Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Пресни новини от Blizzard:

 

Balance Changes

 

We have several balance changes in store...

 

Оснвната причина за превъзходството на терана е мародера. Тази единица се произвежда прекалено лесно, бързо, рано, евтино, в големи количества и е прекалено силна.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Оснвната причина за превъзходството на терана е мародера. Тази единица се произвежда прекалено лесно, бързо, рано, евтино, в големи количества и е прекалено силна.

Мнения, мнения.

 

Според мен роучът е причината зергът да има превъзходство в късна игра над всички раси. В късна игра, когато измре цялата армия на зерга, той може да пусне от всичките си хатчерита роучове и за съвсем малко време да си попълни пак армията, докато ти трябва да имаш поне 7 - 8 казарми или 5-6 факторита, за да си конкурентен на скоростта, с която той прави единици. Да не говорим, че дори да убиеш роучовете, той веднага може да пусне от всичките си хатчерита зерглини (тек суич) и тогава единиците, които досега си правил да контрират роучовете (мародери и танкове) стават безполезни. Тогава ти вадиш малко хелиони, но каква изненада, когато идват муталиските. Ти ги спираш отчаяно с 1-ния си тор, но каква изненада, когато роучовете идват пак.

 

Та никой не говори за възможността на зерга да си смени цялата армия в късна игра, без да прави допълнителни сгради или да издава тека си. И така за 2 минути теранът/протосът трябва да изкарат контри на всичките зергски единици, което е много трудно.

Link to comment
Share on other sites

....Та никой не говори за възможността на зерга да си смени цялата армия в късна игра, без да прави допълнителни сгради или да издава тека си. И така за 2 минути теранът/протосът трябва да изкарат контри на всичките зергски единици, което е много трудно.

Точно това и мах предвид, когато казах, че единствдената пипната като хората раса в СК2, са зергите! Няма друго такова, пълно с изненади племе...

BTW И в ранните стадии може да погажда изненади с този похват...

Link to comment
Share on other sites

Ак осамо ставаше толкова лесно, както го каза. За да стане това (идеалният вариант за зерга) той трябва да е експанднал 2:1, за да има ресурсите непрекъснато да ти налива 200/200 армии и да прави тех суичовете (всички знаем, че зергската 200/200 армия не е равностойна на т/п 200 армия). Само дето зерга 90% от случаите не може да доживее до там - обикновенно или го отнася в ърли гейм или влиза в мид гейм едвам-едвам клатушкайсе се. Ако сегашния бъгнат, та бъфнат теран, с всиките му иснтрументи за уал-оф и харасс остави зерга да се експандне толкова много вината си е лично негова.

 

Както се и видя на IEM - терана да оутекспандва зерга - смях, смях! Само такива макро чудовща като идра успяват да се удържат донякъде и то най-вече заради грешките на тераните, а не заради собствените си достойнства.

Link to comment
Share on other sites

JD изравни 2:2 срещу Flash за финала на МSL 2010 и в TL точно за 2 минути се натрупаха 500+ мнения. Това не е мания, по-скоро клони към болестно състояние :) Впечатляващо е как дърта игра като BW все още представлява такъв огромен интерес.

Link to comment
Share on other sites

Е баш ся направих 3 игри на BW. И си е кеф! Признавам, ако имах минералите - в момента щях да цъкам двойката, ама на... Но е факт - единицата още ме кефи :]

 

Като говори за болестно състояние - видях хлебарка в кухнята и посегнах за стима...

Link to comment
Share on other sites

40 000 $ за Flash, 16 000 $ за Jaedong. Не е лошо да си прогеймър :) Кога ли в любимата ни България ще има такива наградни фондове...

 

А на GSL първият взима 85 000 $.

