Jump to content
BulForum.com

Star Wars™: The Old Republic™


kotora

Recommended Posts

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Интервал в имената няма. Доколкото знам, важат ограниченията от WoW, само може да се ползва ' допълнително.

ПП.

И как може да избереш това име? Горкия Р. Даниел - дето една муха не може да утрепе дет се вика, ти ще кръстиш на него кръвожаден инквизитор.

Link to comment
Share on other sites

Информация за цената има ли?И ще бъде ли monthly paid като WoW или one-time only :confused Иначе поразгледах малко,ще се играе определено :) Републиката да се пази,че Imperial agent-a идва !

Link to comment
Share on other sites

Информация за цената има ли?И ще бъде ли monthly paid като WoW или one-time only :confused Иначе поразгледах малко,ще се играе определено :) Републиката да се пази,че Imperial agent-a идва !

С месечен абонамент ще е, никога не е имало идея да е с еднократна такса. Но колко, още не се знае. Има предположения, че ще е близо до WoW.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От вчера започна Gamescom 2011. Води се като едно от най-големите експота за игри, което се организира в Европа. Повечете големи компании ще направят интересни презентации в това число Диабло 3, Guild Wars 2, Тера онлайн, Дота2 и разбира се SWTOR.

 

От презентацията, която мина вчера има 2 филмчета от Eternity Vault - рейд, която ще е достъпен за играчите след като достигнат лвл 50.

http://www.youtube.com/watch?v=zG8Qf_1IP7w&feature=player_detailpage

 

Интересно интервю има и на сайта Ten ton hammer - клик. Интервюто е с James Ohlen и се отнася за cross-faction комуникацията, какво играчите могат да правят на собствените си кораби, информация за предметите в играта, които са с неутрален аlignment статус, ако не искаме да поемем по Dark или Light side пътя и решим да останем по средата.

 

И като последна новина - бройките преордърнати копия на Star Wars: The Old Republic за Америка набъбват още. За седмицата 8 - 13 Август са се продали още 70,107 копия. Съжалявам, че няма такава статистика и за Европа, за да видим какъв интерес има от страна на Стария Континент към ММО-то на BioWare и Lucas Arts.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вчера се появи и списък на всичките companion-и, които ще взимат важна роля в предстоящото ММО, което всички очакваме да излезе в края на тази година.

Всеки клас ще има по 5, ще се присъединят към нас по време на левълването като всеки един си има своята уникалност - било то във визия или във функционалността, ролята и оръжията, които използва. С някой от героите ще можем да имаме някакъв вид романс, след като достигнем определено ниво на привличане, което пък ниво се променя от начина, по който се държим с нашите companion-и, решенията, които взимаме и т.н.

 

Пълния списък може да видите тук - STAR WARS™: The Old Republic™ : Companions List

Link to comment
Share on other sites

Малко офтопик се пада, ама да попитам....

Добре де, на никой ли ме му остава един такъв кофти дъх от това нечестиво омешване на великолепната плеяда игри за SW с нещо толкова долнопробно, като WoW? Към момента в личната ми колекция има абсолютно всичко, което е издавано за ПЦ на на тема SW (дори и онази недомислица която по-късно стана изестна като - Age of Star Wars), но тази откровенно мисля да я пропусна...

Link to comment
Share on other sites

Как по-точно е омешано?

Какво общо имат двете игри освен, че са ММО?(куестове, левели, екипировка, дънджъни, раидове - в тоя жанр са тези неща, независимо от заглавието и "марката")

Link to comment
Share on other sites

Как по-точно е омешано?

Какво общо имат двете игри освен, че са ММО?

Шегуваш се, нали?

 

П.п. Както и да е, нека не товарим повече фенската тема на игра която още не е излязла...

Link to comment
Share on other sites

Има неща, които са взаимствани от WOW, има много неща, които са от Mass Effect и Dragon Age. Не можеш да кажеш gado, че SWTOR си е WOW клонинг, защото в играта се вижда доста от нещата, които са характерни за игрите на BioWare примесени с невероятната история на сагата Star Wars. Да, също като WOW ще има куестове и левълване и дънджани и райдове и PvP, но пък от своя страна WOW копира доста неща от EQ, защото хората, които са създали EQ бяха привлечени от Близард в тима си, когато създаваха WOW.

