Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Този успех на МКЛ си ебати и успеха по не офицялни данни 600 млн евро е глътнал проекта ПАРАГОН и какво нищо някаква си вицешампионска титла Същия е въпроса и с Тойота най-много кинти тая години и пак нищо Докато Ферари 6 години инвеститраха но и правеха дубъл след дубъл Но като гледам всички тея забрани за щяло и не щяло След 2012 може и да няма Ферари в шампионата но ще поживеем и ще видим

 

Хайде сега да си спомним първите гондини на Шумахер във Ферари!Тогава отбора наливаше супер много пари ама хвърчаха части от колата излитаха гуми в бокса забравяха една от гумите така че след години се оправиха не ти дава право да обиждаш другите отбори!!Пък има и друг момет!!Тойота почнаха от нулата да правят кола докато когато във Ферари премина Шумахер те си имаха кола и от минали години така че Ферари са имали пак от къде да тръгнат!!За Тойота е голям успех че постигат добра бързина на колата в една обиколка и сега им трябва да са още малко по-бързи и по издръжливи но догодина след появяването на колата направена от Майк Гаскойн Тойота ще се преставят много по-добре!!А сега някой ако ми каже че и тази кола е направена от него много се бърка!!Когато той премина в тима колата за новия сезон беше готова и той направи само няколко доработки защото нямаше време да се прави нова кола :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То и аз чакам с нетърпение да мине тази година И да видим какво ще стане с 8-те цилиндъра и дали изобщо ще има Ф1 след тези караници А за титлите не бъди сигурен Знам че 100% заместник на Шуми никога няма да има но и на Бътън съм доволен в тандем с Галфонсо но никога дано никога Кими не седне в кокпит на ФЕРАРИ Този успех на МКЛ си ебати и успеха по не офицялни данни 600 млн евро е глътнал проекта ПАРАГОН и какво нищо някаква си вицешампионска титла Същия е въпроса и с Тойота най-много кинти тая години и пак нищо Докато Ферари 6 години инвеститраха но и правеха дубъл след дубъл Но като гледам всички тея забрани за щяло и не щяло След 2012 може и да няма Ферари в шампионата но ще поживеем и ще видим

 

Интересно, че точно ти зачекваш темата за бюджетите. Завода Парагон мое да е глътнал и 600млрд евро, обаче те идват за сметка на годишния бюджет, а не от небето. След като Ферари няколко години бяха с най-много пари във Ф1 (около 380млн) те решават да си съкртатят бюджета до 320млн (все още са втори по този показател) и изведнъж отиват в средата на класирането. Значи в момента, в който им отрязаха единственото предимство пред макларън и рено (а именно 100те млн, повече) те веднага не само че изостанаха от тях, а ми се борят с ред Бул, чийто бюджет пък е скромните 100млн (и то от тази година, миналата са били 70). Доста озадачаващо, не мислиш ли? Така че, не ми говори за пари, щото Ферари харчат най-много в целия шампионат и пак успехите им са спорни... Я ми го обясни тва нещо! Ся като ги няма и Аниели и Шуми скоро.... Честно да ти кажа и аз се надявам Кими да не седне във ферари, току виж му счупили крака или го подпалили в бокса :unsure:

Link to comment
Share on other sites

http://clubf1.net/forums/index.php?showtopic=10696

Да видим някои хора колко са компетентни

 

 

ХАХАХАХА! И москвича са го споменали ( мой лаф :P ). Но тва че го пише в "други форуми" не означава че именно механик е направил грешката. Докато не се потвърди официано от МКЛ няма доказателства.

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХА! И москвича са го споменали ( мой лаф :P  ). Но тва че го пише в "други форуми" не означава че именно механик е направил грешката.  Докато не се потвърди официано от МКЛ  няма доказателства.

То е потвърдено аз го прочетох от изявление на Рон или Хауг но ся не си спомням къде беше статията.Шпоко ше се намери

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХА! И москвича са го споменали ( мой лаф :P  ). Но тва че го пише в "други форуми" не означава че именно механик е направил грешката.  Докато не се потвърди официано от МКЛ  няма доказателства.

Да обобщим - Докато не се потвърди, че проблема е в помпата ти можеш да отричаш и през това време да се съгласяваме с твоята теза? Фераристите сте гении. Бог ви е изпратил да ни докаже, че има и по-големи мозъци от нас.

