Jump to content
BulForum.com

Протест в Пловдив


smirn0ff

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Не знам чия логика не струва и как може да сравняваш двете държави :blink:

Говоря за Румъния защото е на една пи*шка разстояние и уж трябва да са на същия ( или поне преди бяха ) хал като нас!

 

По същата логика. Какво толкова добавя разстоянието към цената на въпросния автомобил? Да не би на гръб да ги носят? Как е възможно за няма и $30,000 да купя в калифорния нов автомобил който тук струва над 120,000 лв?

 

И да, докато има монополисти ще е така. Протестите тях слабо ги вълнуват. Виж ако им паднат печалбите ще е друго нещо. Ако намалеят продажбите драстично също. Но тъй като няма шанс да се случи може да си протестираш до засиняване ефект няма да има.

Link to comment
Share on other sites

sled kato sa po razlichni zaplatite zashto ne se protestira za po visoki zaplati vmesto za 20-30stotinki namaliane na benzina

 

Защото заплати не се изкарват с протестиране, а с работене (а преди това - учене).

Всеки път като се зачекне темата и се появява поне един любител математик, който изчислява, че след като в еди коя си държава нафтата струвала еди колко си, а средната работна заплата била еди каква си, то нафтата тук трябвало да струва 1 лев :)

А тоя протест дето го правите е върхът на забавата - събирате се, палите колите и изразходвате по една туба гориво допълнително - и се очаква че допълнителното потребление ще доведе до спад на цената?

Link to comment
Share on other sites

Защото заплати не се изкарват с протестиране, а с работене (а преди това - учене).

Всеки път като се зачекне темата и се появява поне един любител математик, който изчислява, че след като в еди коя си държава нафтата струвала еди колко си, а средната работна заплата била еди каква си, то нафтата тук трябвало да струва 1 лев :)

А тоя протест дето го правите е върхът на забавата - събирате се, палите колите и изразходвате по една туба гориво допълнително - и се очаква че допълнителното потребление ще доведе до спад на цената?

Доста повърхностно разсъждаваш според мен.

Пари се изкарват с труд това е ясно. Обаче когато тези пари не са управлявани добре, а потъват вместо в "честните" хора (разбирай трудещите се), в палати/яхти/бентлита/сещай_се_нататък, и държавата всячески подпомага това чрез корупция, е*ани закони, неработеща нормално нито една сфера в тая държава, някак не върви да се говори клишето да се трудим, щото само така ще просперираме. Ти и да се трудиш да пълниш една туба с вода, с пот на челото цяло ден, ако е пробита отдолу, нали се сещаш твоя труд къде отива и колко струва.

Link to comment
Share on other sites

Теди, въпроса е че с протестиране за цената на бензина нищо няма да се постигне. Или почти нищо дори да падне с 10 стотинки (щото наполовина няма да стане ако ще да цъфнат налъмите). Съотношението цена на бензина спрямо средната заплата не се променя с протести че бензина е скъп. Щото освен бензина още 100 неща са ни скъпи и не е проблема в техните цени. А от протести колкото да има зрелища без хляб не печелим ние нищо.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм разбира се. Аз лично не съм писал никъде нищо за бензина (всичко сме на газ и метан, а и аз лично нямам много работа навън :) ).

Ти ся гледай как всичко живо ще качва цените с оправдание бензина, всяка дреболия и боклук ще скочи му цената, ако ще веднъж в годината да зареждат.

Наистина има хиляди други причини да се протестира. Ама трябва да стане нещо по-голямо от '97-ма. Едно правителство колкото и да има "воля" (примерно) май ще е трудно да промени неща, разваляни с години.

Ще ми говорят че до 20г. пенсии и средни заплати трябвало да се качат с такива разлики, които мен лично ме отчайват като бъдеще спрямо дори най-бедните други в ЕС.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера, защо все омаловажавате поскъпването на петрола и ревете как всички си дигали цените.

Абе, аланколу, я прочетете малко, ако не знаете, какво се прави от петрол, ОСВЕН, бензина!

