Jump to content
BulForum.com

HTC Desire HD VS iPhone 4


AssassiN

Recommended Posts

Хе хе хе, нещо взе да се замисляш, а?

 

 

Я само да те попитам... ти като имаш андроид устройство, ползваш ли го като транспортна флашка?

Виж, аз съм в рекламният бизнес. Повече от 10 години. Почти всички мои колеги са с 'умни' устройства. Доста и клиенти имам, които идват в офиса да поръчват какво ли не...

 

Ще ти споделя един много любопитен факт.

Нито веднъж в моята практика, също и в моят живот не се е случвало някой да си даде телефона за да източим от него някаква информация! Никога!

Винаги е флаш, нет сървър, фотоапарат, мемори карта и т.н. но никога - смарт телефон! Никога и това е самата истина.

Не, че не го може - просто никога не го правят! Замисли се над това...

 

А и отговора защо не го правят е много прост, но ще оставя ти да се досетиш...

 

Тези от Епъл не са по прости от теб, бъди сигурен.

Ни най малко имат причина да си гонят клиентите с ограничения.

Просто ние, в България сме ограничените.

Мислим си, че сме по умни от другите, правим се на тарикати на дребно, опитваме се да изкараме всичко от едно устройство, още малко и свирка да ни прави и накрая си оставаме само с тестовете, било то и успешни...

 

Замисли се малко :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Хе хе хе, нещо взе да се замисляш, а?

 

Я само да те попитам... ти като имаш андроид устройство, ползваш ли го като транспортна флашка?

Виж, аз съм в рекламният бизнес. Повече от 10 години. Почти всички мои колеги са с 'умни' устройства. Доста и клиенти имам, които идват в офиса да поръчват какво ли не...

 

Ще ти споделя един много любопитен факт.

Нито веднъж в моята практика, също и в моят живот не се е случвало някой да си даде телефона за да източим от него някаква информация! Никога!

Винаги е флаш, нет сървър, фотоапарат, мемори карта и т.н. но никога - смарт телефон! Никога и това е самата истина.

Не, че не го може - просто никога не го правят! Замисли се над това...

 

А и отговора защо не го правят е много прост, но ще оставя ти да се досетиш...

 

Тези от Епъл не са по прости от теб, бъди сигурен.

Ни най малко имат причина да си гонят клиентите с ограничения.

Просто ние, в България сме ограничените.

Мислим си, че сме по умни от другите, правим се на тарикати на дребно, опитваме се да изкараме всичко от едно устройство, още малко и свирка да ни прави и накрая си оставаме само с тестовете, било то и успешни...

 

Замисли се малко :rolleyes:

 

За какво се замислям? Аз зададох реторичен въпрос, за да ти покажа, че другите производители дават на Apple каквото трябва (Gmail, YouTube, Google Calendar, Google Mobile и т.н.), а Apple не връщат нищо в замяна (достатъчен е факта, че видео разговорите работят само с друг iPhone).

 

Да. Използвам съм си телефона за флашка неколкократно. Свалял съм файлове на телефона по невъзможност да ги сваля другъде и съм ги прехвърлял на компютъра. Никога няма да кача нещо на телефона и да ида с него да го нося някъде, но при липса на флашка, не е нужно изобщо да се замислям как да си прехвърля информацията, защото имам телефон. Да не говорим, че някои устройства с Android могат да се ползват и като USB HOST и директно на тях да се сваля информацията от друго устройство.

 

Искаме да изкараме всичко от едно устройство в България? Ти сериозно ли? Че нали това е смисъла на тоя Smart Phone?!

 

Епъл не са го направили, защото искат да си затворят всичко в Apple екосистемата. MAC OSX > iTunes > AppStore > iPhone/iPad/iPod. Не защото има някаква грандиозна конспирация. Сигурно поради същата грандиозна конспирация нямаше и Wallpaper в продължение на 3 години?

 

Интересно ми е колко човека ще си купуват iPhone, ако Apple му махнат Jailbreak-а. Защото те могат. Както направиха Motorola. Един грешен опит и устройството е за боклука. А трябват много опити, за да се отключи. Дали няма да паднат с едно 30% потребителите? Само спекулирам...

Link to comment
Share on other sites

Хе хе хе, нещо взе да се замисляш, а?

 

 

Я само да те попитам... ти като имаш андроид устройство, ползваш ли го като транспортна флашка?

Виж, аз съм в рекламният бизнес. Повече от 10 години. Почти всички мои колеги са с 'умни' устройства. Доста и клиенти имам, които идват в офиса да поръчват какво ли не...

 

Ще ти споделя един много любопитен факт.

Нито веднъж в моята практика, също и в моят живот не се е случвало някой да си даде телефона за да източим от него някаква информация! Никога!

Винаги е флаш, нет сървър, фотоапарат, мемори карта и т.н. но никога - смарт телефон! Никога и това е самата истина.

Не, че не го може - просто никога не го правят! Замисли се над това...

 

А и отговора защо не го правят е много прост, но ще оставя ти да се досетиш...

