Jump to content
BulForum.com

Star Wars™: The Old Republic™


kotora

Recommended Posts

Май свърши. Докарах го до 16-ти lvl Sith Sorcerer. Определено е забавна играта и доста радва възможността за различно развитие на куестовете. За разлика от другите MMO-та, където куестовете свършват винаги еднакво с евентуален избор на наградата. Тъжно... надявах се да не ми хареса играта...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Аз докарах един JK до към 12-13 ниво в петък и събота вечерта. Неделят е пропуснах, но поне придобих насоки кое какво е в играта. Има бъгове - да се надяваме, че тези 20 дни ще ги поизчистят.

Link to comment
Share on other sites

То ясно, че бъгове ще има - то затова е тази бета. Ама е напрвиха 20 дни преди да пуснат нещата, доста малко време има. А някой неща са по-сериозни от това да не ми пуска quest итем в луута и да избия 30+ моба за 5 неща, докато примерно на Любо ги пусна за 6-7. Например ти да си в една "фаза" на зоната, а партито ти в друга и да не може да правите нищо заедно, не е много добре - че и "системата" дето те праща там да не сработва. Довечера, ще им пиша един тест тотал :)

Link to comment
Share on other sites

Интересно, аз със никакви бъгове не се сблъсках. Явно тъмната страна им е фаворит :D Единствените проблеми, които открих се оказаха по скоро резултат от мое недоглеждане/непознаване на системата им. Представям си Виден ако я заиграе тая игра к'во реване, к'во мрънкане и к'во псуване ше пада :lol: Както не обича да чете :D

--------

Тая сутрин проверих - сървърите май са още активни. Чак се изкуших да си изпрося свободен ден :]

Link to comment
Share on other sites

Че то тия са само началото - аз например си пуснах и страничните баро-ве - чат пат изчезват, настройки, които са пуснати спират да работят и трябва да ги махнеш/сложиш, че да тръгнат пак. След краш до десктоп излезе, че като направиш промени в клавиши и други неща, не ги запомня веднага, понеже всичко се беше рестартирало след краш-а. А и като не успях да си върна куеста от "дънджъна" в края, след като излязох трябваше да се прави отново :(

Довечера, ще разгледам къде мога да им пиша нещата, нали затова ме пуснаха на бетата. Пък и така играта като я почнем, ще още по-яка. Само трябва да мисля нещо за видеото, че на моменти накъсва. Е аз верно е бях пуснал на макс, ама все пак.

Много ми хареса как ако даден куест го приключа мога да не си взема наградата веднага, а да изчакам - седи си горе в ъгъла на изчакване. Акое chain quest не е добре да го бавиш, но като цяло може да ги оставяш на изчакване.

 

Виден-е - като паднеш от високо и тука може да умреш като на WoW да знаеш. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Видеото?! Блазе ти, аз играя на low и на моменти сече... Ама ако трябва да ъпгрейдвам - трябва да сменям захранване, дъно, процесор и евентуално памет.

 

Да, сетих се, единствения бъг, който изпитах беше дроп (не краш), и след като влезнах пак - бяха ресетнати всички контроли и настройки. След като рестартирах клиента на играта - всичко си беше нормално.

Link to comment
Share on other sites

Вече свърши :(

Равносметката е, че съм лвл 20, имам си корабче ;), професиите са на по 120 - 130 и трите и имам кредити - което си е доста важно!

Като цяло играта ми хареса. Изключвайки момента, където Миро не можеше да ни намери - всичко беше просто супер. Вчера с половинката правихме няколко хероик куеста, зор си е дори с companion, който уж е танк. Може да се направят, но определено един SW ще се справи по-добре. Като избор на клас - очарован съм от хийла на Jedi Consular-а респективно огледалния му образ от Имперска страна - SI. А за СС... няма такъв клас като него - по минута ги държа вдигнати мобовете и контрола, който са му дали наистина е на ниво.

 

Играта не ми прави проблеми, както на Миро примерно. Не крашна нито веднъж, имаше неща, които дразнеха в Неделя - като например като използваш асансьор и companion-а ти да изчезва и ти да трябва да си го викаш всеки път. Писах им тикетче, вчера такъв проблем нямаше. Видеото го бях набучил на макс и съм доста доволен - между 35 и 115 FPS това ми показваше. Само на моята половинка дето ще трябва да й събирам машинка за тази игра, че нещо нейния лаптоп тотално издъхна. Не е за него тази игрица.

