Jump to content
BulForum.com

HTC Desire HD VS iPhone 4


AssassiN

Recommended Posts

Вчера бях в Глобул да видя как стоят нещата с подновяването на договора ми и се оказа, че за поносима месечна вноска мога да взема iPhone 4 32 GB или HTC Desire HD. Погледнах ги и двата, и двата са страхотни. Мисля да взема единия, но кой? Ако има и друг телефон, който е добра идея - кажете! Разликата в цените не е кой-знае какъв фактор, тъй като разтеглена в 2-годишно изплащане става пренебрежимо малка на месец.

 

Благодарен съм най-вече на мнения, основани на практиката...

 

Мерси предварително на всички отзовали се.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Аз бих си взел айфона. Има по-хубав дисплей, по-хубав звук, по-хубава камера, по-стабилна ОС, по-качествени програми, по-добра поддръжка. Доста са предимствата

Link to comment
Share on other sites

Хммм, интересно мнение.

Аз доколкото видях, има по-МАЛЪК дисплей, няма DOLBY, камерата е по-СЛАБА, за ОС и програми и поддръжка, май зависи от потребителя.

Link to comment
Share on other sites

Хммм, интересно мнение.

Аз доколкото видях, има по-МАЛЪК дисплей, няма DOLBY, камерата е по-СЛАБА, за ОС и програми и поддръжка, май зависи от потребителя.

 

Екрана е по-добър като изработка, но е по-малък.

 

Операционната система е ограничена да правиш това, което Apple са ти казали да правиш. Ако не искаш да го правиш, за някои неща има заобиколки, но като цяло можеш да си гледаш работата.

 

Като изработка на устройството обаче е върха iPhone-а.

Link to comment
Share on other sites

Хммм, интересно мнение.

Аз доколкото видях, има по-МАЛЪК дисплей, няма DOLBY, камерата е по-СЛАБА, за ОС и програми и поддръжка, май зависи от потребителя.

Dolby на телефон каква ли полза има? Виж и се увери сам, коя камера е по-добра. Evo = Desire HD в САЩ. Звука е трагедия, докато на айфона е почти супер

 

http://www.youtube.com/watch?v=gUwutoAeGlI

 

http://www.youtube.com/watch?v=7t23BPpj780

Link to comment
Share on other sites

Аре казвайте, че няма време!

Ако бях питал кое е по-добре - натурална или силиконова цица, щеше да има много коментари, макар почти никой да не е пипал второто.

Какво ми се срамувате за телефоните?

Link to comment
Share on other sites

Аре казвайте, че няма време!

Ако бях питал кое е по-добре - натурална или силиконова цица, щеше да има много коментари, макар почти никой да не е пипал второто.

Какво ми се срамувате за телефоните?

Ами предполагам практически са малко хората имали досег до единия или другия телефон, още повече и двата, за да дадат обективно сравнение. Все пак и двата са с хубави цени и повечето хора ги заобикалят.

Като цяло и двата телефона са супер. Зависи ти какво ще искаш да правиш на телефона. Единия ти дава по-голяма свобода за човъркане другия не. Дядо Мраз каза, че няма проблем със закупуването на приложения за iOS, докато гугъл малко ни реже в това отношение и дори да искаш да купиш даден Арр, в повечето случаи си го набавяш по друг начин, а не през официалния магазин - от там само free софтуер.

Аз лично бих си взел андроид-а само заради това, че ме дразни идеята на Епъл открито да обясняват "ще правите и ползвате точно това, което ние кажем".

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко месеца бях на крачка да си купя Desire HD. Много се чудех и имах подобна дилема. Щеше да е перфектния телефон на пазара, ако екрана му не беше TFT. Именно заради екрана избрах Galaxy S, защото е безкомпромисен в това отношение. А в крайна сметка за такава пластинка, която от едната си страна е цялата екран, екрана е едно от най-важните неща. Ако не те притеснява факта, че черното си свети, взимай Desire HD. iPhone не го броя изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Аре казвайте, че няма време!

Ако бях питал кое е по-добре - натурална или силиконова цица, щеше да има много коментари, макар почти никой да не е пипал второто.

Какво ми се срамувате за телефоните?

 

Аз съм имал досег с iPhone и знам какво представлява Desire HD.

 

Изработката на iPhone е много по-добра. Но като цяло, харесвам Android. На iPhone ми харесва само унифицираният интерфейс в програмите и преминаването между различните екрани. По-анимирано е, но до кога ще ти прави впечатление това? Най-много 2 месеца. За 2 месеца ще излезе нова версия на Android.

 

И да не говорим изобщо за HTC Sense 3 интерфейса, който си е направо убиец от всякъде и iPhone-а е като 8 битова игра в сравнение с него. Казват, че Desire HD няма да го има заради ограничения на хардуера, но съм убеден, че ще намерят начин да го сложат и на него.

 

Ето го.

 

http://www.youtube.com/watch?v=COi4S1yoyO4&feature=player_embedded

 

Link to comment
Share on other sites

ако е андроид, аз бих гледал Galaxy S/Nexus S. Екрана му е най-добрия и е супер лек. А можеш да почакаш и за Galaxy S II, който излиза другия месец

Link to comment
Share on other sites

И да не говорим изобщо за HTC Sense 3 интерфейса, който си е направо убиец от всякъде и iPhone-а е като 8 битова игра в сравнение с него.

Интерфейса е страхотен, но все си мисля, че на Desire HD ще се влачи и ще развали впечатлението. Това нещо е правено поне за двуядрени лами. От старите архитектури би вървяло добре само на Galaxy S заради далеч по-мощния GPU.

Link to comment
Share on other sites

Windows Phone 7 има сходни анимации (за времето в частност), а устройствата са с хардуера на HTC HD2 и Google Nexus One. Мисля, че ще могат да го набутат и на Desire HD/Desire Z тоя Sense 3.

