Jump to content
BulForum.com

M-Network


Recommended Posts

Да нямаше проблеми.

И аз съм,с рутер, у-вото.което предлагат от мегалан , ми бриджнаха единия порт и сега го ползвам само като медиа конвертор (за да мога да си ползвам моя рутер), макар,че всички други функции му работят, даже WI FI съм го оставил включено.

 

16b0d2fe3f77d4e9.PNG

 

Мисля ,че с торентите се справя добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Тарифата е Промо за Пловдив 14,90 за

100Мбита БГ - даунлоад

40Мбита ИНТ -даунлоад

 

БГ 40 ъп

ИНТ 10 ъп

 

От сайта който си дал сваля с 1500Мбита.

 

За ъплоуда ще споделя утре ,че сега съм спрял торент клиента.

Link to comment
Share on other sites

Хубав 1-ви ден , вече нямам нет laughing.gif, скапал им се софтуера за у-вата .

Ебати каръка дето съм lol.gif

 

Споко, първите няколко месеца ще е така :bgrin: Дано като си оправят софтуера, да си оправят и международния.Че с тия 100Mb "дето дават", ще пада голям смях :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вече 8 часа няма нет ,ебати софтуера и чудото, явно на никой не му се е ставало през ноща да работи mad.gif

От форума на Мегалан

Уважаеми клиентиКъм момента има проблем с предлаганата от нас G-PON услуга.Работим по отстраняването на проблема.Моля да ни извините за причинените неудобства.

Link to comment
Share on other sites

Съобщиха че проблема е отстранен , но още няма как да видя ,защото си боднах кабелчето на Ентри в рутера, че без нет няма как.

 

За съжаление ще разбереш по трудния начин, че стабилността на услугата > скоростта. Аз съм си боднал кабелчето на Ентри от 2 години и скоро нямам намерение да го махнаbeer.gif

Link to comment
Share on other sites

При мен Ентри също ще остане засега ,за бекъп, макар ,че се съмнявам да имам сериозни проблеми с нета от Мегалан, просто стечение на обстоятелствата, с Ентри имах веднъж такъв проблем , прецака им се софта в централата и нямаше нет до сутринта и още няколко прекъсвания по вина на ЕВН,но с тях няма никаква оправия.

UPS-а който съм сложил за рутера и ONТ у-вото на мегалан може да изкара до 24 часа на батерия така,че ако нямат проблем от естеството на днешния ,няма да съм без нет.

Link to comment
Share on other sites

Някои впечатления :

Сърфирането из нета е без забележки, но при пускане на торент клиента, сърфирането става мъка.

В рутера настройките за конекции са ми на 1000( запълва около 700-800) а в торент клиента на 200, след като промених на рутера на 5000(запълва около 1500) всичко се оправи, при Ентри нямах такъв проблем със старите настройки, но явно тук ще е така , важното е че всичко работи на 6 , засега съм доволен от услугата.

Link to comment
Share on other sites

Някои впечатления :

Сърфирането из нета е без забележки, но при пускане на торент клиента, сърфирането става мъка.

В рутера настройките за конекции са ми на 1000( запълва около 700-800) а в торент клиента на 200, след като промених на рутера на 5000(запълва около 1500) всичко се оправи, при Ентри нямах такъв проблем със старите настройки, но явно тук ще е така , важното е че всичко работи на 6 , засега съм доволен от услугата.

Това зависи как си ползвал преди , дали си ползвал с рутер или не, това е проблем в настройките на сесиите :) Ако предишният доставчик ти е настройвал рутера да кажем е възможно да са направили тези промени, въпреки че това трябва ние сами да си ги настройваме.

Link to comment
Share on other sites

И преди и сега си ползвам един и същ рутер, просто смених кабела. При стария доставчик беше лан , тук е оптика която влиза в ONT у-во което може да се ползва и като рутер ,но аз поисках да си ползвам моя , затова от мегалан ми бриджнаха единия от портовете на ONT и сега у-вото се явява само медиа конвертор.

Link to comment
Share on other sites

Интересно. Аз такива настройки нещо не съм забелязал в моята конфигурация. Дали ги има във всеки рутер или само в по-скъпите модели? В кое под-меню се намират обикновено?

Link to comment
Share on other sites

Интересно. Аз такива настройки нещо не съм забелязал в моята конфигурация. Дали ги има във всеки рутер или само в по-скъпите модели? В кое под-меню се намират обикновено?

 

Аз съм с TP-Link 1043ND с фърмуер openWRT Gargoyle, във firewall менюто има подменю за конекциите ето виж:

 

 

1776674274369964671316612833flsCfXBldZ7vBwdJjNK3.JPG

Link to comment
Share on other sites

вече е възможна активацията на пакети за Цифрова телевизия и Интернет с Разширен ТВ пакет

https://www.mtel.bg/home/digital-tv/packages/expanded/index.php

(промоцията за интернет -14,90лв, не се комбинира с други услуги)

Link to comment
Share on other sites

Тарифата е Промо за Пловдив 14,90 за

100Мбита БГ - даунлоад

40Мбита ИНТ -даунлоад

 

БГ 40 ъп

ИНТ 10 ъп

 

От сайта който си дал сваля с 1500Мбита.

 

За ъплоуда ще споделя утре ,че сега съм спрял торент клиента.

 

Искаш да кажеш, че имаш 10г лан карта и са ти сложили у-во с 10г оптичен порт? Уау ;)

Link to comment
Share on other sites

от преди малко и аз съм в кюпа :)

обаче нещо не се спогажда моя рутер с тяхния и скороста пада драстично;

все пак на другите компове не ми трябва скрост, а този съм го ръчнал директно в тяхния ... 90мб/с

Link to comment
Share on other sites

И аз съм вътре :D

И това което пише си го дават, а най-важното за мен, международният ъп е 40 мегабита ;)

 

Дай малко тестове за доунлоад и ъплоад до някъде, до където може и ние да качим/свалим за да сравним ;)

Link to comment
Share on other sites

Ъп трудно ще ви дам, не ми се пускат фтп-а :)

test1nm.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Но това е, rsys.info e бг машината която е вече с мегалан

rsys.eu е тук при мен в Чехия. Съответно rsys.eu сваля от rsys.info /тествам up на мегалан/ . И след това обратното за download

Тук съм със 100/100 Mbps . И нещото което ме вълнува е да мога да си аксексвам пловдивските машини нормално :)

Разбира се, скоростите си варират, теста е на multihread, исках да видя какво всъщност може :)

Но за тази цена + няколкото IP–та - повече от прилично, пък и куулбокс като се дърпат да окабелят тук ... :))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...