Link to comment
Share on other sites

Да обобщим -  Докато не се потвърди, че проблема е в помпата ти можеш да отричаш и през това време да се съгласяваме с твоята теза? Фераристите сте гении. Бог ви е изпратил да ни докаже, че има и по-големи мозъци от нас.

 

 

A бе специално можеш да провериш и ще видиш какво сам написал по този въпрос Още след края на състезнаието и по РТЛ и по РТВ казаха че кими е имал хидравличен проблем Но дали за тва е виновен механик ми най-вероятно е така няма аз или някой друг да е винвен я ЧОВЕК ОТ ОТБОРА Е Но чесно казано не ми пука щом този проблем е за МКЛ хич не ме засяга Интересува ме само подобряването в представянето на ФЕРАРИ

Link to comment
Share on other sites

Но както без БОТЕВ(Пд) няма футбол така и без Ферари няма да има Ф1

Колкото и да не ви се ще 55 години традиция в световния шампионат са си 55 години а за тва че те са най-успелия тим а не примерно МКЛ ми сори Аз не съм виновен за тва И пак казвам щом Ферари няма да имат титла то нека поне Рено-по-малкото зло да се облагодетелства

:beerchug RESPECT за това изказване!Аз без ФЕРАРИ не мога да си представя Формулата!Милиони фенове от цял свят няма да гледат! :devil

ФЕРАРИСТИ ФОРМАТА Е ВРЕМЕННА КЛАСАТА Е ВЕЧНА :sayjin

Link to comment
Share on other sites

http://clubf1.net/forums/index.php?showtopic=10696

Да видим някои хора колко са компетентни

 

За да не е виновен Райконен сега ще обвиняват някакъв си мехник но и така да е това показва че Макларън не заслужават титлата!!Първо да си намерят свястни механици да си направят надеждна кола и тогава ече напълно ще е заслужават!

 

Относно компетентноста ако визираш мен искам да кажа че и аз съм човек и аз правя грешки!!Това незначи че и ти неможе да допуснеш грешка и аз после да ти говоря че си некомпетентен!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Бре тук много хора взеха да стават на "ти" с техниката във Ф1 Що не вземете да се кандидатирате за работа там Може и да ви вземат ако разбирате

Link to comment
Share on other sites

Бре тук много хора взеха да стават на "ти" с техниката във Ф1 Що не вземете да се кандидатирате за работа там Може и да ви вземат ако разбирате

В такъв случай не ставай и ти на "ти" с техниката и пилотските умения. Не желая коментари по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Знаете li все по-бързо искам да дойде края на шампионата ,но не по причина ,която вие си мислите ,а искам да разбера какво ще е наказанието на всички отбори ,които карат с Мишлен. Дали ще бъде строго или ще им се размине. Аз лично искам наказанието да е сурово щото си го заслижават и щото правилата са както за М така и за Б едни и същи. АЙДЕ PEACE :sayjin

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Знаете li все по-бързо искам да дойде края на шампионата ,но не по причина ,която вие си мислите ,а искам да разбера какво ще е наказанието на всички отбори ,които карат с Мишлен. Дали ще бъде строго или ще им се размине. Аз лично искам наказанието да е сурово щото си го заслижават и щото правилата са както за М така и за Б едни и същи. АЙДЕ PEACE  :sayjin

 

Както вече сумати пъти казах ще им се размине или пък ще ги накажат само с пари защото те така или иначе се лишиха от точки а ги подариха на Ферари :punk

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Защо повечето тимове копират детайли от Ферари?

 

1 Полегатия "нос". (Първи с такъв беше Ферари F198) Сега вижте до къде еволюира носа на Макларън.

2 "Хрилете" на "акулата" F2003GA (Първи копиращи бяха Щвейцарците, и после наред всички) сега погледнете Рено...

3 Прочутата "етажерка" на предния спойлер на F2004M и F2005. Силвърстоун 2005 отново Заубер...

Кое ли ще следва????

Link to comment
Share on other sites

http://clubf1.net/new/novina.php?n=1464&PH...84cba4309383e94

 

 

22.07.2005,

 

 

Днес Световният съвет за моторни спортове към ФИА е взел решение да свали обвиненията към 7-те отбора на Мишлен за неучастието им в състезанието за ГП на САЩ.

Основание за това са били допълнителните документи, предоставени на 14 юли пред Сената на ФИА, който в следствие препоръча отборите да не бъдат наказвани.

