Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Добре де... Какво не разбирам че battle.net-a прави така... играя играя - в лигата съм #4 (бях #1 по едно време даже). Почвам да се лигавя и играя с всичките раси. Взимам игри, губя игри... но съм в първите 10 в лигата.... и в следващия момент решава че трябва да ме прати в платината... и сега мачкам наред (2v2 но все пак е същия battle.net). При това загубените игри са около 50% моя заслуга другите 50 са на партньорите или когато ловко са ни изиграли - примерно последно - единия вади dark templar-и точно след като сме спряли 6-pool на другия и той ни е разигравал точно колкото първия да ни вкара направо в базите темпларите. Не че не може да се спре но като цяло си е добра тактика особено ако зерга успешно ни разиграва така че да не скаутнем какво ще идва.

 

И не е като да съм губел 80% от игрите... някъде около 50% печеля 50% губя (може би губя мааалко повече но точките са все същите и стоя в първите 10тина в класацията да не кажа 5) и следващия момент - бум..

Link to comment
Share on other sites

Не знам, как му се вика на това, теран да откаже зерг още преди да е имало каквото и да е съпрокосновение...

Link to comment
Share on other sites

На полуфинала 2 протоса, Идра и да видим кой ще излезе от лузъра бракета. Според мен ще е или Трозейн.

Link to comment
Share on other sites

В смисъл, че четвъртия на полуфинала няма да е от лузър бракета, така ли? Или преджиждаш, че протос ще излезе от там?

Link to comment
Share on other sites

Zerg - it's not supposed to beat protoss. Zerg - it's not supposed to beat Terran.

Zerg - winning every single game since 1900.

Хък срещу Идра първата игра, доповръща ми се.

Link to comment
Share on other sites

:) Абе какво е станало с тази игра ?

 

Пускам си да видя малко турнири, но не откривам терани нещо ?!? В тоя HomeStoryCup на върха виждам само протоси и зерги.

Гледам и NASL, по-точно това: http://nasl.tv/Standings/playoffs - и правилно ли разбирам, че до върха са стигнали 10 играча, от които 6 зерга, 2 тоса и 2 терана ??? Зерг flood !

 

Направо страх ме хваща да погледна още някой турнир.

 

---

Хванах сет 2 и 3 между Нани и МС... и Нанито направо плаши. Да не говорим, че и играта която падна от МС, си беше негова, ако както каза кастъра си беше пуснал 2 обса.

Радвам се за него.

 

П.П. Може ли да се каже, че тераните са направо маргинализирани ? :)

Link to comment
Share on other sites

П.П. Може ли да се каже, че тераните са направо маргинализирани ? :)

Отиди на корейската сцена и виж дали си прав. Тия турнирчета не ги гледай. Торзейн беше единственият добър теран, и е нормално да се загуби някъде по бракетите.

Link to comment
Share on other sites

Корейските сцени ги изтървах отдавна. Само последния ГСЛ видях, че е бил с 4 терана на върха... и накрая го е взел Полт ?!? Абсолютно недоумявам как, защото на мен ми е останал спомен за относително посредствен играч, но явно наистина съм далеч от каквото става там.

 

МС и Стефано, очертават се хубави игри. :)

Сега е моментът Стефано да се прояви, защото МС вероятно е ядосан заради загубата, което ще свали гарда му доста, ако е така.

 

Сет1: Стефано изглежда отчайващо зле.

Сет2: МС направо дезинфекцира Металополис... :)

 

След малко ще има 13-та серия от сериала "МС vs Идра". Защото Tarson едва ли ще окаже дори и малка съпротива на Идра.

 

Тарсън е направо мъка да го гледаш срещу зерг. Чак ме е яд, че само ТвТ може и спира далеч по-комплексни и добри играчи от него. Толкова е бавен, че се изнервям като го гледам.

