Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Combustion engine specifications:

 

1600cc, V6

15000 rpm max

Direct fuel injection up to 500bar

Single turbocharger

Controlled fuel flow

 

Energy recovery and storage systems specifications:

 

Kinetic, 120kW on the rear wheels

Exhaust energy recovery linked to the turbocharger

 

Няма как да не се изходят на метенето. Казах го на друго място. Ще си сменя името на Хасан Сюлейманоглу ако някой дойде и ми обясни какво не им харесва на сегашните двигатели. Какво му бърка в задника. Мен не ме кефи, че са с хомот, а тия мотори са способни да се въртят до над 21000 оборота :( :(

К*р да ги скъне - и ФИА И ФОТА

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някакъв франчуля пак е събул гащите....също както Мишлен през 2005-та. **р да ги им се Овие около врата :angry:

 

Аз май съм навит на сбирка, но колата ми към тоя час на денонощието би трябвало да е паркирана във Варна :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

В почивка сме - детето ми има рожден ден днес. Аз само се чудя дали някой някога някъде ще се сети да спретне нещо. В смисъл освен мен.

 

Днес съм бесен на механиците на Ред Бул, но едва ли колкото Женшен на своите. Купиуща резили в бокса, от които пострада и Кубаяши.

 

Псувах мощно Клюна, задето натресе Камуи отзад, но нищо не покрива ТРЕТИЯ ПОРЕД идентичен удар, направен от мръсния, долен, гнасен Циганин днес. Градинаря един път да го видя да сътвори нещо и тоя боклук му попречи. angry1.gif

 

Другарите от Ферари да поздравят бокса на Ред Бул и Циганина, че им докараха победа днес... Да им е честито. Между другото квалификацията вчера докара прякора Орача на Лимонсио. laughing.gif Който е гледал знае защо. beer.gif

 

Провален победа на Себастиан днес - резил!

 

Link to comment
Share on other sites

Ще ме извиняваш ама ако ТИ можеш при стъпване мокрото да контролираш колата, то ти си по-голям пилот от Шумахер. Поне аз видях НАПЪЛНО неуправляемо поведение преди удара. Точно както и с Витали предния път. Пълни спирачки, и никакъв шанс да се спре. Въобще не съм на мнение, че беше баш за драйв-тру. А мястото в крайното (9ти) отново показва това, което всички "доброжелатели" не желаят да признаят.

 

Люис Хамилътън е ИЗХВЪРЛЯНЕ от спорта. Да ходи да си чати със Сена (последното му интервю) напушен в тоалетната на Силвърстоун. Това момче е срам за спорта с простотиите и неуважението, което показва към ВСИЧКИ.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_eUPZFmvOjQ

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ще ме извиняваш ама ако ТИ можеш при стъпване мокрото да контролираш колата, то ти си по-голям пилот от Шумахер. Поне аз видях НАПЪЛНО неуправляемо поведение преди удара. Точно както и с Витали предния път. Пълни спирачки, и никакъв шанс да се спре. Въобще не съм на мнение, че беше баш за драйв-тру. А мястото в крайното (9ти) отново показва това, което всички "доброжелатели" не желаят да признаят.

 

Люис Хамилътън е ИЗХВЪРЛЯНЕ от спорта. Да ходи да си чати със Сена (последното му интервю) напушен в тоалетната на Силвърстоун. Това момче е срам за спорта с простотиите и неуважението, което показва към ВСИЧКИ.

 

Нещо май не си вникнал в проблема... Видял неуправляемо поведение... Ми кой го прави неуправляемото поведение бре, момък? Аз ли спирам късно в тоя завой с блокирали гуми??? Не за драйв тру - за аут беше. Ти пак му се радвай. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Знаех си, че не трябва да ходя на язовир точно днеска...знаех си, че ще им е на кадем. Сега ще дърпам състезанието да видя за кво иде реч...Малката разлика в квала обаче предвещава само 1.... :)

 

Психара какво ли ще каже...дето слагаше Рено и Мерцедес във висшата лига, а те и за Б група не са хихихи

Link to comment
Share on other sites

Нещо май не си вникнал в проблема... Видял неуправляемо поведение... Ми кой го прави неуправляемото поведение бре, момък? Аз ли спирам късно в тоя завой с блокирали гуми??? Не за драйв тру - за аут беше. Ти пак му се радвай. laughing.gif

 

Защо се правиш на невидял и нечул (подаването на газта и спирането от кой момент са)? Какви блокирали те гонят не знам, това се нарича АКВАПЛАНИНГ. Хубаво гледай, недей само злобей.

