Jump to content
BulForum.com

HTC Desire HD VS iPhone 4


AssassiN

Recommended Posts

Както вече ти обясних по телефона - или iPhone 4 или Galaxy S - прецени кой е на по-добра цена. При начина по който работиш с телефона не ти трябва HTC sense а екрана на тези 2та е по-добър от HTC-то. Nexus S и HTC Sensation евентуално виж но пак гледай екрана дали ти харесва и най-вече погледни телефоните един до друг ако ги имат и си избери кой те кефи най-много като екран, размер и външен вид.

 

Камерата - ако можеш снимай нещо с тези на които си се спрял и свали снимката на лаптоп или компютър (на екрана на телефона е едно на компютъра обикновено е доста по-различно)

 

Аз HTCто го взех заради набирането защото единствено той има това което търся иначе като цяло Galaxy S ми харесваше повече, но допълнителните програми не изчистваха пропуснатите повиквания и бях почнал да се дразня. Nexus S вероятно ще е добър избор също, но те съветвам да обърнеш внимание и на iPhone-a...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

а Galaxy S може да го замениш в списъка с Nexus S само ако втория се предлага с AMOLED екран, а не с S-LCD.

Съмнявам се. Доколкото знам SAMOLED е само за щатите и Англия, след като не успяват да се справят с обема на производство. 99% е с S-LCD

Link to comment
Share on other sites

човек способен да даде 1000 лв за телефон да се цигани после за жълти стотинки не ми звучи логичо

 

(червена лампа) не забравяй, че живееш в България (червена лампа)

 

тука да НЕ си селски тарикат е изключение.

Link to comment
Share on other sites

Каза Мтел. Това са наличните за теб телефони или на това си се спрял от целия асортимент? Защото вече предлагат и HTC Sensation и Samsung Nexus S. Днес видях в сайта им. Та ако тези двата са възможни варианти, можеби трябва и тях да добавиш, като съответно замениш Desire HD с HTC Sensation, а Galaxy S може да го замениш в списъка с Nexus S само ако втория се предлага с AMOLED екран, а не с S-LCD.

 

С какво Sensation e по-добър от Desire, като е и по-евтин? При Самсунга Нексуса е с sLCD дисплей.

 

Както вече ти обясних по телефона - или iPhone 4 или Galaxy S - прецени кой е на по-добра цена. При начина по който работиш с телефона не ти трябва HTC sense а екрана на тези 2та е по-добър от HTC-то. Nexus S и HTC Sensation евентуално виж но пак гледай екрана дали ти харесва и най-вече погледни телефоните един до друг ако ги имат и си избери кой те кефи най-много като екран, размер и външен вид.

 

Камерата - ако можеш снимай нещо с тези на които си се спрял и свали снимката на лаптоп или компютър (на екрана на телефона е едно на компютъра обикновено е доста по-различно)

 

Аз HTCто го взех заради набирането защото единствено той има това което търся иначе като цяло Galaxy S ми харесваше повече, но допълнителните програми не изчистваха пропуснатите повиквания и бях почнал да се дразня. Nexus S вероятно ще е добър избор също, но те съветвам да обърнеш внимание и на iPhone-a...

 

HTC от това, което виждам е с по-добър процесор (поне на цифри) и вероятно с по-добра камера от Галаксито... Да не забравяме и здравината. Някой каза че Самсунга е пластмасов целия... Тестове ще правя на място разбира се...

 

Айфон ми хареса много, наскоро държах един и си поиграх малко, но много ме притеснява тая "затвореност" откъм приложения и програми, за която всички тук говорят. Иначе видях, че има отличен дисплей, както и някои отлични функции. Спъва го и тая 5мп камера... Интересно как прави такива добри клипове. Но пък горе е снимано през деня и само видео. Ще тествам на място задължително.

Link to comment
Share on other sites

.. най-вече погледни телефоните един до друг ако ги имат и си избери кой те кефи най-много като екран, размер и външен вид. ..

 

Така го казваш, сякаш операционната им система е идентична.

