Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Деком примерно на подобни цени гледах нещо (верно леко с връзки и ДДСто отива към фирмата) но имаше там някъде.

 

И доколкото разбрах напоследък Midea изобщо не са лоши климатици (преди си мислех че са най-китайската марка).

 

Със 100тина лв отгоре можеше Панасоник да се намери, само че като я споменах тази марка на Галин и той подскочи и с боен вик каза "НЕ" та май по-добре Midea отколкото панасоник. Дотук се изчерпва компетентността ми.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здр колеги гледам ,че темата е за климатици и реших да пиша тъй като от извесно време гледам тия уреди.От многобройни те производи те ли за в момента съм се спрял на MITSUBISHI от инвенторните 9 произведени в Япония,но ми преди няколко дена ми препоръчаха на Sharp инвенторните.Моля някой ако има Sharp инвенторен да сподели мнението си за него тъй като не видях мнения за тях тук,благодаря предварително за мненията лек ден и приятни почивни дни на всички.

Link to comment
Share on other sites

Блaгодaря зa информaциятa ще погледнa оферти те нa тaя фирмa дaно имaт офис в Пловдив.Незнaм Sharp ми ги предлaгaт нa дилaрски цени плюс безплaтен монтaж и нaмaление при тaксaтa зa профилaктикaтa но ще видя в тaзи фирмa.

Link to comment
Share on other sites

Имат офис разбира се - като идваш от Панаира към Тунела, в блока преди кръстовището на Чифте Баня отдолу. Спира се вдясно на тротоара. biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Наскоро си взех едно Hitachi http://klimacontrol.com/klimatici.php?c=30 . Eто такова и съм повече от доволен.

Ако наистина Наскоро си беше взел Осака или Елит да речем, също щеше да си повече от доволен. (ако ме разбираш какво се опитвам да ти кажа, де)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ако наистина Наскоро си беше взел Осака или Елит да речем, също щеше да си повече от доволен. (ако ме разбираш какво се опитвам да ти кажа, де)

Ами не е сигурно,може да не е доволен от Шум,отопление/охлаждане/,замръзване при -5 (елит) и още доста неща.Не всичко ново,е хубаво.(ако ме разбираш какво се опитвам да ти кажа) Все пак затова Елит е 650 лева,а осака е 1300....нали ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Много разбирачи, много нещо ! Чудя се само кой точно климатик ще издържи 20 години без да се разбрица или да стане напълно неизползваем поради затлачване на питата с боклуци и прах.

Реално повече от 10 години според мен си е в сферата на фантазиите. А и за 10 години вътрешното тяло ще му остарее пластмасата. Освен това ще ти писне да го гледаш до смърт !

Така че според мен точно в този случай взимай нещо евтинко, ползвай докато е в гаранция и след това колкото те изкара все ще е на далавера. За парите за разните дайкини майкини ще го смениш два пъти с новичко. А китайчетата след 5 години със сигурност ще са на светлинни години като техника пред сегашните скъпи климатици.

Сега и малко личен опит : взех си 2 инвертора haier преди 10 г. От технополис. Първото китайче което ми попадна пред очите. И чак сега ми се наложи да им ... дозаредя фреона :-P

 

Има тук един панасоник на повече от 13г и се позлва почти през цялата година. Работи си безпроблемно, даже профилактика му се прави много рядко. Обаче новите панасоници не струват.

Много доволен съм от daikin. Даже базовия модел работи супер тихо, като му промениш градусите реагира светкавично, а не да се чуди като китайските 5ч какво става. Напълно си заслужава парите.

Китайски неота и подобни са хвърлени пари на боклука.

Link to comment
Share on other sites

Точно, пари на вятъра.

Горд притежател съм на Мицубиши от ...1994г., да, точно от тогава.Работи си идеално.Всички знаем, че евтиното винаги излиза по-скъпо.Лично изпитано.

Link to comment
Share on other sites

Точно, пари на вятъра.

Горд притежател съм на Мицубиши от ...1994г., да, точно от тогава.Работи си идеално.Всички знаем, че евтиното винаги излиза по-скъпо.Лично изпитано.