Link to comment
Share on other sites

Ак осамо ставаше толкова лесно, както го каза. За да стане това (идеалният вариант за зерга) той трябва да е експанднал 2:1, за да има ресурсите непрекъснато да ти налива 200/200 армии и да прави тех суичовете (всички знаем, че зергската 200/200 армия не е равностойна на т/п 200 армия). Само дето зерга 90% от случаите не може да доживее до там - обикновенно или го отнася в ърли гейм или влиза в мид гейм едвам-едвам клатушкайсе се. Ако сегашния бъгнат, та бъфнат теран, с всиките му иснтрументи за уал-оф и харасс остави зерга да се експандне толкова много вината си е лично негова.

 

Както се и видя на IEM - терана да оутекспандва зерга - смях, смях! Само такива макро чудовща като идра успяват да се удържат донякъде и то най-вече заради грешките на тераните, а не заради собствените си достойнства.

Айде стига глупости, с крийп хайуейовете е толкова лесно за зерга да види откъде и с какви единици идва теранът и да се позиционира. Това е все едно да имаш мап хак. Да не говорим, че и оверлордовете са навсякъде. Теранът ,от друга страна, трябва да сканира постоянно, с което губи ресурси, а НЕ ЗАБРАВЯЙ, че зергът може да дръпне за 1 минута с около 10 работника в мид гейм. Това, че играчите с теран са по-добри от некадърника Идра, не трябва да те обърква: на повечето карти зергът е с очевидно преимущество.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро смених от П на З (не заради друго, а просто ми е по-приятно да играя з) - честно ви казвам, друга песен запях и то много бързо. Ако З се добере до мид гейм - нещата са сравнително равностойи. Обаче в началото като З само се чудиш кое от всичкото достъпно на терана ще ти се стовари на главата без да можеш да направиш нищо по въпроса + всяка греша се наказва с гг. Не е случайно, че толкова много зерги ореваха форумите. Като почнах да играя и ги разбрах за какво иде реч.

Link to comment
Share on other sites

Мнения, мнения.

 

Според мен роучът е причината зергът да има превъзходство в късна игра над всички раси...

 

Ако нямаш 6-7 казарми в късна игра е нормално да загубиш? Зерга за да вади постоянно такава армия трябва да си го оставил да вземе 70% от картата. Ако допуснеш да се случи, отново е нормално да загубиш. Аз лично нямам особен проблем с лейт зерг (разбирай да съм обречен), докато мародерите ми контрират успешно всички земни протос единици през цялата игра и трябва да правя невроятни гимнастики да ги очистя, докато терана само си помпи стим.

Link to comment
Share on other sites

[20:50:26] <Kerrrrrrr> That surreal blue glow

[20:50:28] <fazzmania> HuK gosu face

[20:50:40] <n8dawg27> his face isnt blue because of the screen, its blue from the force

 

My favourite race is HuK

rofl!

Link to comment
Share on other sites

Ако нямаш 6-7 казарми в късна игра е нормално да загубиш? Зерга за да вади постоянно такава армия трябва да си го оставил да вземе 70% от картата. Ако допуснеш да се случи, отново е нормално да загубиш. Аз лично нямам особен проблем с лейт зерг (разбирай да съм обречен), докато мародерите ми контрират успешно всички земни протос единици през цялата игра и трябва да правя невроятни гимнастики да ги очистя, докато терана само си помпи стим.

Имортали...

Зиалоти...

Хай темплари...

Link to comment
Share on other sites

Малко множко дойде толкова PvP и PvT към края, но какво да се прави - миналата седмица на IEM имаше поне 10 ZvT, така че няма място за оплакване.

Браво на HuK - голямо шоу беше!

 

Три custom игри поред се падам срещу средно ниво протоси, и трите игри скаутвам старпорт, и трите игри ми влизат с войд рей, и трите игри излизат веднага, щом видят 4-5 кралици. Тъжно е как някои хора не желаят да научат повече от един билд.

Link to comment
Share on other sites

Имортали...

Зиалоти...

