Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Тотални грешки от страна на Мерцедес. Иначе по принцип така се прави, като момчетата от Ферари. години се мъчат, борят и мечтаят и накрая го постигат. Момемнта с редбул вече е ясен, този отбор отива в небитието и то много скоро...

 

http://www1.skysports.com/f1/news/12433/9780739/ferrari-beat-mercedes-on-outright-pace-say-sky-sports-f1-pundits

 

 

 

"Whatever Mercedes did, Ferrari would have beaten them," says Martin Brundle; "Saying it was a strategy mistake misses the point. Ferrari were just quicker today," adds Ted Kravitz

Просто, кратко и ясно! 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не бих избързвал с погребването на Ред Бул. Ясно е, че скоро няма да са шампиони, ако изобщо това се случи отново, но мисля че имат някакъв потенциал. Ако Рено някак си успеят да си пооправят двигателя може и да направят прилична кола. Хонда няма да ги коментираме, че тяхното е направо трагично. След толкова години отсъствие да се набиеш в надпреварата без предварителни тестове, е меко казано дебилно. Но пък предполагам имат достатъчно ресурс, че да се пооправят. Едно е ясно, тази година Макларън за пореден път, няма да са в топ отборите. Което е жалко, щото се очертава някаква конкуренция от страна на Ферари, но тя ще е слаба. Не мисля, че предстоят много победи за Ферари за напред. Прогрес има, но не е достатъчен. Повече отбори да се конкурират за шампионата е по-добре и за зрителите и за самата формула. Годините доказаха, че тоталната доминация на един отбор не води до нищо хубаво за спорта като цяло.

 

Но това в момента не е чак толкова важно. Важното днес е .... FORCA FERRARI !!!!! :)

Това ще е втория сезон без титла за бикоборците и ще е такъв без победа. Няма как да прескочат Уилямс, Ферари и Мерцедес дори и 5 СК-ара да има. Или в края на тоя, или в края на следващия такъв Диди хубавеца Матешиц или по-точно неговия сол ташак - Марко ще обяви, че първия е загубил интерес към Ф1 и не иска да инвестира повече...и това ако от Рено първи не теглят майните на неблагодарните си мелези.

 

Рапторе, 2 долара ти давам за всички безполезни неща дето си купил на на синьото отборче :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

 

 

Хапсолютна глупост. Който е гледал знае за какво иде ред. Ферари изобщо не бяха по-бързи, това е сигурно. Важното сега е да се създава някакво вчепетление за конкуренция, белким се върнат повечко зрители ама мисля няма да е много лесна тая работа.

Link to comment
Share on other sites

Хапсолютна глупост. Който е гледал знае за какво иде ред. Ферари изобщо не бяха по-бързи, това е сигурно. 

 

http://www.f1fanatic.co.uk/2015/03/29/mercedes-couldnt-sustain-the-pace-needed-to-beat-ferrari/

 

Дори и да не бяха влезнали в бокса при сейфти кара,  пак щяха да са зад Фетел накрая, Мерца изяждаше гумите много по-бързо.

2013 Австалия, Кими спечели по същия начин.

Link to comment
Share on other sites

До къде я докараха. Да се мисли какво ли не само не и това, че един болид е бил по-бърз от другия. И аз не знам дали да им вярвам. Ще видим в Китай. Ако Мерцедес не спечелят двойна с лекота и над 30 секунди преднина....ще е да речем ОК.

 

Затворен с обиколка от Себастиан беше „черешката на тортата”, сподели Рикиардо

 

Общо взето по план трябва във всяко състезание победителя да ги затваря с обиколка. :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Днес вече гледах състезанието - запис от някаква руска телевизия. Добре се посмях с тия сладури. Вторият коментатор бе жена... Нещо като да се гледа мач, коментиран от Смукача и Ели Гигова....  :laughing:

 

Е как имаш интернет бе? Връзвай се към някакъв стрийм и гледай. В интервютата преди старта всички се оплакват от отвратителната жега в Малайзия. Най-много от жегата се оплакваше Фелипе Маса, да се чудиш, все едно се е родил и израстнал в студена Канада. :lol:

ПП. Айде тръгнаха, Фетел успя да се промуши между Хамилтън и Розберг.

 

Много просто - писах буквално секунди преди да свърши батерията на лаптопа....  :grin:

 

Баси, кви гуми са сложили на Кими? :confused

Май този шемет Насър го удари.

 

Удари го не ами го удари. И пак на него се пада топ кретен да му разваля състезанието.

