Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Джозо проблема е в хидравликата не в двигатела и по РТЛ и по Ринг го казаха.И нещото по което Алонсо превъзхожда Кими е ши....ния му късмет!

 

Резултати изчислини! Вижте си постиженията

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кими НЕЗНАЕ как и кога трябва да пази колата си!!Винаги и дава супер много зор а така не се печелят световни титли!!Няма безкрайно здрава кола! :punk

 

 

АМи има ли избор човека бе, ДЖОЗО? Изостава 26 точки в генералното класиране, а ти искаш да пази колата....

 

Чефо: Ти за пореден път показваш с тия изказвания, че си един злобар. Аз също не харесвам Ферари, но ако Макларън, че могат да спечелят титлата, бих искал да я спечели по-добрия, а не този който по-малко мразя.

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Ти видя ли с къв зор стана това никой ама никой друг пилот не миже да се противопоставя на атаки толкова добре колкото Шуми Верно е че Рено и Алонсо станаха световни шампиони но има и други години има и още състезания всичко е възможно в този спорт ако просъществува още дълго време де

Иначе МКЛ може да са бързи но ненадежни и какво по дяволите стана след първия стоп че на Шуми колата не вървеше както в началото

Обясними JOZO що великия колумбиец не успя да направи нищо за да изпревари ФЕРАРИТО а фисико и бътън видяха бая зор със това кофти ферари Извода къв е:че пилота си го бива и се е доказал 7 пъти пича

 

Аз много добре знам че има други години и още състезания просто исках да ти покажа колко смешни си бяха твърденията в началото на сезона за бързината на вече стартото Ф2005!!Затова използвах тази ирония още от началото на сезона се мъча да покажа на вас феновете на Ферари че никога нетрябва да се говори предварително.Твърдите някакви неща в които ама абсолютно не сте сигурни и после ставате 1000 пъти за смях!!Точно защото аз не обичам да говоря неща които още не са факт затова и написах в горния си пост че Световната титла на Рено и Алонсо е ПОЧТИ СИГУРНА а не както всички пишат сега че е абсолютно сигурно и едва ли не факт!!Недай си боже да стане някакъв лош инцидент и може да не вземем тази титла но сме ние най-сигурния претендет за титлата :)

 

А относно Монтоя защо питаш мен?? :confused Питай за него някой от феновете на Макларън.Аз никога не съм твърдял за него че е велик!!

 

Наистина проблема на Кими е в хидравликата!!Извинявам се че казах за мотора че е зле :)

Link to comment
Share on other sites

Чефо, отново си в грешка. Очакваше се Шуми да е по-добър в по-късния стадий на състезанието, тъй като използва твърдите гуми, които са по-бавни за една обиколка, но много по-надеждни за цялото състезание.

 

И за какви зли езици ми говориш? На шумахер му бе отнето два пъти мястото от т.нар. Newbies и никой не се обади, но ти веднага го представи като най-великия и най-всемогъщия. Осъзнай се най-после.

Link to comment
Share on other sites

АМи има ли избор човека бе, ДЖОЗО? Изостава 26 точки в генералното класиране, а ти искаш да пази колата...

Чефо: Ти за пореден път показваш с тия изказвания, че си един злобар. Аз също не харесвам Ферари, но ако Макларън, че могат да спечелят титлата,  бих искал да я спечели по-добрия, а не този който по-малко мразя.

 

 

Чефо, отново си в грешка. Очакваше се Шуми да е по-добър в по-късния стадий на състезанието, тъй като използва твърдите гуми, които са по-бавни за една обиколка, но много по-надеждни за цялото състезание.

 

И за какви зли езици ми говориш? На шумахер му бе отнето два пъти мястото от т.нар. Newbies и никой не се обади, но ти веднага го представи като най-великия и най-всемогъщия. Осъзнай се най-после.

 

Първо аз не мисля като теб а щом мразя МКЛ няма значениа колко са добри ако ще да летят по пистата или извън нея щом са без титли съм на половина щастлив

shadowhand тва за гумите не беше ли за Барикело и като толкова много знаеш айде обясними хубавия старт доброто темпо в началото и провала на края за Шуми щото аз понятие си нямам какво стана

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Първо аз не мисля като теб а щом мразя МКЛ няма значениа колко са добри ако ще да летят по пистата или извън нея щом са без титли съм на половина щастлив

shadowhand тва за гумите не беше ли за Барикело и като толкова много знаеш айде обясними хубавия старт доброто темпо в началото и провала на края за Шуми щото аз понятие си нямам какво стана

Досети се малко че Бриджа се скапа

А за конструкторската все още нищо не е решено не бързайте.

