Jump to content
BulForum.com

HTC Desire HD VS iPhone 4


AssassiN

Recommended Posts

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Понеже вукса намеси Nexus S - в момента тази платформа няма никакво предимство пред Galaxy S. Като хардуер последния го превъзхожда по всички параграфи (особено пък при Нексус варианта с SLCD екран). Единственото предимство на Нексуса беше софтура, но след като вече и Galaxy S върви с 2.3.4, не виждам изобщо никакви предимства да се отива на този вариант.

Моето лично мнение е следното - за човек малко по-навътре в нещата с технологиите варианта е Galaxy S, за човек стоящ встрани от професионалното ползване на технологиите, изборът е iPhone 4. HTC Desire HD за мен е недоразумение, но има хора, които го харесват (дедо, не се обиждай, моля те :) ).

Link to comment
Share on other sites

Временно отварям темата с цел консултация.

 

Според критериите, които си задал, моята препоръка е - iPhone за бащата и SGS за теб. Ако е възможно да са различни двата, че не ми стна ясно опция ли е. Ако баща ти наистина използва 30% от възможностите на телефона, значи би го използвал повече от поне половината потребители. iPhone е смартфон с който натискаш едно копче и казваш ало. Той е user friendly и е най-лесния преход към смартфон. Особено за човек, който няма ясна представа за какво му е. SGS е мултимедийна играчка с изключително красив кран, който те завладява веднага. Определено не е най-скъпия телефон на пазара, но ако има екран, който да го бие, то това е екрана на SGS2. Това, че е направен от пластмаса е предимство, тъй като е изненадващо лек.

 

 

w00x, човече, има ли вариант в който да не прочетеш нечие мнение и да не тръгнеш веднага да отговаряш като опарена госпожица? Стига вече де! На всички им писна. Темата беше една от най-интересните за мен. Моля те, поне на моето мнение не отговаряй!

Link to comment
Share on other sites

То пък един сайт...

 

Ако в краен случай ми се наложи да гледам ТВ на една длан екранче, хе хе, имам ди дриймбокс лайв.

Ама то що за мазохизъм е да гледаш спорт на телефина?

Не мога да си седна пред голямата 50 инчова плазма ...

 

Защо изтъквате някои екстри, коите в ежедневието на един цивилизован бял човек не присъстват?

Айфона има едни страхотни предимства, които другите производители скоро няма да достигнат.

 

А ако не може да се сетите кои са, значи наитина не сте за този начин на живот...

 

Има един виц за програмиста и говорещата жаба, той много добре пасва на ситуацията :)

Link to comment
Share on other sites

То пък един сайт...

 

Ако в краен случай ми се наложи да гледам ТВ на една длан екранче, хе хе, имам ди дриймбокс лайв.

Ама то що за мазохизъм е да гледаш спорт на телефина?

Не мога да си седна пред голямата 50 инчова плазма ...

 

Защо изтъквате някои екстри, коите в ежедневието на един цивилизован бял човек не присъстват?

Айфона има едни страхотни предимства, които другите производители скоро няма да достигнат.

 

А ако не може да се сетите кои са, значи наитина не сте за този начин на живот...

 

Има един виц за програмиста и говорещата жаба, той много добре пасва на ситуацията :)

 

А ти чувал ли си думата голям праз?

Link to comment
Share on other sites

Напротив, не е малък ;)

 

Ако можем да обобщим... Андроида има уж повече възможности и екстри, но на практика айфона е по продуктивен, желан и използван.

 

На фона на 10-те програмистчета по форумите, защитници на андроид има 100 пъти повече в реалността, които ползвал епъл.

 

Иначе е забавно да се спори тук :)

Link to comment
Share on other sites

То пък един сайт...

 

Ако в краен случай ми се наложи да гледам ТВ на една длан екранче, хе хе, имам ди дриймбокс лайв.

Ама то що за мазохизъм е да гледаш спорт на телефина?

Не мога да си седна пред голямата 50 инчова плазма ...

