Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

Връщал съм винаги, с едно изключение преди две години:

В деня за доставка, в тракинга на куриера беше записан неуспешен опит за доставяне (в депото на Габиели), връщане в склада и насрочване за следващия ден. Беше доста странно, защото по същото време получих още няколко неща. В продължение на седмица, пратката не излизаше и я пренасрочваха за доставка на всеки следващ ден. Помолих продавача да провери какво става, защото стойността на пратката беше трицифрена. След три дена ми писа, че доставчикът не може да намери пратката и са му върнали цялата сума по застраховката, а той съответно веднага направи refund.

Два дена след това, въпросното нещо се оказа сред пратките, които получих с поредния курс. 

Явно куриерът е объркал нещо и вместо за доставена, пратката е отчетена като върната в склада им. 

В крайна сметка, продавачът не беше ощетен, а аз го приех като изненадващ коледен подарък. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

eBay предвижда бум от нови онлайн търговци от България
 

Впечатляващо е колко успешни са били миналогодишните български новорегистрирани търговци според данните от направените продажби. Най-успешните 10 дебютанти от България през 2017 г. са реализирали оборот от над 3 млн. лв. за миналата година, което прави средно 300 хил. лв. само за първите 12 месеца активност на онлайн платформата. Някои имат оборот от над 1 млн. лева, става ясно от данните на eBay за водещите 10 търговци, регистрирани от България през 2017 г. по обем на оборота.

 

Link to comment
Share on other sites

Само където грам не е вярно :) То и в коментарите си го пише.

 

Някой има ли представа дали няма промяна по правилата на блокираните суми при отворен кейс? До колкото знам и чета, пише че до 30 дена след отварянето на кейса, ако няма възражение от страна на купувача, той се самозакрива. Имам два от 4ти Януари и още седят отворени и парите блокирани, а купувачите никакви ги няма...

Link to comment
Share on other sites

 

Да ти кажа ли 90% от т.нар. български онлайн търговци какво правят в Ибей - препродават стоки. Пример - лекарства, които тук във всяка аптека се продават свободно за 10 лева (примерно), се препродават от българи за 10+ долара, паунда и т.н....доста съм си играл да им разглеждам офертите и съм сравнявал цената на всяко лекарство тук и при него. И това далеч не важи само за лекарства - взимаш и препродаваш по-скъпо това, което тук е на ниска цена...един вид все едно играеш с акции на борсата. ;)

Link to comment
Share on other sites

E

 

Да ти кажа ли 90% от т.нар. български онлайн търговци какво правят в Ибей - препродават стоки.

 

Е и? Това нещо лошо ли е?

Ако е, значи ли , че трябва да съществуват само аутлети, защото 99% от стоките стигат до крайния потребител чрез препродажба.

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал, че е лошо - това дори аз и ти може да го правим без проблем, защото изисква само някакъв малък начален капитал, който продължава да си се трупа сам след известно време. Малко като вица за Рокфелер и натрупването на началния му капитал. ;)

Link to comment
Share on other sites

А пък какви наглеци има на тема ЛЕГО да не почвам да разправям... Отделно какви войни водим в Аукцион.бг с тия дето после препродават в Ибей... 

Link to comment
Share on other sites

Точно в кой коментар го прочете?

Има 4 коментара и са почти точни.

Познавам БГ пазара от няколко години (да кажем над 5) и съм почти сигурен, че статията е точно както е писал човека в коментар 1. ivancholak - "Все едно чета Работническо дело"

Конкуренцията е толкова голяма, че нямаш почти шанс да пробиеш, освен ако не е нещо невиждано. И това ще ти е за месец - два докато те надушат другите БГ-та. Масово се крадат обяви, без дори да си направят труда да сменят снимката и описанието. Репорт само сваля обявата, без последствия (а по протокол има). Репорт за лъжливата информация на БГ-та, че шипват от УК, няма грам последствие от страна на ebay (по протокол затварят акаунт за такова нещо). Имат на месец по дузина негативни feedback-а само за това, но никой не го интересува, защото шипинг локация UK, продава на месец 10 пъти повече (поне) и ebay си прибира таксите. Има още много други, но да не изпадаме в подробности.

 

П.С. Имаше едно типче продаваше анаболи, добре му се пласираха. Не знам кой луд (а съм го засичал с бая пратки да опакова в пощата) си ги купуваше.

П.С2. Преди време исках да добавя нова серия на един артикул. Звъня в София, дистрибутор за БГ. Обявяват ми цена 3.20 с ДДС, като взимаш поне 20бр. Съвсем случайно google ми върна резултат в olx за човек от Пловдив, който го продава на 2.50лв , което беше нереално. Звъннах на обявата, видяхме се с момчето, сравних артикула с бройка от дистрибутора, всичко е едно към едно. Реших да се опитам се да се свържа директно с производителя (не видях друг начин да е докарал на тая цена), дали мога да купя от него примерно палет - остана глас в пустиня.