 

Тези от Епъл не са по прости от теб, бъди сигурен.

Ни най малко имат причина да си гонят клиентите с ограничения.

Просто ние, в България сме ограничените.

Мислим си, че сме по умни от другите, правим се на тарикати на дребно, опитваме се да изкараме всичко от едно устройство, още малко и свирка да ни прави и накрая си оставаме само с тестовете, било то и успешни...

 

Замисли се малко :rolleyes:

Защо тогава ги правят с 16, 32 ГБ памет - да може да помни повече на брой обаждания в лога? Или само за да има място за игрите и филмчетата?

 

Т.е те вместо да носят 1 (едно устройство), носят апарати, флашки и т.н? Особено след като в Европа всички зарядни минаха на microUSB няма и много смисъл да носиш кабелче - всеки вече има такъв. Аз имам в офиса, в нас, и с всяко устройство което си взимам в последно време(дори handsfree-то ми е с такъв кабел). Та шанса да няма примерно четец за точно тоя формат карта е по-голям от колкото да няма кабел с който да си вържеш телефона и да си качиш/свалиш каквото ти трябва.

 

опитваме се да изкараме всичко от едно устройство

Затова е смартфон - за да си вършиш всичко с него. Т.е да имаш всичко на едно място за бърз достъп. Да си следиш пощата, да имаш необходимите ти документи и файлове под ръка, да си провеждаш разговорите, да си носиш календара със срещи и задачи, финанси, плащания и т.н. Кръсника го каза - той си следи и борсовите позиции. Ако можех и аз тук щях да си следя банковите сметки както става с mint примерно. Тук не може да ги ползваме както трябва всички възможности на телефона. Колкото и да се мъчим.

Link to comment
Share on other sites

Наистина няма смисъл да споря с хора, които не искат да излязат от гората, за да я видят :)

 

Със здраве :beer:

Ми покажи ни пътеката за излизане от гората. Просветли ни. За да може като прогледнем, да има смисъл да поспорим. Да се намери истината в този спор.

А, и моля те кажи ми ти какво разбираш под smartphone? Нали за теб не е само устройство за говорене + да може да играеш логически игрички на него?

Link to comment
Share on other sites

Ми покажи ни пътеката за излизане от гората. Просветли ни. За да може като прогледнем, да има смисъл да поспорим. Да се намери истината в този спор.

А, и моля те кажи ми ти какво разбираш под smartphone? Нали за теб не е само устройство за говорене + да може да играеш логически игрички на него?

 

Ползвал е и GPS-а, за да излезе от гората.

Link to comment
Share on other sites

Ползвал е и GPS-а, за да излезе от гората.

Ба! Това е опит да се изкара още работа от едно устройство. Друго ще да е използвано.

Link to comment
Share on other sites

Krassy определено трябва да се запознаеш с точки 1, 2 и 3 от Правилата ни, защото започваш много сериозно да ги погазваш, а това не се толерира много, от мен пък ХИЧ! Предупреден си като нов потребител, ако ще спориш - изтъквай си доводите и най-вече - не обиждай или не се стреми да разпалваш с думите си някакви скандали. Вече втори ден само това се стремиш да правиш, ако ще ползваш форума ни - съобразявай се с етикета и добрия тон към останалите участници.

Колкото до това, че ти не искаш да ни позволиш да черпим от твоя извор на познания и да видим правилния път, ще си позволя да се самоцитирам:

 

..."... и ти подобно на Сидхартха Гаутама принца на племето на Шакиите - първият Буда - дойде, за да внесеш светлина в нашите заблудени души и да ни поведеш към безбрежната Нирвана, където нашите дхарми завинаги ще се присъединят към великия, всемирен покой и никога повече няма да се облекат в тлен и да търпят земните несгоди?

 

О, ти ми даде просветление!"

 

Та с две думи - недей да си мислиш, че ние сме някакви 12 - 14 годишни дечица, които нямаме нито образование още, нито обща култура. Отнасяй се с нас, така както искаш да се отнасят и към теб и най-вече - уважавай и нашето мнение. От теб не искаме да напишеш новия Евтидем, а и не го очаквам - поне аз лично.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да се уважаваме - добре :beer:

 

По темата - избора между HTC Desire и iPhone е въпрос на избор на система и идеология.

 

Сам по себе си един айфон не е голяма екстра.

Вече навързан с други епълски компоненти и софтуерно обезпечен е много, много, много по добър от HTC Desire.

Това е мое мнение и доказателства в един постинг ще ми е трудно да дам.

 

Извън сравнението на HTC и iPhone - iOS е много по добра като операционна система спрямо Андроид, по стабилна и с повече бизнес приложения.

Това е лесно доказуемо от позицията на някой професионален линукс девелопер.

 

Това е от мен :)

Link to comment
Share on other sites

Малко да не влизам и хайде панаир. И при това след като помолих просто да ми дадете съвети относно избор на телефон.... Затварям темата отново, защото нищо съществено не се говори вече. Иван и Ангел изписаха достатъчно информация.

 

Останете със здраве beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...