Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Барикело според мен за нищо не става :dry: и даже трябваше по-рано да го махнат от Ферари обаче, докато Шумахер печелише състезания и титли наред кой ти гледа втория пилот :laughing: Сега вече се осетиха, че им е нужен друг...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Шефовете на отборите във Ф1 се разбраха за квалификациите през следващия сезон. Въпреки че допитването към феновете в официалния сайт още не е приключило, бе взето решението пилотите да се елиминират. Новият формат на квалификациите ще съдържа три етапа по 15 минути. Първо всеки състезател ще прави максимално 4 обиколки. Петте най-слаби ще отпадат и ще заемат местата от 16 до 20. Във втората сесия ще се решават местата от 11-о до 15-о, а в третата ще се определят челните позиции. Предвижда се да отпадне забраната за допълнително зареждане с гориво.

Новата система бе силно разкритикувана от Дейвид Култард. "Това не е добър вариaнт. Можеше да се вземат по-адекватни решения", твърди шотландецът. Той заяви още, че е изненадан от факта, че новият формат е бил одобрен и от тимове като Минарди и Джордан: "Те ще са първите, които ще отпаднат и няма да бъдат излъчени по телевизията."

Източник - 7дни Спорт

Link to comment
Share on other sites

Мдааа сега вече е потвърдено...  :)

 

Цък

 

Честит ни нов пилот. :allien  ;)

 

 

Намери се поредната дръжка на ПИЛЕШКИЯ :lol: :D :lol: Както си знаех нямаше никакъв шанс Райконен да иде във Ферари :punk

 

Относно квалификацията да кажа нещо.Защо трябваше да правят някво скапано гласуване по интернет като беше ясно че няма да го вземат под внимание!! :angry1 :angry: Шефовете пак се разбраха там и няма значение какво мислят феновете :sick

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

pb_050424_renault_haken.jpg

normal_post-4059-1118772002.jpg

 

Ами Кими още има вероятност да дойде при нас, след като Шуми се откаже.

 

За въпроса с квалификациите - аз гласувах за този формат, така че на мин ми харесва, брау, евала ФИА. :pirate

 

А дали ще има смяна на гуми през 2006? :huh:

Link to comment
Share on other sites

И мен ме кефи новия формат! Относно Райконен той НЯМА ДА ИДЕ В ФЕРАРИ НИКОГА ПО ПРОСТАТА ПРИЧИНА ЧЕ ТАЯ ГОДИНА ША СТАНЕ ШАМПИОН А КАТ ИДЕ В ФЕРАРИ ИМА 1-2 ГОД ДА СВИКВА С ЖИГУЛАТА ИМ!

 

Източник-Въображението МИ :D

Link to comment
Share on other sites

И мен ме кефи новия формат! Относно Райконен той НЯМА ДА ИДЕ В ФЕРАРИ НИКОГА ПО ПРОСТАТА ПРИЧИНА ЧЕ ТАЯ ГОДИНА ША СТАНЕ ШАМПИОН А КАТ ИДЕ В ФЕРАРИ ИМА 1-2 ГОД ДА СВИКВА С ЖИГУЛАТА ИМ!

 

Източник-Въображението МИ :D

Ако НЕ дойде при нас ще черпя. :ghost :) :)

 

Едит Искам Вале за заместник на Шуми. :) :) :) :) :punk

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Ако НЕ дойде при нас ще черпя.  :ghost  :)  :)

 

Едит Искам Вале за заместник на Шуми.  :)  :)  :)  :)  :punk

Вале е тествал на Фиорано мисля че вчера и може би от ферари го готвят за 2007 за заместник на шумата :)

Link to comment
Share on other sites

Наред ли сте с това:

1 Барикело за нищо не ствавал как преценихте това

2 Аз също не искам Кими във Ферари

3 Формата на квалификацията освен този с 12 обиколки е глупав

4 За заместник на ШУМИ искам БЪТЪН

Link to comment
Share on other sites

Наред ли сте с това:

1 Барикело за нищо не ствавал как преценихте това

2 Аз също не искам Кими във Ферари 

3 Формата на квалификацията освен този с 12 обиколки е глупав

4 За заместник на ШУМИ искам БЪТЪН

1 Да бе верно? :angry1 Особено на Хопенхайм 2000 стартира 18 - завършва 01

 

2 Няма спор Кимата да си стой където си му е мястото.

3 + този за 2006.