 

Защо изтъквате някои екстри, коите в ежедневието на един цивилизован бял човек не присъстват?

Айфона има едни страхотни предимства, които другите производители скоро няма да достигнат.

 

А ако не може да се сетите кои са, значи наитина не сте за този начин на живот...

 

Има един виц за програмиста и говорещата жаба, той много добре пасва на ситуацията :)

Знаеш ли колко ме вълнува, че много хора не биха примерно си легнали в леглото и да си гледат флаш - дали някакво видео, дали спорт... дали нещо друго. Това аз го мога ако реша, ако имам iPhone няма да го мога. Това не е единственото предимство на флаша... при положение, че може да имаш флаш защо да го нямаш? При положение, че можеш да си пращаш файлове през bluetooth защо да се лишаваш от тия опции? Като мога да си ползвам телефона като usb drive... защо да се лишавам? И така нататък, и така нататък... който иска да си купува iPhone - мен това въобще не ме бърка.

Link to comment
Share on other sites

Всичко това, което го изброи го имам и на айфона, и на айпада.

Коментирам, защото във всички форуми са се хванали едни специалисти да коментират какво не можел афона.

Кефа цена няма и никой на сила не кара другият.

 

Разберете, това да изтъквате недостатъците на телефона на ДРУГИЯТ няма да Ви направи по щастливи...

 

Тези телефони не се имплантират в мозъка и всеки може да го продаде, след като не му харесва или не го устройва. Още повече епъл държи цена, висока цена и се търси.

Link to comment
Share on other sites

На фона на 10-те програмистчета по форумите, защитници на андроид има 100 пъти повече в реалността, които ползвал епъл.

Ти колко си плащал на учителя си по математика, за да вържеш тройка в началното училище? От 500 милиона бройки пазар на смартфони, устройствата с Андроид са почти 193 милиона (38.5% понеже очевидно няма да можеш да го сметнеш), докато бройката на айфоните е само 97 милиона или 19.4%. Аман от познавачи на "реалността".

Link to comment
Share on other sites

Това след Jailbreak ли го може или по принцип?

 

След Jailbreak. Вчера гледах някакъв гайд как се вързва към компютъра, за да го разпознае като Mass Storage устройство и направо се хванах за главата.

Link to comment
Share on other sites

След Jailbreak. Вчера гледах някакъв гайд как се вързва към компютъра, за да го разпознае като Mass Storage устройство и направо се хванах за главата.

Игнорираме факта,че уж разбирам нещо от техника.

Не си руутвам телефона точно поради тази причина - не искам да нямам лъскав тетрис!

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мога да ти покажа един сайт дето го посещавам редовно и има флаш меню на него дето без флаш на телефона, няма как да го използваш.

 

www.trophymanager.com

 

 

 

 

Извинявам се за сайта. Явно са видяли, че с флаша няма да се получи и сега видях, че бутоните вече не са флаш. Той и без това е частен случай и не е показателен за нищо.

 

 

 

:Facepalm: :Facepalm: :Facepalm: :Facepalm: :Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

 

 

Например този гайд, как да си сложиш собствена мелодия на iPhone 4-ката.

http://www.demogeek....to-your-iphone/

Трябват ли ти 9 стъпки, за да си сложиш твоя си мелодия на телефона, значи нещо не е наред.

 

 

 

Може предните ми мнения (преди Виден да отвори темата) да са били по-крайни и настървени, но то беше защото zlobil даваше аргументи от рода на "аз имам такъв и съм много отворен. той може всичко.", но в сегашния разговор не съм казал абсолютно нищо освен да потвърдя, че iPhone няма поддръжка на Flash. Вие сте тия дето наскочиха да обясняват как флаш не бил нужен и нам си там кво.