 

Фетел направи уникално каране и стратегия това състезание и логично донесе попедата за Ферари! Не знам Чефо какво ще говори за Фетел от тук нататък. :)

 

Фетел направи стабилно каране по добра отборна стратегия. 

 

И Виден. Един от любимите му пилоти печели с най-омразния му отбор :D

 

Че какво има да казвам? Стабилно, улегнало, мъжко каране на Себастиан и тактическа победа. Да видим какво ще говорите "професорите" дето го плюете Фетел, такива като тебе....

 

Не съм гледал. в 5 сутринта на няколко уискита ми е само до гледане. Какво става с Мкл ми е най-интересно. Мерцедес и Ферари няма какво да се коментират. Първите са си най-бързи, а вторите беше ясно, че са скочили доста напред след миналата година. Водата е мокра с други думи.

 

Вторите с нищо не е било ясно да ли са скачали нанякъде, особено предвид "скоците" им последните няколко сезона. И все още не е ясно. Тук победиха с тактика, не с техника. Много е вероятно това да бъде изолиран случай. Предстои да се види по-нататък. 

 

Стратегията му я направиха, айде да не го канонизираме веднага след първата победа. Кими направи много добро каране, като се има в предвид откъде тръгна и къде стигна. Фетел направи постоянно, стабилно каране, което помогна много за победата. В бокса си свършиха работата почти перфектно и това също се оказа сериозен фактор, особено на второто влизане на Фетел. Ако беше останал зад Розберг, циганчето щеше да е първо.

 

Сакън моля ти се - мило и драго давам да изчезне тоя мангал изобщо от грида, да не говоря за подиума. Мисля си много сериозно да заложа сума, че ще стане шампион, защото май това е единствения начин да го урочасам качествено. 

 

Тотални грешки от страна на Мерцедес. Иначе по принцип така се прави, като момчетата от Ферари. години се мъчат, борят и мечтаят и накрая го постигат. Момемнта с редбул вече е ясен, този отбор отива в небитието и то много скоро...

 

Ало, Враца! Какво по-точно са постигнали, Руми? Първа победа от две години насам и скачате като пърлЕта?!?!? Дотам ли я докарахте фенчетата? 

 

И по-полека с това небитие.... Разбирам че много злоба се е събрала от толкова бой по главата, но маааалко по-лекинко така... :laughing:

 

Не бих избързвал с погребването на Ред Бул. Ясно е, че скоро няма да са шампиони, ако изобщо това се случи отново, но мисля че имат някакъв потенциал. Ако Рено някак си успеят да си пооправят двигателя може и да направят прилична кола. Хонда няма да ги коментираме, че тяхното е направо трагично. След толкова години отсъствие да се набиеш в надпреварата без предварителни тестове, е меко казано дебилно. Но пък предполагам имат достатъчно ресурс, че да се пооправят. Едно е ясно, тази година Макларън за пореден път, няма да са в топ отборите. Което е жалко, щото се очертава някаква конкуренция от страна на Ферари, но тя ще е слаба. Не мисля, че предстоят много победи за Ферари за напред. Прогрес има, но не е достатъчен. Повече отбори да се конкурират за шампионата е по-добре и за зрителите и за самата формула. Годините доказаха, че тоталната доминация на един отбор не води до нищо хубаво за спорта като цяло.

 

Проблемът е, че собственикът разсъждава предимно икономически, а не от гледна точка на спорта. Затова и се заприказваха приказки за излизане още преди време. Постигнат бил вече максимума и т.н . Верно е, че два отбора не е лесно да се поддържат, нито пък евтино, но пък все си мисля, че не е такава тегоба за Ред Бул. Ще видим какво ще решат.

 

А за Ферари си прав, тая победа е мотивираща, но се опасявам, че ще е една от малкото, ако има други. И това е ужасно, защото пак ще гледаме тъпанарски шампионат с мангал, разхождащ Мерцедес по пистата... Защото както се видя лани и Нико не може да го спре... 

 

Това ще е втория сезон без титла за бикоборците и ще е такъв без победа. Няма как да прескочат Уилямс, Ферари и Мерцедес дори и 5 СК-ара да има. Или в края на тоя, или в края на следващия такъв Диди хубавеца Матешиц или по-точно неговия сол ташак - Марко ще обяви, че първия е загубил интерес към Ф1 и не иска да инвестира повече...и това ако от Рено първи не теглят майните на неблагодарните си мелези.

 

Рапторе, 2 долара ти давам за всички безполезни неща дето си купил на на синьото отборче :D

 

Стефче, нищо на никой отбор никога не съм купувал - това добре го запомни. Имам единствено една фланелка на Кими, като вместо една получих две, така че съм на далавера дори и от нея. 