Кое производство НЕ ползва петрол по един или друг начин, или цената на петрола не влияе на цената на използваните суровини!

 

Нали за това е Европейския съюз? Като сте недоволни - черта! Кадърните са ценени повече в европейските държави! Ама то май няма много кадърни и оправни по тея протести, а?

Държава се оправя с бачкане, не с мрънкане! Ама второто е по-лесно, па е и в кръвта на калпавия генетичен материал.

Едно вярно нещо да каже Бойко за цялото време, през което е на власт...

Link to comment
Share on other sites

... па е и в кръвта на калпавия генетичен материал.

Едно вярно нещо да каже Бойко за цялото време, през което е на власт...

Така е. Визирал е собственият си генетичен материал. Само ми е чудно що се напъва да стои на власт, след като проблема е неизлечим. Може би иска да подобри генетичният материал на страната, като го направи като своя собствен?

Винаги ми е било интересно да следя мисловният му полет. То, от милиционер повече не може и да се иска.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, аз да питам някой помни ли миналата година, когато петрола струваше 150 долара за барел, каква беше цената на бензина и нафтата?

 

П.П.Бил е толкова през 2008-а.Нищо де, пак питам някой помни ли през 2008г цената на горивата?

Миналата година е бил 110 долара.Тогава какви са били цените?

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера, защо все омаловажавате поскъпването на петрола и ревете как всички си дигали цените.

Абе, аланколу, я прочетете малко, ако не знаете, какво се прави от петрол, ОСВЕН, бензина!

Кое производство НЕ ползва петрол по един или друг начин, или цената на петрола не влияе на цената на използваните суровини!

 

Нали за това е Европейския съюз? Като сте недоволни - черта! Кадърните са ценени повече в европейските държави! Ама то май няма много кадърни и оправни по тея протести, а?

Държава се оправя с бачкане, не с мрънкане! Ама второто е по-лесно, па е и в кръвта на калпавия генетичен материал.

Едно вярно нещо да каже Бойко за цялото време, през което е на власт...

 

Черта си дават "пу*ките" като не им изнася.Това е най-лесното, но не и решение на проблема.После почват да плюят от вън как всички в БГ сме били некадърници и кухи лейки!

Държава се оправя с бачкане, ама като има кой да мрънка на оправниците.Защото като всички се мишкотят, ще ни тъпчат не 5 ами 50г още.

Нали знаеш, като си мълчиш те правят на шматка.Щом народа мълчи значи проблем няма.

Доган ще си зима милионите, ще си кара яхтата за 5,2 млн. лв. и ще се почесва по рязаната патка, докато говори за видиш ли било: "Османско присъствие", а не "Османско Робство"

 

Добре де, аз да питам някой помни ли миналата година, когато петрола струваше 150 долара за барел, каква беше цената на бензина и нафтата?

 

П.П.Бил е толкова през 2008-а.Нищо де, пак питам някой помни ли през 2008г цената на горивата?

Миналата година е бил 110 долара.Тогава какви са били цените?

 

Това е бял кахър.В момента петрола поевтинява, а видиш ли Лукойл не го *бе и си качва цените всяка седмица.

Link to comment
Share on other sites

Здравей Свят!

 

 

Ние сме България. Малко над седем милиона сме и живеем в югоизточните покрайнини на Европа. Хубаво е тук, даже много. Имаме всичко, което една страна може да предложи. Ама наистина всичко – дълга ивица морски брегове, очертана от бели пясъци и горещо лято, за да си ги ползваме. Имаме и високи планини с тъмно -зелени иглолистни гори, прекрасни са. А най-хубаво от всичко е, че имаме и снежна зима, та ски пистите и хотелите предлагат всичко необходимо за чудесна зимна ваканция. Българите имат истински дълга история, богата на възходи, с които се гордеем и богата на падения, за които страдаме. Най-старият жив град в Европа е тук.

