Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Пресни новини от Blizzard:

 

Balance Changes

 

We have several balance changes in store. One general change we're making is that friendly units will no longer provide vision after being killed. Enemy units previously revealed will no longer be targetable. Now let's break down the additional balance changes we're implementing.

 

Protoss

 

We have two key changes in mind for the zealot: the build time is being increased from 33 to 38 seconds, and the warpgate cooldown is being increased from 23 to 28 seconds. Zealot rushes are currently too powerful at various skill levels, particularly those that rely on rapidly assaulting an enemy base from nearby "proxy" gateways. We feel the window players have to scout for and fend off this rush is too small. We also want to address the problem of protoss being able to dump minerals a bit too quickly with the combination of warpgates and Chrono Boost.

 

Terran

 

There are several changes in the works for terrans. Reapers against zerg are stronger than expected. Due to the zealot build time increase, reapers would be a bit problematic in combination with proxy barracks, bunkers, and/or marauders against protoss. Therefore, we have decided to increase the build time of reapers as well from 40 to 45 seconds. Fast reaper + bunker, or fast marine + bunker rushes are problematic against zerg. Although this rush would never outright destroy the zerg player, we feel zerg suffers too much of a disadvantage from either having to cancel the fast expansion, or getting trapped inside the main base for too long, so we are also increasing the bunker build time from 30 to 35 seconds.

 

Siege tanks in large numbers are performing too well in all matchups. In the mid- to late-game, siege tanks are too dominant against all ground units. We want a small set of light and unarmored ground units to perform better against siege tanks. With this in mind, we're changing the Siege Mode damage of the siege tank from 50 to 35, +15 vs. armored; to correspond with this, damage upgrades will be changed from +5 to +3, +2 vs. armored. This change reduces the base damage of the siege tank against light and unarmored units, as well as the splash damage.

 

Battlecruisers currently lack good counters from the ground and still perform very well against a wide array of unit types. We're aware that it is not easy to get battlecruisers out for the cost, but at the same time, it is possible in both 1v1s and team games to create stalemate situations to bring them out. Overall, we feel that battlecruisers are too strong for their cost, and the terran-forced stalemate situations are causing less interesting gameplay. We will be lowering their damage against ground units from 10 to 8.

 

Zerg

 

Ultralisk damage is being decreased from 15, +25 vs. armored to 15, +20 vs. armored. This reduction is comparable to the changes being made to the battlecruiser and siege tank. Like the battlecruiser, ultralisks are simply too powerful for the cost, even though they are difficult to muster. Also, in combination with other units, ultralisks are difficult to counter from the ground. The ultralisk building attack (Ram) is being removed because the damage rate is too similar to its normal attack, which will be used against buildings instead. When ultralisks target tightly packed smaller buildings such as supply depots, the Ram attack is actually outputting considerably less overall damage than its normal attack, as Ram only hits a single target.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

repimg-33-143508.jpg

Все по-хладнокръвно се справям с подобни бъзици идващи от протоси. За сега май самое с/у теран са ми кофти, защото може да си построи бараките където иска и после само да ги вдигне.

 

Одеве пък един протос ми се оплакваше, че не може да спре мародерите. На 30 фоод му влизам в базата с няколко мародери и маринки идващи от 3 бараки мисля и тоя пич какво има? - 3 сталкера и може би 1-2 зелъта от 1 GW и това е, пича си чака колоса да се появи. Той ако си мисли, че така стават нещата с 1 барака да се защитава, не знам как е стигнал до платината макар че сам си призна, че не е за там.

Link to comment
Share on other sites

Това нещо го поствам не заради тематиката, а заради цитираното по-долу!

 

http://www.youtube.com/watch?v=LMdDmbpmIRw&feature=player_embedded

 

Fuck h-to the usky husky.

You sound like a d-to the umbass, dumbass

 

 

ROFL MOFL BOFL! :D :D :D

 

 

Btw, тук започва голям SC2 турнир: http://events.mlgpro.com/takeovers/procircuit/titles/starcraft?site_id=mlgpro

Който е хапнал малко следобеден сън, сега ще може да проследи това интересно събитие.

Link to comment
Share on other sites

Явно работи на късмет. Ама то е така като се ползват 15 малоумни плъгинчета и някви смешни сайтчета се опитват да развиват е-спорт.

Link to comment
Share on other sites

Кога ще приключат проклетите реклами?!

........

