Jump to content
BulForum.com

HTC Desire HD VS iPhone 4


AssassiN

Recommended Posts

Има огромна разлика от това "принципно" да можеш да смениш батерията и това да го правиш всеки ден или през ден. Аз не мога да понасям всеки път да държа телефона с часове вързан към зарядното и личното ми предпочитание е да си сменям предварително заредените батерии, когато това се наложи.

И аз преди време се бях замислил за този вариант, но има решение и за него. Има външни батерии. Вярно, не е като да си смениш батерията, но все пак е някакво решение. Иначе ако говориш чак толкова мога да ти препоръчам някой от моделите на Sonim.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

И аз преди време се бях замислил за този вариант, но има решение и за него. Има външни батерии. Вярно, не е като да си смениш батерията, но все пак е някакво решение. Иначе ако говориш чак толкова мога да ти препоръчам някой от моделите на Sonim.

Изобщо не е от говоренето. Когато говориш екрана е изключен и консумацията не е толкова голяма. Използвам го много повече за работа с приложенията - нали затова е смартфон. Четене и писане на имейли, четене на новини и пр. Мога дори да си управлявам спекулативните позиции на финансовите пазараи. Общо взето това смуче яко от батерията, защото екрана на практика е най-сериозния консуматор.

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, ама да си беше взел 32 ГБ, както направих аз.

А ако някой ми обясни за какво са му повече от 32 ГБ, ще съм поразен...

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, ама да си беше взел 32 ГБ, както направих аз.

А ако някой ми обясни за какво са му повече от 32 ГБ, ще съм поразен...

:confused

Не успях да схвана за какво става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

КАК ти се занимаваше да пишеш толкова много не проумявам....

 

Ще отговарям директно в цитата ти с удебелено, защото не ми се занимава да копирам тагове като маймунка.

 

За кои ограничения по - точно става въпрос? Дай пример. Такъв обаче за който наистина няма решение. Не нещо което ти си мислиш, че не може да стане.

 

Не съм използвал iPhone продължително в ежедневна употреба, както вече съм казал неколкократно, но съм си правил тестове и сравнения. Ще карам на зула с това, пък дано оцеля. Искам да имам фенер и да мога да си го пускам от LockScreen-а без да съм отключил телефона. Или пък, искам да мога да си сменя скина на клавиатурата.

 

Какви функции викаш няма и не могат да се постигнат без jailbreak? Какви неща можеш да промениш в Android телефона си които аз да не мога в моя iPhone?

 

Функция без Jailbreak? Видео разговор с други устройства, различни от iPhone през 3G. USB Tether?

Второто трябва да е обратното, но все пак - мога да му сменя иконите, скина за Notification-ите, цялостната тема, че дори и в приложенията, а също така мога да му сменя Lock Screen-а.

 

На мен пък ми харесва настройките да са на едно място. В една ОС на която са базирани всички продукти на Apple е точно така. Много по удобно е да се пази всичко на едно място. Специално при сървърите е незаменимо. С копирането на една директория реално правиш копие на всичките настройки на сървъра.

 

Какви сървъри? Нали за телефони си говорим извинявай? Следния сценарий. Отваряш програмата, искаш да смениш обаче нещо по нея и имаш 10 възможности. Излизаш от програмата, отиваш в контрол панел, отиваш в настройките на конкретната програмата, сменяш нещото на вариант 1, връщаш се в програмата и гледаш дали ти харесва. Повтаряш 9 пъти. И не знам за коя ОС конкретно говориш, но в десктоп операционната им система не е така. Там пък е направено супер удобно, защото настройките на всяка програма са на едно и също място, в едно и също меню на сменяемия таск бар в горния край на екрана.

 

Notifications са си на едно място в настройките и от него може да се контролират за всичките програми които ги поддържат.

 

В момента Notifications са толкова перфектно, че затова в 5-та версия искат да ги сменят и да ги правят 1:1 с тия на Android. И това минава отново за.... познахте : революционно нововъведение.

Ако първата година са продали 100 устройства а втората 1000 разтежа даже ще е по - голям от тези 800%. Гениално е да правиш сравнения какъв разтеж имало в продажбите на НОВ продукт. Ето ти и един пример. За второто тримесечие след пускането на първият iPhone има ръст от 400% в продажбите ;). Ти за 1 година с 800% си тръгнал да ми се хвалиш.