Link to comment
Share on other sites

АМи има ли избор човека бе, ДЖОЗО? Изостава 26 точки в генералното класиране, а ти искаш да пази колата....

 

Аз ще се аргументирам защо така мисля :) Значи в миналото състезание Райконен имаше ама минимален шанс да изпревари Алонсо ама той не та не продължаваше да прави бързи обиколки в края на състезанието въпреки че нямаше много обиколки с които да успее да настигне Алонсо а камо ли да го изпревари!!В началото на това състезание добре тръгна да прави бързи обиколки да натрупа преднина на Алонсо и след като е имаше просто трябваше да е подържа защото се видя че имат еднкви стратегии двамата даже тази на Макларън с по-късното влизане в бокса беше по-добра!!Ето затова казвам че Райконен няма усета който има Алонсо за ситуацията в която се намира и затова ще си пати винаги и винаги ще му се разваля колата защото много е напъва!! :punk

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Айде и аз да се изкажа ( за момента само общи приказки ).

 

1-во. Не мисля че Кими е виновен за това че колата му е бъгава.

2-ро. Бътън и Фисикела наистина видяха много зор със Шумахер. Все още се чудя как Бътън го задмина. За Фисикела е ясно. Въпреки класата на Шумахер пак разликата в колите си каза думата. Така че Фисикела да не се възгордява много.

3-то. Някой беше казал че Кими уизостава с 26 точки и едва ли не е задължително да си напъва колата. Еми по ъоя начин сам си елиминира шансовете. Така че... явно тая година сезона е за Рено. Аре ДЖОЗО ше черпиш :beerchug :beer: :beer:

4-то Яд ме е че на залаганията имам 18 точки а за момент можех да имам 28 :angry1 .

Link to comment
Share on other sites

Аз ще се аргументирам защо така мисля :) Значи в миналото състезание Райконен имаше ама минимален шанс да изпревари Алонсо ама той не та не продължаваше да прави бързи обиколки в края на състезанието въпреки че нямаше много обиколки с които да успее да настигне Алонсо а камо ли да го изпревари!!В началото на това състезание добре тръгна да прави бързи обиколки да натрупа преднина на Алонсо и след като е имаше просто трябваше да е подържа защото се видя че имат еднкви стратегии двамата даже тази на Макларън с по-късното влизане в бокса беше по-добра!!Ето затова казвам че Райконен няма усета който има Алонсо за ситуацията в която се намира и затова ще си пати винаги и винаги ще му се разваля колата защото много е напъва!! :punk

Абе пич , аре кажи ми как се изнасилва хидравлика ?

Начи излиза че в Монако Алонсо е изнасилил гумите щот незнае как да пази техниката или пък Шуми днес. Пък и предела на възможностите на машината не са грижа на пилота а на тима . Ролята на пилота е да натиска докрай.

Може би миналата година отпаданията на галфонсо бяха щот изнасилваше болида нали?

Проблемите не са в Райконен а вътре в отбора.

Или ти може би близък с Рон и той ти каза "Ние не сме виновни , Кими изнасили колата"

Да си чул някога такъв коментар от някого?

Edited by Fenix
Link to comment
Share on other sites

Джозо, не си прав наистина. Един болид е направен с цел да е по-добър от друг и да се кара на предела на възможностите от пилота. Това, че Макларон не го показват незначи, че Кими неможе да кара... Даже смея да твърдя, че финландеца е една класа над Алонсо... Само сложете 20-те допълнителни точки (изгубени днес и на ГП Европа) и сами ще видите кой заслужава да спечели титлата. Да не говоря за изгубените точки и при предишните два старта.

 

Изводи (кой с какъв болид разполага)

Рено - Умерено бърз и умерено надежден.

Макларън - Невероятно бърз, но най-ненадежден.

Ферари - Най-надежден, но доста бавен.

Link to comment
Share on other sites

Абе пич , аре кажи ми как се изнасилва хидравлика ?

Начи излиза че в Монако Алонсо е изнасилил гумите щот незнае как да пази техниката или пък Шуми днес. Пък и предела на възможностите на машината не са грижа на пилота а на тима . Ролята на пилота е да натиска докрай.

Може би миналата година отпаданията на галфонсо бяха щот изнасилваше болида нали?

