Jump to content
BulForum.com

Google+


THE STORM

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Добре де. Добавих 3ма приятели в "кръг" приятели. Как сега да им пратя покана че след като един път цъкнах "да разбрах" и вече няма такова.

 

Edit: Усетих се... само че не мога да избера цял "кръг" ами 1 по 1

Link to comment
Share on other sites

Все повече се убеждавам, че тая мрежа е по-скоро към мобилния потребител, а не към този работещ на настолна машина.

Link to comment
Share on other sites

Google+ преминава границата от 10 млн. потребители до дни

"Ако бутонът за пращане на покани остане активен, до края на седмицата социалната мрежа вече ще има 20 млн. "жители", пише специализираното IT издание Gizmodo."

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Абе това съвсем като фейсбук. Има разни кръгове което е хубаво ама като цяло ми изглежда много подобно. Те кръговете сигурно ще ги направят и фейсбука скоро.

 

Каква е идеята всъщност?

Link to comment
Share on other sites

Абе това съвсем като фейсбук. Има разни кръгове което е хубаво ама като цяло ми изглежда много подобно. Те кръговете сигурно ще ги направят и фейсбука скоро.

 

Каква е идеята всъщност?

Е, как каква? Идеята е да се направи още едно нещо, което ако не се получи по тъпо, то поне да бъде същата простотия като Фейсбук.

Link to comment
Share on other sites

Абе това съвсем като фейсбук. Има разни кръгове което е хубаво ама като цяло ми изглежда много подобно. Те кръговете сигурно ще ги направят и фейсбука скоро.

 

Каква е идеята всъщност?

 

Свали си приложението за Android и ще видиш каква е идеята. Цъкни сърч в Google и там ще видиш идеята. Отвори си Gmail-а и ще видиш каква е идеята.

 

Интеграция. Навсякъде. Разглеждаш резултати от търсачката и ХОП, Спас Ножката го харесал единия. Вместо да гледаш другите, ще влезнеш направо в тоя, защото знаеш, че Спас Ножката си разбира от търсачките и там ще намериш каквото ти трябва. Същото за всякакви продукти, заведения и каквото още се сетиш.

 

Отваряш Google+ за Android, цъкаш nearby, то ти сверява местонахождението и виждаш, че преди 5 минути някоя си Женя написала, че е в същия бар, тъпо и е, пияна е до козирката, е*е и се и ще скочи на всеки, който я заговори.

 

Ей такива ми ти работи.

 

Ако тоя последния сценарий ми се случи, ще споделя в темата. Обещавам. Само той ще си е заслужавал регистрацията.

Link to comment
Share on other sites

Ако тоя последния сценарий ми се случи, ще споделя в темата. Обещавам. Само той ще си е заслужавал регистрацията.

 

Това означава да имаш познати които нон-стоп споделят къде са, какво фиркат и колко точно им се е*е.

 

Аз такива ги блокирам...

Link to comment
Share on other sites

...

Каква е идеята всъщност?

Да намажат и Google от истерията (кацата с мед (пари)), наречена "социални шитс". Как каква.

Link to comment
Share on other sites

A той явно ги е*е докато ти ги блокираш :D

 

Aaaa и аз познавам един такъв... харчи повече за лекарства отколкото аз за компютри :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това означава да имаш познати които нон-стоп споделят къде са, какво фиркат и колко точно им се е*е.

 

Аз такива ги блокирам...

 

Това се опитвах да ти кажа. Че не е нужно да ги познаваш. Пак можеш да им виждаш мислите и какво ли не там, стига да са го направили публично и да са си сложили местоположението. На Android приложението има графа "Nearby" дето ти излизат хора, които са ти в приятелите, или които пишат публични публикации в определен радиус от твоето моментно местоположение.

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за местоположение, всички ли, по дяволите, на тая земя ползват WiFi, че Гугъл да им определи къде се намират с точност до "4 номера"?! :confused .

А и тия WiFi, които са заключени, как по дяволите Гугъл ще им знае публичните ИП адреси и ще определя местоположението ми след това?!

Ако става дума за нормална интернет връзка (неВифи), не може да определи местоположението само по ИП адреса, освен най-много града.

И тоя скандал със сканирането на мрежите на хората.... пак не ми стана ясно.., Гугъл ползват такива спорни методи за да си движат бизнеса, че и скоро и процес можем да очакваме? Че какво ги отличава тогава от някои други.. Може би това им е начинът да имат някакво преимущество в бозата наречена "социални мрежи" пред фейсбук, или какво ли....

Също ми се повръща от цялата тая помия, всички тия глупости, както каза Дядомраз - някой си кога и какво е срал, каква пръдня му минава през малкия мозък, и това трябва да ме забавлява ли...

Както и да е.

Link to comment
Share on other sites

...

Както и да е.

Е и? Някой да те кара с нож на гърлото да влизаш в социалните шитни? Get a life, защо се газираш толкова от нещо, което уж не би трябвало да те бърка?

Link to comment
Share on other sites

Е и? Някой да те кара с нож на гърлото да влизаш в социалните шитни? Get a life, защо се газираш толкова от нещо, което уж не би трябвало да те бърка?

То и скайп не ме бърка, но все пак приятелите, които киснат само там.... това променя леко нещата нали.

Колкото и да ми е неприятно, човек не може да остане настрани от тия мании. Дразни ме фб и скайп как ми ги навират под носа с ВСЕКИ възможен сайт, че даже почнаха и в десктоп софтуерите.

Link to comment
Share on other sites

То и скайп не ме бърка, но все пак приятелите, които киснат само там.... това променя леко нещата нали.

Колкото и да ми е неприятно, човек не може да остане настрани от тия мании. Дразни ме фб и скайп как ми ги навират под носа с ВСЕКИ възможен сайт, че даже почнаха и в десктоп софтуерите.

 

Да, но интеграцията на Facebook log-in-а вместо нова регистрация в повечето сайтове е много удобна.

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за местоположение, всички ли, по дяволите, на тая земя ползват WiFi, че Гугъл да им определи къде се намират с точност до "4 номера"?! :confused .

А и тия WiFi, които са заключени, как по дяволите Гугъл ще им знае публичните ИП адреси и ще определя местоположението ми след това?!

Ако става дума за нормална интернет връзка (неВифи), не може да определи местоположението само по ИП адреса, освен най-много града.

И тоя скандал със сканирането на мрежите на хората.... пак не ми стана ясно.., Гугъл ползват такива спорни методи за да си движат бизнеса, че и скоро и процес можем да очакваме? Че какво ги отличава тогава от някои други.. Може би това им е начинът да имат някакво преимущество в бозата наречена "социални мрежи" пред фейсбук, или какво ли....

Също ми се повръща от цялата тая помия, всички тия глупости, както каза Дядомраз - някой си кога и какво е срал, каква пръдня му минава през малкия мозък, и това трябва да ме забавлява ли...

Както и да е.

Аз не виждам какъв е проблема... всеки може да си обикаля и да се вързва към публичните wi-fi връзки и по този начин да види техните ип-та, имена и др. Каква е разликата дали Google го прави или някой друг? Като някой не иска да са му достъпни данните да си защити wi-fi рутера. Иначе що се отнася до локацията тя вързана с google maps. В моя случай google maps имат 2-3 улици на кръст в Sarajevo и всеки location го дава в първата, втората или третата улица в зависимост от близостта ми до нея (това като име на улицата, иначе по координати са дотолкова точно доколкото е инфото от agps-а или от самия gps ако е пуснат.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...