 

По-точното изказване е, че няма да има пълна функционалност на старите устройства, а не, че изобщо няма да го има. Ще видим какво ще измислят и те и момчетата от XDA.

Link to comment
Share on other sites

Никой не го предлага още. Mtel са го обявили в сайта си, че ще го имат скоро. Иначе на свободна продажба за 1200лв.

Link to comment
Share on other sites

Е, тоя Nexus, кой го предлага?

За Samsung съм скептик...

тогава взимай айфон 4, за да имаш най-доброто в едно. Не че няма кусури, но другите имат доста повече

Link to comment
Share on other sites

Никой не го предлага още. Mtel са го обявили в сайта си, че ще го имат скоро. Иначе на свободна продажба за 1200лв.

И най-вероятно ще е модификацията с S-LCD дисплей, а не SAMOLED като на Galaxy S или Nexus S за белите страни.

Link to comment
Share on other sites

тогава взимай айфон 4, за да имаш най-доброто в едно. Не че няма кусури, но другите имат доста повече

 

Не виждам с какво толкова Nexus S е по-добър от Desire HD, че да трябва да взима iPhone 4 ако няма възможност за Nexus S.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично отново бих избрал iPhone 4 спрямо, който и да е актуален модел на пазара. Най-голямото предимство на iPhone-a е ретина дисплеят, на другите телефони дисплейте изглеждат доста зле(без да се обиждат собствениците на такива.

 

 

Друго предимство което бих споменал е здравината. Изпуснах го от 3 метра върху камъни и има незначителни драскотинки отстрани по дисплея няма нито една.

 

 

А също... много по-лесно ще го продадеш след 2 години отколкото, който и да е друг GSM.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично отново бих избрал iPhone 4 спрямо, който и да е актуален модел на пазара. Най-голямото предимство на iPhone-a е ретина дисплеят, на другите телефони дисплейте изглеждат доста зле(без да се обиждат собствениците на такива.

 

 

Друго предимство което бих споменал е здравината. Изпуснах го от 3 метра върху камъни и има незначителни драскотинки отстрани по дисплея няма нито една.

 

 

А също... много по-лесно ще го продадеш след 2 години отколкото, който и да е друг GSM.

 

Тук съм съгласен само за продажбата след 2 години.

 

Отчитаме ли факта, че ако ти се развали iPhone 4-ката или му падне батерията по средата на нищото, оставаш буквално без телефон докато е в сервиза или докато не го заредиш, защото използва някакъв собствен си модел сим карта, която никой друг телефон не ползва?

 

А дисплея, iPhone е с 3.7 инча дисплей. Desire HD е с 4,3. Нормално е да не изглежда толкова наситено и концентрирано, но телефоните с 3,7 инчови екрани и общоприетата резолюция от 800х480 са също толкова наситени и не мисля, че има чак толкова голяма разлика. Дори в момента гледам два такива телефона един до друг.

 

Мен лично, тоя iPhone с ограниченията си на един етап може да ме докара до бяс. Държа като искам да направя нещо, да мога да го направя, ако ще и 3821093821 часа труд да ми отнеме. При iPhone тоя вариант го няма. Ако искаш да направиш нещо и не можеш да го направиш за 10 минути, то просто не е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Жоро - ези/тура и взимай, който се случи. Ако не ти хареса резултата, явно ти харесва другия и си искал него.

Link to comment
Share on other sites

Единственото, което ме бута към Iphone е дисплея. Почти не отразява и сякаш е една идея по-чувствителен като го местя.

Иначе на HTC-то мога да си гледам направо филми, ебаси...

Link to comment
Share on other sites

Е, тоя Nexus, кой го предлага?

За Samsung съм скептик...

 

 

Никой не го предлага още. Mtel са го обявили в сайта си, че ще го имат скоро. Иначе на свободна продажба за 1200лв.

Ако говорим за Нексус С - позволи ми да ти докажа обратното.

http://www.multirama.bg/product/9517/smartfon-samsung-nexus-s.html

Смартфон Samsung Nexus S

Цена: 789.00 лв.

Link to comment
Share on other sites

Официалния внос на Nexus S е със S-LCD (Техномаркет => public.bg) и струва около 800лв (сравнително промоционална цена), а тия за 1200лв трябва да са си AMOLED, но това се проверява лесно - има си кутии, на тях си пише кое какво е.

Link to comment
Share on other sites

Единственото, което ме бута към Iphone е дисплея. Почти не отразява и сякаш е една идея по-чувствителен като го местя.

Иначе на HTC-то мога да си гледам направо филми, ебаси...

 

 

Не отразява? Нещо си се объркал. Не само дисплея, а целия преден панел отразява супер много.

 

Ако говорим за Нексус С - позволи ми да ти докажа обратното.

http://www.multirama...ng-nexus-s.html

Смартфон Samsung Nexus S

Цена: 789.00 лв.

 

 

Официалния внос на Nexus S е със S-LCD (Техномаркет => public.bg) и струва около 800лв (сравнително промоционална цена), а тия за 1200лв трябва да са си AMOLED, но това се проверява лесно - има си кутии, на тях си пише кое какво е.

 

Явно информацията ми е стара, но така или иначе дисплея няма да има отражение върху цената на устройството.

 

Гледах тези цени в mobilebulgaria, но те явно все още не са актуални.

 

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2150/samsung-google-nexus-s

Link to comment
Share on other sites

Не отразява? Нещо си се объркал. Не само дисплея, а целия преден панел отразява супер много.

 

Никак не съм се объркал. В магазина на Мтел, под 15 градуса някъде да кажем, HTC отразява зловещо, IP4 почти никак!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...