Jump to content
BulForum.com

Star Wars™: The Old Republic™


kotora

Recommended Posts

Много сингъл плейър са я направили играта. Всички куестове озвучени, диалози трябва да водиш, много ще накъсва геймплея ми се струва. Поне 75% от играчите, ако не и повече, дори не четат куестовете, ако пък трябва да водиш 5 минутен диалог при всеки куест, работата става наистина тегава. И като гледам пак няма дата за излизане.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Те казаха още в деня преди Е3, че на това експо информация за дата няма да има. Но все още вярват, че играта ще излезе във второто полугодие на 2011. Това беше официалното становище на хората от екипа.

 

За диалозите и куестовете - не се знае дали всички куестове ще са така, но чрез тези избори - какво да отговориш и как да действаш ще трупаш dark и light точки, които ще можеш да заменяш за предмети - поне така каза Далас Дикинсън - шеф на разработчиците в това си видео. Да не говорим, че историята е важно нещо в тази игра. Много хора ще играят играта и заради самата история, която разработчиците толкова се хвалят, че са успяли да вмъкнат в SWTOR. Дипломацията е дори една от професиите в играта - няма как да орежат диалозите и куестовете - макар че ми е напълно ясно, че ще има доста куестове като в WoW - дори и на това видео ги видяхме - убий 20, събери 40 и т.н.

 

Според мен този нов елемент - да водиш разговор, дори и при връщането на куестовете - е много добър и отличава играта от другите подобни ММО-та. Не отиваш само да си вземеш наградата, а отиваш за да дадеш информация, да получиш нова такава, да си извличаш било то поука или мнение за нещо. Ти си деен участник, не си само оръжие, предмет за изпълнение на дадена мисия. Твоите мнения и отговори може да променят цяла серия от куести. Връщайки се на сцената с убийството на капитана - ако забелязахте там на няколко места се спомена, че ако го убием в бъдеще може да попаднем на някой от скърбящите му роднини, които ще желаят мъст - нещо наистина добре пипнато и интересно. Така че разговорите определено ще води до последици в бъдещето на героя, с който ще играем.

 

Озвучаването в играта е много добро, глада на сита е толкова мрачен... много са я пипнали откъм звуци. Но общо взето - ще видим как са нещата, като излезе играта... някога.

 

Death Hater направиха дисекция на видеото, тук може да видите скрийншотовете с обясненията.

Link to comment
Share on other sites

В DarthHater се появиха 3 нови филмчета през почивните дни. Едното е от щанда на gamespot и е интервю с Даниел Ериксон. На него можем да видим част от някакъв инстанс за лвл 30 – 32. Филмчето е trooper point of view и са събрали в него всичките 4 класа на Републиката. Ето го видеото - клик Дисекция на това филмче може да намерите тук

 

Второто филмче е Сит Асасин на Татуин:

http://www.youtube.com/watch?v=5ouv8_XE-go&feature=player_embedded

Дисекцията може да видите тук

 

Последното филмче е от Gametrailer и представлява отново обяснения за Татуин, куестовете там и това, че веднъж като вземете решение – то не може да бъде променено и Вие ще получите Dark или Light точки. Нищо ново с две думи.

Филмчето на Gametrailer може да видите тук:

Част 1 - http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-star-wars/715704

 

Част 2 - http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-star-wars/715703

 

Част 3 - http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-star-wars/715701

 

Дисекцията - клик.

За разлика от предното видео за Сит Сорсърър, James Ohlen - Creative Director and Lead Designer на Star Wars: The Old Republic ни го представя доста по-добре. Можем да се запознаем с новия UI, дори може да се види и клас спека, но качеството не е чак толкова добро.

 

 

Е3 вече приключи, много интересни информации имаше, доста филмчета за играта, доста нови неща. Разработчиците все още се придържат, че играта ще излезе през втората половина на тази година. В самото интервю на Даниел Ериксон, както и Джеймс Олен, те споменават, че хората могат да отидат до щанда на SWTOR и там да играят с готови герои на лвл 26 или да започнат с какъвто и да е клас от 1 в стартовата зона. Също така споменават, че около 1000 души тестват играта от лвл 1 до лвл 50 и са много запленени от всичко. На Е3 ни запознаха и с райда в играта – ще можем да влезнем в този инстанс чак на лвл 50, което за момента е тавана. Това ще рече, че и high-end нещата отиват към дооформяне и приключване. Ще остане само дооправяне на бъгове и стрес тестове. Поне аз така се надявам. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз да си продължа с нова информация и нов монолог относно играта.