:bowdown: именно

 

Има тук един панасоник на повече от 13г и се позлва почти през цялата година. Работи си безпроблемно, даже профилактика му се прави много рядко. Обаче новите панасоници не струват.

Щом работи от 13 години и рядко му правите профилактика не просто си струва ами си е избил парите многократно

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Да не си правя собствена тема, ще ползвам тази.

Информативно да попитам, че може да се наложи да правя такъв избор скоро. Към какъв клас и цени да се насоча за климатик който ще е в хол 32 квадрата? Ще се ползва само за охлаждане през лятото :) Нова сграда с изолации и т.н.., ако това има значение. 

Съответно за спални ~14 квадрата какви би било подходящо ? Също само за охлаждане :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ами то парите всъщност ти трябва да си ги определиш.

Иначе като някакъв сносен вариант може да ти предложа това: 

За хола - Fujitsu ASYG 12LMCA https://zora.bg/fujitsu/asyg-12lmca/22986

За спалните DAIKIN ATXV25 http://brosbg.com/DAIKIN-ATXV25-ARXV25-product-7911

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Мерси, Vetim

Питам за да се ориентирам какво да гледам при така зададените условия.

Лично на мен основната ми чуденка е дали има смисъл да се взима нещо скъпо при условие, че единствено ще духат студено по някой и друг месец лятото. 

Link to comment
Share on other sites

Ще ти издам една тайна.

Каквото и да си вземеш (стига да е съобразено с кубатурата), все ще те охлажда ;) И още една тайна.... 99% процента от инверторните климатици в режим охлаждане, всъщност работят като конвенционалните. Толкова по въпроса с работата.

Друг е въпросът обаче с нивото на шум.  За това, когато си избираш климатик, гледай внимателно за децибелите.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Само да питам - за тоя голям хол тази 12-ка не е ли малко слабичка? Това са повече от 70 кубика...

Моя хол е 36квадрата някъде и една 12 е предостатъчна. И за охлаждане и за отопление (като добавка към парното)

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля, че 12-ка може и да стигне за охлаждане, но работа е според зависи. Моя хол е къмто 25 квадрата и понякога 12-ката му идва в повече, но това си е частен случай. Има много параметри - етаж, изложение, дограма, изолация...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Здравейте, става дума за две помещения преход кухня/хол.

Насочил съм се към Митсубиши MSZ-SF50VE от Климаком.

 

Моля някой, ако има преки впечатления или може да даде съвет за 18-ка към 2000-2300 лв. с монтаж в Пазарджик.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, става дума за две помещения преход кухня/хол.

Насочил съм се към Митсубиши MSZ-SF50VE от Климаком.

 

Моля някой, ако има преки впечатления или може да даде съвет за 18-ка към 2000-2300 лв. с монтаж в Пазарджик.

Преди почти 5 години ми монтираха дайкин 18-ка - ето този модел http://v-clima.com/prod.php?id=klimatik-daikin-ftx50gv-rx50gv

Помещението ми е ок. 40 кв.м. - хол, преходна и кухня.

Основно го ползвам за отопление и досега 4 зими се е справял чудесно, т.е. не се е налагало да включвам допълнително отопление когато стане много студено. Разбира се изложението и дограмата също са много важни.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Налага се да взимам климатик, ако може да ме насочите към конкретен модел/фирма за Пловдив?

 

Пействам поста си от друг форум:

1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?Жилищo - вceĸиднeвнa2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?За охлаждане и за отопление (пpeдимнo)3. Каква е:а) квадратурата и кубатурата на помещението;17ĸв.м2, 43м3б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);ΠBЦ, KA cтъĸлo, двoeн cтъĸлoпaĸeтв) квадратура на прозорците;5ĸв/м2г) изложението на помещението;Изтoчнa външнa cтeнa, Южнa външнa cтeнaд) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)?1 eтaж, ĸъщaе) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;всекидневнаж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?ĸъщa4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?Πлoвдив5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?24/26, 19/226. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?Cтeни - 50мм, вътpeшнa изoлaция, Фибpaн, тaвaн - бeз изoлaция7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?Teлeвизop и ĸoмпютъp8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.1ĸ - 1.2ĸ +/- 100лв9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?-10/30
Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...