 

Самоче аз не говоря за 100 устройства, а за милиони. 400 000 активирани устройства на ден. Не съм сигурен защо го обсъждаме, при положение, че в момента има повече Android устройства от iPhone устройства. И прираста на Android е по-голям от този на Apple, въпреки, че Android устройствата са повече.

 

Значи за 30 минути успя да намериш 2-3 неща които не ти харесват и до там приключи.

Има и безплатна версия на Angry Birds. Май демо се водеше. Тук нали се сещаш, че това е изцяло решение на разработчиците кое приложение да е платено и кое не и на каква цена евентуално. Многото хардуер не е предимство в разработката на приложения. Даже точно обратното. Интересно защо го изтъкваш като предимство :lol: . iOS SDK струва 99$ на година. В тази цена ти влиза и такста за публикуване на приложението. Направо е убийствено висока таксата за разработчиците. Май от всичките им софтуер този е най - евтиният ;).

 

За 30 минути да намеря 2-3 неща, които супер много ме дразнят беше достатъчно. Може и да има демо, но тази в Market-а не е демо, а си е изцяло пълна. Решението си е на разработчиците. Мен като краен потребител това обаче не ме интересува. Интересува ме, че приложенията са безплатни в повечето случаи. Съгласен съм, че многото хардуер не е предимство. Не съм твърдял обратното и дори не знам къде го видя. Казвам, че всяка част от хардуера е достъпна за пипане. Примерно - custom вибрация. Не знам дали iPhone-а го поддържа. Пишеш си в ms колко искаш да ти е вибрацията и колко да са ти интервалите и той го изпълнява.

 

Имаш възможност да си сменяш клиента за телефонен указателн и клиента за смс с доста други. Спомням си как още с най - ранните версии на iOS имаше възможност да си ги сменяш. Тотално НЕПОЗНАВАНЕ на iPhone е да твърдиш обратното. В цялата тема обаче се изказваш сякаш си запознат в детайли с iOS.

 

Мога да си ги сложа да са ми по подразбиране? Мога да си сменя браузъра от всяко приложение, да ми отваря този по подразбиране? Стига бе! Това с браузъра лично го пробвах, не е нужно да отговаряш.

 

С какво Android е по - добър от iOS?

 

С броя и разнообразието на устройствата с които се предлага. Кеф ти 12mpix камера, кеф ти 5mpix, кеф ти голям екран, кеф ти малък екран. Кеф ти пластмасов корпус, кеф ти метален, кеф ти тефлонов, кеф ти алуминий. Софтуерно е по-добър с голямата възможност за промяна на визията. Икони, Notification bar, App Drawer, lock screen, шрифтове, цветови схеми, boot animation, начин на показване на батерията... ВСЕКИ един аспект от визията на операционната система може да се промени. С един софтуер по-лесно с друг по-трудно, но е възможно на всяко устройство освен някои Motorola.

 

А защо реши, че не може да се използва пълноценно без jailbreak? Честно казано единственото за което използвам jailbreak е за 1-2 кракнати приложения и за да получа достъп до iOS-а на ниво на което им трябва на ~0.0000000000001% от потребителите.

 

Може да се използва пълноценно. Можеш ли да си направиш устройството в Mass Storage режим без jailbreak? Можеш ли да споделяш интернет без Jailbreak? Да си инсталираш теми без Jailbreak?

 

Какво точно не мога да направя с "не-хакнат" iPhone което да мога с "хакнат" такъв? Коя основна функция ми липсва?

 

Горното виж.

 

Това как точно го разбра за тръгването?

 

Сложих 6 телефона един до друг: iPhone 4 без jailbreak и почти никакви инсталирани приложения, HTC Google Nexus One с MIUI, HTC Google Nexus One със стоков РОМ, HTC HD2, Samsung Galaxy S и Sony Ericsson Xperia X10. Пускахме еднакви сайтове с флаш, без флаш, с мобилни версии, без мобилни версии на всички телефони през една и съща мрежа едновременно като съответно отчитахме и фактора "човешко забавяне".

