Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Кратък разговор между мен и rank 1 diamond zerg, който пробва теран и тръгва с mass reaper:

 

You: hi! i see you usually play zerg - how would you stop this mass reaper build that you used?

Defrag: there is no stopping

;o

Im serious, this is unbeatable

You: zerglings die sooooo fast

Defrag: yep

there is nothing u can do I think

You: great

so you're switching to terran :)

Defrag: just for tournament

You: well, gl

Defrag: u2 thx

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Глупости. За да направиш mass reaper ти трябва доста време и зерга може да изкара хлебарки. Верно ще се защитава, но ресурсите инвестирани в рипърите почват да изглеждат прахосани. А с хлебарки и queen се спират. Поне аз не съм успявал да утрепя повече от 5 хлебарки без сериозни поражения по рипърите ми.

Link to comment
Share on other sites

Глупости. За да направиш mass reaper ти трябва доста време и зерга може да изкара хлебарки. Верно ще се защитава, но ресурсите инвестирани в рипърите почват да изглеждат прахосани. А с хлебарки и queen се спират. Поне аз не съм успявал да утрепя повече от 5 хлебарки без сериозни поражения по рипърите ми.

There's no stopping. Zerglings die so fast.

 

Щом това го казва играч от ДИАМАНТЕНАТА лига, значи е истина. Подкрепям.

Link to comment
Share on other sites

Абе дядо, аре стига. Опонентите, с които играеш вероятно не могат да играят SC и да дъвчат дъвка едновременно, камо ли да направят някакво микро.

 

Говорим за прецизен контрол, високо apm, за да видиш разликата - пусни някой от replay-ите на Morrow от първо лице и пусни някоя от игрите, които ти даваш за пример.

 

Рийпъра има доста по-сериозен range от хлебарката, бързината му става супер бързо и супер рано. С няколко рийпъра може да те държи постоянно в базата ти, докато през това време безнаказано експандва. Да не говорим колко по-лесно е да обърне от рийпъри на мародери. Или на MMM.

Link to comment
Share on other sites

Когато си прав си прав.

 

Хубаво е че играя с такива защото съм сигурен че аз не съм способен да го направя а съм почти сигурен че ти дори мен няма да успееш да ме размажеш по този начин...

Link to comment
Share on other sites

Абе дядо, аре стига. Опонентите, с които играеш вероятно не могат да играят SC и да дъвчат дъвка едновременно, камо ли да направят някакво микро.

 

Говорим за прецизен контрол, високо apm, за да видиш разликата - пусни някой от replay-ите на Morrow от първо лице и пусни някоя от игрите, които ти даваш за пример.

 

Рийпъра има доста по-сериозен range от хлебарката, бързината му става супер бързо и супер рано. С няколко рийпъра може да те държи постоянно в базата ти, докато през това време безнаказано експандва. Да не говорим колко по-лесно е да обърне от рийпъри на мародери. Или на MMM.

"Рийпърът има доста по-сериозен рейндж от хлебарката" -10/10

"С няколко рийпъра може да те държи постоянно в базата ти... " Двете ти хлебарки, предполагам. -10/10

"Да не говорим колко лесно е да се обърне от рийпъри на мародери" - 8/10 лесно е, да на теб трудно ли ти е да вадиш всичко от една и съща сграда или да обърнеш от хлебарки на зерглини (тъй като си имаш и двете тек сгради)

 

МММ срещу зерг е също прекалено силно, защото марините и мародерите доминират земята и не изискват РЕФЛЕКСИ НА ЗМИЯ, за да изибегнеш очевидно, по-бързите от теб бейнлинги, 3 от които на атака, смесени с малко зерглини, ти унищожават цялата армия. Отново се разпалих...Зергските играчи наистина трябва да си чоплят носа, за да не могат да се справят с МММ.

 

Да, това се научиха да го спират преди 6 месеца, но някой май е живял в пещера....

 

Колкото до рийпърите, сигурен съм, че в днешно време много хора се опитват да направят т.нар Мороу билд. Естествено, тъй като не са Мороу с изключение на Мороу, 99.9% ще загубват рийпърите си от кралица и хлебарка, докато другите 5 хлебарки вървят тържествено към базата им, за да убият ставащите 2 мародера. Идилия...

Link to comment
Share on other sites

Да бе бабке, ама видяхме в не една и две игри как доброто микро от страна на терана и разпръсването на армията води до минимални щети от страна на бейнлингите.

 

Съгласен съм, че този билд е безполезен под про-лигата, но си мисля, че при мач между теран и зерг, и двамата с много добро микро - предимството е на страната на терана. И също така смятам, че при мач на средно ниво мача е хикс, стига зерга да владее макрото.

Link to comment
Share on other sites

Ей ся изгледах Тийм Юръп срещи Тийм Америка 2в2-тата. На последната игра исках да го тропна на масата и да си ударя 1 злобарка от густу! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Game 4 е епична!

 

TLO+Jinro vs някакви американски ръшерчета...