 

Част сме от Европейския съюз, развитите страни са на приблизително 1000-1500 километра от нас или иначе казано на 100 евро и 2-3 часа полет със самолет. Всъщност, вече много от европейският бизнес е на наша територия. Може да видите немски, френски, италиански фабрики, разположени край магистралите. Появиха се молове в по – големите градове, а и почти всички познати ни западно – европейски магазини за хранителни стоки отворихa врати тук. Това са явните белези, че вече изминаха повече от двадесет години, откакто територията ни се оттърва от комунистическия строй.

 

А ние хората сме… Ами хора като вас. Работим по четиредесет и повече часа на седмица, голяма част от нас дори и в съботни и неделни дни. Ставаме рано, пием кафе, пътуваме до работа, изпълняваме служебните си задължения, ядосваме се на колега или шеф, забавляваме се на шегите си, уморяваме се и се прибираме. Знаете как е! Когато не работим се срещаме с приятели на по бира, излизаме на кино, разхождаме се, разговаряме… Правим това, което повечето обикновени хора на този свят правят в свободното си време.

 

Е, може би вече си мислите: Да, българите водят живот като нашия, трудят се, пътуват, почиват си, понякога се ядосват, понякога се забавляват. Хора като нас.

 

Само че не е така. Българите притежават едно качество, което вие нямате. Ние сме невидими.

 

Когато е лято, повечето българи работят. Морето и пясъците са толкова близо, а ние само мечтаем за тях. Не можем да си позволим почивка. Минималната работна заплата е 123 евро. Спрем ли да работим, разходите ни съсипват. Когато е зима, пак работим, само че ни е студено. Няма и помен от прекрасните хотели и ски пистите. Зимата е най – тежкият период за българите, защото отоплението е твърде скъпо за житейския ни стандарт. Повечето от нас отопляват само една стая, цялото домакинство прекарва вечерта в нея, а нощем спим в неотоплявани помещения. Историята ни е повод за разпалени спорове, но паметниците, които тя е оставила по нашите земи са твърде далече за средно – статистическия българин. Защо ли? Защото с една цяла месечна заплата можем да заредим само сто литра дизел. Моловете са като художествени галерии за нас, разхождаме се, разглеждаме, но рядко купуваме. В България, ДДС е 20%, за всички стоки. В богатите, западноевропейски страни, а и в много други, повечето хранителни продукти и стоки от първа необходимост са със силно занижено ДДС, а заплатата на средният западноевропеец е десет и дори петнадесет пъти по-висока от нашите. А работният ден на българина… Той не е просто работен ден, а борба за оцеляване. Родителите ни са ни учили да сме честни, добри и толерантни. Учили са ни да се уважаваме и да си помагаме. Да се трудим упорито и да вярваме, че ще бъдем оценени. Но често пъти в България, тези иначе позитивни качества, се превръщат в недостатъци. Това е така, защото действителноста тук сега ни учи, че успяват само хитреците на дребно, лъжците и крадците, престъпниците и разбира се, политиците. И тъй като всички тези факти съществуват само за нас, но не и за държавниците ни, ние решихме, че сме невидими. Или ни няма, или нямаме никаква стойност за държавата си. Хората тук мрачно се шегуват, че има два изхода от тази криза и това са Терминал 1 и Терминал 2 на софийското летище. Но не това е, което искаме ние. Ние имаме нужда от страната си, както и тя от нас. Искаме да живеем и да сме щастливи в нея, а не някъде другаде.

 

И така младите българи решиха, че е време да докажат, че са тук и са готови да се борят за благата на собствената си страна. Един ден те се събудиха и излязоха по улиците. Решиха да покажат, че водят тежка борба за оцеляване и поискаха по – ниски цени на горивата с надеждата, че такава промяна ще рефлектира върху всички цени и ще облекчи ежедневното им бреме. И сякаш държавната машина се размърда, направиха се няколко срещи, изрекоха се куп думи, които сме чували хиляди пъти и разбира се, се стигна до „логичният” извод, че „не може”. След това всичко затихна и ние отново станахме невидими. За това излязохме да протестираме за втори път. И пак видяхме млади и оптимистични лица по улиците… Но този път дори медиите се държаха странно. Излъчиха кратки и субективни репортажи и с това народното недоволство беше отразено. Почувствахме се сякаш сме не хора, а сенки.