После пускахме основни приложения (камера, часовник, калкулатор, указател, Market/AppStore, съобщения, мейл клиент, отваряне на отделни мейлове във вградения клиент, браузър, настройки) и еднакви приложения (еднакви версии на един и същи софтуер на един и същи разработчик), до колкото може да е обективно последното.

 

Направи ли си труда да видиш колко пуснати програми има едновременно? Дай ми произволен Android телефон. Ще му пусна 10-15 тежки програми едновременно и да видим дали няма да има забавяне в работата му.

 

Не разбира се. Защо да си правя труда да гледам, при положение, че Стив Джобс обяснява как multi-tasking-а е революционен и се справя с 39999 приложения работещи на заден план. И каквито и приложения да му заредиш на Андроид-а, няма да му насичат заглавните екрани.

 

Как прецени това със гадният телефон когато му се сложат приложения. От 30-те минути досег които имаш с iPhone или получи някакви сигнали по въздуха. Точно iOS да кажеш, че не е интуитивен....

Направих си труда да прочета въпрсите на AssassiN. Няма нито един който да ми направи впечатление ;). За човек с 30 минути опит с iOS е нормално да не ти говорят нищо тези въпроси.

Ако не забравя ще му отговоря и на AssassiN после.

 

Не си ми прочел поста правилно. Прочети го пак. Никъде не съм казал, че всеки iPhone е гаден като му се сложат приложения и точно това съм написал. Четеш през обективните ми мнения през редовете, защото си предубеден, че съм се изказал негативно за нещо, което не разбирам.

Интуитивен е, но не във всеки аспект. Искам да ти кажа, че никога, ама никога, няма да тръгна да си търся настройките за дадена програма извън програмата. И е толкова интуитивен, че като го хвана, тоя бутон големия не преставам да го натискам при нужда да се върна назад с един екран и той да ме връща вместо 1 екран назад - на заглавния екран с програмите.

 

Мултитаскинг си има от много преди да излезе iPhone4. Имаше си и отлична причина да е забранен нарочно за по - старите модели.

 

Има, но пак не е както трябва. Никога не можеш да го сравниш с тоя на Symbian.

 

Много добре си го написал. На фона на това как iOS бил супер зле, тук даваш уникален пример.

 

Това си е приумица на HTC за която Google нямат вина, но днес държах Desire S и HTC Sense вече не лагва, а е по-бърз от всякога.

 

А защо ти е да го хакваш не разбрах. Всичките софтуери които може да му потрябват на човек се инсталират без да се прави jailbreak. Тук е и най - слабото място на Android телефоните. Обновяванията! Има няма 1 година от излизането на даден модел и вече не може да се обнови до най - новата версия на Android. Голяма поддръжка голямо нещо. Единствено Nexus телефоните правят изключение от това правило.

 

Най-слабата му място? Аз ъпдейтвам софтуер всеки Петък. Да. Правилно прочете. Всеки Петък има нова версия, а през Петък има големи нововъведения. В момента на Android телефон на 1 година, може без проблем да му се сложи последната Android версия. Напълно функционална. Не същото обаче може да се каже за iOS 4 и iPhone 3G/3GS.

 

Тази затвореност я има само в главата на w00x ;).

 

Като се излезе от iTunes, тогава може да говорим за липса на затвореност.

 

 

Поредното мнение в което си неподготвен. Има споразумение между Apple и Adobe на тази тема. Ще те оставя сам да потърсиш детайлите. Нали си падаш по - това да търсиш информация в Google.

 

Предадоха се. Apple се биеха в гърдите как няма да има Flash на техните устройства, плюха срещу Flash и Adobe, и накрая подвиха опашки и се надупиха. И пак не е точно флаш. Не знам какво си чел ти, но Flash to HTML5 converter не е точно Flash. Skyfire също. Първото иска работа, а предполагам няма нужда да ти обяснявам недостатъците на емулаторите. И да. По това си "падам". Дава ми знания и информация. Не съм сигурен какъв е проблема. Така крайно се изказвате всички сякаш никога през живота си не сте отваряли интернет търсачка.

http://www.businessinsider.com/adobe-gives-in-to-apple-releases-flash-to-html-converter-2011-3

 

Какви са тези които ги има на телефон от 50 лева, но ги няма на iPhone? Ако обичаш с конкретен модел да покажеш.