 

Вчера следобед имаше Финансов отчет на ЕА, много от феновете се надяваха, че шефа на ЕА ще ни зарадва с дата на пускане на играта - това не стана, но имаме капка надежда и оптимизъм, защото той съобщи, че в момента играта се тества от много хора - може да се нарече, че в момента играта е в closed beta стадий на развитие с максимален брой тестери, които левълват от начало, тестват инстансите, PvP зоните, тестват по-продължително време играта и други. Това не е новост, знае се от доста време.

 

John Riccitiello анонсира, че в края на Юни играта ще премине в

high scale beta
. Това какво може да значи - не е много ясно. Във Форума на SWTOR се спекулира, че това може да е гейм тестинг за повече наети тестъри. Че това може да е high end тестинг на всичко в играта - включително професии и райдове. Някой пък се надяват, че това ще е нещо като стрес тест и open beta.

 

Stephen Reid написа, че към края на Юни все повече и повече хора ще получават инвайти за тестване на играта, така че ако не сте се записали - сега му е времето да създадете акаунт на официалната страница и да се постнете конфигурацията.

Аз лично много се надявам, че такива хора като mIRCata няма да ги избират за тестъри - с техните малки мониторчета и глупави видео карти - но това си е Божа работа. :P :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз лично много се надявам, че такива хора като mIRCata няма да ги избират за тестъри - с техните малки мониторчета и глупави видео карти - но това си е Божа работа. :P :rolleyes:

Сигурно ще пуснеш връзки да не ми дадат кей, нали Йосиф-е? Ще видим после чие вуду е по-силно.

Link to comment
Share on other sites

По мейлите са изпратени нови анкети, които в последствие може да доведат до възможност да тестване на играта за кратко време. Предпочетени са хора от Англия, Щатите и за пръв път Европа - :woot

 

Това тестване няма да е като close beta тестване и цели да събере информация за демографските проучвания на маркетинг отдела. Ето и официалната информация от Дейвид Бас клик

 

Darth Hater качиха на сайта си новите снимки от сураткитапа на SWTOR, може да ги видите - тук

Link to comment
Share on other sites

Вчера сутринта реших да си изпия кафето, преглеждайки форума на SWTOR. Там попаднах на една много интересна тема - интересна от към съдържание и изтичане на информация - иначе се беше най-обикновено форумно тролване. Създателя на темата искаше отново да разпали огъня, че SWTOR е WOW Clone. Като за капак - на края на поста си беше изпльоскал и едно филмче - 91 минути от ингейм бета тестване.

 

Аз успях да го изтегля бързо, даже го и прегледах снощи това филмче. Целта на този човек явно бе - да пусне филмчето. Нищо, че това ще доведе до тотален бан на акаунта му както в сайта, така и на бета сървърите. Ама и той като бета тестър - не струваше много. Много ми е странно как може хората да натискат скиловете си с мишката и така да играят. Постоянно когато бе в някакъв комбат отстрани се виждаха описанията на скиловете, които натиска - а това става само, ако си кликър. Аз поне видях 2 малки графични бъгчета - той не ги отрази. Играеше доста мудно, за тези 91 минути филм сигурно 30 му бяха АФК, което си беше дразнещо.

 

Като цяло - от това което видях - играта определено си е готова, куествете не може да се различават супер много от такива на други ММО-та, което си е съвсем нормално. Той бе лвл 8 jedi Knight, към края стана лвл 9, събра си и оръжието - много хубав куест и инстанс бе това със сглобяването на Lightsaber-а. Напомни ми на KOTOR 2 - но за мое щастие не бе толкова мудно.

 

Площта, която обиколи бе доста голяма. Графиката бе... красива, хората на BIOWARE определено са се постарали в полирането на детайлите. Малките инстанси - в което той влезна - бяха много приятни, но отново - няма как да се различават от инстансите на някой други ММО-та, освен с историята и куестовете. Като цяло - това, което видях - допълнително ме зареди с още една голяма доза нетърпение и желание да играя тази игра.