Link to comment
Share on other sites

Защо се правиш на невидял и нечул (подаването на газта и спирането от кой момент са)? Какви блокирали те гонят не знам, това се нарича АКВАПЛАНИНГ. Хубаво гледай, недей само злобей.

В цялата си кариера Шумахер е направил по-малко глупави грешки(без значение дали е виновен или е ставал жертва) от колкото сезон 2011....просто нямам думи майна

Link to comment
Share on other sites

Защо се правиш на невидял и нечул (подаването на газта и спирането от кой момент са)? Какви блокирали те гонят не знам, това се нарича АКВАПЛАНИНГ. Хубаво гледай, недей само злобей.

 

Ти или пак си пил грешното питие - или си сляп. ТОТАЛНО некадърна грешка на Клюна с последствия за друг пилот. Точка. Ти си го интерпретирай както искаш.

Link to comment
Share on other sites

В цялата си кариера Шумахер е направил по-малко глупави грешки(без значение дали е виновен или е ставал жертва) от колкото сезон 2011....просто нямам думи майна

 

Определено си е така.

 

"ТОТАЛНО" може и да всичко друго, но не и горното. Още повече пък "некадърна". Некадърно е поведението на Фетел в Канада. Некадърен е Люис днес с тия "тарани". Това си беше просто търсене на др. траектория, грешка, аквапланинг, загуба на управление. Не казвам, че не е сгрешил. Ти колко пъти си виждал за такова нещо драйв-тру? Мен ми се губят.

 

Определено в последно време много странни решения виждаме в Ф1. Ей като сега за дифузьорите, които ги връщт на старото положение.

Link to comment
Share on other sites

Пич, честно ти казвам - подмий се и направо иди му се одупи на тоя келеш, но не ни ангажирай с подобни неща ако обичаш. Аман от коне с капаци по отношение на тоя Клюн. Радвайте му се с Румен, със Стефчо, с когото желаете. Ама не се опитвай да ни правиш всички нас другите на слепи. Ай сиктир!

 

ЕДИТ: ТОТАЛНО не ами ТОТАЛНО! Повтарям своето твърдение. Не те ангажирам с него. НЕслепите видяха какво стана.

Link to comment
Share on other sites

Добре, бе. ВСЕВИЖДАЩИ ЕКСПЕРТЕ. Не се пали толкоз.

 

_____________________________

 

Някъде да са драснали интервюта след състезанието? Интересува ме дали Маса е коментирал последната обиколка.

 

_____________________________

 

Неща да са обявили дали ще разследват Люис?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Добре, бе. ВСЕВИЖДАЩИ ЕКСПЕРТЕ. Не се пали толкоз.

 

Аз изобщо не се паля - погледни се, че само ти си фантазираш некви глупости при ОЧЕВАДНА ТОТАЛНА грешка на Клюна. Не е нещо изключително, може да се случи на всеки. Но е ГРЕШКА и я допусна той. Също както Мангала излиза два пъти да коси тревата, примерно.

Link to comment
Share on other sites

По-интересното е как детето чудо не можа да изпревари Измамилтън (За същите тия НЕслепи), след като беше със секунди по-бърз. Ебем ти и пилота, за никав кор не става, и да не беше проблема му в бокса пак щеше да е на второ или трето място. УЕБ можеше да го изклюпа и него и да го изплюй като кисела краставичка.