Link to comment
Share on other sites

Не започвайте пак глупави разправии, събираме мнения в момента.

 

Никой не се разправя. Просто в тия телефони най-важното не е как ти седят в ръката. Това не са обувки.

 

Най-хубава камера, хардуер и екран (като цветове и ъгли на виждане) в момента има Samsung Galaxy S II.

 

iPhone според мен не е за човек, който не иска да се занимава, защото му липсват функции като го включиш за първи път, но пък нали есента се чака iOS 5..

Link to comment
Share on other sites

Темата се отвори и вокс-а пак почна да хейтва против айфон.

Кви приложения му липсват по точно ? Телефоните от мтел се джейлват от човек с НУЛЕВИ знания за има няма 30 минути , Виден вярвам ще се справи и за по-малко ..... та тва ли е единствената причина заради която да се откаже от айфона ? Или викаш Галаксито още като го вземеш и вътре си има 320 приложения и никви други не ти трябват.

 

Ако пък говорим за дизайн 4ката смазва всичко - масивен , изчистен и стилен дизайн... самсунг-а са били винаги мнооого далече в тая насока.

Link to comment
Share on other sites

HTC от това, което виждам е с по-добър процесор (поне на цифри) и вероятно с по-добра камера от Галаксито... Да не забравяме и здравината. Някой каза че Самсунга е пластмасов целия... Тестове ще правя на място разбира се...

 

Айфон ми хареса много, наскоро държах един и си поиграх малко, но много ме притеснява тая "затвореност" откъм приложения и програми, за която всички тук говорят. Иначе видях, че има отличен дисплей, както и някои отлични функции. Спъва го и тая 5мп камера... Интересно как прави такива добри клипове. Но пък горе е снимано през деня и само видео. Ще тествам на място задължително.

 

Процесора - не знам какво мислиш да пускаш на тоя телефон аз най-"тежката" програма която съм пускал е GPS навигацията и тя работи еднакво добре и на 2та.

 

А пък HTC Desire HD като го сложиш на маса и се клати защото камерата му е издадена.

 

Галаксито - пластмасата е отзад - чудесна си е според мен. За разлика от това на моя Desire сглобката не е идеална и се разминават едни части с половин мм - достатъчно за да ме дразни но недостатъчно да се занимавам с МТел да го пращат до София за ремонт.

 

Камерата - еднакво количество шум имат и 2та телефона (сравнено с canon sd750). Иначе и 2та снимат в пъти по-добре от моите стари нокии но на тях камерите им бяха зле по принцип (6500, 6300, E52). Може би Галаксито снимаше половин идея по-добре но много зависи какво и къде снимаш. Сред природата при добра слънчева светлина (не прекалено силна - т.е. стига да не е 1-2 по обед) и 2та снимат почти перфектни снимки.

 

 

 

А за "затвореността" на приложения ще ме извиняват гугъл, но В МОМЕНТА приложенията за iPhone са по-добри и по-направени от тези за андроид.

 

Казвам го като човек който няма намерение да си качва безброй програми и това че ще дам 5-10лв за някоя програма не ме притеснява изобщо. Не свалям никакви кракнати програми (освен навигацията) нито имам желание да си кача на телефона 100тина игри. Включително за iPad купих 5 шаха заради малкия (два аз, другите 3 сам успя да си ги купи преди да го усетя какво прави) но честно казано не съжалявам нито пък са кой знае каква сума че да се занимавам с глупости като jailbreak-ване. То свестните програми за андроид също са платени а безплатните версии са бъкани с реклами. Това е моето мнение и гледам от моята камбанария все пак така че сам си прецени какво смяташ да правиш.

 

Ако е за едното браузване, навигация и говорене по телефона - моето мнение е че Galaxy S е най-добрия избор за теб.

 

Ако ще качваш малко повече програми и не ти е проблем да дадеш някой лев за тях - iPhone 4

 

Ако смяташ да качваш каквото свариш - определено андроид или jailbreak-нат iphone но поне андроида няма да трябва да го правиш нищо и има повече безплатни приложения.

