Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Полицейска блокада в Игнатиево, има задържани

 

Крайно време е репортерите от НОВА, да започнат да взимат заплатите на хора от МВР.

Коментар под статията :

 

 

Леко възмутен

 

03.06.2015 | 20:20

 

 

 

 

 

Е пък що пак с показни акции срещу мангали-кокошкари ни мажат очите, бее..... Без ни най-малка идея да ги защитавам, ама не е луд този, който яде баницата. Не е луд и този, който му я дава (все ще има келепир от тази работа). Луд е този, който сяда да си приказва с нея (баницата). Сиреч, позволяват им - кокошкарстват си хората. После съответно си отчитат колкото и където трябва. А от там по веригата на горе... и всички са доволни.

Та мисълта ми беше, че вместо да ни мажат очите с ялови операции (добре, че вече не ги кръщават на разни безобидни морски създания), по-добре да се заемат направо с босовете на цялата организирана (и не до там) престъпност. Просто милицаите трябва един средно късен предиобед да завардят входовете на народното събрание, министерски съвет, партийните централи и президентството и всеки, който се опита да отиде на работа там, изключая обслужващият персонал, да бъде придърпван. Методът за това действие е много прост и нашите милицаи са абсолютно рутинирани. Тоест, две здрави момчета го смъкват на земята негодяя, следват активни мероприятия по респектирането му (тоест, бой..., колкото поеме), мятане в багажника на служебната астричка и право в дранголника. По мое, скромно мнение, с никого от тия (работарите) няма да сбъркат.

Просто трябва малко мерак някой да си свърши работата.

 

 

 

- See more at: http://varna.topnovini.bg/node/610616#comment-86983

Link to comment
Share on other sites

 

Не са виновни само хората, нито са длъжни да са финансисти, когато кандидатстват и искат да си купят някакво жилище, а нямат пари. 
Не си прав ама хич.Хората верно не са длъжни да са финансисти,просто трябва да ползват съвети на такива ИЗВЪН банките.Аз не съм правист,наясно съм с това и ползвам адвокат.По същия начин ходя и на зъболекар(не се ремонтирам сам).Недоумявам как може да вземеш решение за кредит дето ще го изплащаш най-вероятно цял живот с лека ръка във валута дето си я чувал по филмите само....
Link to comment
Share on other sites

Много просто - слизаш от шалварландия, примерно, с не много акъл в главата и искаш да си купиш апартамент в Пловдив. Нищо не разбираш, никого не познаваш. Някой те пратил в някаква банка, където те омайват професионално, свалят ти звезди и ти обещават, че няма да има проблеми и всичко е мед. Дори и да прочетеш 40 страници договор пак нищо не разбираш, подписваш и .... попадаш в капана.  

Link to comment
Share on other sites

... попадаш в капана.  

 

Щото грам не се сещаш да провериш на още едно място или просто да попиташ някой друг за мнение.

 

По същата логика - отиваш в магазина, казват ти, че тая бира е най-яката бира на света и ти викаш - хубуу, дай 2. После се оказва, че това е най-отвратителната пикня на света, ама ти си повярвал на продавача и си я купил.

 

Всеки си има глава на раменете. Обикновено не е трудно да я ползваш...обикновено...

Link to comment
Share on other sites

Не е трудно да се сетиш да се допиташ до някой приятел, познат, комшия, далечен роднина и т.н. Просто трябва да се сетиш, че щом кифтетата са много по-арни и много по-еФтинки, от колкото по другите лавки, значи сигурно има нещо гнило. :lol:

 

Без да говорим, че планираш следващите 15-20-25 години да кешиш всеки месец крупна сума на банката. Поне се информирай. Тва не е да вземеш 2 кила картофи от селския магазин, дето ако се развалят на другия ден, просто ще ги хвърлиш...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Абе то не е трудно и да НЕ взимаш бързи и лесни кредити срещу лична карта, да НЕ си купуваш наколенки на д-р Кришнар, Хомодиск, кухненски ножове дето решат стомана, чорапи за отслабване, ония идиотски гривни и т.н и т.н., но цели индустрии по този начин богатеят на гърба на хората в нужда, с неизлечими болки, напразни надежди и не много акъл. А тези хора са десетки, стотици хиляди....  