 

Bluetooth file transfer. Siemens M55/S55. Снимчица да ти пусна ли?

 

Сам се изложи с този линк и тези 9 стъпки. Даде линк без да прочетеш съдържанието му. В тези 9 стъпки е описано как да изрежеш част от песен и да си я сложиш като мелодия на звънене. Доста малко стъпки честно казано. За капак и всичко става директно в iTunes без нужда от нищо допълнително. Бахти и сложните 9 стъпки за това нещо :punk .

 

Не смятам. Тия 9 стъпки спокойно могат да се направят за по-малко от минута изцяло в Android, без слагане на допълнителен софтуер при HTC и с една допълнителна програма на другите. При Apple отново трябва да минавам през iTunes. Ми ако някой ми прати мелодията и аз искам да си я отрежа и да си я сложа веднага? Пак през iTunes трябва да се въртя.....

 

 

След като не си ползвал за повече от 5 минути как реши, че е скучен?

 

Лично аз, с това, че е скучен не мога да се съглася. Интерфейса и изработката са единствените 2 неща, които ми харесват.

 

 

Веднага без да се замислям се сещам за няколко вариант как да го използвам за Mass Storage. Има и доста интересни варианти без използването на кабел а директно през wi-fi връзката. Пускаш си web сървър на телефона(с едно кликване става ;)) и след това от всякъде можеш да копираш и триеш файлове.

 

През Wi-Fi има и за Android, но трябва ли навсякъде да имам Wi-Fi, при положение, че един кабел струва 2лв от ebay и мога да си го разнасям. Пък и MINI/MICRO USB кабела се използва за много устройства и мога да хвана някой дето лежи на близо и да си прехвърля каквото ми трябва. Иначе трябва да си мъкна специалния кабел за iPhone и да правя сумати врътки, за да го подкарам като mass storage. И mass storage без jailbreak възможен ли е? Защото гайда, който видях включваше Cydia, писане на команди, инсталиране на скриптове и т.н. И всичко това, за да си прехвърля един архив на телефона, за да си го занеса у нас, защото съм си забравил флашката примерно.

 

Не го намирам за проблем това. Иначе може доста да се спори как е най - правилно да се води статистиката.

 

След като се води спор за операционните системи, има само един начин да се води статистика. Активирани устройства в Android Market-а.

 

Какво ме направи ти бе човек. 1 час и половина пиша!

Link to comment
Share on other sites

Всъщност спора е доста информативен и в случая w00x най-накрая написа това заради което го нагънах преди няколко дни че говори като върл фен само общи приказки

Link to comment
Share on other sites

Woox е умно момче и добър теоретик, обаче реално доводите му са like a dust in the wind ;)

 

Понякога е нужно да излезеш от гората, за да я видиш :)

Link to comment
Share on other sites

Айде да престанеш да говориш общи приказки и да минеш към нещо конкретно. Кое е dust in the wind по-точно и би ли се аргументирал защо?

Link to comment
Share on other sites

Тя цялата тема е...

Аз като я отворих, идеята ми беше за доста по-общи препоръки.

Вие задълбахте толкова надълбоко, за такива подробности, които просто са много излишни.

Link to comment
Share on other sites

доводите му са like a dust in the wind ;)

 

Може ли да ми обясниш какво означава тази така непозната за мен и Английския речник фраза? И как се отнася тя към доводите ми.

Link to comment
Share on other sites

Ми то спора за 2 телефона се превърна в кръстоносен поход срещу едно единствено устройство. Пия си кафето и чета на w00x отговорите, там много ясно си се вижда, че не се спори за HTC vs iPhone, а за Android и всички андроидо-ползващи устройства vs iPhone, iOS, iВсичко. Ама тук не може да не напиша, че и netrootbg също от части е виновен за това. Той така постави въпросите, за това така му и отговориха.