Проблемите не са в Райконен а вътре в отбора.

Или ти може би близък с Рон и той ти каза "Ние не сме виновни , Кими изнасили колата"

Да си чул някога такъв коментар от някого?

 

Аве пич миналата година АЛОНСО отпадаше а тая година не!!А кажи ми ти като си голям специалист защо Кими от толкова години има проблеми и все неговата кола се поврежда а миналата година Култарт седеше много повече обиколки на пистата??И Шумахери и Алонсо като видит че са напред намаляват темпото и ако им дадат информация от бокса че този след тях ги настига натсикат газта за да възвърнат дистанцията межди тях и задния пилот!!При Кими няма такива неща!!Дава яко газ пък каквото ще да става!!Това си е огромно натоварване на машината!!Е тогава винаги ще отпада колкото и да не ти харесва!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Аве пич миналата година АЛОНСО отпадаше а тая година не!!А кажи ми ти като си голям специалист защо Кими от толкова години има проблеми и все неговата кола се поврежда а миналата година Култарт седеше много повече обиколки на пистата??И Шумахери и Алонсо като видит че са напред намаляват темпото и ако им дадат информация от бокса че този след тях ги настига натсикат газта за да възвърнат дистанцията межди тях и задния пилот!!При Кими няма такива неща!!Дава яко газ пък каквото ще да става!!Това си е огромно натоварване на машината!!Е тогава винаги ще отпада колкото и да не ти харесва!! :punk

Всъщност не се опитвай да прехвалиш вече прехваления Алонсо.

Защо тогава отпадаше и Мика , като от мерцедес му провалиха половината от сезон 2000 заради проблеми с двг.

Пък и аз нека ти задам един такъв въпрос. Защо тази година Фисико отпадаше а Алонсо не? Може би пък той е пълен некъдърник тъй като изнасилва Реното а Алонсо пък си крета 2то място ?! :rolleyes: Както виждаш тази година и Монтоя има проблеми с техниката.

Затова спри да си прехваляваш калиткото и да изтъкваш някви супер нереалистични глупости

Link to comment
Share on other sites

Абе пич , аре кажи ми как се изнасилва хидравлика ?

Начи излиза че в Монако Алонсо е изнасилил гумите щот незнае как да пази техниката или пък Шуми днес. Пък и предела на възможностите на машината не са грижа на пилота а на тима . Ролята на пилота е да натиска докрай.

Може би миналата година отпаданията на галфонсо бяха щот изнасилваше болида нали?

Проблемите не са в Райконен а вътре в отбора.

Или ти може би близък с Рон и той ти каза "Ние не сме виновни , Кими изнасили колата"

Да си чул някога такъв коментар от някого?

 

 

ДАй ми една кола. Аз ще викна оня некадърник братчед ми да видиш как се изнасилва хидравлика. :lol: Няма да му е за първи път. Еми извинявай ама част от изказването ти е направо тъпо. Тия от МКЛ не могат да направят колата издръжлива кат Москвич. Наистина колата е ненадеждна но в много ситуации Кими си е виновен. Тоя пич хем гледа че е на 30 сек. пред втория хем пак бърза. Ако иска да затвори втория с 15 обиколки да се пробва в Льо Ман не във Формула 1. Там и колите са якички и време има много. И аз искам Кими да стане шампион защото много пъти се е доказвал. Още в Заубер. Много повече ще се изкефя той да стане шампион отколкото оня испански селянин Галфонсо ( извинявай Джозо ). Пък явно само МКЛ могат да се противопоставят на Рено тоя сезон. Ама "Северният елен" сам си прави кофтито и не ще да си го признае. Но не обвинява и отбора. А такива кат тебе само МКЛ им са виновни. Колата е страхотна. Верно малко бъгава ама...

 

На Монтоя що не му се чупи колата. Щото той кара с мярка и знае кви са възможностите на колата. А Кими си прави НБО и вече може да си ходи.Докато не си открие грешките ( той си ги знае сигурен съм ) и не ги оправи Алонсо ще е пред него.

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

Всъщност не се опитвай да прехвалиш вече прехваления Алонсо.

Защо тогава отпадаше и Мика , като от мерцедес му провалиха половинаВа от сезон 2000 заради проблеми с двг.