 

Куестовете са много приятни с това право на избор, което можеш да имаш. Наградите определено са задоволителни. Нещата са си за теб и ти си ги използваш, а не да продаваш на вендорите само. Space combat-а е много весело нещо, изиграх 3 мисии, ама трябва да слагам ъпгрейди на кораба, че по-нататък е доста тегаво. Местата, на които бяхме са много красиви и обширни. Радвам се, че имах спринт и това определено е доста добро решение, което го взимаш като скил на лвл 16.

 

По професиите - доста приятно са направени, след като си взех и кораба нещата се ускориха доста, макар че робота е доста досаден и мрънкащ ала C3PO.

 

Като цяло ще добавя, че всеки си има вкус. Определено на мен ми допада тази игра. Не защото съм фен на чичко Лукас и негово творение, но играта - като игра оправда очакванията ми както за класа, който искам да играя, така и за историята, която моят герой следва. Геймплея е такъв, какъвто аз искам да бъде и като цяло - доволен съм от това, което BioWare са направили и определено ще я играя. Няма да е такова изпържване както тези 4 дена, но то и на по-високите нива нещата не са чак толкова лесни и нивата не се качват бързо.

Link to comment
Share on other sites

Значи все пак сте играли заедно! Гадове, 15 пъти ви питах в кой сървър да влизам!

 

 

Играта е наистина много добра. Все още съм в колебания дали да се включвам, притеснявам се за социялния си живот... Успях само веднъж да играя арена и бях крайно разочарован. Ше ме прощавате, ама космическа сага, със светла и тъмна страна и к'во - играем футбол. Аре моля ви се!

Link to comment
Share on other sites

Аз Huttball така и не можах да играя. Пускаше ме само на онази BG с 3-те оръдия - ала AB в WoW. А колкото до питането - аз като се логнах в Петък в 6:01 имаше само 1 english сървър и нахлух в него да си правя герой. Миро и Кики се логнаха след 4 часа, че даже и сменихме и сървъра, че моя имаше 2к опашка.

 

А и аз не съм влизал във Форума - отдадох се на игра и на семейни здравословни проблеми. Както и да е - на 15 ще знаеш къде играем.

Link to comment
Share on other sites

Вие да не сте решили да играете Jedi? Че честно казано JC никак не ми хареса...

 

Което ме кара да се замисля, ако съм ситски Инквизитор и мина на страната на светлината, ще си запазя ли уменията? Или ще почна да мятам боклуци, като джедаите?

Link to comment
Share on other sites

Аз не искам да си развалям удоволствието от клас куестовете на SI, за това почнах JC, което е огледалния образ на инквизитора. Същите магии с друга визия и наименование. Същите скил дървета с други имена. Та за това играхме republic scum, не че ще искаме да сме такива.

 

А ти ако взимаш добри решения - просто няма да имаш толкова големи визуални промени по-нататък. Колкото повече отиваш към dark side - толкова повече почва да ти се променя лицето. Ако се сещаш Анакин в Епизод 3 как се промени, как почнаха да му светят в червено очите - ей така ще станеш, ако взимаш dark side решения. Козметично да, но друго нищо няма да се промени. Ще си си пак под шапката на Императора, не се бой ;) А да и ако не ти харесва как ти изглежда злобния инквизитор - има опция да махнеш тези ефекти от настройките.

 

Оф... то този целия пост май го написах с краката, ама горе-долу ще ме разбереш.

Link to comment
Share on other sites

Не е само това. Има предмети, които изискват lvl 1,2,3 Dark/Light Side. Можеш да си ги купуваш от магазините в имперската флота.

 

На мен въпроса ми беше друг. Ако премина от страната на републиката (доколкото разбрах е възможно) - дали ще си запазя визията на уменията. Тоест дали ще продължа да мятам светкавици, или ще обстрелвам противниците с боклуци?