Link to comment
Share on other sites

В статията се казва, че цифрите са извадени от годишния отчет на eBay.

Понеже ти твърдиш:

 

Само където грам не е вярно

и

Познавам БГ пазара от няколко години

би ли посочил твоите точни цифри?

... и източника разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Мен пък политиката на Ибей и Пейпал по отношение на защитата на купувача ме устройва на 1 милион процента.
Аз само купувам оттам. И хич не ми пука дали продавача е от бг, дали е крал обявата, дали изпратената стока е автентична (важно е в описанието да пише че е автентична) и прочие.
Мен ме интересува цената и шипинга. Купувам само ново. В редки случаи - употребявано. Като ми пратят менте, разопаковано, употребявано (а пише ново) и т.н., отварям на секундата кейс в Пейпал.
След 10 дена кейса е затворен в моя полза и след още 7 дена (сега са променили срока до 30 дена) парите са ми в сметката.
Тариката, бил той българин, китаец, американец и т.н. пИчели отрицателен вот и едни транспортни разходи за негова сметка.
Ментето се пуска за продажба в бг като менте, ако е употребявана стока - като употребявана стока. На ниска цена. Ако не става за нищо - в коша за боклук.
И ми дреме на дедовия за тези, които решат да мамят. Прошка - никаква!
Мидекса им прощава, аз - не. Бизнеса е бизнес.
 

Km5MP5X.png

 

Дали Райън е англичанин или българин не ми пука. Обявата е търг, спечелен от мен за ново, неупотребяано и неотваряно нещо (без реална снимка на обявата а с рекламна от производителя), получавам използвано, мръсно (ама мръсно да видиш!) и с драскотини и леки очуквания по целия корпус, без оригинална опаковка. Много важно. Моите разходи са 5 и нещо лева (шипинга до УК и от УК до мен). Като се продаде за 80-100 лв. (ново в БГ е над 700), разходите ми са покрити, а с остатъка получавам и морално удовлетворение за наглата лъжа. Отделно от всичко, тариката беше обявил шипинг от 2.90, а при плащането незнайно как се появи цена от почти 6! И наглеца ми пише два дни след плащането да му поставя положителен фийдбек за да си вземел парите от Пейпал...

За 5 години назад имам спечелени 24 от 24 кейса (от над 600 сделки), всичките 100% основателни, и върнати пари над 2000 евро. Единствените продавачи, които досега са били 100% коректни са от Австралия. Шапка им свалям! Луксозни стоки, абсолютно автентични, във фабричните си опаковки и бърз шипинг: до адрес в БГ идват за 4-5 работни дни. Без да минават митница, което е странно защото са с обявена реална стойност над 200 USD и застраховка върху нея, отделно шипинга между 30 и 40 USD.

Link to comment
Share on other sites

Абе, Ангеле, на тоя буйния патарок (щото няма грам класа за мисир) по-горе досега трябваше около 400 пъти да му блокират акаунта, не мислиш ли? Залагам каса бира, че е подминал в пъти колегата ти в съответната схема. Ти си прави изводите. 

Link to comment
Share on other sites

В статията се казва, че цифрите са извадени от годишния отчет на eBay.

Понеже ти твърдиш:

 

и

 

би ли посочил твоите точни цифри?

... и източника разбира се.

 

Ако си прочел статията би трябвало да забележиш, че е точно в стил преди 89та.

 

Друг подобен пример е българският пожарникар Александър Николов -  национален рекордьор и шампион на балканското състезание за пожарникари.

Воден от желанието си да помага на другите, Александър стана пожарникар в София. Като специален спортист, който винаги е търсил успеха и постиженията в нови направления, скоро след това става държавен рекордьор и след шампион на Балканите в игрите за пожарникари.

В търсене на нови дейности и предизвикателства, за да изпълни работното си ежедневие, защото като пожарникар на всеки четири работни дни има три почивни, той приема покана на приятел да присъства на онлайн семинар за продажби. 

 

 

Дори въпросният пожарникар като нищо може да е измислен герой.

 

Цитирани са някакви цифри, без да е ясно източника. Сложили някаква смешна графика, която показва какво? Броя продадени артикули от модел, листнати нови марки/артикули, нови потребители продаващи този вид стока? 25 хиляди българи продават гуми?!? Доставката на една гума до UK, ще ти легне на цената на втора такава, какво да говорим за щатите.

Може би най-голямата фирма в БГ която продава гуми в ebay е McLaren Bulgaria LTD и ако си мислиш, че Пешо от Смирненски може да се конкурира с нея жестоко се лъжеш.

 

Не ми се влиза в задочни спорове, особенно пък тук в този форум. Дали някой ще вярва или не на статията си е по негова лична преценка. За мен това са пълни глупости изсмукани от пръстите.

Link to comment
Share on other sites

За мен това са пълни глупости изсмукани от пръстите.

 

Точното определение е реклама.