 

 

 

zlobil, дизайна и вкуса са относителни понятия. На мен ми допада HTCто повече от iphone-a. Точно по дизайн IPhone4 не ми харесва защото е с такива остри ръбове, на други хора пък именно това им харесва.

Link to comment
Share on other sites

ПМоже би Галаксито снимаше половин идея по-добре но много зависи какво и къде снимаш. Сред природата при добра слънчева светлина (не прекалено силна - т.е. стига да не е 1-2 по обед) и 2та снимат почти перфектни снимки.

което пак доказва, че числата най-малко трябва да се гледат, защото галаксито е с 5мп, а HD-то с 8мп. От изброените препоръчвам iPhone 4. Камерата му е най-добра, звука му е най-добър и дисплея му е почти толкова добър колкото супер амоледа на самсунг. А ОС-а му е най-лесна, най-стабилна и с най-качествени програми и ъпдейтите идват на секундата след като излезнат от производителя, нещо с което поне за сега андроид не може да се похвали (изключение са нексус телефоните)

Link to comment
Share on other sites

На мен основната мисъл ми беше че всичките снимат приблизително еднакво добре (т.е. зле) и да вземеш телефон само защото снима по-хубаво от другия ми звучи леко тъпо... въпреки че Виден придава по-голямо значение на снимането но разликата между тези телефони е нищожна спрямо разликата между кой да е от тези и примерно Nokia E52 или друго "лайно" което снима колкото да се каже че снима защото снимките са повече шум отколкото снимки

Link to comment
Share on other sites

Не му и трябва. Аз съм наложил БАН на всички продукти на Adobe на моите компютри и телефони. Няма по-некадърен софтуер от техния! Това откакто се пищисах с Adobe PDF Reader-a на телефона когато ми трябваше да изкарам една фактура от PDF за да видя банковата сметка на фирмата и не става и не става. Същата фактура се отваря от адобския софтуер на компютъра но на телефона - дръжки. На следващия ден намерих друг софтуер който го отвори от раз. Флаш не ми е трябвал освен за да гледам youtube, но телефоните и ipad-а имат специално приложение за гледане на филмчетата та освен за реклами и някакви некадърни флаш игри (или уеб сайтове правени от малоумници) за друго не е необходим флаша (мое мнение)

Link to comment
Share on other sites

Не му и трябва. Аз съм наложил БАН на всички продукти на Adobe на моите компютри и телефони. Няма по-некадърен софтуер от техния! Това откакто се пищисах с Adobe PDF Reader-a на телефона когато ми трябваше да изкарам една фактура от PDF за да видя банковата сметка на фирмата и не става и не става. Същата фактура се отваря от адобския софтуер на компютъра но на телефона - дръжки. На следващия ден намерих друг софтуер който го отвори от раз. Флаш не ми е трябвал освен за да гледам youtube, но телефоните и ipad-а имат специално приложение за гледане на филмчетата та освен за реклами и някакви некадърни флаш игри (или уеб сайтове правени от малоумници) за друго не е необходим флаша (мое мнение)

 

Старите сайтове изобилстват от флаш. Няма как да го прескочиш него.

 

Те Apple изцяло се бяха обявили против флаш, но какво стана.... YouTube програмка... :D :D

 

Както и да е. За неволите на Apple няма да си говорим.

 

Аз бих препоръчал на Виден да погледне Samsung Nexus S.

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е,че iOS няма ФЛАШ :unsure:

за мен флаша трябва да го забранят със закон. Такова лагаво нещо трудно може да се измисли. Дори на лаптопи забавя и лагва поянкога. Представи си какво е на мобилен телефон. Гледане на youtube клипове през програма е на светлинни години по-добре от колкото през флаш

Link to comment
Share on other sites

Старите сайтове изобилстват от флаш. Няма как да го прескочиш него.

 

Те Apple изцяло се бяха обявили против флаш, но какво стана.... YouTube програмка... :D :D

 

Аз бих препоръчал на Виден да погледне Samsung Nexus S.