 

Големи доводи даваш точно пък ти , що кат си толква отворен не направи един малко по обстоен серч на изворите ти на знаение - гоогле и ютуб и да откриеш съществуването на сайтове като audiko.net от които можеш да изтеглиш всяка една мелодия която се сетиш да си я хвърлиш в айтунса и след 2 секунден синк вече да я имаш на телефона ? Къде ги видя тия 9 стъпки къде ги видя тия 10 планини? Или викаш на андроида всяка мелодия се появява само с мисъл на телефона по телепатичен път.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти колко си плащал на учителя си по математика, за да вържеш тройка в началното училище? От 500 милиона бройки пазар на смартфони, устройствата с Андроид са почти 193 милиона (38.5% понеже очевидно няма да можеш да го сметнеш), докато бройката на айфоните е само 97 милиона или 19.4%. Аман от познавачи на "реалността".

Не забравяй, че Apple са един производител. Сравни ги като отделни производители.

 

И какво става после като го вържеш към iTunes... банана му мамата? Lock forever и скъпа лъскава играчка?

Lock ако си мозъчно осакатен британец женен за босненка с психични отклонения ;).

 

 

Бих препоръчал на всички тук да игнорират мненията на w00x на тема iPhone. И идея си няма за какво говори. Преди година и нещо спрях да му чета тези мнения след като ми спореше как съм нямал няколко функции които от години си ги имам и използвам.

Специално за качване на мелодии има няколко варианта. Някои от тях са доста интересни. Може с 2-3 клика да се сложи част от коя да е песен без да се налага допълнителен софтуер за обработка на mp3-ки.

Видене моят съвет е iPhone и за двамата.

Link to comment
Share on other sites

Големи доводи даваш точно пък ти , що кат си толква отворен не направи един малко по обстоен серч на изворите ти на знаение - гоогле и ютуб и да откриеш съществуването на сайтове като audiko.net от които можеш да изтеглиш всяка една мелодия която се сетиш да си я хвърлиш в айтунса и след 2 секунден синк вече да я имаш на телефона ? Къде ги видя тия 9 стъпки къде ги видя тия 10 планини? Или викаш на андроида всяка мелодия се появява само с мисъл на телефона по телепатичен път.... :lol:

 

Точно така. Говори ми.

Link to comment
Share on other sites

Не забравяй, че Apple са един производител. Сравни ги като отделни производители.

Ванка, това, че Епъл са единствения прозиводител (всъщност те дори не ги произвеждат, но това е друга тема) на iOS устройства е единствено проблем на Стив Джобс. Когато се гледа разпространението на Андроид съвсем очевидно е, че не може да взимаш само устройствата на Самсунг или само тези на HTC. ;)

Link to comment
Share on other sites

аз пък не мисля, че като са единствен производител е проблем даже напротив - това е предимство, защото всичко е оптимизирано точно за този телефон и няма никакви проблеми с програми, версии на софтуер и т.н.

Link to comment
Share on other sites

аз пък не мисля, че като са единствен производител е проблем даже напротив - това е предимство, защото всичко е оптимизирано точно за този телефон и няма никакви проблеми с програми, версии на софтуер и т.н.

 

Ако искам да имам по-голям екран какво правим? Или ако не искам да имам хубава камера, защото не я ползвам и не искам да и плащам парите? Или пък ако искам телефона ми да е пластмасов, а не метален, за да е по-лек?

 

Желязна логика е това твоето. Трябва да има по един телефон от всяка марка, за да не става объркване. Същото и с колите.

Link to comment
Share on other sites

аз пък не мисля, че като са единствен производител е проблем даже напротив - това е предимство, защото всичко е оптимизирано точно за този телефон и няма никакви проблеми с програми, версии на софтуер и т.н.

Това "няма никакви проблеми с програми, версии на софтуер и т.н." е повече от пресилено и си е направо изхвърляне. Лично съм виждал (всички колеги около мен са с айфони) на няколко пъти как iPhone 4 забива зверски и се налага да се ресетва с някаква клавишна комбинация. Сравнително по-добрата стабилност на iOS идва точно от факта, че софтуера работи върху едно единствено хардуерно решение. Когато правиш софтуерна платформа за нещо толкова ограничено и непорменящо се като хардуерна спецификация, естествено, че ще имаш по-добри резултати в стабилността. На който не му пречи ограничения хардуер и софтуер - избора е iPhone. Който предпочита повече хардуерна и софтуерна свобода, избира Андроид. Аз например не бих могъл да изтърпя смартфон, на който не мога да сменя батерията, да сложа допълнително памет и други подобни ограничения. На други пък това не им пречи, та за всеки влак си има пътници.