4 Искам Вале. Go Vale, gooo!!! :punk :punk

 

73997.jpg

rossi_ferrari2.jpg

 

Това да се вижда. B)

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Това за Роси във Ферари е все едно Шумахер да иде в Ямаха да кара мотор!!Просто двата спорта са коренно различни свързва ги само това че са моторни иначе нищо друго :) Мисля че това нещо няма да стане пък и да стане надали ще спечели Роси някаво състезание с кола!!Вижда се че той е добър с моторите :)

Link to comment
Share on other sites

Това за Роси във Ферари е все едно Шумахер да иде в Ямаха да кара мотор!!Просто двата спорта са коренно различни свързва ги само това че са моторни иначе нищо друго :) Мисля че това нещо няма да стане пък и да стане надали ще спечели Роси някаво състезание с кола!!Вижда се че той е добър с моторите :)

Абе и аз виках, че Маса няма да дойде при нас, ама :)

Link to comment
Share on other sites

Това за Роси във Ферари е все едно Шумахер да иде в Ямаха да кара мотор!!Просто двата спорта са коренно различни свързва ги само това че са моторни иначе нищо друго :) Мисля че това нещо няма да стане пък и да стане надали ще спечели Роси някаво състезание с кола!!Вижда се че той е добър с моторите :)

 

 

Прав си и аз така мисля Роси нека си стои при моторите и там да си печели титлите а за ферари да се готви Бътън-пилота който ме кефи след Шуми

Link to comment
Share on other sites

Има няколко причини поради които харесвам Вале:

1. Това момче е Шуми 2

2. Ще има доста победи (няма съмнение)

3. Най-големия шоумен

4. Бори се до последно

5. Смятам го за единствения достоен заместник на Шуми (е и Ралф ме кефи, ама е на 3-то място).

.

.

.

 

Едит Нещо интересно:

 

Три тима от Ф1 ще кажат сбогом на "Мишлен" от следващия сезон, разкри "Билд". Договорите си с френския доставчик на гуми ще разтрогнат Уилямс, Тойота и Ред Бул. Отборите ще работят с японската фирма "Бриджстоун". Все още не е ясно какви точно са мотивите трите тима да напуснат, но най-доволни от тази новина са във Ферари. Новите отбори ще допринесат значително за развитието на гумите, категорични са в скудерията. В момента скудерията е единственият топ тим във Ф1, който работи с японците. Освен Ферари "Бриджстоун" снабдява Минарди и Джордан.

На другия полюс са в "Мишлен", които работят със 7 водещи тима. Съответно гумите на френската фирма са далеч по-добри и издържат цяло състезание. Именно заради това според таблоида от Ферари са подтикнали японската фирма да привлече други отбори. Не е тайна, че слабите гуми са една от основните причини за фиаското на скудерията този сезон.

Междувременно стана ясно, че Ник Хайдфелд ще премине в БАР Хонда. Германецът не е желан в БМВ и догодина ще стане партньор на Баричело, който напуска Ферари. :punk

 

Асът от Moto GP тества стария болид F2004 ден след като преподписа договора си с Ямаха.Италианeца,който има 76 победи,отлетя до Фиорано във вторник.Роси завъртя обиколка само с 3 секунди зад времето на Шумахер пред погледите на Жан-Тод и Лука ди Монтезмоло.Валентино беше инсtруктиран от техническия директор Рос Браун.По повод теста шефът на Ямаха Дейвид Бривио каза:"Валентино ще ни осведоми".Той също каза :"Неговият договор го задължава да кара при нас,но през свободното си време може да прави каквото си поиска"

 

След като във вторник световният шампион от MotoGP Валентино Роси направи 80 обиколки на пистата Фиорано с миналогодишното Ферари F2004 вчера той получи и втори шанс да покаже уменията на четири колела. Информация за времената и покритата дистанция от италианеца вчера все още не са известни, но факта, че при първото си качване на болид от Формула 1 Роси бе само с три секунди по-бавен от рекорда на Михаел Шумахер на пистата е многозначителен.

Доколко сериозно са възприети тези изпитания от Ферари говори факта че на пистата са присъствали президента Лука ди Монтеземоло и спортния директор на скудерията Жан Тод. Интересното е че в последните месеци Роси продължи договора си с Ямаха до края на 2006 г. Тогава изтича и договора на Михаел Шумахер. Друг любопитен факт е, че германецът е отложил преговорите за нов договор от насрочена дата за този месец за началото на следващата година.

Допълнителна интрига бе създадена и от тим шефа на Ямаха Давиде Бривио, когато той обяви подписването на едногодишния договор на Роси за 2006 г.: “Радваме се на подписването на договора, защото знаем че през 2007 г. Валентино ще се състезава във Формула 1.” Няколко дни по-късно Бривио обяви, че е бил погрешно разбран и че думите му са били погрешно интерпретирани, докато в това време Роси бе зает усърдно да отрича слуховете за преминаването му във Формула 1.

След тестовете през седмицата обаче вече нищо не може да остане скрито. “Исках да разбера как работи и се държи болид от Формула 1”, заяви Роси след тестовете. “Искам да благодаря на Ферари за предоставената възможност. Двата дни бяха доста интересни и интензивни. Навъртях доста километри и започнах да разбирам нещата благодарение на инженерите и на Марк Жене. Сега обаче отново се качвам на две колела.”