 

Ред: И петата игра не е лоша :] Доста добри мачове, препоръчвам да ги изгледате и петте!

Link to comment
Share on other sites

Хахаха опитаха се да ме ръшнат с 2 hatchery-та -> evo chamber... спират се с 3 марина и бункер (и навреме затапен вход). После с рипъри се вижда сметката на някой и друг дрон и противника излиза като препикано мушкато дори без да каже GG... така е - някои неща които могат да ги правят Top 10 от диамантената лига не са за всеки срещнат...

Link to comment
Share on other sites

djadomraze, ти си виновен. Цял ден едва 2 игри взех и то едната с/у един с 5 игри, който се опита да ми вкара 5 пуул на Скрап Стейшън. Уручаса всичко! :д

Link to comment
Share on other sites

Пичове... я кажете някоя тактика как да мина последната мисия на Brutal difficulty. Всичките ги минах на брутал, без особени проблеми, но последната мисия, просто стигам до 70% максимум и дотам. Избрах да ми влизат с Nidus wyrm-ове, но тая кучка Kerrigan ми ебава майката. Ако някой има теоретически идеи как по дяволите да я мина тая мисия... ще съм благодарен. Избрал съм единица ghost-ове, така че варианта за използване на магията на затворниците отпада.

 

Сегашната ми тактика е следната - Бункери колкото може с ММ в тях (обикновено 4 на вход, щот 1 разрушен има през цялото време) , зад тях танкове, отгоре до емитера слагам по един Psy Disrupter + slow-a на мародерите.... все се оправям, НО идва тая кучка кериган, сваля 4 танка, 2 бункера и 2-3 banshee-та и през това време нови Nydus Wyrmove се spawn-ват, идват от там по 3-4 3/3 ultraliski, с песове, хидри, хлебарки и инфестори ии.... ми ебават п*тката майна. Трябват ми идеи за бутане на кериган с минимални жертви или каквато и да е тактика за минаването на мисията на брутал.

 

едит: Целта е Kerrigan picture разбира се. :)

Link to comment
Share on other sites

Пичове... я кажете някоя тактика как да мина последната мисия на Brutal difficulty. Всичките ги минах на брутал, без особени проблеми, но последната мисия, просто стигам до 70% максимум и дотам. Избрах да ми влизат с Nidus wyrm-ове, но тая кучка Kerrigan ми ебава майката. Ако някой има теоретически идеи как по дяволите да я мина тая мисия... ще съм благодарен. Избрал съм единица ghost-ове, така че варианта за използване на магията на затворниците отпада.

 

Сегашната ми тактика е следната - Бункери колкото може с ММ в тях (обикновено 4 на вход, щот 1 разрушен има през цялото време) , зад тях танкове, отгоре до емитера слагам по един Psy Disrupter + slow-a на мародерите.... все се оправям, НО идва тая кучка кериган, сваля 4 танка, 2 бункера и 2-3 banshee-та и през това време нови Nydus Wyrmove се spawn-ват, идват от там по 3-4 3/3 ultraliski, с песове, хидри, хлебарки и инфестори ии.... ми ебават п*тката майна. Трябват ми идеи за бутане на кериган с минимални жертви или каквато и да е тактика за минаването на мисията на брутал.

 

едит: Целта е Kerrigan picture разбира се. :)

Link to comment
Share on other sites

Мерси, въпреки че го гледах малко преди да дадеш линка. :) Видях и тактиката с fortress-ите, но съм избрал друг research, така че тва ще да е.

 

ПП.

- Fail so epic, that it ended up a win. :D
Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя имаше ли някой който да е избрал да елиминира Nidus-ите и с какви въздушни и с колко ще му се наливат? Аз само като си помислих че може да ме зарине в Broodlord-ове и реших че е единствения правилен избор, а ме мързи да пробвам. Някой да го е правил?

 

 

PS:

 

ПП.

- Fail so epic, that it ended up a win. :D

 

Протоса имаше МНОГО повече проби. Вместо да го атакува и да ги избие той се моташе и нищо не направи. Мен са ме атакували така и са си тръгвали посрани...

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя имаше ли някой който да е избрал да елиминира Nidus-ите и с какви въздушни и с колко ще му се наливат? Аз само като си помислих че може да ме зарине в Broodlord-ове и реших че е единствения правилен избор, а ме мързи да пробвам. Някой да го е правил?

 

 

PS:

 

 

 

Протоса имаше МНОГО повече проби. Вместо да го атакува и да ги избие той се моташе и нищо не направи. Мен са ме атакували така и са си тръгвали посрани...

 

Ако махнеш найдъса ти трябва майнд контролера - просто взимаш на твоя страна всичко което се появи и перманентно локнати гостове за снайп на всичко което е извън обхвата. На по-ниските нива на трудност батъл крузиери и райотве като мобилни групи за бързо реагиране също става. Иначе доволно си се наливат - на брутал едвам смогвах да обръшам внимание анвсякъде и завърших с нещо като 200 брудлорда и 300 муталиска на моя страна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...