Link to comment
Share on other sites

Абе то не е трудно и да НЕ взимаш бързи и лесни кредити срещу лична карта, да НЕ си купуваш наколенки на д-р Кришнар, Хомодиск, кухненски ножове дето решат стомана, чорапи за отслабване, ония идиотски гривни и т.н и т.н., но цели индустрии по този начин богатеят на гърба на хората в нужда, с неизлечими болки, напразни надежди и не много акъл. А тези хора са десетки, стотици хиляди....  

Това всичкото е ясно.Обаче банките в случая нямат никаква вина.Те предлагат продукт с определени параметри.Дали ще се възползва човек си е негова работа...Тяхната цел е да печелят...Какво ще правиш с парите дето ти отпуснат си е твоя работа.Никой не може да те спаси от собствената ти глупост....

Link to comment
Share on other sites

Как ще си е твоя работа като говорим за ипотечни кредити??? И как ще нямат вина като откровено лъжат и подвеждат хората? Че те Световна криза подкараха покрай ипотечни кредити! 

Link to comment
Share on other sites

Ще е много интересно ако си някой от "кьоравите" какво ще приказваш....

Ами ще си взема поука и ще се опитам да си минимизирам разходите. Подобни митинги на балъците освен да се похвалиш на целия свят че си баламурник друго няма да стане.

 

Видене, срещу глупостта нито лек нито ваксина има. Толкова не се научи народа, че най-"изгодните" сделки са и най-съмнителните. Колко пъти банките даващи най-висока лихва фалираха. Колко пъти лесната печалба се оказа пирамида. Колко пъти се говорИ, че лесните кредити се оказват с едни много "приятни" условия и ако закъснееш връщаш троен размер (поне). И т.н. и т.н.

 

Смятам, че "ако ти беше на тяхно място" е тъп претекст - ми хубаво ама не съм. Хайде сега отговори си ЗАЩО и да приключваме с "ако"-тата.

 

И не - банките взимат пари от едни и ги дават на други.

 

А не знам. От мен досега все са взимали. Дават едни и гледат да вземат повече. На теб ако са ти давали повече пък ти си им връщал по-малко искам да ти стисна ръцете.

 

Много просто - слизаш от шалварландия, примерно, с не много акъл в главата и искаш да си купиш апартамент в Пловдив. Нищо не разбираш, никого не познаваш. Някой те пратил в някаква банка, където те омайват професионално, свалят ти звезди и ти обещават, че няма да има проблеми и всичко е мед. Дори и да прочетеш 40 страници договор пак нищо не разбираш, подписваш и .... попадаш в капана.

Балаурниците винаги лесно са ги лъгали. Припомни си филма "топло". Е и?

 

И не, не е до четене на 40 страници, а проверка на условията в няколко различни банки и леко замисляне - това като е в тази валута какво означава и до какво може да доведе. Пък който е скаран с мисленето или просто е бил лаком гъз сега да си трае и да не очаква другите да му спасяват задника, защото ако франка не се беше вдигнал ами паднал, тези хора какво щяха да направят? А банкерите ако бяха излезли на митинг "помогнете на банките - гадните кредити дето ги раздадохме могат да доведат до нашия фалит" ти щеше ли да им съчувстваш на тях или щеше да им се смееш, че като са идиоти и не разбират от икономика да си фалират?

 

 

Как ще си е твоя работа като говорим за ипотечни кредити??? И как ще нямат вина като откровено лъжат и подвеждат хората?

