Jump to content
BulForum.com

Google+


THE STORM

Recommended Posts

Аз говорех за домашните и защитените WiFi връзки. В тях Гугъл би влязал само ако разбива паролите (ако може), а това вече не е много редно. На добре защитена мрежа не виждам как ще разбере ИП-та, камо ли публичните им, за да определени след това местоположението на ползвателите ѝ.

 

Колкото до гугълмобилите и сканирането на мрежите, наистина какво толкова реват срещу това, освен ако наистина не се опитват да взломяват защитени такива..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Аз говорех за домашните и защитените WiFi връзки. В тях Гугъл би влязал само ако разбива паролите (ако може), а това вече не е много редно. На добре защитена мрежа не виждам как ще разбере ИП-та, камо ли публичните им, за да определени след това местоположението на ползвателите ѝ.

 

Колкото до гугълмобилите и сканирането на мрежите, наистина какво толкова реват срещу това, освен ако наистина не се опитват да взломяват защитени такива..

 

 

Малко нелогично ми звучи това дето го говориш. Google Mobile-а ще спира през 50 метра за сумати часове, за да разбие на Леля Сийка паролата за безжичната мрежа?

Link to comment
Share on other sites

Е, ако оставим настрана че WEP се разбива за минути (а е учудващо колко хора ползват такова, особено при ад-хоц мрежички), именно това имах предвид. Какви местоположения може да дава Гугъл ако повечето мрежи са защитени? Или повечето хора ползват интернет през публични незащитени wifi :rolleyes: .. Малко се губи смисъла, така повечето хора само до град може да ги определи. Защо изобщо се занимават със сканиране на мрежите като следствие. Това ми беше питането.

Link to comment
Share on other sites

Е, ако оставим настрана че WEP се разбива за минути (а е учудващо колко хора ползват такова, особено при ад-хоц мрежички), именно това имах предвид. Какви местоположения може да дава Гугъл ако повечето мрежи са защитени? Или повечето хора ползват интернет през публични незащитени wifi :rolleyes: .. Малко се губи смисъла, така повечето хора само до град може да ги определи. Защо изобщо се занимават със сканиране на мрежите като следствие. Това ми беше питането.

 

 

Едно търсене в Google (знам, че е срамно за повечето от вас) ще ти даде повече отговори от тридневна дискусия във форума. Има статии, тестове и проучвания още от 2006 година, обясняващи как може да се ползва Wi-Fi за определяне на местоположението.

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос после като ти знаят САМО IP адреса (посетил си сайт като G+), как да те свържат с дадено WiFi, което са "видели" някъде си около някой адрес. Отделно, че WiFi обикновено се ползва в частни мрежи, а не директно с пучбличния адрес, и стопанина с лаптопа съвсем не е длъжен винаги да се намира там (ако по някакъв начин свържат ИП и Wifi). Да не говорим колко динамични са WiFi мрежите, днес са тук утре ги няма, или са променени, с различни конфигурации, ИП адрес и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми с "кръговете"?

Добавям някой там и той ме добавя, пише, че съм го добавил в известията и го показва в менюто с кръгове, същиото и при него, обаче в менюто под профилната снимка не го показва. Пробвах с рефреш и обновяване на кеша и пак не става. След време се появяват иконките там сами, обаче е дразнещо.

Link to comment
Share on other sites

Хм. Определено е в пъти по-добре от фейсбоклука.

 

Ъхъ засега няма толкова спам. Въпреки че от пръв поглед си приличат много

Link to comment
Share on other sites

Не е толкова "ексхибиционистка" колкото Facebook.

 

Като постнеш снимка във Facebook е като : Това е моя снимка. Аз си я слагам да си седи тук. Вижте ми я.

Като сложиш снимка в Google+ е като: Това е моя снимка. Аз я показвам на вас.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Як е ПЛЮС-а :) Прилича ми няколко идеи над идеята им за wave :) Само дето има стена :)

 

Предпочитам го пред ФБ...а скоро са обещали и google games като чето че те предоставят направо API-то и хоста и всичко от теб се иска само да седнеш да им напишеш игра :)

 

Което пък предполага навалица :)

 

 

Шъ видим...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Май са отпушили регистрациите. Като отворя гугъл и ми праска една стрелка да обърна внимание.

И или е официално вече, или са разширили кръга за тестване, защото тяхното приложение ми се появи в Андроид маркета. А до сега го нямаше - беше валидно само за щатите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...