Пък и аз нека ти задам един такъв въпрос. Защо тази година Фисико отпадаше а Алонсо не? Може би пък той е пълен некъдърник тъй като изнасилва Реното а Алонсо пък си крета 2то място ?! :rolleyes:

Както виждаш тази година и Монтоя има проблеми с техниката.

Затова спри да си прехваляваш калиткото и да изтъкваш някви супер нереалистични глупости

 

Това че на теб не ти харесва развитието на сезона не ти дава право да обиждаш!!Всички прехвалваха Кими и го правиха световен шампион защото спечели няколко състезания и сега се вижда че май няма да е той ама аз не го обиждам че е бездарник нали????Ай ся не си избивай нервите с мен щото аз не съм виновен за слабото преставяне на ВЕЧНИТЕ НАДЕЖДИ МАКЛАРЪН!!

 

Фисико се вижда че е по слабия пилот!!Как на два пъти си загаси колата в бокса!!Да не би за това да му е виновен тима??Алонсо не прави подобни глупости и също така много по-добре познава колата си защото вече кара Рено от много години докато Фисико дойде тази година в тима!!Следователно Алонсо ще е много по наясно с възможностите на колата си от Фисико който няма да е познава толкова добре !!!

 

Изобщо не са нереалистични глупости!!Ще ти дам само няколко примераАз след края на Гран пти на Великобритания написах че Кими ще има проблеми с колата си в това състезание ама тогава на всички ви изглеждаше смешно!!Преди да излезне митичното Ф2005 казах че е невъзможно да е с 1 сек на обиколка по-бързо от останалите автомобили и пак се оказах прав!!Сега може да ти се струва че говоря нереалистични неща ама може пак да се окаже че аз съм прав за пореден път!! :punk

 

Едит:@Blitz_krieg_1941 ЕВАЛА :punk :punk :punk

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

ОПА ОПА ЕЙ Тук ще се съглася с JOZO имаше някои много точни изказвания за КИМИ Техниката си е техника пилота си е пилот и трябва да знае с какво разполага Верно че хидравликата може да не изпляска по вина на КИМИ но двигателие който той гръмна този сезон са си негова вина Jozo e прав като имаш добра преднинан я потдържай и спечели щото е казано че победата си е победа и няма значение дали си на км от втория или на сантиметри THE WIN IS WIN И не мога да се съглася с някой хора за това че КИМИ трябва да е шампион поради простата пречина че МКЛ е нещото което мразя най-много на този свят и не ми пука колко добър бил финландския дрисльо АКО НЯКОЙ ще става световен шампион и това не е ФЕРАРИ то нека да е РЕНО само да не е МКЛ

 

JOZO колко пъти да казвам че митичното Ф2005 е по-бързо от предшественика си а не от останалите коли

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Извинявай ама твоите теорий са си ... твои. Ако Кими беше такъв некъдърник какъвтно го изкарваш вече нямаше да е в Макларън. И аз не мисля че ти си по компетентен от хората в Макларън.

То и в Имола не му гръмна двигателя ама някои хора пак изказаха теориите за изнасилването. Както и в Великобритания Кими нямаше проблем с двг а с маслената помпа но тъй като смяната на маслената помпа се третира като смяна на двг Кими беше наказан с 10 места.

Link to comment
Share on other sites

Както и в Великобритания Кими нямаше проблем с двг а с маслената помпа но тъй като смяната на маслената помпа се третира като смяна на двг Кими беше наказан с 10 места.

 

Е сега какво искаш да ми кажеш че маслената помпа не е част от двигателя ли??Тя е част от двигателя и щом е имал проблем с нея следва да бъде наказан защото двигателят като цяло трябва да издържа 2 състезателни уикенда!!В правилата е написано двигателят а не примерно буталата или цилиндрите така че при някакъв проблем в него щя наказват с 10 места!!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Е сега какво искаш да ми кажеш че маслената помпа не е част от двигателя ли??Тя е част от двигателя и щом е имал проблем с нея следва да бъде наказан защото двигателят като цяло трябва да издържа 2 състезателни уикенда!!В правилата е написано двигателят а не примерно буталата или цилиндрите така че при някакъв проблем в него щя наказват с 10 места!!

 

 

Много правилно да се спасява пича и едно спецялно пожелание от мен дано проблемите с МКЛ не спират НИКОГА

Link to comment
Share on other sites

По принцип маслената помпа се сменя и се продължава със същия двигател, само че от както има правило за парк ферме ако се смени помпата, това се третира като смяна на двигател, затова и го смениха целия.