Доколкото за МСШ случват се грешки, нормално е хора са, но на фона на всичката помия която го спъва тази година като КОБ и алкохолика Петров не мисля, че е редно да се плюе така заради една грешка, сгреши и си пое последствията, какво повече искаш не знам. На други писти това би се счело за състезателен инцидент, близката истроия има далеч по-видни сблъсаци без последствия. Само преди няколко състезания станаха повечето от тях. Бутона/Алонсо, Хамилтън/Бутона. По същата логика нормало е да накажат и Хамилътн за поведениято си в последната обиколка, разликата е една, че нямаше счупено крило, и двамата останаха на пистата...А Коб нищо не изгуби от сблъсака освен, че се завъртя, отпадането му н ее в следсвтие на удара със МСШ...

 

И тука се вижда разликата от "Avoidable" и "Unavoidable" грешки в сравнения с грешките на Хамилтън!

 

"Having used DRS for the first time in the race, I was arriving at the corner with over-run. Underestimating the effect, my braking was not good and this is how the collision happened.
Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

По-интересното е как детето чудо не можа да изпревари Измамилтън (За същите тия НЕслепи), след като беше със секунди по-бърз.

Този тъп въпрос очаквах да го чуя от някой неподготвен "разбирач" laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

СМЕХ!

Link to comment
Share on other sites

Да - съвсем нормални РАЗРЕШЕНИ тийм ордърс. РАЗРЕШЕНИ - повтарям за неразбралите. Фетел явно имаше сериозен проблем с колата, след като последните обиколки губеше по секунда от Лимона без видими причини.

Link to comment
Share on other sites

Крехкият мир в Ред Бул, който миналата година се взриви заради вътрешната борба между Себастиан Фетел и Марк Уебър, е на път отново да се срине. Австралиецът настигна съотборника си в последните обиколки на днешната Гран при на Великобритания и го атакува няколко пъти за втората позиция, но получи съобщение от питуола да запази разликата помежду им.

 

Уебър никак не остана доволен от случилото се, а първият въпрос към шефа на тима Кристиан Хорнер след финала бе дали това всъщност не бе пример за заповеди от бокса.

Ахахахахах...Вадете ми сега от 9 кладенеца вода, че и от 10ти може.

 

Специално за Раптор...Хорнер преди 1 година каза, че такива неща в НЕГОВИЯ ТИМ НЯМА ДА ИМА....майко мила...рева от смях

 

Миналата година ако някой от тук присъстващите може да ми покаже думата заповед...ще му купя толкова злато колкото кила тежи :D

 

Да - съвсем нормални РАЗРЕШЕНИ тийм ордърс. РАЗРЕШЕНИ - повтарям за неразбралите. Фетел явно имаше сериозен проблем с колата, след като последните обиколки губеше по секунда от Лимона без видими причини.

повтаряй каквото си поискаш...и ти и Хост и всички дето говориха за Германия ;) Тимови заповеди е имало винаги...аз ви показах 4 примера на миналата страница :D Но само тия на Ферари са ви червни....хак да ви е...съвсем откровено го казвам ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Този тъп въпрос очаквах да го чуя от някой неподготвен "разбирач" laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

СМЕХ!

Ми отговорими де, 10 обиколки му лиза гъза и накрая влена в бокса. Псевдо + Карач = VET.

Просто почна да се вижда колко може, като го гони някой се завърта, като гони някой не може да го изпревари - чудничко :)

 

Хахаххам, дам, много интересно, когато Ферари заповядват не е разрешено, ама на Ред Бул е разрешено, поясни ми къде е тънката граница, че нещо ми се губи. Е те тва е СМЕХ!

 

Ферари Ало/Маса - Пусни го да мине по-бърз е..

Ред Бул Уеб/Фет - Не го минавай ей тей, по-бърз си ама си стой отзад..

 

А ся кое е по смехотворното и кое е оронва престижа на пилота повече...

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Ахахахахах...Вадете ми сега от 9 кладенеца вода, че и от 10ти може.

