Jump to content
BulForum.com

M-Network


Recommended Posts

Айде честита нова промоция * за Мтел абонати:

 

Месечна такса:

 

30 Mbps за 9,90 лв. 

50 Mbps за 11,90 лв.

 

* За клиенти на Мтел на мобилна телефонна услуга от не по-малко от 3 месеца, вкл. клиенти на предплатената услуга Прима, които прехвърлят ползвания номер на срочен абонаментен план за мобилна услуга.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply
  • 2 months later...

Трябва ли да се звъни на съпорт, ако искам в единия порт на ONT да закача рутер? Тоест директно ли ще си го познае или трябва да се бриджне свише? И може ли ако в единия порт на техния ONT се закачи рутер, от другия порт за нет да се върже директно PC, без да минава през рутера? Услугата е при мои познат и искат друг рутер, защото този, който е вграден в устройството на MTel нещо е барлив, а хората си имат 1043 и искат него да си ползват.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ли да се звъни на съпорт, ако искам в единия порт на ONT да закача рутер? Тоест директно ли ще си го познае или трябва да се бриджне свише? И може ли ако в единия порт на техния ONT се закачи рутер, от другия порт за нет да се върже директно PC, без да минава през рутера? Услугата е при мои познат и искат друг рутер, защото този, който е вграден в устройството на MTel нещо е барлив, а хората си имат 1043 и искат него да си ползват.

Ние им звъняхме.

Не съм сигурен длаи бриджнаха 1 или 2 порта. Но зад бриджнатият порт не е проблем да си закачи рутер, допълнително му остава натнатният порт на тяхното устройство зад който може да си закачва пц-та и т.н.. 

А ако му бриджнат 2 порта не е проблем към вторият да закачи PC.което ще е независимо от неговият рутер и от ната на мтелското устройство

В случай, че бриджнат само един порт, слага суич и си решава проблема :)

Реално на нас ни дават 5 IP–та, 1 натнато от тяхното онт, и 4 през  бриджнати портове.  

Link to comment
Share on other sites

Мхм. Сега гледам на сайта на Мегалан има някакво ръководство за самообслужване, та там след регистрация, май може да се рови. Утре ще ги видя, а в краен случай ще се обадя.

 

Edit: Да, наложи се да се обадя. Като изключим, че се наложи поне 4-5 пъти да звъня, докато някой вдигне и че след това никой не ми върна обаждане, а сами поеха ангажимент, друг проблем нямаше. Интересното е, че на бриджнатия порт има едно външно IP, а на първия порт, който си останат NAT има друго външно IP, което е добре - реално се ползват 2 услуги... Скоростта е перфектна. 82 даун и 75 ъп през рутер, но и на кабел е същата история.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Страхотна коледна оферта на Мтел за домашен интернет :

 

30 Mbps-->Такса 7,95 лв.
50 Mbps-->Taкса 9,95 лв.
100 Mbps-->Такса 18,45 лв.

Предложението важи за целия срок на договора и от него могат да се възпозлват и нови, и настоящи клиенти на Мтел на които остава три или по-малко месеци до изтичане на настоящия договор. Промоцията е валидна до 31.01.2015 г. 

Link to comment
Share on other sites

Дават скорости, с 50-те % през деня всъщност получаваш по-високи от куулбокс и околните. Имам 5 IP-та, което за мен е огромен плюс.

Нета им не спира. Какво повече му трябва на човек от интернет провайдър ? :))

Link to comment
Share on other sites

Имат още едно доста съществено предимство пред Кутията - на последните, едната част от мрежата е въздушна от простори, която в даден момент ще трябва да се махне, което ще създаде неудобства. Не на последно място - на колко от абонатите на Кутията им се е налагало да сменят боксове, захранвания и т.н...
А това с 5-те IP-та е супер.

 

А и като се замисля - за 8лв./месец, си заслужава да си ги пуснеш за бекъп!

Link to comment
Share on other sites

А и като се замисля - за 8лв./месец, си заслужава да си ги пуснеш за бекъп!

... и обвързване за две години???

 

*Промоционална месечна такса за целия срок на договора при подписване на 2-годишен абонамент за домашен интернетот Мтел в периода от 02 декември 2014 г.до 31 януари 2015 г. След изтичането на 2-годишния договор, той продължава за неопределен срок при стандартните цени на услугата.

Link to comment
Share on other sites

Коментирам само варианта бекъп.

При драстичното спадане на цените за мобилен интернет, предпочитам да ползвам такъв за бекъп.

Link to comment
Share on other sites

Ползвал съм доста интернет доставчици, но от Мтел бях най-доволен. Две години никакво прекъсване, постоянно високи скоростти, осигуряват безплатен монтаж+рутер(нещо,което липсва при настоящия ми доставчик N3). Също така, денонощна връзка с оператор, няма значение дали е събота или сряда (което при N3 има значение) .За съжаление, телевизията на Мтел е доста зле, дори на най-високия пакет нямах възможност да гледам испанското и заради това минах на N3, правейки компромис да сменя оптиката с LAN. Мтел могат да имат много кусури, помним преди години когато имаха проблем със системите, каква манджа с грозде беше при тях. Но по отношение на интернет за вкъщи, горещо ги препоръчвам на всички близки и познати. Говоря за Тракия, за другите райони нямам наблюдения (а и те май нямат покритие навсякъде). Просто се чудя, с тези цени да не занижат качеството. 4 евро за оптичен интернет е направо смешна цена. 