Хай темплари...

mmm > имортали

3 ghost-a > хай темплари, зилоти

срещу колосае > сийджове

мисля, че зерга е този, който бие терана в масовката. с бейнлинги мути отпред и кучета броодове отзад някой инфестор срещу торове ако има. и гледах 1 кореец, който може да си микро бая голяма армия и през това време и дропва бейнлинги и т.н.

Link to comment
Share on other sites

мрън, мрън
Визираните единици, комбинирани в правилно съотношение и съчетани с малко акъл от управляващия ги правят 3м на салата.
Link to comment
Share on other sites

Имортали...

Зиалоти...

Хай темплари...

 

Мародера струва 100/25. Трябва ти казарма 150/0 и теклаб 50/50. Стимпака 100/100 другото 50/50, или текването = 350/200

 

Зиилот 100/00. Казарма 150/0 Twilight Council 150/100 чардж 200/200 = 500/300

Immortal 250/100. Казарма 150/0 Cybernetics core 150/0 Robotics facility 200/100 = 500/100

High templar 50/150. Казарма 150/0 Cybernetics core 150/0 Twilight Council 150/100 Templar archives 150/200 Storm 200/200 = 800/500

 

Представи си че имаме Х минерала и Х газ ти си ги разцъкай в Имортали, зииллоти, темлари. Аз ще помпя само мародери..

Link to comment
Share on other sites

Мародера струва 100/25. Трябва ти казарма 150/0 и теклаб 50/50. Стимпака 100/100 другото 50/50, или текването = 350/200

 

Зиилот 100/00. Казарма 150/0 Twilight Council 150/100 чардж 200/200 = 500/300

Immortal 250/100. Казарма 150/0 Cybernetics core 150/0 Robotics facility 200/100 = 500/100

High templar 50/150. Казарма 150/0 Cybernetics core 150/0 Twilight Council 150/100 Templar archives 150/200 Storm 200/200 = 800/500

 

Представи си че имаме Х минерала и Х газ ти си ги разцъкай в Имортали, зииллоти, темлари. Аз ще помпя само мародери..

Естествено, ако помпиш само мародери, аз изобщо няма да те бия с 3 имортала...

 

И между другото, ако видиш мойте две казарми за мародери със скаута ти, се предполага, че ще се сетиш да пуснеш 15 роботикс и като аз дойда със 7-8 мародера със стим, ти ще имаш 3-те сталкера, 1 сентри и 1 имортал. (И обзървър) Така че какво да говорим, явно си слаб, ако те бият мародери, очевидно имаш 10-на игри 1в1,както се вижда от картинката ти, защо изобщо смяташ, че имаш право да обсъждаш баланса? Хората се научиха да спират масовка мародери още в бетата, научи се и ти.

 

Забравихме и за войд рея, който винаги е опция.

 

П.С теклаб - 50/50 ЛОЛ ? :)

Link to comment
Share on other sites

Вече е запълнена бройката.

Да де, аз затова питам "записа ли се" :D аз се записах и ще се пробвам. На светлинни години съм от про ниво, но нямам и претенции.

 

Първите ми 5 соло игри - 5 win-a. Сега предстои да ми ебат мамицата. http://img834.imageshack.us/img834/6836/valqkaaa.jpg

 

 

edit: Zergling rush ahhaahhahhahaahhaha.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, ако помпиш само мародери..

 

 

Най много обичам да си гледам риплей, след победа над топ15 диамант теран, особено ако врещи че е много добър :) По време на бетата имах достатъчно свободно време да разплаквам терани в диаманта, така че ще си говоря каквото искам :Р

Link to comment
Share on other sites

Най много обичам да си гледам риплей, след победа над топ15 диамант теран, особено ако врещи че е много добър :) По време на бетата имах достатъчно свободно време да разплаквам терани в диаманта, така че ще си говоря каквото искам :Р

25 игри, браво на теб. Гледай си реплеите, радвай се, че си победил топ15 диамант теран :)

Много съм щастлив, че има хора като теб.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...