 

Относно твърденията, че това е клонинг на WOW - това не може да се отрече, но повечето ММО-та, които излезнаха, са взели нещо от няколкото успешни игри в този жанр. WoW ме задържа пред компютъра за 6 години, имаше си силни моменти, имаше и разочарования, но хората от Bioware не могат да не вземат най-доброто от една конкурентна игра и да не го включат в тяхната, нещо което работи и се е доказало. Не може да се твърди за всичко, че е клонинг на WoW, поради простата причина, че си има стандарти. За да се стигне от точка А до точка Б ще ни е нужен транспорт - имаме маунтове, на ниски левъли си наемаме такива, за да се придвижим. Това го има във всука игра. Има си селища, лагери, градчета, в които ще има NPC-та, които ще ви дават куестово - няма как да се промени това. Ще има куестове да убием еди-колко-си flesheater-и, защото нашествието им е голямо и пречат на обучението на новите джедаи - това си е един от основните видове куестове за ММО. Но пък го няма лудото гриндене на корейците. А и тук имаме една история, историята на STAR WARS и чичко Лукас - нещо, което се е наложило и се е доказало през тези 34 години от създаването му. Историята, начина на пресъздаването й в играта, атмосферата може да се усети дори само от гледането на тези филмчета, които са в нета. А дали играта, ще се задържи толкова години - както направиха Близард с WOW - това вече само времето ще покаже.

 

Аз мога само да тая надежди.

Link to comment
Share on other sites

Нов скрийн от SWTOR 8048-1020x700.fbiw62211.jpg

 

Както и ъпдейт на Star Wars lore и всичко свързано с Rеvаn. Историята за един от великите джедаи, битката при Malachor V, финалната за Мандалорската война, неговото преобразяване в Ситски лорд, заедно с ученика си Malak. Властването на двамата, залавянето на Rеvаn и препрограмирането му от страна на Джедайския съвет. Любовта му с Bastila и още доста подробности може да прочетете тук - Lore Update: Revan

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега разгледах различните класове с какви кораби ще са. Републиканските са супер грозни. Ситските са доста по-добре. Само на Bounty Hunter-ите е по-грозен, но е един от 3, докато при джедайте са 2.5 от 3 грозни.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с това, най-красивия за мен е на Имперския Агент. Но не се знае колко време ще сме в корабите и колко време ще ги гледаме, за да им се наслаждаваме. В едно интервю споменаха, че корабите са доста големи и с тях ще кацаме на определените за тази дейност места. Няма да са като маунт в WoW - да си го съмоннем където на нас ни е кеф. За тази цел ще имаме спийдъри.

 

В Петък имаше нов ъпдейт и ново видео за class progression този път на Bounty Hunter-а.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dL7NkgDKaKY&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

Знам, че не може да се викат навсякъде, но все пак имперските са 100 пъти по-хубави. Иначе да - подреждам ги imperial agent/ sith warrior, inquisitor/ jedi knight/bounty hunter и другите там на републиката.

Link to comment
Share on other sites

Най-основната причина е, че аз ще съм от имперската страна. :фръцкащо се човече:

Link to comment
Share on other sites

В сайта betacake.blogspot.com - сайт в който се качват само неща, нарушаващи NDA на BioWare и Lucas се появиха снимки, този път от ситската столица Dromund Kaas.

 

 

Ето и линк към останалите, че те са доста клик. Има шанс тези скрийншоти да изчезнат, ако лошите батковци от BW ги видят, както се е случвало много пъти до сега.

 

Също така открих малко информация за race/class комбинациите, които са актуални в момента на бета сървърите.

 

Empire:

 

Sith Warrior: Human, Sith Pureblood, Cyborg, Zabrak

Sith Inquisitor: Human, Sith Pureblood, Twilek, Rattataki, Zabrak

Bounty Hunter: Human, Chiss, Cyborg, Rattataki, Zabrak

Imperial Agent: Human, Chiss, Cyborg, Rattataki, Zabrak

 

Republic:

 

Jedi Knight: Human, Miraluka, Twilek, Zabrak, Mirialan

Jedi Consular: Human, Miraluka, Twilek, Zabrak, Mirialan

Trooper: Human, Cyborg, Zabrak, Mirialan

Smuggler: Human, Cyborg, Zabrak, Mirialan, Twilek

Link to comment
Share on other sites

Кой знае, докато стигне до варианта "продаване на копия", колко промени ще настъпят. :rolleyes: А пък как ми се ще, да имаше и дата, който да очакваме. :))