 

 

Aide feraristi neka vi.Nqma da ni nakajat

Link to comment
Share on other sites

Аре ве бахти тапнята сега пък и без наказание ще се оттърват ония олигофрени Ми щом като е така специално им пожелавам нито един старт до края на сезоно да не им мине без проблем Е б.... у г......и тарикатите

 

EVIL_SMITH Ми да ти кажа Ферари са "слаб" отбор "борят" се с РЕД БУЛ но нека копирането от тях да продължи то кат си нямаш собствени идеи копирай на воля :angry1 :angry: :devil :sayjin

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

http://clubf1.net/new/novina.php?n=1464&PH...84cba4309383e94

22.07.2005,

 

 

Днес Световният съвет за моторни спортове към ФИА е взел решение да свали обвиненията към 7-те отбора на Мишлен за неучастието им в състезанието за ГП на САЩ.

Основание за това са били допълнителните документи, предоставени на 14 юли пред Сената на ФИА, който в следствие препоръча отборите да не бъдат наказвани.

Aide feraristi neka vi.Nqma da ni nakajat

 

Хахахаха! Рено сигурно са си хвърлили бюджета за 2006-та за да отърват наказанията. Не може да не ги накажат. Ферари ще е**т мамата на всички във ФИА, чичо Бърни, най-вече на Макс Мозли. Няма начин. Ще има наказания и според мен няма да са парични а ще наказват с отнемане на точки. Тва ще е густо :punk .

Link to comment
Share on other sites

Защо повечето тимове копират детайли от Ферари?

 

1 Полегатия "нос". (Първи с такъв беше Ферари F198) Сега вижте до къде еволюира носа на Макларън.

2 "Хрилете" на "акулата" F2003GA (Първи копиращи бяха Щвейцарците, и после наред всички) сега погледнете Рено...

3 Прочутата "етажерка" на предния спойлер на F2004M и F2005. Силвърстоун 2005 отново Заубер...

Кое ли ще следва????

 

Швейцарците си копират от Ферари по простата причина, че са им сателит. Използват техни двигатели и трансмисии...кво искаш. Задницата на един болид се диктува единствено от двигателя и ск. кутия. Като се еднакви какво очакваш.

 

1. Данеби Ферари да държат патент върху полегатия нос? Май дай дай тогава и Бенетон (вече Рено) да държи патент за носа акула (когато предното крило виси от носана едни планки. Бешше въведено през 94 г. Да си чул Рено да се оплакват???

 

2.Тия хриле ги използват доколкото виждам само Тойота и Рено. При Макларън няма, така че да си ги защитават техните фенове.

 

3. За тая етажерка не мога да споря, защото не съм я виждал при ферари, или поне не в този вид както е при Рено.

 

Евил, а кой въведе във Ф1 комините? Можеш ли да ми обясниш? Макларън бяха тези. А сега ЦЯЛАТА Ф1 използва такива, а ти сега тука за някви хриле и етажерки ще ми обясняваш....

 

Аре ве бахти тапнята сега пък и без наказание ще се оттърват ония олигофрени Ми щом като е така специално им пожелавам нито един старт до края на сезоно да не им мине без проблем Е б.... у г......и тарикатите

 

EVIL_SMITH Ми да ти кажа Ферари са "слаб" отбор "борят" се с РЕД БУЛ но нека копирането от тях да продължи то кат си нямаш собствени идеи копирай на воля

 

Чефо, ти идиот ли си бе? Джозо тия обясни, че Ферари само намазаха от цялата работа, ти пак се дърлиш. Иначе без победа оставаха тоя сезон. Кво продължаваш да мрънкаш не мога да разбера.

А нима не е вярно, че тази година Ферари са много слаб отбор, за това което претендират че са и че могат. Нима не се борят с Ред Бул.... Ако един от Фераристите има поне малко акъл в главата и поне малко самоуважение, ще признае, че този сезон Ферари са пълни дупки!

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

този сезон Ферари са пълни дупки!

Блогодарение та Бриджстоун. За това говоря

 

А за етажерката - това говори много лошо за "умника" Leper_Messiah. :(

 

Едит:

Ето "етажерката" на Скудериата.

z035.jpg

 

А това са щвейцарците на Силвърстоун

post-7-1122020317_thumb.jpg

 

Интересно е и това.

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Защо повечето тимове копират детайли от Ферари?