Кой ги е лъгал? Обяснили са им, че в швейцарски франкове лихвата е най-ниска и че курса е относително стабилен. То дори те не са предполагали, че може толкова рязко да скочи, иначе щяха да обърнат всичките си авоари във франкове и да чакат да се вдигне.

 

Никой никого не е излъгал. Просто такива са условията и когато играеш с валути има риск и да загубиш. Аз примерно преди 2-3 години ежемесечно ми намаляваха приходите, когато долара падаше. Верно не бях щастлив и сигурно съм изпсувал и тука няколко пъти ама да си ме видял на улицата да протестирам, че не е честно така?

 

Че те Световна криза подкараха покрай ипотечни кредити!

Ти днес май си пил нещо весело, щом направи паралел между онзи "балон" и тукашните ипотечни кредити в швейцарски франкове...

Link to comment
Share on other sites

Коментар под статията :

 

 

 

 

 

 

- See more at: http://varna.topnovini.bg/node/610616#comment-86983

 

Коментара е доста нереален. Всеки който си има бегла представа как седят нещата в тази държава, трябва да е наясно, че всеки се отчита пред някого и за да ги има тези къщи, циганите си плащат където трябва. А тези дето обират каймака, няма кой да ги пипне, защото те са държавата в момента.

Показни или не, пак е нещо. Промяна ще има, защото иначе пак ще отнесем недоволството на EU, че в тая държава закони и осъдени няма!

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Видене, срещу глупостта нито лек нито ваксина има.

Не е вярно, тя глупостта е от ваксините и кемтрейлс! Ако не се ваксинираш и ходиш с алуминиева анти-кемтрейлс шапка на главата - никога няма да си глупав!
Link to comment
Share on other sites

Част от бул. „Черни връх” пропадна в метрото на „Хладилника” За кредитите във франкове истината е, че никой не очакваше включително и банкерите, че швейцарската централна банка ще премахне тавана, защото ако някой го е знаел можеше да направи милиарди за отрицателно време. Това просто е била една инвестиция с по-голям риск и е добре да се бяха замислили хората дали могат да си я позволят

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Това няма как да е вярно... В Швеция и Германия полицейските коли частни ли са? Бройките са много по-големи, а нашата ми се види силно занижена. :grin:  

Link to comment
Share on other sites

С риск да прозвуча скептично, защо за такъв проект се заговаря точно сега, предизборно?

 

Казват, че е доста стар, просто няма партия която да го поеме :D

 

"Този проект на НКЖИ не е нов. Събираше прах през последните 30 години. Когато започнаха да се финансират с евро пари големите проекти, още преди 6 години на два пъти ходих при тогавашния шеф на НКЖИ с молба да го предложим за еврофинансиране. Общината беше навита да бъде бенефициент за този проект, но някои политически сили го бяха блокирали. Мен полтиката не ме интересува. Сега мога само да се радвам за РЕАНИМИРАНЕТО на този чудесен проект! Веселин Пд си спомня, когато Резон беше написал тук в сайта като реплика, че има такъв готов проект. Дай, Боже, да стане този проект"

Link to comment
Share on other sites

Коментара е доста нереален. Всеки който си има бегла представа как седят нещата в тази държава, трябва да е наясно, че всеки се отчита пред някого и за да ги има тези къщи, циганите си плащат където трябва. А тези дето обират каймака, няма кой да ги пипне, защото те са държавата в момента.

Показни или не, пак е нещо. Промяна ще има, защото иначе пак ще отнесем недоволството на EU, че в тая държава закони и осъдени няма!

Що да е нереален?

В него под чистия сарказъм е написано точно нещото, което пишеш и ти.

Колкото до това, че все пак тази шарада била... “нещо“...  Виждането ти, че чашата е на половина ПЪЛНА, изобщо не променя факта, че все пак това е само половин чаша.

Link to comment
Share on other sites

Кмет, който не краде, превърна едно БГ село в швейцарско (ВИДЕО) евала на тоя кмет и отново ефективната ни полиция и съдебна система 

Бой пред съда в Перник Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...