 

Но каквото и да се случи, ние сме вече будни. Ние няма да спрем сега, това е едва началото. И е решено, на 16.04.2011 ще бъдем пак на улицата. Ще протестираме във всички големи градове на България. Бъдете съпричастни към борбата за нашата демокрация! Вижте ни! Ще покажем, че ни има, че сме тук и сме важни.

 

С най-топли чувства:

 

България

 

 

http://gorivo.net/hello-world-2/

Link to comment
Share on other sites

Минималната работна заплата е 123 евро.

И така младите българи решиха, че е време да докажат, че са тук и са готови да се борят за благата на собствената си страна. Един ден те се събудиха и излязоха по улиците. Решиха да покажат, че водят тежка борба за оцеляване и поискаха по – ниски цени на горивата с надеждата, че такава промяна ще рефлектира върху всички цени и ще облекчи ежедневното им бреме.

Отново ще се протестира за глупости.

Link to comment
Share on other sites

И е решено, на 16.04.2011 ще бъдем пак на улицата. Ще протестираме във всички големи градове на България.

 

Нищо, протестирайте си ... причинявате временно но минимално неудобство защото сте толкова малко че едвам успявате да запушите едно - две кръстовища... верно заради вас по-миналата неделя се наложи да обикалям но малкия в крайна сметка остана доволен че се вози освен това видя едни балони и много им се радва :)

 

А netrootbg добре ви го обясни за КОЕ по-точно трябва да се протестира. И между другото ей тъй да запитам : КОЙ РАБОТИ ЗА МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА??? Написано така излиза че си късате задниците да бачкате за едното нищо... пък аз от малкия досег с хора търсещи си работа съм останал с впечатлението че всеки търси нещо по-така и то на 4-цифрена заплата но без да е работил преди това същото нито пък да има кой знае какви умения в областта. А хора с по 6 месеца опит са вече "печени в занаята".

 

Съжалявам но написаното са пълни глупости съчинени от някой на 2 ракии...

Link to comment
Share on other sites

interesno ako rabotish za 250lv na mesec ot kade shte namerish pari za kola i pod kola imam previd istinska kola ne niakoia 20-30godishna troshka i niakoi ako moje da si pozvoli kola za 10-20hiliadi kakvo tolkova shte mu preche da dava 5lv poveche za benzin

ne moje li da si pravite protestite niakoi den prez sedmicata mejdu 14-15chasa ami shte zadrastvate patishtata sabota kogato horata izlizat da obikaliat nasam natam

Link to comment
Share on other sites

Не може , щото през седмицата протестиращите са на работа и знаят че не отидат ли ще има санкции.

Ние сме странен народ , даже и протестите не са ни като хората .... незнам кой организира тия протести за горивото но с чиста съвест казвам че тия протести са организирани от изключително неграмотни хора. Няма как да протестираш за скъпите горива и в същото време да правиш шествие с автомобили..... Щом стигнахме до там да крадем румънските идеи за протест не е на добре работата. Лошото е че май май наистина нивото на грамотност е страшно паднало щото бая хора се вързаха че по точно тоя начин на протестиране ще се стигне до някъде. :blink:

Link to comment
Share on other sites

interesno ako rabotish za 250lv na mesec ot kade shte namerish pari za kola
Знам един тип, дето бачка общак, изтегли кредит и накрая си купи някакво древно BMW 3-ка и в момента дължи пари за бензин на цялата си махала. Бях с един приятел, когато ходихме до една бензиностанция, за да налеем в туба бензин, колкото да може ония мульо да си закара колата до тях. Ама на предната седалка до него имаше някакво барби, на задната - още едно гъзе с кифлата си. И бяха гъзари, нищо че сипал минимални количества бензин, колкото да стигне до кварталното заведение и обратно.