Последният мотоциклетист успял да направи скока от две на четири колела бе венецуелецът Джони Чекото през 80-те години на миналия век. Единствения шампион на две и четири колела обаче е Джон Съртис. Смята се че Роси ще е перфектния избор на Ферари от маркетингова гледна точка. Той определено е любимец на публиката и освен това е италианец. Последният италиански пилот на Ферари бе покойният Микеле Алборето в началото на 80-те години.

.

 

 

Отборът на Ферари ще приключи днес тестовете на новата си програма за аеродинамично развитие на болида “Ф2005”, съобщи испанският всекидневник “Ас”. Освен това ще се опита да подобри степента на износване на гумите “Бриджстоун” на пистата “Монца” в Италия. Вчера пробният пилот Лука Бадоа направи 92 обиколки на трасето, като най-доброто му време беше 1:22,069 минути. Подобрението и развитието, които от “Скудерията” се опитват да се постигнат тези дни, могат да бъдат използвани в последните няколко старта от Световния шампионат Формула 1, от който остават още само 6 състезания.  :blink:  :woot
Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Това са как да кажа малко обнадеждаващи новина отностно ферари Ако това за трите тима е сигурно че ще сменят доствчика на гуми значи има някаква причина но КАКВА не знам за жалост А отностно Роси това си е тимова политика и ако прамине във Ферари му пожелавам успех и световни титли но не повече от легендата МИХАЕЛ ШУМАХЕР Да ме извиняват феновете на Валентино

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Това за Роси във Ферари е все едно Шумахер да иде в Ямаха да кара мотор!!Просто двата спорта са коренно различни свързва ги само това че са моторни иначе нищо друго :)

 

Джозо, не е така. Те може да са различни, обаче на едни тестове Роси е дал 1-2 секунди по-слабо време от рекорда на Шуми на Фиорано. Прави сметка закво става въпрос! :D Но големият въпрос е : "Дали Роси е толкова добър, или Шумахер е толкова слаб?" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Джозо, не е така. Те може да са различни, обаче на едни тестове Роси е дал 1-2 секунди по-слабо време от рекорда на Шуми на Фиорано. Прави сметка закво става въпрос! :D  Но големият въпрос е : "Дали Роси е толкова добър, или Шумахер е толкова слаб?" :rolleyes:

 

Секундите са 3 а за тва дали Шуми е слаб сам си отговори на въпроса

Link to comment
Share on other sites

Секундите са 3 а за тва дали Шуми е слаб сам си отговори на въпроса

 

Щом един човек, който за първи път се качва на болид и за няколко обиколки достига толкова близо до "непобедимия"....има нещо гнило...да знаеш. Може пък на Роси да са ми сложили автопилот :D

Link to comment
Share on other sites

А може и ти да си толкова наивен за да смяташ че Роси е добър колкото Шуми или даже по-добър Виж на 2 гуми Роси си е добър ама за Ф1 му трябват поне 2 години а може и 3

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Джозо, не е така. Те може да са различни, обаче на едни тестове Роси е дал 1-2 секунди по-слабо време от рекорда на Шуми на Фиорано. Прави сметка закво става въпрос! :D  Но големият въпрос е : "Дали Роси е толкова добър, или Шумахер е толкова слаб?" :rolleyes:

 

Хм..... :unsure: Ми възможно е наистина Роси да е много добър но наистина ми се струва че е нереално да слезе от мотор и да кара кола!!В състезание е съвсем друго и немисля че ще се справи все пак :)

Link to comment
Share on other sites

Джозо, не е така. Те може да са различни, обаче на едни тестове Роси е дал 1-2 секунди по-слабо време от рекорда на Шуми на Фиорано. Прави сметка закво става въпрос! :D  Но големият въпрос е : "Дали Роси е толкова добър, или Шумахер е толкова слаб?" :rolleyes:

Ми първите тестове на Роси бяха 2004 година, щом Шуми не е добър, какво да кажем за Кими и компания (абе как ги дрънкаше, като шкимбе у дувар само) хахахахахахахахахаха. :woot :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Един съвет към всички които нехаресват Вале: Просто гледайте 1 състезание (по възможност и квалификацията) :punk Ета такова животно нема :woot :wacko: :punk .

Link to comment
Share on other sites

Роси е невероятен талант. Според мен ще замести на 100% Шушито , но трябва още да тества

 

 

 

Ти викаш да тества Ми то хубаво ама В МОТО ГП кой ще кара и ще тества

 

П.С Аз повече харевам и винаги повече съм харесвал Макс Биаджи като състезател на 2 гуми И моля не казвайте че за нищо не ставал

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Биаджи гола вода.Роси е 100 пъти по-добър от Пилето.

 

Ета такова животно нема    .

 

наистина нема!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...