 

World of Warcraft е игра, която съм я играл в продължение на повече от 6 години. Сигурен съм, че някой ден пак ще си подновя ъкаунта за месец - два, но играта WOW не е MMORPG жанра. В Близард не са открили топлата вода, нито са създали бойлера - те просто взеха най-хубавите неща от няколко игри и направиха най-масовата ММО игра дори и до този момент.

 

BioWare от своя страна пък черпят идеи от доста игри. Определено като тръгнеш да създаваш даден продукт - ще се огледаш какво има в момента на пазара, ще вземеш хубавите, идейните неща от конкуренцията и ще си създадеш своят продукт, който ще има допирни точки с продуктите на пазара, но ще си има и нещо твое, нещо уникално. Не става въпрос само за изцяло озвучените диалози - тук говорим и за история, която е в сърцата ни от доста години - историята създадено от чичко Лукас!

 

Има си стандартни неща в ММО жанра, от които не може да се избяга. И преди WOW имаше ММО игри, нищо иновативно не бе предложено от хората на Близард. Единственото нещо, с което WOW се различаваше от другите ММО-та бе, че няма cross-faction communication.

 

Та с две думи - има си един вид стандарти в една ММОRPG игра gameplay-wise, WOW ги има тези изисквания, тези основи. Игрите преди WOW също ги имат, игрите, които ще излезнат след 10 години и те ще се придържат към тези изисквания - така че нищо ново няма под слънцето. Това, че хората сравняват SWTOR с WOW не е чак толкова лошо. Бих се радвал, ако хората от BioWare са направили игра, която да стане нарицателно за ММО игрите, както е WOW сега.

 

Времето ще покаже! :P

Link to comment
Share on other sites

 

Абсолютно! Мислех да спомена взаимките от Масефект (все пак Bioware са намесени), но сметнах, че няма смисъл. И все пак твърде много прилича като идея и изпълнение на WoW, но с други картинки. Дори приликите стигат да там, че няма почти никаква разлика в дървените движения и ужасната механика на персонажите (за геймплея няма да споменавам, защото там приликите са очеизвадни), единствено панорамата е доста по-пипната. Идеята ми е, че до този момент няма нито една цикльорска игра по SW, дори и от предходните RPG-та на тази тема и всяка една игра е била непрекъснат екшън. Наитина времето ще покаже..., но не вярвам крайният резултат да е нещо по-различно от леко пипнат WoW в нов скин...

Link to comment
Share on other sites

Star Wars galaxy беше леко циклична :D Лично аз много се радвам, че я спират. И нея съм я играл, но за кратко.

 

Не може да се отриче, че Близзард са направи игра, която е фактор в ММО жанра. Те определено вдигнаха летвата за останалите такива игри, но от това можем да спечелим само ние - играчите.

 

Ще има циклене, но това си е нещо стандартно за този вид игри. От BioWare съобщиха, че идеята им е играта да просъществува още доста години - някъде из темата по-горе дори го има и точния цитат. Пак те казаха в интервю от едно от миналите вече game expo-та, че колкото повече време минава в разработване на играта, толкова повече им нараства и уважението към колегите от Близзард, които били създали World of Warcraft, защото виждат с какви проблеми са се сблъсквали и че са им намерили решения. Може би и за това единия от класовете - Bounty Hunter има companion, който са кръстили Blizz :D Bounty%252520Hunter%252520%2525284%252529%252520Blizz.png

 

Та щем-нещем ще се сблъскаме с някакъв вид циклене, аз само мога да се надявам, да не е циклаж като в корейщините, защото това ще е определено фактор, който може да ме накара да си спра ъкаунта.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

BioWare от Четвъртък са на едно от най-големите гейм експота в Европа - Eurogamer London UK, там те направиха и дългоочакваното съобщение:

This is no Jedi mind trick. The most heavily anticipated MMO to date will launch on 22.12.2011.

 

В линка по-долу може да видите и месечните такси - същите като при някой други ММО-та.