 

А голата истина е, че благодарение на iPhone, iOS, Android, Win mobile 7 и т.н. телефоните се развиват, технологиите също и ние покрай тях също така се обогатяваме и развиваме. Не може всички да си падаме по октопод на скара без чесън, някой трябва да харесва и фасул чорба, че дори и пържени трътки. За това сме си и отделни личности, а не клонинги - имаме си собствено мнение, собствени възгледи и виждания. Не бъдете толкова фанатизирани и просто давайте шанс и на нещата, които не ви се нравят чак толкова много. Това съперничество ще доведе до по-добри продукти в бъдеще. А ако пък толкова държите на джавканиците - отворете тема iOS vs Android - по-точно и правилно ще е.

 

AssassiN ти си виновен за тези драми човек, като си купи телефона просто трябваше да ми пишеш и да затворим тази тема, не че не я бях затворил и то за хубаво. В тази тема можеш да напишеш само една дума и се почват едни караници от по няколко страници.

 

P.S. w00x не се хаби, напразно е + доста безсмислено.

Link to comment
Share on other sites

Има го и на БГ, развей прах - а той просто и откровено се заяжда "да си прави вятър на устата".

Link to comment
Share on other sites

Ми то спора за 2 телефона се превърна в кръстоносен поход срещу едно единствено устройство. Пия си кафето и чета на w00x отговорите, там много ясно си се вижда, че не се спори за HTC vs iPhone, а за Android и всички андроидо-ползващи устройства vs iPhone, iOS, iВсичко. Ама тук не може да не напиша, че и netrootbg също от части е виновен за това. Той така постави въпросите, за това така му и отговориха.

 

А голата истина е, че благодарение на iPhone, iOS, Android, Win mobile 7 и т.н. телефоните се развиват, технологиите също и ние покрай тях също така се обогатяваме и развиваме. Не може всички да си падаме по октопод на скара без чесън, някой трябва да харесва и фасул чорба, че дори и пържени трътки. За това сме си и отделни личности, а не клонинги - имаме си собствено мнение, собствени възгледи и виждания. Не бъдете толкова фанатизирани и просто давайте шанс и на нещата, които не ви се нравят чак толкова много. Това съперничество ще доведе до по-добри продукти в бъдеще. А ако пък толкова държите на джавканиците - отворете тема iOS vs Android - по-точно и правилно ще е.

 

AssassiN ти си виновен за тези драми човек, като си купи телефона просто трябваше да ми пишеш и да затворим тази тема, не че не я бях затворил и то за хубаво. В тази тема можеш да напишеш само една дума и се почват едни караници от по няколко страници.

 

P.S. w00x не се хаби, напразно е + доста безсмислено.

 

 

Напълно съгласен съм.

 

А колкото до спора за устройствата, аз никога не съм защитавал отделен производител, защото повечето Андроид устройства са само хардуер и никой не е*ава да си влага мислите в разработка, което супер много ме дразни. Но пък с това развитие на технологията, устройството му ще се продава точно 6 месеца и после ще краси складовете, та влагане на средства в корпуса е малко излишно.

 

Само Motorola си правят труда да си мислят устройствата, но те пък ги заключват и си с тяхната модификация на Android независимо дали ти харесва или не.

 

Винаги съм спорил за iOS vs Android и никога за HTC, SAMSUNG, LG, MOTOROLA и т.н. vs Apple. Просто iOS го има само на 4 устройства (като съответно всеки изтъква само iPhone 4 в спор, но за сметка на това го сравнява със старите Android-и, а не с Galaxy S II и HTC Evo 3D примерно).

 

За мен идеалното устройство ще е Nokia или Blackberry с Android, но те първите се заробиха към Microsoft. Ако това MeeGo на Nokia N9 може да пуска наистина Android приложения, мисля, че ще го пробвам, защото за по-високия клас устройства, Nokia влагат мисъл в изработването на продукта и то една от двете части, които са най-близо до потребителя. Корпуса.

 

Тази тема не може ли да се преименува на Android vs iOS? Макар че май няма да изкара дълго отключена... И без това устройството на HTC вече не е актуално като хардуер и има редица по-добри устройства.

Link to comment
Share on other sites

E, че аз защо да съм виновен!? Аз си направих избора, благодарение на 4 точки, които съм описал в поста си към Виден.

