Jump to content
BulForum.com

HTC Desire HD VS iPhone 4


AssassiN

Recommended Posts

Никак не съм се объркал. В магазина на Мтел, под 15 градуса някъде да кажем, HTC отразява зловещо, IP4 почти никак!

 

15 градуса? За какво ще го ползваш тоя телефон? Да го гледаш от другия край на стаята, докато той е на равна повърхност?

 

Това с включен или изключен екран? Защото на iPhone-а екрана има по-големи видими ъгли, та е нормално, но фронтално в iPhone-а се оглеждам без никакъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Официалния внос на Nexus S е със S-LCD (Техномаркет => public.bg) и струва около 800лв (сравнително промоционална цена), а тия за 1200лв трябва да са си AMOLED, но това се проверява лесно - има си кутии, на тях си пише кое какво е.

ТехноМаркет а.к.а. КК Електроникс не спряха ли дейността си откъм мобилни телефони :unsure:

Моя е внос от Самсунг Електроникс Румъния,Клон България.

Тези дни им звъннах и на националния телефон за клиенти да ги питам за гаранцията на екрана :bgrin:

Странното е,че имея ми е 354******** :laughing:

Link to comment
Share on other sites

ТехноМаркет а.к.а. КК Електроникс не спряха ли дейността си откъм мобилни телефони :unsure:

Моя е внос от Самсунг Електроникс Румъния,Клон България.

Тези дни им звъннах и на националния телефон за клиенти да ги питам за гаранцията на екрана :bgrin:

Странното е,че имея ми е 354******** :laughing:

КК не ги продават директно в ТМ, а само на дилърите и операторите. Според мен единствения представител на Самсунг Румъния е КК, но това е мое предположение. Достатъчно е да се види една гаранция на телефон от Самсунг Румъния и ще стане ясно. Моя е такъв, но гаранцията е директно към продавача в случая (деком). С лепенка Mtel и IMEI е 356****** та явно ги праскат както им падне.

 

Относно главния въпрос към темата - според мен по-добрия вариант е да вземеш iPhone 4 тъй като ако не ти допадне можеш да го продадеш за доволна сума и да си купиш един чудесен Android телефон та дори той да не е Desire HD.

Link to comment
Share on other sites

Остава обаче МАЛКИЯ но съществен проблем с МИКРО СИМ-а.

От сим към Микро - ОК обаче обратното :blink:

 

Иначе за Офф-а - моя телефон го взех от конкурентна верига на КК-ТМ.

Не брандиран и прочие.

Е вече над 10 дни е в сервиз де ама то изгорял пиксел не се търпи :angry1

 

П.С. @Dreamer - Деком чак ме изненадаха с тази цена на Галакси-то.По принцип бях гледал преди нещата при тях и си бяха на много +++ лв спрямо ТМ и другите вериги.

А гаранцията верно ли е 12 месеца. :unsure:

На мен ми лепнаха 24 :blink:

Link to comment
Share on other sites

добре де какъв проблем би могло да има с микро сима? Така или иначе ще го ползваш в айфона. Може изобщо никога да не ти се наложи нормален сим. А дори и да ти се наложи, има представки както micro sd към sdcard. Да не говорим, че и оператора би трябвало да ти даде сим ако ти трябва след като си им клиент

Link to comment
Share on other sites

добре де какъв проблем би могло да има с микро сима? Така или иначе ще го ползваш в айфона. Може изобщо никога да не ти се наложи нормален сим. А дори и да ти се наложи, има представки както micro sd към sdcard. Да не говорим, че и оператора би трябвало да ти даде сим ако ти трябва след като си им клиент

 

Описах ти ситуацията в която може да ти трябва нормална карта по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Остава обаче МАЛКИЯ но съществен проблем с МИКРО СИМ-а.

От сим към Микро - ОК обаче обратното :blink:

 

Иначе за Офф-а - моя телефон го взех от конкурентна верига на КК-ТМ.

Не брандиран и прочие.

Е вече над 10 дни е в сервиз де ама то изгорял пиксел не се търпи :angry1

 

П.С. @Dreamer - Деком чак ме изненадаха с тази цена на Галакси-то.По принцип бях гледал преди нещата при тях и си бяха на много +++ лв спрямо ТМ и другите вериги.

А гаранцията верно ли е 12 месеца. :unsure:

На мен ми лепнаха 24 :blink:

Да, 12 месеца е - пестят от гаранция и явно ги взимат по-евтино поради тази причина, но при мен сроковете бяха кратки и нямах време да си го поръчам от вегата моя (сайт-магазин разликата е 100лв). Иначе цената във Вега е 749лв, което трябва да си е с 24 месеца. Ако ще се разваля нещо мисля да е до 1-та година :) АЗ си пазя телефоните много и ако има повод за разваляне то причината със сигурност няма да е в мен. Онлайн от европейските амазоните i9000 може да се вземе и за около 650-700лв.

Link to comment
Share on other sites

добре де какъв проблем би могло да има с микро сима? Така или иначе ще го ползваш в айфона. Може изобщо никога да не ти се наложи нормален сим. А дори и да ти се наложи, има представки както micro sd към sdcard. Да не говорим, че и оператора би трябвало да ти даде сим ако ти трябва след като си им клиент

Добавям и моя случай.Купувам си нов телефон.В случая не беше нужен микро сим но все пак.На 9тия ден забелязвам изгорял пиксел.Отивам в магазина да си търся гаранцията,евентуално с надеждата да ми сменят телефона направо.ДА АМА НЕ!