 

Има, не ми и пука. Не съм попаднал на сайт който да ми е трябвал да го гледам и да има флаш на него. Последните 2 години... освен 1-2 сайта на някакви туристически агенции... и знаеш ли какво им се случи..... NEXT..... да се научат да си правят информативни сайтове а не красиви и блъскани с излишни анимации...

 

ПС: Youtube е за гледане на филмчета не за флаш анимации... правиш ли разлика?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мога да ти покажа един сайт дето го посещавам редовно и има флаш меню на него дето без флаш на телефона, няма как да го използваш.

 

www.trophymanager.com

 

А колкото до това, че YouTube е за гледане на филмчета, а не за флаш анимации........ кой е уточнявал? Говорим за флаш като цяло. За флаш СЪДЪРЖАНИЕ. Не за ония сайтове, дето от години ги няма. Изцяло изградени на флаш.

 

ПС: Youtube е за гледане на филмчета не за флаш анимации... правиш ли разлика?

 

Untitled-1.jpg

 

Аз ли не виждам нещо....? Флаш ли пише тука..... Не знам.

 

Все едно да се обявиш срещу зърнените култури с гръм и трясък, но да правиш Бял хляб....

Link to comment
Share on other sites

Ангеле стига с фенството и борбата с вятърните мелници. Първо недоволстваше че имало специална програмка за гледане на youtube сега ми вадиш screenshot че на компютъра youtube го отваряш през браузъра с флаш. Е добре ама на телевизора мога да гледам клипчета от youtube И НЯМАМ ШИБАН ФЛАШ. Да имаш да ми кажеш нещо?

 

Спри се леко с "ама това го няма на iphone следователно той за нищо не става". И добавих че флаш на мен не ми е трябвал освен за youtube.

 

Отдавна ми е писнало да се заяждам на тема кой ОС е по-добър покрай flame-овете linux vs windows та да го правим сега за телефоните.

 

А конкретно този сайт който си дал не виждам да има разлика ако го отварям с разрешен флаш и забранен... Прилича ми на някаква игра, а както споменах по-горе - не играя подобни.

Link to comment
Share on other sites

Ха ха, е няма такава тема...

 

Wood, ти да не си акционер в HTC ха ха ха...

Ползвам ПДА от първите в БГ.

Имал съм няколко ХТЦ-а...

От половин година съм с айфон и никой за нищо на света не може да ме накара да взема нещо друго ха ха, а повярвай, не падам от луната.

 

П.п.

Хайде на бас, че сайта, дето си дал го гледам на айфона си с флаш и мога ти направя скрийншо? За сто лева,а?

Аре, от мен да мине

 

П.п.п.

Само некадърните девелопери използват флаш... Кадърните си гукат на jQuery например ;)

Link to comment
Share on other sites

Ангеле стига с фенството и борбата с вятърните мелници. Първо недоволстваше че имало специална програмка за гледане на youtube сега ми вадиш screenshot че на компютъра youtube го отваряш през браузъра с флаш. Е добре ама на телевизора мога да гледам клипчета от youtube И НЯМАМ ШИБАН ФЛАШ. Да имаш да ми кажеш нещо?

 

Спри се леко с "ама това го няма на iphone следователно той за нищо не става". И добавих че флаш на мен не ми е трябвал освен за youtube.

Отдавна ми е писнало да се заяждам на тема кой ОС е по-добър покрай flame-овете linux vs windows та да го правим сега за телефоните.

А конкретно този сайт който си дал не виждам да има разлика ако го отварям с разрешен флаш и забранен... Прилича ми на някаква игра, а както споменах по-горе - не играя подобни.

 

Какво фенство бе хора. Какво ви става? Ще се обявите и срещу Уиндоус скоро. Айде спрете се малко. За нищо не съм недоволствал. Споделих го като факт. Кой говори срещу iPhone в момента? Казах, че няма да споря.

 

Извинявам се за сайта. Явно са видяли, че с флаша няма да се получи и сега видях, че бутоните вече не са флаш. Той и без това е частен случай и не е показателен за нищо.