Link to comment
Share on other sites

Хардуера когато е ясен се пишат по-лесно програми. Примерно много трудно е да се нагласи нещо да работи едновременно на 320х480 и на 480х800 а какво да говорим за по-екзотични екрани с неправилни пропорции - примерно 480 x 854 като на Motorola MILESTONE 2 ME722 или някой квадратен екран. Особено някаква форма с поленца за въвеждане ако искаш да нагодиш нещо да е най-горе друго най-долу става просто кошмар. То затова и iGo има различна версия за QVGA екрани и за тези с по-висока разделителна способност

Link to comment
Share on other sites

Ако искам да имам по-голям екран какво правим? Или ако не искам да имам хубава камера, защото не я ползвам и не искам да и плащам парите? Или пък ако искам телефона ми да е пластмасов, а не метален, за да е по-лек?

 

Желязна логика е това твоето. Трябва да има по един телефон от всяка марка, за да не става объркване. Същото и с колите.

 

За теб важното е да мразиш iPhone, не ,че толкова ползваш или харесваш андроид, предполагам телефона ти няма операционна с-ма или си със симбиан ?

Link to comment
Share on other sites

Видене, аз да кажа, без да навлизам в полемика с някои по-настървени, просто така - ползвайки iPhone4 oт известно време.

Първоначално го купих заради някои очевадни предимства пред Desire HD.

1. Изработка - просто перфектен. Метал, приятни заоблени линии, усещане за масивност.

2. Дисплей - просто най-добрия. В сравнение с Desire HD, забравяш за по-големия размер, като видиш огромната разлика в качеството на изображението. Отразяването също е по-малко на iPhone.

3. Камера. Снимките няма да коментирам, но клиповете са просто невероятни - звук, картина, всичко е перфектно.

4. Факта, че след време можеш да го продадеш с разумна набутка, също не е за пренебрегване.

 

Относно всичко, което се пише за софтуера, аз не съм програмист. Преди съм ръчкал с дни разни Symbian-и, за да им инсталирам едно или друго приложение, но вече не ми се занимава. Като взех iPhone-a, влязох в Google с нулеви познания и 20-ина минути по-късно го бях джейлбрейкнал. Накачих 4-5 торента по няколко GB с приложения, само за да установя, че няма файда от милиарди програми, които не ползвам. После като излезе ъпдейта имах малко проблеми да си го ресетна, но се оправих. След това, като се размислих, единственото нещо, което щеше да ми липсва беше навигацията, макар че и нея я бях ползвал само веднъж. Затова отделих 4-5 Евро, накупих си някои неща, които ми трябваха, свалих няколко приятни безплатни приложения и сега си свиркам.

 

Както правилно отбеляза някой по-горе, АЗ ПОЛЗВАМ! Не се ровя, не търся, не му мисля! Всичко си има, което ми трябва.

От гледна точка на инвестицията, мисля, че iPhone-a e правилния избор. Откровено казано, за баща ти и доста по-евтин телефон ще свърши работа, но щом искаш да му вземеш нещо качествено, интуитивно за работа, а като му писне, да може и да го продаде и пак да си купи свестен телефон с парите - iPhone.

Link to comment
Share on other sites

За теб важното е да мразиш iPhone, не ,че толкова ползваш или харесваш андроид, предполагам телефона ти няма операционна с-ма или си със симбиан ?

 

Айде стига простотии. Обещавам да репортвам следващия който изтърси следващото фенско изказване, без значение дали е за Андроид или за iPhone. Който може да каже нещо полезно да казва, стига с тези "само това е най-доброто другите не струват".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...