Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

За колко дена пристигане ти "гарантираха" въпросната доставка?

 

Типичната китайска - гаранция франция :) Решение взето на база фийдбек на продавача в ebay и лични наблюдения върху последните ми 4,5 поръчки от алито (което пак е относително - знам )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Тоя ebay тотално си е пикал в... гащите. Вече не може да се види и за колко са продали артикул, по който са те оувърбиднали... :(

Link to comment
Share on other sites

Тоя ebay тотално си е пикал в... гащите. Вече не може да се види и за колко са продали артикул, по който са те оувърбиднали... :(

Навъдиха се много фейк-бидъри.

Ако такъв те е овърбиднал, може търгът да е изтрит автоматично и затова да не виждаш нищо.

Link to comment
Share on other sites

Не, говоря примерно за нещо което вече е продадено на друг, нали ти излиза в Didn't win графата (Buy-Bids/Offers). Виждам снимка на артикула, виждаш за колко е продаден:

 

zUi70hU.jpg

 

И ако цъкнеш за да видиш описанието, колко е била доставката и т.н. те препраща на рандом артикул от този раздел. Защото цената може да е 16, но доставката ако е още 10, тази цифра която подават не те грее много. Поне да те препращаше на друг артикул от този продавач...(ако има такъв, както е в случая)

Link to comment
Share on other sites

Не, говоря примерно за нещо което вече е продадено на друг, нали ти излиза в Didn't win графата (Buy-Bids/Offers). ..И ако цъкнеш за да видиш описанието, колко е била доставката и т.н. те препраща на рандом артикул от този раздел....

 

Аджеба де - това, което и аз предположих, че имаш предвид...

 

Имаш предвид махането на офертата и предлагането на подобна след като изтече срока ли?

 

Винаги може да си върнеш оригиналния търг като цъкнеш на линка със стрелката.

ebay.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Освен това и друго забелязвам от няколко месеца - китайците нещо се изтарикатиха и повечето решиха да използват един пропуск в системата на Ибей, като започнаха да нагласят втората стойност в прогнозния им "от-до" срок на над 2 месеца. Въпросният пропуск в логиката на ибейския софтуер е, че не разрешава поставянето на фийдбек след 60-я ден от покупката, а преди да е изтекъл последния ден от прогнозния срок, няма възможност да се отвори кейс...и когато вече може да се отвори - тогава пък няма как да поставиш фийдбек...доста тъпо...

 

Даже вече и писмено започнаха да те подготвят за дълго чакане. ;)

 

Dear valued customer,

The postman just picked up your item from our office.It is estimated to arrive in 40-70 days in normal conditions. If you haven’t received your item and this situation lasts to the 75th day,please don’t hesitate to contact us.we will full refund or send again to you in 48 hours

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От септември/октомври навлизат някои промени в начина на поместването на търговете, а също и някои промени в таксите, касаещи в по-голяма степен големите търговци и в по-малка обикновените продавачи. Промените важат за всички клонове на Ибей и ако на някой му се чете - да чете.

ebay.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Нещо се продава на аукцион в Ибей с начална цена 26.50 и стъпка 1.00. Ако аз бидна пръв 27.00 и после някой след мен бидне 30.00 до колко ще се качи цената - 27.50 или 28.00?

Link to comment
Share on other sites

Може би аз не обясних примера както трябва :) Значи стартова цена 26.54 и нула бида. Аз съм първи и бидвам 27.00 кръгло. След мен системата показва цена 26.54 и един бид. После някой друг бидва 38.00. Стъпката е 1.00. Въпросът е какво ще излезе - 27.54 и два бида или 28.00 и два бида? Дали стъпката ще се приложи към последния бид или спрямо предишната максимална цена?

Link to comment
Share on other sites

Може би аз не обясних примера както трябва :)

 

Всъщност много правилно го беше обяснил - аз недогледах, че още в по-горния пост присъстваше думичката "пръв". :P

Щом ти си пръв и влизаш с 27, този след теб с 38 ще бъде смъкнат на база не стартовата цена, а спрямо твоя бид (въз основа на стъпката) - сиреч, 28 (твоят максимален бид + стъпката). :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам аз ли съм кьорав или нещо не е както трябва, но един германец се опитва да ме убеди, че има добавени данни за плащане по банка, а аз не ги намирам. Ето какво се вижда в детайлите на поръчката:

 

oAn7Z48.jpg

 

, а ето от една друга поръчка:

 

dWZ3IwV.jpg

 

Погледнах линка:

 

https://www.ebay.com/gds/HOW-TO-FIND-SELLERS-BANK-DEPOSIT-DETAILS-EASILY-/10000000001684514/g.html

 

и след като натиснах да платя, нямаше никакви данни. Тази опция "Select Payment Method" изобщо я няма.... Някакви насоки?

Link to comment
Share on other sites

Отвори пак оригиналния линк и виж дали няма да се появи при доставка и начин на плащане 

 

Ей как го изрови... (линка) евала :)

 

Не, няма го. Пише само: Überweisung akzeptiert, Cash akzeptiert , но нищо повече.

В крайна сметка след 6 разменени съобщения се нави и ми прати данните. Ще тествам този депозит в transferwise с карта да видим как ще мине от към време и такси.

Link to comment
Share on other sites

Сега си спомних, че преди два месеца имах същия случай.

Данните на продавача липсваха, но в писмото от eBay имаше линк с Complete purchase и тогава видях банковата сметка.

Link to comment
Share on other sites

Сега си спомних, че преди два месеца имах същия случай.

Данните на продавача липсваха, но в писмото от eBay имаше линк с Complete purchase и тогава видях банковата сметка.

Да, имам такъв бутон в мейла, но той ме препраща към същата страница която показах в сниката от предният пост.

Продавача от последните 5 фийдбека има 3 отрицателни, че не е шипнал пратката заради ниска спечелена цена. Уж е с 600 положителни и от бая години, но прави странни мизерии явно. Чудя се дали нарочно не е сложил детайлите да не вземе да ме скамне...

Link to comment
Share on other sites

да попитам нещо ... сигурно и на вас ви се е случвало да се сблъскате с китайци с "европейски" акаунти и тъй като те използват един техен си английски(шаблони ли са, google translate ли е ...), започва да ме боли главата когато тръгна да обяснявам какво не е наред със стоката, която са ми пратили ... сега, пуснах един case за връщане на стоката(дефектна) и съответно да ми пратят нов  артикул, но въпросният китаец ми вика "махни искането за връщане, за да ти пратя стоката" ... и дори не е споменал нищо за адреса, който му исках и на който да му пратя дефектната част. мисълта ми е има ли изобщо такова нещо "да се затвори искане за връщане", за да може той да ми изпрати нова част? и ако го затворя сега и му се доверя, каква е вероятността да си остана само с чакането?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

GayPal е махнал опцията дали да ползвам банката си или тяхната система за изчисляване на сумата. Сега избирам дали да платя в BGN или EUR. Някой да има идея коя е по-малко набутващата опция?

Link to comment
Share on other sites

Благодаря! До съвсем скоро при всяка транзакция си имаше мъничко бутонче, с което да избереш метода, вече са го променили...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

какъв е този банков депозит(bank deposit)? играх на един търг, спечелих го и чак след това гледам, че опциите за плащане са само "плащане при вземане" и "банков депозит" .... няма paypal, няма кредитна/дебитна карта ... в случая с този банков депозит, по какъв начин съм защитен като купувач?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...