 

Ха ха, е няма такава тема...

 

Wood, ти да не си акционер в HTC ха ха ха...

Ползвам ПДА от първите в БГ.

Имал съм няколко ХТЦ-а...

От половин година съм с айфон и никой за нищо на света не може да ме накара да взема нещо друго ха ха, а повярвай, не падам от луната.

 

Никъде не съм акционер, а дори и да бях щях да съм наясно, че 2-ма приобщени клиенти няма да ми повишат цената на акциите.

Може да си имал и 93843029483902483 HTC-та, но факта, че за теб HTC = Android и най-вероятно не правиш реална разлика, ми говори достатъчно, за да не дискутираме повече темата.

 

Стига сте ме набеждавали само като се обадя, защото започва да става нелепо.

 

Виден искаше обективен отговор, но май няма да го намери, защото всички си защитавате PrisonPhone-а и не давате и мушичка да прехвръкне. Я си представете сега на Виден баща му как си включва iPhone-а в iTunes и започва да инсталира приложения, за да си добави някакви си функции, които иска да има, защото на стария си телефон за 50лв (примерно) е свикнал с тях, а в iPhone-а по подразбиране ги няма.

Link to comment
Share on other sites

Не говори глупости, моля те.

Айфона може да плейва флаш и няма нищо излишно или нещо, което да ми се наложи и да не мога да го направя.

И след ХТЦ тата ми писна да се правя на хакер и девелопер и сега с айфона прооосто ПОЛЗВАМ!

Разликата е огромна и е хубаво да се замислиш кое е заробване ;)

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за леко offtopic-a - това ми е последното включване в спора в тази тема - нито имам желание нито има смисъл да се продължава, казвам го като отговор на w00x дано схване тоя път какво имам предвид.

 

Виден искаше обективен отговор, но май няма да го намери, защото всички си защитавате PrisonPhone-а и не давате и мушичка да прехвръкне. Я си представете сега на Виден баща му как си включва iPhone-а в iTunes и започва да инсталира приложения, за да си добави някакви си функции, които иска да има, защото на стария си телефон за 50лв (примерно) е свикнал с тях, а в iPhone-а по подразбиране ги няма.

 

Ами именно защото си прекалено негативно настроен към него ти пречи да схванеш картинката. Айде сега погледни какво съм му препоръчал като най-добър избор. А темата пак се обърна за и против iPhone благодарение на теб - нещо което Виден искаше да избегне. А го казах горното, защото ти реагираш първосигнално видеш ли някъде горната комбинация от букви се чустваш длъжен да се включиш и да споделиш колко некадърно е въпросното изделие и как му липсват критично важни функции - като пример флаш в браузъра... нещо с което на Виден баща му е свикнал от стария си телефон. Ако имаш нещо предвид - дай пример. Така теоретично ми звучи като на сестра ми любимия тъпизъм "ама защо превключи канала на телевизора аз МОЖЕШЕ да искам да го гледам това" при положение че изобщо не го гледа ами прави нещо друго. Та той МОЖЕ и да иска нещо ама може и да не иска нито да се сеща какво толкова би му притрябвало което да го няма там. Или дай пример или престани да говориш глупости.

 

И когато почнеш обективно да гледаш на нещата пак ела да споделиш мнение. Това което аз говоря е от позицията на човек притежаващ въпросните 3 телефона.

 

Виден искаше мнения кой какво има и какво му харесва в телефона и какво не. Аз го направих, а ти ако искаш сподели за твоя телефон само стига с тези "ама PrisonPhone-a няма какво си" ... защото отговора в повечето случаи е "боли ме к*ра това не ми и трябва". И самото изписване на името по този начин говори за фенство по същия начин по който другите активисти пишат М$ или "боза" винаги.

