в пакет и тогава и Флавио и Нандо да идат във Ферари. Ще стане вече редовна линия Бенетон (сега Рено) към Ферари! :D  Голяма пародия :lol:

 

Ами ако незнаеш аз ще ти кажа че от дълго време Флавио Бриаторе обмисля да напусне формулата!!Още по малко пък ще се навие да иде във Ферари защото той в Рено има сега много добри позции и големи правомощия!!Докато немисля че Рос Браун и Жан Тод ще напуснат скоро Ферари :)

Link to comment
Share on other sites

За всички фенове и фенчета на Алонсо и на Рено:

 

http://www.topsport.bg/article.php?cid=3&aid=31116

 

Алонсо иска да ходи във Ферари

 

Водачът в генералното класиране при пилотите Фернандо Алонсо заяви, че има желание да премине в отбора на Ферари след изтичане на договора му с Рено през 2006 година.

 

"При сегашната ситуация желателно е да премина във Ферари. В последните пет години те имат най-добрата кола, обясни Алонсо, като не отрече, че ситуацията бързо може да се промени. - Всеки пилот иска да седи в бокса на отбора с най-бързата кола. Това обаче е въпрос на време", каза още испанският ас.

 

Алонсо е сигурен, че ще успее да финишира първи в следващия старт за Гран при на Турция (21 август).

 

"Конкуренцията в лицето на Кими Райконен и Михаел Шумахер е много голяма, но мисля, че Рено ще се справи", заяви пилотът.

 

От своя страна Райконен заяви, че все още не се е отказал от титлата при пилотите.

 

"Ще се боря до край, каквото и да ми коства това. Всички имат апетити към титлата, нормално е. Въпреки всичко ще направя всичко възможно да я спечеля", заяви пилотът на Макларън.

 

:ghost

Link to comment
Share on other sites

@ThE_UfO че нещо ама тая информацията за Алонсо която даде съм е написал малко по-нагоре ако си прочел изобщо ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...