 

Специално за Раптор...Хорнер преди 1 година каза, че такива неща в НЕГОВИЯ ТИМ НЯМА ДА ИМА....майко мила...рева от смях

 

Миналата година ако някой от тук присъстващите може да ми покаже думата заповед...ще му купя толкова злато колкото кила тежи :D

 

 

повтаряй каквото си поискаш...и ти и Хост и всички дето говориха за Германия ;) Тимови заповеди е имало винаги...аз ви показах 4 примера на миналата страница :D Но само тия на Ферари са ви червни....хак да ви е...съвсем откровено го казвам ;)

 

По ТВОЯТА логика от миналата година - тийм ордърс НЯМА. Каза се на Уебър да поддържа темпото и да стои на фиксирана дистанция. НЕ беше казано нищо тъпо и нагло от типа на "Фернандо ис фастър ден ю" laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

Не те ли е срам да се обаждаш изобщо по тоя въпрос???? хахахахах

 

Хахаххам, дам, много интересно, когато Ферари заповядват не е разрешено, ама на Ред Бул е разрешено, поясни ми къде е тънката граница, че нещо ми се губи. Е те тва е СМЕХ!

 

Ами разбирачо на пилешки шницели, миналата година тийм ордърс бяха ЗАБРАНЕНИ, този сезон са официално РАЗРЕШЕНИ. По-добре съм тиказал да си гледаш апарата и телескопа отколкото тоя спорт. Сладур beer.gif

Link to comment
Share on other sites

По ТВОЯТА логика от миналата година - тийм ордърс НЯМА. Каза се на Уебър да поддържа темпото и да стои на фиксирана дистанция. НЕ беше казано нищо тъпо и нагло от типа на "Фернандо ис фастър ден ю" laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

Не те ли е срам да се обаждаш изобщо по тоя въпрос???? хахахахах

 

 

 

Ами разбирачо на пилешки шницели, миналата година тийм ордърс бяха ЗАБРАНЕНИ, този сезон са официално РАЗРЕШЕНИ. По-добре съм тиказал да си гледаш апарата и телескопа отколкото тоя спорт. Сладур beer.gif

Нали пречело на спорта ве приятлю, всчики така говорихте, аз се изказах когато трябваше, винаги съм бил за тия нареждания, аз съм шефа, аз им плащам, и аз ще им казвам кой кого да пусне точка!

 

Пак повтарям, много по-долно е да си по-бърз и да не те пускат да минеш, отколкото да си по-бърз и просто да ти кажат да се отдръпнеш от линията...

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

За разлика от Стефчо миналата година, който стана за смях, твърдейки как НЯМАЛО тийм ордърс след оная излагация, аз дитректно казах, че днес имаше леко напомняне = тийм ордър.

 

НО - аок приемем, че радиото е изключено, очевадния проблем в колата на Фетел позволи на Уебър да го догони, който Уебър ако си бе позволил да го изпревари в последната обиколка, щеше да кара за Лотус догодина в най-добрия случай. Това е просто, ясно и очевадно. Трябва да е луд да го направи. При разрешени тийм ордърс леко му го напомниха, да не стават грешки. НО пак казвам - при липса на радио това състезание пак щеше така да свърши.

 

Пак повтарям, много по-долно е да си по-бърз и да не те пускат да минеш, отколкото да си по-бърз и просто да ти кажат да се отдръпнеш от линията...

 

Няма НИКАКВА разлика. Все тая. В единия случай заповедите бяха забранени, сега са позволени - кратко и ясно.

Link to comment
Share on other sites

дистанция. НЕ беше казано нищо тъпо и нагло от типа на "Фернандо ис фастър ден ю"

 

:punk нумеро уно си ;) Лаеш против Люис с жалкарската му титла ама щом Уебър ще отнася парцала е ок, нали за Фетел иде реч. Жалко било, то не е жалко да ти кажат поддържай като ти му правиш по 100-200 хил. на сектор.

 

Егати аршина за жалкост.

 

________________________

 

А това пък за техн. проблем е ВРЪХТА. Какво? "жентълменски" ни са изпреварваме като ти се счупи колата, а? Щеше да е ок, да не "напомнят" ами да си кажат това, което е ясно на всички право > "Марк, не изпреварвай" , кратко, ясно и достойно.

 

Т'ва че Фетел е пилот номер 1 от миналия сезон още е ясно на всички. Нз за пред кого се пънат да правят "тънки" намеци.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...