 

В тоя ред  на мисли да не би да си отупал праха от безполезните неща на Ферари, които си купувал?  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Прегледай пак първите 2 състезания от тоя и миналия сезон и се върни да си едитнеш поста. Ние обещаваме да не се смеем. После пак виж какво сме писали. Ако е студено в Китай може би Мерцедес ще бият с много.

Link to comment
Share on other sites

Стефче, кои са тия "ние"? Ако като си се смееш сам нали знаеш, че това е симптом, батьовата? Сезона току що почва, тепърва има да се гледа кой ще се смее и кой ще реве. 

 

Я кажете къде и как мога да заложа за шампион?

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно! Това е единствения начин да го прокълна ефективно! Инак трябва да ида на състезание и да му пръсна главата от някъде. 

Link to comment
Share on other sites

Стефче, кои са тия "ние"? Ако като си се смееш сам нали знаеш, че това е симптом, батьовата? Сезона току що почва, тепърва има да се гледа кой ще се смее и кой ще реве.

 

Я кажете къде и как мога да заложа за шампион?

Това може и да беше последната победа на Ферари за сезона... Ще видим. Напредък има обаче и то голям.

 

Иначе за ХамилтОн ли ти се залага :-D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

...няколко месеца по късно...

"Мамка му и прасе, чак ми е гадно да ги харча тея пари, дето ги спечелих!..."

 

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

 

Я кажете къде и как мога да заложа за шампион?

 efbet.com , но коефицентите за Хамилтън и Мерцедес са доста ниски, няма смисъл. По интересно е да заложиш за Фетел или за Ферари поне за конструктурската титла, Кими и Фетел ще носят стабилни точки всяко състезание, Ферари имат още девет токена да използват да развиват маторя... Всичко ще е ясно след Барселона, ама тогава и коефицентите ще са различни  ;)

 

И последно за състезанието в Малайзия - http://www.jamesallenonf1.com/2015/03/analysis-how-did-ferrari-take-malaysian-grand-prix-victory-away-from-mercedes/

 

 

 

Notice the clear drop off in performance on Hamilton’s tyres at the end of the stints in comparison with Vettel’s. Note also the pace of Vettel’s second stint, which put the race out of reach for Mercedes. 
Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И квалификацията, и състезанието в Китай с нищо никого не изненадаха... Точно както си и знаех - изненади ще имаме само при катастрофи и повреди. Не ме учудват смешните коефициенти при залозите. Интрига просто няма. 

Link to comment
Share on other sites

Ако не беше ск-ара познавах с много голяма точност първите 6. В смисъл реда го познах, че и разликите между тях до преди стюардите да се опитат до потрошат предното крило на торо росото :-D:-D

 

Едит: Иначе викаш не те изненада високото темпо на Ферари с по-мекия тип гуми на по-хладното трасе. Браво, браво.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Коефициента за Мангал шампион падна на 1.19... При конструкторите за Мерцедес - 1.03!!!

 

Жестока интрига има явно в тоя спорт тая година!!!  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Коефициента за Мангал шампион падна на 1.19... При конструкторите за Мерцедес - 1.03!!!

 

Жестока интрига има явно в тоя спорт тая година!!! :Facepalm:

Ти друго ли си очаквал. Ако за пилот все пак има малко неизвестни щото всичко става, то за тим е повече от сигурно. Трябва много, много вълшебна карта под масата на ФИА да изкарат Ферари, че да се случи нещо.

Link to comment
Share on other sites

Откъде пък реши, че Ферари ще изкарват карта?  :laughing:

 

Руми, искам коефициент за пилот, пръднал в кокпита и катастрофирал по тази причина в 15-та обиколка!  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Идеята е, че Реал Мадрид ако водят с 3 гола в 28 минута, намя как коеф. да им е над 1.10. Същото е и тук. Няма как да получиш коеф над 2.00, поне на този етап.

Link to comment
Share on other sites

Откъде пък реши, че Ферари ще изкарват карта? :laughing:

 

Руми, искам коефициент за пилот, пръднал в кокпита и катастрофирал по тази причина в 15-та обиколка! :grin:

дръпнал си повечко грешни бири. Прочети втори път. Ама тоя път внимателно. Освен ако още не седиш във времето На обдуханите дифузьори, тогава е разбираемо объркването ти. Сегашната ситуацията е. Мерцедес затварят всички с обиколка без единствения болид, който при бая късмет може да им се опъне... И това не е ред бул. Тяхната е изпята. Можеш да си купиш акции в потъналия кораб.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...