Не ме интересуват такива подробности, каквито се разискват в темата.

Не виждам как да е моя вината, че някои хора се фанатизират. Това е все едно да вземеш BMW и Mercedes, и да казваш, че едното е боклук. Ами не е, и двата варианта си имат предимствата. Всеки да си избира за себе си.

 

Апропо, темата е iPhone VS Desire HD, а не iOS VS Android...

 

И въобще, аз виждам така нещата - iPhone е едно скъпо, красиво, добре изработено телефонче, докато при Android има избор, както каза woox на сума ти варианти, някои от които доста добри, други посредствени, трети откровени боклуци.

Аз лично си правя извода, че който може да си позволи iPhone и си го е взел, не се оплаква от телефона си.

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да обяснявам каквото и да било...

 

Доводите на Woox за мен са напълно неоснователни :)

 

Феерия от конкретни примери и аргументи. Поне не цитира песни на Английски език тоя път, та успях да разбера какво написа.

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да обяснявам каквото и да било...

 

Доводите на Woox за мен са напълно неоснователни :)

[offfffffffffffffff]

Ти май основно праскаш offtopic тук ми се струва. Че и аз покрай теб. За набиране на бройка. Ако имаш да дадеш някакви доводи за/против - дай ги. Ако имаш да обориш нещо с друго нещо - направи го. Но от няколко поста правиш някакви включвания без нищо съществено, което почва да става дразнещо.

[/offfffffffffffffff]

Link to comment
Share on other sites

От другата тема, но пиша тук, за да не флуудя там с офтопици.

 

Защо не ползвате гугъл?

Гугъл в смисъл не търсачка, а като помощно средство.

 

Има гугъл мейл, има гугъл документи, има гугъл контакти, има гугъл календар и т.н.

 

Независимо! от устройството, което ползвате, то може да се синхронизира с всичките Ви данни.

 

Така и аз правя.

Не само, че си прехвърлих на няколко пъти освен контактите, бележките и важните апойнтмънти, но и когато устройството Ви изчезне - винаги може да си ги възстановите от гугъл база данни :)

 

Ето това най-много ме дразни в Apple. Към тях всичко е отворено, но от тяхна страна, всичко е затворено с малки изключения (Safari, QuickTime, iTunes). Последните две отворени, за да може да цоцат пари и от Windows потребителите, а не за друго.

Link to comment
Share on other sites

Виж приятел, всяко едно твърдение от теб в полза на андроида мога лесно да го оборя, но след като следя ентусиазма ти в тази тема... по добре да се забавлявам да чета, отколкото да се хабя да върша безсмислени неща :music

Link to comment
Share on other sites

Виж приятел, всяко едно твърдение от теб в полза на андроида мога лесно да го оборя, но след като следя ентусиазма ти в тази тема... по добре да се забавлявам да чета, отколкото да се хабя да върша безсмислени неща :music

 

Всяко едно?

 

Ъпдейтвам софтуера си с нова версия всеки Петък. Обори само това, моля те.

Link to comment
Share on other sites

И това какво предимство е срещу иОС?

По скоро неудобство, бих казал :lol:

 

Човек, хабиш се излишно :music

 

Виждам, че се хабя излишно.

Link to comment
Share on other sites

Е нали и аз това казах :music

 

Между другото последният ти пост, в който цитираш мое мнение ти е тотално объркан.

Епъл се синхронизира с Оутлук-а на майкрософт също толкова лесно, колкото и всяко друго устройство.

 

Освен това много малко са ентусиастите, които се тормозят да изкарат от едно устройство функции, за които дори самите те не биха си направили труда да използват :beer:

Link to comment
Share on other sites

Е нали и аз това казах :music

 

Между другото последният ти пост, в който цитираш мое мнение ти е тотално объркан.

Епъл се синхронизира с Оутлук-а на майкрософт също толкова лесно, колкото и всяко друго устройство.

 

Освен това много малко са ентусиастите, които се тормозят да изкарат от едно устройство функции, за които дори самите те не биха си направили труда да използват :beer:

 

Кое му е тотално обърканото? Да неби да няма Gmail, Gtalk и YouTube за iOS?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...