"This is so one sided !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Просто трябва да смени расата, защото сега терана, за да бие зерг трябва да е бърз и като АПМ и като вземане на решения, а той е обратното на бърз във всичко. Задавам си въпроса, колко игри трябва да играят с Идра, за да вземе поне един сет.

Ужаст - втория сет даже няма да го гледам...

Сет2: :lol: :lol: :lol: още в началото Тарсън уби едно ове на Идра и кастъра казва: "Няма да се учудя, ако сега видим "gg" от Идра."

... стига бе, кастъра позна - 2 минути по-късно Идра "gg" -тна. Явно сериозно се разстройва при всяка загуба на ове. :lol:

Сет3: E, не - Тарсън би - отново в рамките на 2-3 минути. Естествено с чийз, подценен от Идра, то вероятно е невъзможно да го бие по някакъв друг начин.

Серията се отложи. :)

 

---

Баси не мога да повярвам, какво домашно турнирче е изведено на световно ниво. Как стават тия работи не знам, но поздравления за организаторите. Върви ми перфектно, за разлика от някои други турнири, каста и въобще всичко техническо е на супер ниво.

Link to comment
Share on other sites

Светлия, Светлия... Бая я разбираш тая игра. И какво стана в крайна сметка - на финала ТвП или ПвП! И после ревете, колко бил зле терана в ТвЗ. Как да не ви се смее човек!?

Link to comment
Share on other sites

:) Runner, всеки друг играч с уменията на Идра и с нормална психика, просто щеше да намаже Тарсън по картата като топло масло. Но нали Идра е със запазена марка, виж че го базикат наляво и надясно. Отделно от мачъпа ТвЗ, съм на мнение, че Идра е в пъти по-добър като играч, но все пак е Идра,

Чу ли Торазина и другите, всеки каза, че е учуден /за мен предвид разликата в нивата/, но Идра го подцени много сериозно, игра супер лигаво, според мен. Дали защото преди това го е разбил с 2:0, дали защото принципно възприема Тарсън като слабак, но резултата се видя.

А финала едва ли ще е ТвП, защото ако Тарсън бие и МС, направо ще си изтрия играта, ъкаунта в бнет и регистрацията в този форум. :lol:

 

Отделно виж, че и двете игри които Тарсън взе бяха по 3 минути..., а играта която Идра взе беше поне 20, като всички кастъри повтаряха колко било "One sided".

Link to comment
Share on other sites

Абослютно, тоя нещастник Идра не знам изобщо защо са го поканили на турнира. То по-добре аз или Сай да бяхме отишли, или направо и двамата, та сега финала щеше да е между нас двамата сигурно...

 

И какъв чийз може да е 2 ракс бункер ръш, при положение, че се прави от над 50% от тераните в момента?

 

А финала за мен няма значение какъв ще е, така или иначе няма да го гледам. По-важното е, че няма да има зерг, който беше остранен именно от теран!

 

Какво ми говориш за смешната първа игра, където Тарсон си прати всички торове да му измрът два по два от муталиските. То и играч в бронзовата лига ще го направи това...

Link to comment
Share on other sites

:) Гледай го сега, къде казах, че е нещастник, даже обратното - много по-добър е. Просто подцени Тарсъна масивно, тия бункер ръшове минават сигурно под 1% успешност вече, друг е въпроса, че тераните от няма накъде може наистина в 50% от игрите това да пробват.

 

А относно: "По-важното е, че няма да има зерг, който беше остранен именно от теран!" - само малка поправка: беше самоотстранен. :)

Link to comment
Share on other sites

Е, по-точно ти се иска да е самоостранен. ;)

 

Ето снимка на девизията на теран, който обвини муталиските, че били имба, а че зерга бил ОП:

 

battlenet.jpg

 

Имаше един зерг, на 18то място...

Link to comment
Share on other sites

Е, по-точно ти се иска да е самоостранен. ;)

...

Имаше един зерг, на 18то място...

Много показателно. Ето ти анти доказателство. Зерг...е имба, между другото.

Клик!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...