 

Манталитета на ония, дето са по протестите е такъв. Може да е гладен, но кара кола.

Link to comment
Share on other sites

Доста повърхностно разсъждаваш според мен.

Пари се изкарват с труд това е ясно. Обаче когато тези пари не са управлявани добре, а потъват вместо в "честните" хора (разбирай трудещите се), в палати/яхти/бентлита/сещай_се_нататък, и държавата всячески подпомага това чрез корупция, е*ани закони, неработеща нормално нито една сфера в тая държава, някак не върви да се говори клишето да се трудим, щото само така ще просперираме. Ти и да се трудиш да пълниш една туба с вода, с пот на челото цяло ден, ако е пробита отдолу, нали се сещаш твоя труд къде отива и колко струва.

 

Въпрос на гледна точка...

Съществен проблем е, че много хора смятат пълненето на туба с вода за работа, която генерира висока добавена стойност и заслужава високо заплащане. И се оплакват - "аз я пълня тая тъпа туба с вода по осем часа на ден, а ми плащат некви смешни 400 лева на месец...". Това, че работиш по Х часа на ден, не означава, че си производителен. За да видиш колко си производителен си намери някъде от интернет списък на държавите подредени по брутен вътрешен продукт на глава от населението (за да те улесня - GDP per capita), ще видиш къде се намира България и защо заплатите няма как да са по-високи, отколкото са...

А всеки има право сам да управлява собствените си пари - как ще употребя генерираната печалба - дали ще си купя кола или ще я реинвестирам в бизнеса е мое собствено решение и зависи от хиляда неща, включително управленските ми способности. Така, че на всеки, който смята, че е по-добър мениджър от работодателя си и че работодателите трупат големи печалби за сметка на изкуствено високи цени на стоки и услуги, бих предложил сам да създаде бизнес и ако успее да продава стоки или услуги на по-ниски цени - всички биха купували от него... Защо обаче никой не го прави? Явно не е толкова лесно...

Link to comment
Share on other sites

Защо обаче никой не го прави?

 

Защото са мърди и си търсят извинения да работят по-малко... и защото е по-лесно да гледаш на другия в канчето и да цъкаш с език... и защото стигне ли се до по-сериозна работа половината казват че това не е за тях и не го могат а другата че предпочитат да са по-бедни но да имат свободно време (през което да обсъждат колко е нечестен живота и как еди кой си взимал ненормално много пари и не правел нищо особено а те са прецаканите)

Link to comment
Share on other sites

Дядо, в другите страни повечето си работят на фиксриан работен ден и си имат и свободно време и достатъчно пари, за да си позволяват всякакви глезотии. Проблема в България е, че на управниците не им пука, а отделно, че и окрадоха държавата. И според мен протестите са начина нещо да се промени, но както някой каза по-горе, докато не се счупи нечия глава, никой няма да ни чуе. Относно протеста за горивата сте прави - нищо няма да промени, но пак е добре, защото показва, че хората все още могат да се организират, а това е важно, защото ако управниците знаят, че не ни пука и на тях няма да им пука... Дано скоро да се направи някой по-смислен протест.

Link to comment
Share on other sites

Дядо, в другите страни повечето си работят на фиксриан работен ден и си имат и свободно време и достатъчно пари, за да си позволяват всякакви глезотии. Проблема в България е, че на управниците не им пука, а отделно, че и окрадоха държавата. И според мен протестите са начина нещо да се промени, но както някой каза по-горе, докато не се счупи нечия глава, никой няма да ни чуе. Относно протеста за горивата сте прави - нищо няма да промени, но пак е добре, защото показва, че хората все още могат да се организират, а това е важно, защото ако управниците знаят, че не ни пука и на тях няма да им пука... Дано скоро да се направи някой по-смислен протест.