Да не би селеногин (например) да ти направи ума остър като бръснач? Или простамол да ти намали простата до размера на грахово зърно и да те направи полов атлет като слон?  :lol:

От няколкото ти поста в тази тема имам усещането, че си 5 годишно дете, което е убедено, че всичко което хвърчи се яде.

И между другото: четенето на инвестор трябва да те забавлява, а не да те подтиква към доверие на написаното в него.

В техния форум съм чел такива колосални глупости, че чак погледнах в адресния бар, да се уверя че чета именно инвестор :)

Link to comment
Share on other sites

Абе, Ангеле, на тоя буйния патарок (щото няма грам класа за мисир) по-горе досега трябваше около 400 пъти да му блокират акаунта, не мислиш ли? Залагам каса бира, че е подминал в пъти колегата ти в съответната схема. Ти си прави изводите.

 

Не мисля. И не - не го е подминал. 24 от 600 не са много. Моя колега искаше рефънд за всяка втора или трета, защото не беше дошла 1-2 дни след обявеното.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля. И не - не го е подминал. 24 от 600 не са много. Моя колега искаше рефънд за всяка втора или трета, защото не беше дошла 1-2 дни след обявеното.

 

На твоя колега са му блокирали акаунта защото исканията му, макар и основателни са еднотипни и оставят впечатлението че неговата цел е именно такава: да се облагодетелства от забавена с 1 ден доставка.

Моите искания, дори да са 500 от 600 няма да доведат до затваряне на акунта ми защото са основателни и за двете страни: моята и Пейпал, а именно: неотговаряща на описанието стока. Няма как да купиш ново, а да получиш секънд хенд и да не се оплачеш. Или да получиш само празна кутия, каквато получих и аз за доста години пазаруване. Обаче, за да няма хър-мър и: ти си извадил стоката а снимаш празната кутия, снимах етикета с грамажа на английските пощи, снимах същия пакет на електронен кантар - разопакован, както и пратих линк към официалната страница на продукта, откъдето се вижда колко трябва да тежи с опаковката. Или да си купя марково яке с пълнеж от 90% гъши пух за почти 200 евро и да получа якето с пълнеж от пух и пера 50-50% по етикет.

Едно е да се правиш на дребен тарикат, друго е да те измамят. Защото аз нямам покупка под 50 евро (може би една-две дреболии за всичките години).

Link to comment
Share on other sites

Това защо ми го обясняваш?

 

Това го обяснявам на оня, дето си цитирал и който, според него е богопомазан (по-точно - класирал се е за званието "мисир"). Щото аз не му чета мненията, но като си го цитирал - се виждат.

Link to comment
Share on other sites

Аааа. Ясно. Окей.

Защото аз знам, че са го блокирали моя колега за прекаляване, дори и основателно да си е протестирал.

Неговите покупки бяха дребни. Кабелчета, кейсове и т.н. Просто веднага пускаше рекуеста ако не дойде в срок. Понякога ги пускаше и ако нещо не е наред с продукта, но от Пейпал явно са решили, че е достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

Или с две думи, Ангеле, при ОСНОВАТЕЛНИ оплаквания и възстановяване на суми няма как НЕОСНОВАТЕЛНО да ти блокират акаунта. Извинявам се, че за трети път май се повтарям, но явно се налага. 

Link to comment
Share on other sites

Пак не си разбрал.

Оплакванията бяха основателни на 100%. Нали това се опитвам да ти обясня?

 

Аз пък се опитвам да ти обясня, че колегата ти 1000000% не ти казва цялата истина и това е косвена причина. Ти па си гОвори, нема грижи... 

Link to comment
Share on other sites

Глупости отново...

 

Не е проблема, че ти не си прав. Проблема е, че мен някой ми е спестил информация.

 

Ти сериозен ли си?

Link to comment
Share on other sites

Оплакванията бяха основателни на 100%. Нали това се опитвам да ти обясня?

 

За забава от един-два дни не може да искаш пълен refund  на всяка сделка. Защото това се приема по друг начин.

Ако беше искал частичен refund: да кажем стойността на доставката или процент от цената на стоката (около обичайната цена за доставка, ако стоката е с безплатна доставка), приятеля ти нямаше да има проблеми.

Обаче, той е некакъв дребен хитрец и в края на краищата е гризнал дръвчето. И с право!

Link to comment
Share on other sites

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Добре е, че не съм прав, а седнал в момента. Ангеле, ти си некъв уникум чеСно... Дано не се случва да те турят някъде икономист - замина институцията. 

 

Аз и оня горе ще чакаме да ни блокират акаунтите, да видим колко години ще минат. Мога да ти мятам ремайндър веднъж годишно как НЕ ми е блокиран акаунта, нищо че не съм туз като него и си поръчвам предимно дреболии. За сериозните неща имам сериозно отношение. Ако не пратят повторно, ще си прибирам пари обратно като пич, когато ми нарушат условията.  

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...