 

--------

 

П.П. Чудно ми е дали го има Йода на млади години? "Your daddy, who is?!:"

Link to comment
Share on other sites

Независимо дали си светъл/тъмен си оставаш във фракцията, в която си. Може да си тъмен джедай или светъл инквизитор, но си оставаш в Републиката или Империята. Не може да прескачаш. Просто ще имаш достъп до различни неща вътре във фракцията. Като предметите от различните vendor-и. Но няма да е от Sith Warrior да прескочиш на Jedi Knight ако вземаш "светли" решения. То иначе едните предмети е безсмислени да ги има. Обаче видях джедай с червени мечове. Което уж нямаше да го има. Предполагаше се, че някои цветове ще останата за съответната фракция - червените за сит, синьо/зелено за джедай. Другите можеше да се ползват и от двете страни.

И Йода няма да го има. Все пак това се развива хиляди години преди събитията във филма, а не само 700-800 :)

Link to comment
Share on other sites

Аз от Гърция. В началото на деня имаше бъг в сайта и с едно просто променяне на адреса можеше да я поръчаш от всякъде. Любо така си взе неговото и на Кики копията. Но моята кредитна карта не искаше да направи поръчката - получавах писма - че ще се забави обработката. И се бяхме разбрали с Любо вечерта да мине през нас да я поръчаме с неговата карта. Но до вечерта докато се прибера го оправиха, та пратихме данните на една кака в Гърция, тя от тамошен компютър е преордерн-а с моя акаунт и неговата кредитна карта и стана работата. Сега може от Амазон - ама с кутийка. Нашите са digital. Друг вариант е някой познат от белите страни да ти я поръча, ама как ще се разберете за парите не ви знам. Защото с проксита нещо не става работата - не може да докараме сайта за поръчки през прокси.

Link to comment
Share on other sites

Е това е тъпо! Доста, при това. А game time пак ли ще е по същия начин? И за тия пари като при WoW ли ще е - game time трябва да се купува отделно?

Link to comment
Share on other sites

Миро добре го описа, но аз мога да добавя, че с някаква келява IPHide програмка се опитах да преордърна и ме закара чак до страницата, където трябва да си попълня инфото от кредитната карта. Така че пробвай и така, може и да стане.

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам, ако вече имаш играта ще ти взимат парите, просто опитаха да ограничат броя хора първоначално. То цяла Азия,Австралия и Африка изрязаха. Колко реваха по форумите от Нова Зеландия и Австралия. В началото дори от Канада не можеше да купят май колектор едишъна :) Като се развикаха - как канадска вирма не дава на канадците играта а-у. :)

 

http://www.thedarkjedi.eu/2011/09/24/news/swtor-release-date-announced-at-eurogamer/ - за цените

Link to comment
Share on other sites

Сайта им е под всякаква критика. Ако и в играта са така - няма да я играя повече от два-три месеца. Малко безотговорно отношение надушвам!

Link to comment
Share on other sites

Ако смятате да налазвате на PVP а не на PVE с удоволствие ще се пресъединим с 1-2 приятели към вас :). Твърдо сме решени че сме на евро PVP сървър, последователи на империята. На последните 2 бети цъках с мародер и джъгър и вече съм решил че мародера ще ми е главняи герой.

Link to comment
Share on other sites

Нашата гилдия ще е на PvP сървър. Поне така смея писали. Да се надяваме, че няма да ни объркат и да ни сложат в PvE :)

Link to comment
Share on other sites

Пуснал съм кандидатура, ама грам внимание. Баси наглеците, питат дали ще сме активни във форумите, а админите не са :P

 

За сведение, ако някой иска да направи preorder - намерих доста проксита. С канадско успях да се логна, но като видях, че е стандартната версия, която излиза грубо 87 лева, реших, че няма смисъл, след като от Пулсара мога да я взема за сходна сума.

 

Отделно един приятел от София го зарибявам, купил си е играта, активирал си е preorder early access и се е простил с приятелите си в готовност за NoLifе-не. Та го облъчвам да става тъмен джедай :D

Link to comment
Share on other sites

Пусни и в сайта на SWTOR поне да те запишат къде да предложат да те пуснат като вземеш играта :) До 3-ти дават да се оправят гилдиите и после ги замразяват.

 

И сори, че не те видях, ама трябаше да ходя на село да правим 40 дни на баба ми и някак си ми се изплъзнал.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...