 

Няма такова нещо. "Достатъчно" пари винаги е относително нещо и навсякъде. И вярвай ми това "аз бачкам без да си давам много зор, защото те и без това не ми плащат много" го има най-вече тук. (Сигурно го има и другаде но не е такова масово явление). А под достатъчно пари и глезотии всеки разбира различни неща нали знаеш. Едно е под глезотия да разбираш да си позволиш нови обувки на всеки 3 месеца въпреки че старите ти все още са ок а друго е да си позволиш да си купиш бутилка алкохол на цената на 3 чифта сносни обувки.

 

За това че протестите са хубаво нещо съм съгласен, просто този ми се струва безсмислен както и целия патос около него.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на гледна точка...

Съществен проблем е, че много хора смятат пълненето на туба с вода за работа, която генерира висока добавена стойност и заслужава високо заплащане. И се оплакват - "аз я пълня тая тъпа туба с вода по осем часа на ден, а ми плащат некви смешни 400 лева на месец...". Това, че работиш по Х часа на ден, не означава, че си производителен. За да видиш колко си производителен си намери някъде от интернет списък на държавите подредени по брутен вътрешен продукт на глава от населението (за да те улесня - GDP per capita), ще видиш къде се намира България и защо заплатите няма как да са по-високи, отколкото са...

А всеки има право сам да управлява собствените си пари - как ще употребя генерираната печалба - дали ще си купя кола или ще я реинвестирам в бизнеса е мое собствено решение и зависи от хиляда неща, включително управленските ми способности. Така, че на всеки, който смята, че е по-добър мениджър от работодателя си и че работодателите трупат големи печалби за сметка на изкуствено високи цени на стоки и услуги, бих предложил сам да създаде бизнес и ако успее да продава стоки или услуги на по-ниски цени - всички биха купували от него... Защо обаче никой не го прави? Явно не е толкова лесно...

 

Бях се зарекал да не пиша повече тук ,ама сырце юнашко...

Производителността на труда зависи от много фактори,и тове ,че един работник не е производителен зависи от много фактори - обучение на персонала,мотивация,УСЛОВИЯ НА ТРУД .Според теб има ли разлика при какви условиуя се труди например един строител или миньор в Германия и тук? Само работното облекло на немците им струва колкото половин месечна заплата ! Да не говорим за инструменти.В Германия цената на работната рыка е такава,ча на работодателят му е по-изгодно да наеме (закупи)машина,отколкото да плати на няколко работника повече.В Германя например ще е много трудно (ако не навызможно) да видиш например цигани да разбиват бетонна плоча с чук.Това,че един човек с бензинов кыртач е по-производителен от трима с чук,не означава,че тримата са по-мырзеливи.

В Русия за умишлено неплащане на заплати се води криминално престыпление! В Былгария как е ? Шото да возиш хора за 400 лева и да си чакаш другите не е рядкост .Не,че шефыт няма пари,просто е решил да "реинвестира"в нова кола на щерка си например.Ела да те запозная с "мырзеливец" койтоп е выртял три месеца по две смени с автобуса в градският транспорт.

И още нещо 2/3 от былгарските "бизнесмени" в една нормална стрна и економика отдавна да са фалирали !

 

Относно протеста - в Русия Федералната Антимонополна служба от началото на годината два пыти глобява с солени глоби тырговците и производителите на горива,сега ще ги глобява пак.А там цените са около 1,30 лева за бензин (защото акцизыт е висок - Путин).Колко беше бензинытпрез 2008 , когато барелыт беше 180-190 $ ?

Link to comment
Share on other sites

Много правилно. Което води и до старата поговорка: Он ми плаща, колкото да не умрем, я че работим колкото да не заспим :)

Link to comment
Share on other sites

Бях се зарекал да не пиша повече тук ,ама сырце юнашко...