 

1 Полегатия "нос". (Първи с такъв беше Ферари F198) Сега вижте до къде еволюира носа на Макларън.

2 "Хрилете" на "акулата" F2003GA (Първи копиращи бяха Щвейцарците, и после наред всички) сега погледнете Рено...

3 Прочутата "етажерка" на предния спойлер на F2004M и F2005. Силвърстоун 2005 отново Заубер...

Кое ли ще следва????

 

 

Хайде хайде сега не се оправдавай!!Това си е практика в Формулата ако излезне някаква новост и дава добър резултат да се копира от другите отбори!!За пример ще дам турбо копресора който е измислен от Рено и след това всички коли са били снабдени с него дори и Ферари!!Така че отбора на Ферари не е света вода ненапита и те копират детайли!! :)

 

 

Аре ве бахти тапнята сега пък и без наказание ще се оттърват ония олигофрени Ми щом като е така специално им пожелавам нито един старт до края на сезоно да не им мине без проблем Е б.... у г......и тарикатите

 

Ами както хиляда пъти ти го казах няма смисъл да ги наказват!!Отборите с Мишлен сами се наказаха!!Също така Ферари получиха огромен подарък така че се радвай а не се нервирай :)

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха! Рено сигурно са си хвърлили бюджета за 2006-та за да отърват наказанията. Не може да  не ги накажат. Ферари ще е**т мамата на всички във ФИА, чичо Бърни, най-вече на Макс Мозли. Няма начин. Ще има наказания и според мен няма да са парични а ще наказват с отнемане на точки. Тва ще е густо :punk .

 

 

 

Няма да ги накажат щтот Ф1 ще остане с 4 отбора/Ферари Минарди Редбул и Джордан/ след 2007 като Джордан и Минарди не са сигурни!

Link to comment
Share on other sites

Евил това с крилото на Рено е много интересно но щом до сега няма забрана или наказание може и да им се размине Аз лично не сам толкова запознат с целия правилник точка по точка и не знам от къде да го прочета Ако го има в нета на БГ дайте линк Джозо точките са си точки които взеха Ферари ама сега на тях като не им вървят колите те тръшкат ли се и казват ли че ще има бойкоти

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха! Рено сигурно са си хвърлили бюджета за 2006-та за да отърват наказанията. Не може да  не ги накажат. Ферари ще е**т мамата на всички във ФИА, чичо Бърни, най-вече на Макс Мозли. Няма начин. Ще има наказания и според мен няма да са парични а ще наказват с отнемане на точки. Тва ще е густо :punk .

 

Това от къде го измисли че Рено са си дали бюджета да плщат на ФИА!!Това да не е Ферари??? :confused На Ферари винаги им се разминаваше при всички положения а сега не се е разминало само на Рено така че говориш глупости!!Не се оттегли само отбора на Рено а всички отбори!!Ферари на кикой няма да направи нищо във ФИА защото просто НЕ могат!!Харесва ти нехаресва това е положението!!Свърщише се авантата на Ферари да им подаряват титли и сега се размрънкахте!!Е сега е ред друг да е вземе и то ще си е извоюва а няма да му е подарят!! :P :punk

Link to comment
Share on other sites

Това от къде го измисли че Рено са си дали бюджета да плщат на ФИА!!Това да не е Ферари??? :confused На Ферари винаги им се разминаваше при всички положения а сега не се е разминало само на Рено така че говориш глупости!!Не се оттегли само отбора на Рено а всички отбори!!Ферари на кикой няма да направи нищо във ФИА защото просто  НЕ могат!!Харесва ти нехаресва това е положението!!Свърщише се авантата на Ферари да им подаряват титли и сега се размрънкахте!!Е сега е ред друг да е вземе и то ще си е извоюва а няма да му е подарят!! :P  :punk

 

Ех като ги чуя тия работи с подаръците на титли и ми става лошо ПО-добре кажи че нямаха конкуренция а не че са им подарени

 

От сега на татък става интересно без МАРЛБОРО ,УЕСТ ,БЕНСЪН ЕНД ХЕДЖИС и ЛЪКИ СТРАЙК Сега разбирам защо пежо и ситроен ще се махат от WRC Може същото и да стане с Ф1 заради всякакъв вид забрани

Все едно като има реклами на цигари ще почна да пуша или обратното Дано Ф1 да не се разпадне щото язък за 55 годишните усилия и конкуренция между отборите

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...