Ония жълтия HD ли е?! A Хъски... да, Хъски е точно такъв идиот, какъвто звучи :D

Link to comment
Share on other sites

Така е, орязано. Супер зле е стриймът и е много тъпен - нищо не се вижда. ХД ми прилича на някой азиатски латиноамериканец или дори с африкански произход. Да, най-накрая ми тръгна и нищо не направих - просто около 150-200 рефреша.

Явно да гледаш горе-долу с добро качество трябва да им платиш 10$.

Link to comment
Share on other sites

Уви, качеството е ок само при изгледа на кастърите. И при мен го има орязването на fullscreen, затова гледам на няколко zoom-а, така че прозорецът да запълни екрана.

Link to comment
Share on other sites

Нещо организацията им куца. Толкова ли е трудно да разпределят дузина играчи заедно с техниката им? Колкото и да ме радва Day[9], малко е тъпо да седя буден в 3 сутринта, за да го слушам как се хили с JP.

 

 

Silver се представи много добре в последната игра! Goooooo, Terran! :)

Link to comment
Share on other sites

3 часа е тяхно 5 часа следобед - съвсем нормално време, дори е леко рано защото е още работно време там. Не че не го знаеш ама го бях написал преди да се усетя че казвам очевидното...

 

ПС: Аз пробвах да гледам но ми поиска някакъв глупав плъгин и им теглих майната пък и имам доста бачкане че да се разсейвам с тях

Link to comment
Share on other sites

Бах, един от трите зерга - Machine, вече е в losers' bracket :(

Тоя не беше ли теран преди?

 

пп. Систематичният nerf на терана тепърва започва с тия ъпдейти... С тоя сидж и пес няма да може вече да убиеш...

Link to comment
Share on other sites

Като се замисля май ще съм доволен защото един siege ми е**ше reaper rush-a много грозно - отивам аз с 15тина грозника онзи 1 танк сложил и бум - половината ги няма, аз докато реагирам и бум-2ри път и от 15 я останат 5 я не. А така с 15тина дори може да успея да бутна тъпия танк (и след това ако останат поне 7мина да отнеса 1 камара scv-та докато успее да реагира). Мухаха

Link to comment
Share on other sites

Ебаси! Socke vs Drewbie - няма такива игри!

 

Socke - много ме е яд за него. Трябваше да изкара биг мама много по-рано. Обаче в първата или втората игра как познах, че ще заебе старпорта и ще пусне още 2-3 гейта, трябва да взема да стана един коментатор :п

 

Link to comment
Share on other sites

Аз се деморализирах, след като CatZ падна от LZ, и си легнах. Сега виждам, че Machine се е паднал срещу CatZ в лузърс бракет и е отпаднал, но Slush продължава напред в уинърс бракет. Днес май всеки мач ще е интересен:

 

"KiWiKaKi" - "Nadagast"

ajtls - "SLush"

"qxc" - "HuK"

"CauthonLuck" - "drewbie"

 

Oт losers' bracket също има добри попадения. Въобще от 16:30 пак засядам :)

 

 

А междувременно IdrA е 8:0 в квалификациите за GSL!

 

there are 16 groups in group stage

each group has 64 players

top 4 of each group advances to final

idra just made top 4 with 8-0 record

 

Не мога да намеря инфо за Artosis, TLO и Jinro.

 

А на всичкото отгоре днес е гранд финалът на MSL 2010 - един срещу друг ще се изправят титаните Flash и Jaedong. Обичам такива дни :)

Link to comment
Share on other sites

Снощи гледах два мача и отебах. Някакъв нага...наба... набабаситрътката, бивш лол цикльор наби някакво момченце, дето сигурно е платина... Такива грешки прави, че не е истина... Да не говорим, че микрото му беше толкова ужасно, че ми идеше да си захапя монитора и да го разнасям из къщата като щастлив пекинез - фризби. Втората игра можеше да я вземе, само apm-то му да беше над 80...

Link to comment
Share on other sites

Нормално, lower seed играчите няма как да се противопоставят на големите имена. Досега няма нито един мач, в който неизвестен да е победил известен играч. Няма и да има, тъй като всички отпаднаха :) А първият мач между Nony (той самият го произнася Нууни) и някакъв зерг беше плачевен - честно, аз щях да се представя по-добре. :)

Днес се очаква много по-високо ниво на игрите.

Нямам търпение да излязат риплеите, за да видя как Slush спира 5rax reaper на Masq!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...