Link to comment
Share on other sites

Ами именно защото си прекалено негативно настроен към него ти пречи да схванеш картинката. Айде сега погледни какво съм му препоръчал като най-добър избор. А темата пак се обърна за и против iPhone благодарение на теб - нещо което Виден искаше да избегне. А го казах горното, защото ти реагираш първосигнално видеш ли някъде горната комбинация от букви се чустваш длъжен да се включиш и да споделиш колко некадърно е въпросното изделие и как му липсват критично важни функции - като пример флаш в браузъра... нещо с което на Виден баща му е свикнал от стария си телефон. Ако имаш нещо предвид - дай пример. Така теоретично ми звучи като на сестра ми любимия тъпизъм "ама защо превключи канала на телевизора аз МОЖЕШЕ да искам да го гледам това" при положение че изобщо не го гледа ами прави нещо друго. Та той МОЖЕ и да иска нещо ама може и да не иска нито да се сеща какво толкова би му притрябвало което да го няма там. Или дай пример или престани да говориш глупости.

 

И когато почнеш обективно да гледаш на нещата пак ела да споделиш мнение. Това което аз говоря е от позицията на човек притежаващ въпросните 3 телефона.

 

Виден искаше мнения кой какво има и какво му харесва в телефона и какво не. Аз го направих, а ти ако искаш сподели за твоя телефон само стига с тези "ама PrisonPhone-a няма какво си" ... защото отговора в повечето случаи е "боли ме к*ра това не ми и трябва". И самото изписване на името по този начин говори за фенство по същия начин по който другите активисти пишат М$ или "боза" винаги.

 

Засрами се. Аз съм го бил направил на спор. Като отговорих на Pablo, че iPhone-а няма флаш. Айде моля ти се. Предубедени до безкрай. Тоя път топката не е в моето поле.

 

Изобщо не съм се изказал негативно за iPhone в настоящият разговор, а това за PrisonPhone-а си го измислих на момента. Конкретно нещо викаш... не се сещам, но ще потърся нещо съвсем елементарно.

Например този гайд, как да си сложиш собствена мелодия на iPhone 4-ката.

http://www.demogeek....to-your-iphone/

Трябват ли ти 9 стъпки, за да си сложиш твоя си мелодия на телефона, значи нещо не е наред.

 

Ти можеш да говориш като собственик на 3-те устройства, но това в крайна сметка е твоето виждане за нещата. Не разбирам защо моето трябва да съвпада и аз също като вас трябва да се кланям на iPhone? Аз изказвам своите възгледи към двете операционни системи и отделните устройства.

 

Може предните ми мнения (преди Виден да отвори темата) да са били по-крайни и настървени, но то беше защото zlobil даваше аргументи от рода на "аз имам такъв и съм много отворен. той може всичко.", но в сегашния разговор не съм казал абсолютно нищо освен да потвърдя, че iPhone няма поддръжка на Flash. Вие сте тия дето наскочиха да обясняват как флаш не бил нужен и нам си там кво.

 

Ето ти и доказателството.

 

iPhone според мен не е за човек, който не иска да се занимава, защото му липсват функции като го включиш за първи път, но пък нали есента се чака iOS 5..

 

Тук изказвам собствено мнение. Явно и от него съм лишен вече щом не възхваля (дори не е против) iPhone-а.....

 

Вярно е. Няма и да има.

 

Тук отговарям с Да на един прост ДА/НЕ въпрос. Темата трябваше да приключи до него.

 

Кажи ми как АЗ започнах спора. На лично или в темата за мислите по възможност.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас, но на мен ми е голям кеф, че мога както съм в леглото да си отворя gledaisport.com и да си пусна какъвто спорт искам на цял екран на телефона. За мен това е предимство, но то е защото го ползвам макар и рядко.

 

Аз не виждам смисъл да се дават излишни пари за нексуса при положение, че SGS е по-евтин и е с AMOLED. Лично на мен на дизайн SGS ми харесва много повече... вече за true google user experience няма да говоря, то не е проблем да го получиш на който и да е телефон. Единствено, че след Gingerbread надали ще има официален ъпдейт, но така или иначе не виждам какво повече би дал един ice cream? Пък и ще има колкото си искаш неофициални модове.

 

iPhone не съм ползвал за повече от 5 минути, но не бих си купил тъй като ми е скучен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...