Link to comment
Share on other sites

Тук се допускат много грешки и започвам да се дразня. Макларън се представят блестящо тази година и дори DON_CHEFO трябва да признае, че нямат грешка. След това идва момента, в който доставчика на двигатели Мерцедес се справя много лошо от няколко години насам.

 

Разровете се малко назад и погледнете, че причината в повечето случаи е гръмнал двигател. Самия тим дава всичко от себе си и е достигнал абсолютния максимум. От тук нататък всичко зависи от доставчика на двигатели.

Link to comment
Share on other sites

Тук се допускат много грешки и започвам да се дразня. Макларън се представят блестящо тази година и дори DON_CHEFO трябва да признае, че нямат грешка. След това идва момента, в който доставчика на двигатели Мерцедес се справя много лошо от няколко години насам.

 

Разровете се малко назад и погледнете, че причината в повечето случаи е гръмнал двигател. Самия тим дава всичко от себе си и е достигнал абсолютния максимум. От тук нататък всичко зависи от доставчика на двигатели.

 

Много си прав че тук се допускат грешки но и ти в момента допусна една!!Доколкото си спомням Мерцедес от доста време не е само доставчик на двигатели а изкупи голям процент от компанията Илмор и вложи сумати пари в центъра на Макларън Парагон!!Следователно Мерцедес не е само достачик на двигател а един вид акционер в тима и има решавашта роля при взимането на по-важните решения в същия!!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Тук се допускат много грешки и започвам да се дразня. Макларън се представят блестящо тази година и дори DON_CHEFO трябва да признае, че нямат грешка. След това идва момента, в който доставчика на двигатели Мерцедес се справя много лошо от няколко години насам.

 

Разровете се малко назад и погледнете, че причината в повечето случаи е гръмнал двигател. Самия тим дава всичко от себе си и е достигнал абсолютния максимум. От тук нататък всичко зависи от доставчика на двигатели.

 

To хубаво да си признаеш ама я ми кажи кога последно Шуми е отпадал или някога е стартирал 10 места на зад заради проблеми с двигателя Като цяло Ферари може да са в криза сега но поне бял дим зад задния спойлер не съм видял надявам се и да не видя А за МКЛ та те от край време си гърмят двигатели когато не трябва СПОМНЕТЕ СИ ХАКИНЕН а сега и неговия наследник "ВЕЛИКИЯ" КИМИ

 

Значи Мкл след като са така добри и след като Фисико не прави кои знае колко много защо Рено са така напред и при пилоти и при конструктори И още нещо сравнете преднината миналата година на Ферари спрямо другите тимове и преdнината на РЕНО тази година :D :P

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Много правилно да се спасява пича и едно спецялно пожелание от мен дано проблемите с МКЛ не спират НИКОГА

 

Само че, за прогреса в Макларън нямат участие дебили като теб. Тази година може да не станат шампиони, защото наистина допуснаха страшно много грешки, обаче съм сигурен, че догодина работата ще е съвсем друга. Единственото нещо, което крепи Ферари в момента е Шуми, обаче като се махне след някоя и друга година....бедна ти е фантазията в какво ще се превърне отбора. Споко, като мине тая година, остават още 19 до следващата титла ;)

Link to comment
Share on other sites

То и аз чакам с нетърпение да мине тази година И да видим какво ще стане с 8-те цилиндъра и дали изобщо ще има Ф1 след тези караници А за титлите не бъди сигурен Знам че 100% заместник на Шуми никога няма да има но и на Бътън съм доволен в тандем с Галфонсо но никога дано никога Кими не седне в кокпит на ФЕРАРИ Този успех на МКЛ си ебати и успеха по не офицялни данни 600 млн евро е глътнал проекта ПАРАГОН и какво нищо някаква си вицешампионска титла Същия е въпроса и с Тойота най-много кинти тая години и пак нищо Докато Ферари 6 години инвеститраха но и правеха дубъл след дубъл Но като гледам всички тея забрани за щяло и не щяло След 2012 може и да няма Ферари в шампионата но ще поживеем и ще видим

Но както без БОТЕВ(Пд) няма футбол така и без Ферари няма да има Ф1

Колкото и да не ви се ще 55 години традиция в световния шампионат са си 55 години а за тва че те са най-успелия тим а не примерно МКЛ ми сори Аз не съм виновен за тва И пак казвам щом Ферари няма да имат титла то нека поне Рено-по-малкото зло да се облагодетелства

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...