 

Launch Date & Subscription fees

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Нова информация за играта, както и нов трейлър -

http://www.youtube.com/watch?v=GsxdMtGs3AU&hd=1

 

Но по-важното е, че играта е с променена дата на излизане :) 20. 12. 2011 за Европа и Америка:

 

Today BioWare and LucasArts are excited to announce that the new global launch date for Star Wars™: The Old Republic™ will be December 20th' date=' 2011. Updating from previously announced plans, the release will now be simultaneous in North American and European launch territories!

 

Those who have pre-ordered the game and redeemed their Pre-Order Code at the Code Redemption Center before the game’s official release are eligible for Early Game Access as well as an in-game ‘Color Stone’ to change the color of your weapon’s visual effects. If you haven’t yet reserved your copy of the game, be sure to visit our Pre-Order page and secure your place in the Old Republic now!

 

Read More

 

Остава само да изберете, коя страна ще подкрепите:

 

1.jpg

2.jpg

 

Както твърдяха, че няма да има расови бонуси, така в beta cake се появи следната информация копирана от последния бета пач:

 

SWTOR Racial Traits

 

 

Human – Passive: 3% Bonus to Presence / Social : Rally nearby Allies

 

Miraluka - Passive: +1 Stealth Detection / Social : Perceive alignment of the target via the force

 

Twi’lek – Passive: 5 Minute Reduction on Rapid Travel / Social : Sweet Twi’lek Dancing Moves

 

Zabrak - Passive: Increase healing given / taken by 1% / Social : Inspire Loyalty in nearby Allies

 

Miralian - Passive: Increase precision ( hit rating? ) of Force and Tech powers by 1% / Social : Execute a ritual allowing the spirits to rest peacefully

 

Cyborg - Passive: Increase precision ( hit rating? ) of Force and Tech powers by 1% / Social : Scan target with your Cybernetic eyes

 

Pureblood – 1% force dmg/healing, chiss: +1 stealth/stealth detection, rattataki: 2% Crit Damage

Link to comment
Share on other sites

Хич не обичам да намесвам други заглавия, когато говоря за дадена игра, но в случая ми се въртят няколко въпроса и се боя че пак ще намеся така спряганият "wow".

Мисля си дали Р.П. системата ще бъде така лесна дори и за деца под 14 години или ще прилича на wow-clasic. (говоря за дългите рейдове по цели нощи и безкрайната и славна радост когато падне някой бос) Последният път когато играх близардският феномен, бях 1 месец в отпуск, през който от току що вдигнат герой, обляках и енчантнах всичко което можеше да се вземе от ролевата част на играта. Тук дано да не е същото. Иначе много обещаващо ми се вижда всичско.

Надявам се и да не ме откаже и както стана с Guild War и Aion. Много добре изглеждащи игри, но някак си ме загубиха като играч. И до днес не мога да си обясня защо.

И все пак това е Star Wars самото заглавие някак звучи респектиращо. А и след самият трейлър, вече нямам търпение да започна.

Чудя се и друго: Дали като има 2 фракции, ще има и 2 различни езика, както в wow или спокойно ще се псуваме когато някой ми види сметката докъто си куествам примерно.

Link to comment
Share on other sites

Не забравяй, че все пак си говорим за Bioware... И уви - не. Няма да може да се комуникира между фракциите. Бях го чел някъде, че в затворената бета го направили възможно и дори там се стигало до словесни ексцесии, та представи си в официялния сървър с всичкото дечурлига и поляци...

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали да не си кръстя бъдещия main танкващ warrior Гегчо. Или Тояжко - по подобие на Бастунчо от WoW :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Те в началото на седмицата разпратиха писма, че ще прават бета в Европа и почти всички, може и всички, които са кандидатствали са одобрени. Ще правят стрес тест и се очаква другата или по другата седмица най-вероятно да го направят. То до играта остава месец, като регистриралите код от преордерите ще почнат до 5 дни по-рано.

Поне за момента в проекто гилдията има записани достатъчно хора, че да я прехвърлят директно на сървър вместо да трябва да качваме левел и да се "плаща". Дано се падне на свестен сървър, че да не трябва да се прехвърляме.

Link to comment
Share on other sites

Този Петък от BioWare премахнаха NDA и из нета се напълни с филмчета за играта. Curse пък пуснаха вече сайт подобен на wowhead, но за Star Wars - актуализирал съм първия пост и съм го адднал, а иначе:

 

weekend-beta.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...