Производителността на труда зависи от много фактори,и тове ,че един работник не е производителен зависи от много фактори - обучение на персонала,мотивация,УСЛОВИЯ НА ТРУД .Според теб има ли разлика при какви условиуя се труди например един строител или миньор в Германия и тук? Само работното облекло на немците им струва колкото половин месечна заплата ! Да не говорим за инструменти.В Германия цената на работната рыка е такава,ча на работодателят му е по-изгодно да наеме (закупи)машина,отколкото да плати на няколко работника повече.В Германя например ще е много трудно (ако не навызможно) да видиш например цигани да разбиват бетонна плоча с чук.Това,че един човек с бензинов кыртач е по-производителен от трима с чук,не означава,че тримата са по-мырзеливи.

В Русия за умишлено неплащане на заплати се води криминално престыпление! В Былгария как е ? Шото да возиш хора за 400 лева и да си чакаш другите не е рядкост .Не,че шефыт няма пари,просто е решил да "реинвестира"в нова кола на щерка си например.Ела да те запозная с "мырзеливец" койтоп е выртял три месеца по две смени с автобуса в градският транспорт.

И още нещо 2/3 от былгарските "бизнесмени" в една нормална стрна и економика отдавна да са фалирали !

 

Относно протеста - в Русия Федералната Антимонополна служба от началото на годината два пыти глобява с солени глоби тырговците и производителите на горива,сега ще ги глобява пак.А там цените са около 1,30 лева за бензин (защото акцизыт е висок - Путин).Колко беше бензинытпрез 2008 , когато барелыт беше 180-190 $ ?

 

А аз си мислех, че съм се изразил достатъчно ясно - след като знаеш как се прави бизнес "по европейски" - действай. Аз, макар и да съм доста далече от разбирането за "добър" мениджър - правя каквото мога, според личните ми качества и възможности, но поне правя нещо. А иначе е пълно с теоретици, които ти обясняват как се прави бизнес, но знанията и уменията им остават само в рамките на мохабета в кръчмата (или виртуалната кръчма). Как не се намери един знаещ и можещ, който да плаща високи заплати, да инвестира в допълнително обучение, да осигурява перфектни условия на труд и да създава качествен и евтин продукт...

Link to comment
Share on other sites

Абе, има много. Но малцина са в България!

Манталитета на повечето бизнесмени е такъв. Предпочита да плаща пределно ниски заплати на 3-4 човека повече, отколкото да инвестира в технологии. Оттам и драстичния спад в производителността на труда. Мисля, че и друг път съм го казвал, но няма да забравя едно пътуване до Германия. Спряхме да спим в един хостел в Австрия, близо до границата с Германия. Много приятно място, с градина отзад и голям двор, заобиколен от селскостопански сгради.

Като си поговорих със съдържателите, разбрах, че мъжът и жената, заедно с трите си деца стопанисват и управляват:

-Хостела, който имаше 10-12 стаи.

-Зимна градина, в която отглеждат и след това продават много видове растения

-Свинеферма(намираща се в постройка около двора, НЕ можеш да предположиш, че вътре има около 200 прасета нито по звук, нито по миризми, нито по каквото и да е друго!)

-Земеделска земя, която обработват.

 

Е, как да ги стигнем австрийците?!

Цялото това нещо се случва в малко градче от селски тип. Въпреки малкия брой на населението, в 23:00 часа, вървеше камион, който пръскаше срещу заледяване. Абе, немска му работа...

Link to comment
Share on other sites

Аз едно нещо да питам : протестирате за цената на бензина а ЗАЩО никой досега не тръгна да протестира за размера на ДДСто... нещо което ти бърка в джоба по най-груб и грозен начин. И на теория има стоки освободени от ДДС... ама на теория само. Основни храни трябваше да са или освободени или с намален размер на ДДС... някой случайно да си е купил хляб без да му начислят ДДСто? Или кисело млеко или яйца? Мммм? Или ДДСто да е в намален размер поне т.е. да е друга група според касовия апарат? Обърнали ли сте внимание на касовите бележки? А ако това се промени семейния бюджет няма да се облекчи с лев-два или 10 на месец... това са поне 10%... на 200лв означава поне 20...

 

Ето за това трябва да се протестира и то с камъни пред народното събрание не да запушвате по 2-3 кръстовища в неработен ден.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...