Link to comment
Share on other sites

Телевизията им е в киреча - факт. Не само липса на канали, но и стандартните канали са смачкани, незнайно защо, но факт. На сателитната им платформа качеството на някои канали е по-добро от това на IP-то им, поне според мен.

Та така телевизията е леш, но нета е супер.

Този тест е на услуга за 14лв. с телевизия+нет. По договор трябва де са 50MBit/s

3957553929.png

Link to comment
Share on other sites

И аз бях на същия пакет (50mb) и скоростите ми бяха същите. Мисля, че имаха обявена промоция на сайта на Мегалан, в определен часови пояс на деня (50% по-високи скорости). Но, когато и да пусках тестове на speedtest ми показваше около 75-80 MBit/s, въпреки че по-договор бях на 50 MBit/s. А за телевизията им, също недостатък мога да изтъкна изключително скъпите допълнителни пакети. Имаха безумна такса от 20 лв, за допълнителен пакет от няколко HD канала. 

Link to comment
Share on other sites

Абе не е като да не могат :)) Не коментираме, че куулбокс хич ги и няма на някои места :))

3956465131.png

 

3956476900.png

 

 

Е ти тогава удари кьоравото с тая промоция (ако не се бъркам) и от тогава само се фукаш :D

 

А за тази промоция в момента няма никаква информация. Тези 100Мб какви са? БГ?Интернационал?Ъп?Даун?За целия договор или? И на сайта им няма инфо.

 

Аз не съм с много добри вЧепетления от тях. Купиха СПНЕТ и често имаме проблем с интернета (антени). Иначе бързо реагират и подменят устройствата където е необходимо, но... за гарантиран, интернета им хич не е такъв :) Пак казвам, че може да се отнася само за бившото СПНЕТ подразделение.

Link to comment
Share on other sites

Е то промоцията от тогава свърши :P Най-готино беше като пускаха по 500 мегабита в началото :D

Иначе 100-те мегабита са за навсякъде , през деня ( до към 8 вечерта) увеличават скоростите с 50%, затова и на спийд тестовете които съм пуснал имам 150 мегабита. Неприятното е, че ъпа към международното пространство е отрязан на 20 мегабита, но така си е по договор.

 

Да те подразня малко на тема пингове към DNS-и от Мтел :)))

[root@rsys ~]# traceroute 8.8.8.8

traceroute to 8.8.8.8 (8.8.8.8), 30 hops max, 60 byte packets
 1  78-83-80-1.spectrumnet.bg (78.83.80.1)  1.492 ms  1.530 ms  1.341 ms
 2  10.251.206.70 (10.251.206.70)  3.587 ms  4.904 ms  4.849 ms
 3  10.251.193.174 (10.251.193.174)  3.496 ms  3.503 ms  3.549 ms
 4  72.14.235.39 (72.14.235.39)  4.979 ms 72.14.235.43 (72.14.235.43)  4.912 ms 72.14.235.39 (72.14.235.39)  5.086 ms
 5  google-public-dns-a.google.com (8.8.8.8)  3.125 ms  2.977 ms  2.964 ms
 
Нета с който обичам да се хваля е този, но той си е в моето вкъщи в Чехия :))
3958833004.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Мисля,че това ще е новият ми доставчик въпреки дълбоките резерви,които имам към Мтел.

Погледнах,че на картата имат покритие в Кичука,някой с отзиви от услугата в този квартал?

Link to comment
Share on other sites

Услугата навсякъде е една и съща - безпроблемна. Като ти гледам района - Кулбокс или МТел. Ако ти е само за нет, при тази цена от МТел, избирай тях. Ако искаш пакетна - Кулбокс, защото телевизията на МТел никак, ама никак не е добра. При Кулбокс, ако имаш стационарен телефон на Виваком или друг оператори, си го прехвърляш към Кутията и ти пада още една такса на месец.

Link to comment
Share on other sites

напълно споделям услугата на Lucky Luciano. В момента в Пловдив, ако човек търси само и единствено интернет, по отношение цена-качество са без конкуренция. Единственото,което може да се приеме за недостатък е обвързващият договор от две години. Ако си студент или просто живееш под наем не е много удобно. Но доколкото съм им чел ценовата листа, предлагат възможност за смяна на адрес (такса 40 лв.) , естествено при наличие на покритие. 

Link to comment
Share on other sites

Те може и да "нямат" конкурент, но малко ако живнат с покритието....

напълно споделям услугата на Lucky Luciano. В момента в Пловдив, ако човек търси само и единствено интернет, по отношение цена-качество са без конкуренция. Единственото,което може да се приеме за недостатък е обвързвващият договор от две години. Ако си студент или просто живееш под наем не е много удобно. Но доколкото съм им чел ценовата листа, предлагат възможност за смяна на адрес (такса 40 лв.) , естествено при наличие на покритие. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...