Взеха го за ремонт.Аз си останах с СД карта и СИМ.Връщам се обратно на стария си телефон.Той е с нормален СИМ.

Сега за 30те дни и адаптер ли да си търся и още глупости.

 

 

Да, 12 месеца е - пестят от гаранция и явно ги взимат по-евтино поради тази причина, но при мен сроковете бяха кратки и нямах време да си го поръчам от вегата моя (сайт-магазин разликата е 100лв). Иначе цената във Вега е 749лв, което трябва да си е с 24 месеца. Ако ще се разваля нещо мисля да е до 1-та година :) АЗ си пазя телефоните много и ако има повод за разваляне то причината със сигурност няма да е в мен. Онлайн от европейските амазоните i9000 може да се вземе и за около 650-700лв.

Навремето си взех СЕ К750 от Декома - все още работи животното.Всъщност 12-24 все тая.Дано никога не ти се налага да я ползваш,че аз в момента си гриза ноктите кога ще си го получа обратно :angry1

Link to comment
Share on other sites

А така наречения Джейлбрейк? Щото казвате, че Айфона бил яко ограничен?

 

Jailbreak-а отново ти позволява да прибавяш някакви основни фунцкии, които другите телефони ги има по подразбиране.

 

На предните версии, с Jailbreak май се слагаше тапета на десктопа, но не съм сигурен.

 

Колкото и пъти да го вадиш от затвора тоя телефон, няма как да постигнеш функционалността и възможностите за промяна, които има Android устройството.

 

Edit: ето този линк намерих по въпроса

Link to comment
Share on other sites

Жоро май си е взел телефон, не се обажда :) Или пък по празниците не му се занимава.

Декома вярно праскат 12 месеца на гаранциите, но по ЗАКОН от 01.01.2007 година са длъжни да е 24 месеца, така, че ако евентуално направят проблем - КЗП и проблема се решава. ;)

Link to comment
Share on other sites

Въвели са някакъв закон, при който физическите лица получават 24 месеца, а юридическите получават 12 за един и същи продукт. Може по-ниските цени да идват от това, че не начисляват ДДС примерно или и аз нз какво точно.

Link to comment
Share on other sites

Ами какво...

Никъде в Пловдив, Глобул нямаха Desire HD да включат до iPhone, за да взема обосновано решение.

Съответно взех iPhone 4 32 GB. Първи впечатления - уникална машинка.

Дисплея е невероятен, приложенията изключително изпипани.

 

Отне ми 30 минути ровене в нета, преди да направя jailbreak. След още толкова време се бях обзавел с пиратски sources за приложения.

Не знам кое е това, което не може да се прави на iPhone, засега не съм го открил.

Инсталирах си офис пакет, Том Том навигация, куп други гъдели и игри - всичко работи перфектно.

Имам си скромна библиотека с книги, които чета почти удобно(докато си поръчам Kindle, естествено).

 

Накратко - никак не съжалявам, че избрах iPhone. Засега напълно оправдава очакванията ми.

Link to comment
Share on other sites

Не знам кое е това, което не може да се прави на iPhone, засега не съм го открил.

 

Е как така какво. Както винаги - елементарни работи. Да си спреш Spell Correction-а примерно :D :D :D :D :D

 

На iPhone потребителите им трябва известно време, за да се изнервят на устройството си.

С Android е обратното.

Link to comment
Share on other sites

И между другото, докато се ровех в многото информация за iPhone... http://www.technobuz...-os-for-iphone/

Въпрос на време е, според мен...

 

1. Това би било най-безсмисленото нещо.

2. Това на видеото е Android 1.5

3. Никога не могат да направят всички функции да работят, защото iPhone няма необходимия набор бутони и ще трябва да се ползват бутони на екрана, което е супер неудобно.

Link to comment
Share on other sites

Може би...

Не знам.

Все пак, аз съм много доволен от iPhone засега.

Нямаше как да взема Desire, при положение, че никъде го няма и трябваше да чакам да го пращат от София.

Link to comment
Share on other sites

Може би...

Не знам.

Все пак, аз съм много доволен от iPhone засега.

Нямаше как да взема Desire, при положение, че никъде го няма и трябваше да чакам да го пращат от София.

 

Дам. Има го и тоя момент.

 

Да ти е честит. Пък ако не ти хареса, винаги можеш да го продадеш и да го смениш.

Link to comment
Share on other sites

Е как така какво. Както винаги - елементарни работи. Да си спреш Spell Correction-а примерно :D :D :D :D :D

това пък е най-лесното и дори сега на айпода ми е спрян

Link to comment
Share on other sites

това пък е най-лесното и дори сега на айпода ми е спрян

 

Прав си. И аз сега видях, че си е в настройките. Не знам какво се оплакват всички при това положение.

 

Не съм ползвал iPhone активно никога, но за времето, когато съм си играл с него съм намерил една камара неща, които ме дразнят.

 

Примерно, настройките за всяка програма са при настройките на телефона. Това е напълно олигофренско... Все едно настройките на всяка програма на PC да са ми в Control Panel-а. Супер безсмислено.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...