Link to comment
Share on other sites

Дата няма, само спекулации за такава. Официалното становище на хората от BioWare е, че играта ще излезе във второто шестмесечие на 2011. Тази информация е потвърдена и от ЕА. Е да, ама имаше и преди това дата на излизане - 2010 края и пролетта на 2011 - обаче, не стана това, което бяха планували разработчиците. Но то това си е нормално за този бранш. Хубавото е, че играта вече е готова и се дооправят и шлайфат нещата. Нямало бъгове свързани с геймплея, спокойно може да се левълва от 1 до 50, което си е и капа на този етап. Има райдове, тестват се батълграундите. Според думи на бета тестър - дооправят и настройват сървърите и се готвят за стрес тестове, така че няма да има чак толкова големи промени.

 

Но времето ще си покаже.

Link to comment
Share on other sites

Въпреки че, попрочетох някои работи за играта, все още ни ми е много ясно следното:

Може ли да се пусна от светлата страна и в последствие да мина към тъмната?(може би

не се изразих много точно, не сещам как да си формулирам по-правилно въпроса)

Питам това, понеже някъде гледах снимки, където се вижда онази скала, която отмерва именно

положителните и отрицателните точки, на героя.

Играл съм малко на старата игра с това заглавие и там беше така.

Чудно ми е дали ще можем да си "подскачаме" ту към едните, ту към другите? Или пък може би, зверски съм се заблудил? :)

Link to comment
Share on other sites

Разбирам те какво питаш - можеш ли да си примерно Jedi и с решенията, които взимаш след време и от натрупването на Dark точки - да станеш Сит. Не, от BW потвърдиха, че това не може да стане. Четох и много въпроси и отговори на бета тестъри - и те това потвърждават - можеш да си Dark Jedi или Light Sith, но не можеш да си промениш фракцията от това, че си избрал да бъдеш добър, милостив или безскрупулен и лош.

 

А ти трябва да си играл Star Wars Knights of the Old Republic или KOTOR 1 и 2 - там беше така, можеше да станеш Dark side или Light side. Същото става и в Star Wars The Force Unleashed 2 - накрая, но тук си е както останалите ММО-та. Избираш фракция и си такъв. Това какви решения ще вземеш при изпълнението на мисии и куестове ще те награди със Dark и Light точки, но това е всичко.

 

Днес постнаха нови скрийншоти от бетата, отново Имперски градове - Balmorra, Belsavis & Corellia

Link to comment
Share on other sites

Може да станеш примерно джедай от тъмната страна или сит към светлата страна. Но не може да смениш фракция - т.е "светъл" сит да отиде при джедайте и да почне да се води джедай - той си е сит. Империята си е едно, републиката си е друго. Какъв ще бъдеш вътре във фракцията - Джедай сатана или Сит херувимче зависи от теб. Но Jei Knight не става Sith warrior ако има влечение към тъмната страна на Силата. Всички от имеприята ще те бият независимо дали си бял или черен.

 

Едит:

Ех тоя TAZ Беее. Следи всичко и не може човек да се вреди от него да каже нещо :))))

Link to comment
Share on other sites

Лично мен ме съмнява, въпреки, че би направило играта доста интересна.

 

Иначе аз почти си избрах раса - Zabrak/Human, Sith Sorcerer for shure!

Link to comment
Share on other sites

За доброто на групата и по-бързия просперитет аз съм Sith Warrior - Juggernаut за танкване и да не чакаме за инстанси.

Link to comment
Share on other sites

Да не реролнеш после пак, като с Кабеларката :lol:

 

Иначе и Асасина звучи като добра алтернатива, ама... пак ще установя, че предпочитам кастър пред снийкър :D

Link to comment
Share on other sites

Сит херувимче звучи точно, все едно си чета името. Аз ще съм SI със сигурност и ще съм хийлър, но не съм решил за расата. Twi'lek female.... ама това ще го реша, като ми дадат бета кий. А иначе Миро си танкваше доста добре - ама може и да е било и заради хийлъра - me ofc!:D

Link to comment
Share on other sites

Миро си танкваше доста добре - ама може и да е било и заради хийлъра - me ofc!:D

Любо хийлваше прилично, но може би защото танка (me) - не го товареше много и успяваше да държи групата жива :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...